Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Francie Colmar

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Colmar


Dotazy a odpovědi týkající se Francie a města Colmar mohou zahrnovat následující:

1. Jaká je hlavní atrakce ve městě Colmar?
- Hlavní atrakcí ve městě Colmar je starobylé historické centrum s malebnou architekturou a kanály nazývané "La Petite Venise".

2. Jak se dostat do města Colmar?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do města Colmar, je letecky do letiště v blízkém městě Basel nebo do letiště v městě Strasbourg. Poté můžete využít vlakové nebo autobusové spojení do Colmaru.

3. Jsou v Colmaru nějaké muzea?
- Ano, v Colmaru je několik zajímavých muzeí, jako například Unterlinden Museum, které je domovem slavného obrazu Isenheima Kristus, nebo Bartholdi Museum, připomínající slavného sochaře Augusta Bartholdiho, autora sochy Svobody v New Yorku.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Colmaru?
- Nejlepší čas na návštěvu Colmaru je v jarních a letních měsících, kdy je počasí příjemné a také probíhají různé festivaly a trhy.

5. Jaké jsou typické speciality, které bychom měli ochutnat v Colmaru?
- V Colmaru můžete ochutnat typická alsaská jídla, jako je choucroute (zeli), flammekueche (pizzovitá placka s cibulí a slaninou), quiche lorraine, a samozřejmě také slavná alsaská vína.

6. Existuje nějaký slavný trh ve městě Colmar?
- Ano, ve městě Colmar se každoročně koná velmi známý vánoční trh nazývaný "Marché de Noël" s bohatou nabídkou vánočních dekorací, různých potravin a dárků.

7. Jak dlouho bych měl zůstat v Colmaru?
- Doporučuje se zůstat v Colmaru minimálně jeden nebo dva dny, aby byl čas se projít po historickém centru, navštívit muzea a vychutnat si místní atmosféru.

8. Existují v okolí Colmaru další zajímavá místa k návštěvě?
- Ano, v okolí Colmaru se nachází několik malebných alsaských vesnic, jako například Riquewihr, Eguisheim nebo Kaysersberg, které stojí za návštěvu pro svou architekturu a atmosféru. Mohli byste také navštívit město Strasbourg, které je hlavním městem regionu Alsasko.


Dovolená Francie Colmar


Francie patří mezi jednu z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a má mnoho malebných měst, která stojí za návštěvu. Jedním z takových míst je i kouzelné město Colmar. Nachází se v regionu Alsasko a svými nádhernými uličkami, historickými budovami a bohatou kulturní scénou přitahuje každým rokem tisíce turistů.

Colmar je známý svým unikátním architektonickým stylem, který kombinuje různé vlivy. Ulice jsou lemovány pestrými domky s dřevěnými roubenými fasádami a květinovými balkony. V centru města se nachází historický Starý Colmar, který je jako z pohádky. Procházkou těmito uličkami se ocitnete v minulosti a můžete obdivovat malebné náměstí Place de l'Ancienne Douane se svým mohutným městským domem Maison Pfister.

Dalším neodmyslitelným prvkem Colmaru jsou kanály, které město protínají. Získalo tak přezdívku „malý Benátky“. Nevynechte proto projížďku lodí po kanálech, která je skvělým způsobem, jak obdivovat krásu města z jiné perspektivy. Během této plavby můžete také vidět mnoho historických mostů, jako je například Pont des Tanneurs.

Colmar je také domovem mnoha muzeí, která poznáte o bohaté historii a kultuře regionu. Nejznámějším z nich je Unterlinden Museum, které se nachází v bývalém klášteře. Toto muzeum vás provede od středověku až po současnost a můžete si prohlédnout mimo jiné slavný Isenheimskej oltář. Dalšími zajímavými muzei jsou Musée Bartholdi, věnovanému sochaři Augustu Bartholdimu, který je autorem sochy Svobody v New Yorku, a Musée d'Histoire Naturelle et d'Ethnographie.

Pro milovníky vína je Colmar skvělým výchozím bodem pro výlety do okolních vinic. Region Alsasko je totiž známý svými kvalitními víny a můžete navštívit různé vinařství a ochutnat jejich speciality. Nezapomeňte si odnést nějaké lahváčky jako připomínku dovolené.

Ať už se rozhodnete navštívit Colmar na krátkou dovolenou nebo pouze na výlet během cesty do Francie, určitě nebudete litovat. Toto kouzelné město vás okouzlí svou atmosférou, romantikou a bohatou historií. Přijeďte a objevte krásy Colmaru!


Ubytování Francie Colmar


Colmar je malebné město nacházející se ve východní části Francie, v regionu Alsaska. Jeho krásná historická architektura a romantické uličky jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Pokud plánujete navštívit toto kouzelné město, měli byste zvážit také místo, kde se ubytovat během svého pobytu.

Colmar nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které jsou vhodné pro různé potřeby a rozpočty cestovatelů. Zde je několik tipů na ubytování, které vám může pomoci při plánování vaší cesty do Colmaru.

1. Hotel Le Colombier: Tento hotel se nachází v centru města a je ideální pro ty, kteří chtějí být v blízkosti hlavních turistických atrakcí. Nabízí elegantní a komfortní pokoje s moderním vybavením a výhledem na náměstí Place de l'Ancienne Douane. Hotel také disponuje klimatizací a Wi-Fi připojením.

2. La Maison Des Têtes: Tento hotel se nachází v historickém centru Colmaru a je umístěn v nádherně restaurované starobylé budově. Při pobytu v tomto hotelu si užijete autentickou atmosféru s elegancí a šarmem tohoto historického města. Hotel nabízí pokoje s vlastní koupelnou, televizí a minibarem.

3. Résidence Pierre & Vacances La Petite Venise: Pokud hledáte ubytování s většími možnostmi, než nabízí klasický hotelový pokoj, můžete zvážit apartmány této rezidence. Nachází se ve čtvrti La Petite Venise, kde se nachází kanál a malebné scenérie. Apartmány jsou plně vybavené vlastní kuchyní, a tak si můžete sami připravit jídlo, pokud si přejete.

4. Chambres d'Hôtes Les Têtes u Anne: Pokud preferujete přátelskou atmosféru rodinného domu, můžete zvážit pobyt v této bed and breakfast. Nabízí pokojovou službu, Wi-Fi připojení a venkovní terasu, kde si můžete vychutnat snídani. Nachází se ve čtvrti Saint-Joseph, která je vzdálena přibližně 1,5 km od centra města.

5. Camping de l'Ill: Když preferujete přírodu a táboření, je zde také možnost kempování. Camping de l'Ill nabízí prostorné a příjemné místo v přírodě, kde si můžete rozbít stan nebo pronajmout mobilní domy. Camping je obklopen zelení a nachází se jen krátkou vzdáleností od centra města.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování preference máte, Colmar nabízí něco pro každého. Není nic víc vzrušujícího, než probudit se v krásném městě, které je obklopené historií a romantikou. Ubytování ve Francii Colmar vám přinese nezapomenutelný zážitek a doplní vaše cestovatelské dobrodružství.


Letenka Francie Colmar


Pokud hledáte neobvyklé a malebné místo pro svou další dovolenou, město Colmar ve Francii by mohlo být tou správnou volbou. Colmar, nacházející se v regionu Alsasko, je jedním z nejkrásnějších historických měst ve Francii a nabízí návštěvníkům bohatou paletu umění, kultury a architektury.

Kdysi součástí Německa, dnes je Colmar známý svou jedinečnou kombinací německých a francouzských vlivů, které se odrážejí jak v jeho historii, tak i v kultuře. Město se pyšní zachovalými středověkými domy, úzkými uličkami a okouzlujícími kanály, které dávají místu romantický a pohádkový nádech.

Jedním z hlavních lákadel Colmaru je její stará čtvrť, nazývaná "La Petite Venise" neboli Malá Benátky. Klenuté mosty, pastelově zbarvené domy a vodní cesty se spolu prolínají, vytvářejíce idylickou atmosféru. Tento malebný koutek je přímočaře vykreslený z pohádky a je ideálním místem pro procházku, poznávání místní historie a také pro ochutnávání tradiční alsaské kuchyně.

Jedním z nejslavnějších lidí spojených s Colmarem je malíř a sochař Martin Schongauer. Jeho díla jsou nezapomenutelnou součástí města a můžete si je prohlížet v Unterlindenově muzeu, které se nachází v bývalém dominikánském klášteře. Toto muzeum je domovem také pro slavný Isenheimerův oltář od Matthiase Grünewalda, který je jedním z největších uměleckých pokladů Francie.

Colmar je také známý svou láskou ke skvělému vínu. Region Alsasko produkuje exkluzivní bílá vína, zejména Riesling, Gewürztraminer a Pinot Blanc. Můžete se vydat na více než 170 kilometrů vinařských stezek a objevovat vinice, které zdobí okolí města. Nenechte si ujít návštěvu některého z místních vinných sklípků a ochutnejte lahodné místní lahůdky.

Colmar je také skvělým výchozím místem pro poznávání okolních památek. Pouze krátkou jízdou autem se můžete dostat k pevnosti Haut-Koenigsbourg, která je postavena na vrcholu kopce a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Další skvosty, které stojí za návštěvu, zahrnují města Riquewihr, Eguisheim a Kaysersberg, které jsou známé svými historickými středy a tradičními trhy.

Pokud plánujete navštívit Colmar, nejjednodušším způsobem, jak se tam dostat, je letecky. Můžete si rezervovat letenku přímo do letiště EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg, které se nachází asi hodinu jízdy od Colmaru. Z letiště se pak můžete dopravit vlakem, autobusem nebo si pronajmout auto.

Colmar je malým kouskem ráje, který si zamilují milovníci architektury, umění a dobrého jídla. Jeho jedinečné spojení německých a francouzských vlivů vytváří zvláštní a kouzelnou atmosféru. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, město Colmar bude skvělou volbou.


Počasí Francie Colmar


Colmar je malebné město nacházející se ve francouzské regionu Alsasko. Leží na sáze francouzského departementu Haut-Rhin, asi 64 kilometrů jihozápadně od hlavního města regionu, Štrasburku. Toto překrásné město je nejen známé svými památkami, ale také svým jedinečným počasím.

Colmar leží ve vnitrozemí, což má vliv na jeho klima. Nachází se v severní části Alsaska, který je situován mezi Vogézami na západě a Rýnem na východě. Díky této poloze je město obklopeno kopci, což ovlivňuje místní podnebí.

Colmar má oceánské klima s mírnými teplotami a vlhkostí po celý rok. Léta jsou příjemně teplá a slunná, s průměrnými teplotami kolem 25 °C. V horkých letních dnech se teploty mohou vyšplhat až na 30 °C, avšak díky přítomnosti řeky Lauch a kanálů je ve městě dostatek vody, která pomáhá udržovat příjemný chlad.

Podzim v Colmaru je také úžasnou dobou návštěvy. Teploty klesají na příjemných 15-20 °C a okolní krajinu pokrývají zlaté a červené odstíny barevných listů stromů. Tuto roční dobu mohou však doprovázet deště, takže byste si měli přibalit deštník, pokud plánujete návštěvu.

Zima v Colmaru je mírná, teploty se pohybují kolem 0-5 °C. Sněhové pokrývky nejsou příliš časté, ale když napadne sníh, vytváří se kouzelná atmosféra, která se hodí k vánočnímu trhu ve městě. Tento trh je jedním z nejznámějších ve Francii a láká tisíce návštěvníků z celé Evropy.

Jaro v Colmaru je obdobím, kdy se město probouzí k životu. Teploty stoupají na příjemných 15-20 °C a kvetou květiny všude kolem. Můžete se projít malebnými uličkami města a obdivovat rozkvetlé zahrady a parky.

Celkově je počasí v Colmaru považováno za příjemné a vhodné k prozkoumávání města a okolí. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Colmar, budete zde vítáni jak v horkých letních dnech, tak při zasněženém zimním pobytu.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky