Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)

Ubytování Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Chorvatsko je oblíbeným cílem pro dovolenou u mnoha turistů, a to zejména díky svým krásným plážím, malebné přírodě a bohaté historii. Jedním z nejpopulárnějších míst k pobytu je Novalja, nacházející se na ostrově Pag.

Novalja je malebné přístavní město s asi 3 500 obyvatel, které se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Pag. Je to místo, kde se snoubí přírodní krása a bohatá kulturní tradice. Město je známé svými čistými plážemi, krásným modrým mořem a slunečným počasím, což je ideální kombinace pro ty, kteří hledají pohodlné a relaxační ubytování.

V Novalji je široká nabídka ubytovacích možností, které uspokojí potřeby každého turisty. Můžete si vybrat z různých typů ubytování, jako jsou hotely, apartmány, vile nebo kempy. Hotely v Novalji nabízejí pohodlné a luxusní ubytování s výhledem na moře, venkovními bazény a dalšími vybaveními. Apartmány jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít svobodu a soukromí, zatímco vily jsou skvělou volbou pro větší skupiny či rodiny. Kempy jsou zase oblíbené u lidí, kteří chtějí zažít přírodu a uprchnout od rušného městského života.

Kromě pohodlného ubytování nabízí Novalja také řadu aktivit a zábavy pro turisty. Můžete si například pronajmout vodní skútr a projet se po krásném pobřeží, nebo si zahrát plážový volejbal na jedné z místních pláží. V centru města se nachází také několik restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatskou kuchyni a ochutnat místní speciality, jako je čerstvý mořský úhoř nebo slavný pagský sýr.

Novalja je také známá svou živou noční scénou. Zdejší kluby a bary jsou oblíbenými místy pro mladé lidi, kteří hledají zábavu a tanec až do ranních hodin. Každý letní měsíc se zde koná také známý hudební festival Fresh Island, který přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Novalji, nebudete zklamáni. Toto malebné město nabízí vše, co potřebujete k perfektní dovolené - od krásných pláží, pohodlného ubytování až po spoustu zábavy a kulturních zážitků. Novalja je opravdu jedním z nejuhelnějších klenotů Chorvatska a rozhodně stojí za návštěvu.


Počasí Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi, azurovým mořem a neskutečně příjemným počasím. Novalja, co leží na ostrově Pag, není výjimkou. Tato oblíbená destinace je každoročně vyhledávána turisty z celého světa. Pokud se chystáte navštívit Novalju a zajímá vás, jaké je tam počasí, přečtěte si následující článek.

Novalja se nachází na jihovýchodě ostrova Pag, který se rozprostírá na jaderském pobřeží. Díky své poloze má Novalja příjemné středomořské klima. Léta jsou teplá a suchá, zatímco zimy jsou mírné a vlhké. Tato ideální kombinace počasí přispívá k tomu, že Novalja je turistickým rájem jak v létě, tak i v době mimo sezónu.

Letní měsíce, zejména červenec a srpen, jsou v Novalji vždy horké. Teploty se mohou pohybovat kolem 30-35 °C a slunce svítí téměř bez přestávky. Ideální počasí pro slunění a koupání v moři, které dosahuje průměrných teplot kolem 25-27 °C. Vítr je také velmi slabý, což je další důvod, proč je Novalja vyhledávaným místem pro relaxaci v létě.

Přechodné měsíce, jako je červen a září, nabízejí mírnější počasí. Teploty se snižují na příjemných 25-30 °C a Novalja je stále plná slunce a tepla. Moře je také teplé, takže se můžete dál koupat a užívat si vodních sportů. Turisti, kteří preferují klid a nižší teploty, vyhledávají tuto dobu, protože je méně lidí, ale stále teplo na pláži.

Mimo letní sezónu, v období října až května, je počasí v Novalji chladnější, ale stále příjemné. Teploty se obvykle pohybují kolem 10-20 °C, což je ideální pro procházky po pláži, prozkoumávání města a objevování dalších turistických atrakcí. Moře je samozřejmě chladnější, ale stále dostatečně teplé pro ty, kteří se chtějí osvěžit.

Během zimy, obzvláště v prosinci a lednu, je Novalja nejchladnější. Teploty se mohou snížit až na 5 °C, avšak stále zde panuje mírné počasí v porovnání s některými jinými evropskými destinacemi. Pršavé dny jsou časté, ale občas se objeví i slunečné dny, na kterých je hezké si prohlédnout okolí bez davů turistů.

Celkově vzato, počasí v Novalji je převážně slunečné a teplé po celý rok. Letní měsíce jsou nejteplejší a nejrušnější, zatímco mimo sezónu je mírnější s nižším počtem turistů. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Novalju, budete mít příležitost vychutnat si krásy chorvatského pobřeží a nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


1. Jak se dostat do Novalji?
- Nejlepší možností je cestovat letadlem do Zadaru nebo Splitu a poté pokračovat autobusem nebo taxíkem do Novalje.

2. Kde se nachází nejlepší pláže v Novalji?
- Zončan a Chiro pláže jsou nejpopulárnější pláže v Novalji.

3. Kde najít ubytování v Novalji?
- V Novalji je mnoho hotelů, apartmánů, vil a dalšího ubytování. Nejlepší možnost je rezervovat si ubytování předem přes internet.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Novalji?
- Některé z nejlepších restaurací v Novalji jsou Na burji, Moby Dick a Riva.

5. Jaké aktivity dělat v Novalji?
- Turistické atrakce jako koupání, plážové sporty, potápění, turistika, návštěva historických památek a vycházky podél pobřeží jsou nejoblíbenější aktivity v Novalji.

6. Je v Novalji možné si pronajmout auto?
- Ano, v Novalji a na ostrově Pag lze si pronajmout auto.

7. Jaká je teplota vody v Novalji?
- Teplota vody v létě se pohybuje mezi 24-26 °C.

8. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Novalje?
- Nejlepší čas na návštěvu Novalje je od května do září, kdy je příjemné počasí a pláže jsou otevřené.


Letenka Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Novalja - Pozoruhodné místo na chorvatském ostrově Pag

Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě, a není divu. Tato země je známá svými krásnými plážemi, malebnými vesničkami a bohatou historií. Jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je Novalja, která se nachází na ostrově Pag.

Novalja je malebné přímořské město, které se nachází na západním pobřeží ostrova Pag, v blízkosti Jaderského moře. Díky své polohy a přírodní kráse se stalo Novalja velmi oblíbeným turistickým cílem, který mnoho lidí navštěvuje z celého světa.

Jednou z hlavních atrakcí, která láká turisty do Novalje, je její nádherná pláž. Pláž Zrće se nachází nedaleko centra města a je známá svým křišťálově čistým mořem a bílým pískem. Je to oblíbené místo pro milovníky nočního života, protože se zde nachází několik klubů a barů. Každý rok se zde také konají různé hudební festivaly, které přitahují tisíce mladých lidí.

Novalja je rovněž městem bohatým na historické památky. Nejznámější z nich je starověká římská cesta z 1. století n. l., která je jedním z nejlepších zachovaných antických silničních systémů. Další zajímavou památkou je kostel svaté Kateřiny, který je pozoruhodným příkladem románské architektury.

Pokud se rozhodnete navštívit Novalju, nezapomeňte ochutnat místní speciality. Chorvatská kuchyně je velmi chutná a Novalja není výjimkou. Můžete si vychutnat čerstvé mořské plody, jako je chobotnice, krevety a další, které jsou připravovány v tradiční chorvatské středomořské kuchyni.

Samozřejmě, aby byl váš výlet do Novalje skutečně úspěšný, musíte si zajistit letenku. Letenky do Chorvatska jsou běžně dostupné a můžete si vybrat z různých leteckých společností. Kromě letenek si také můžete zarezervovat ubytování v jednom z místních hotelů nebo pronajmout apartmán.

Pokud hledáte ideální letovisko, které nabízí krásné pláže, bohatou historii a přátelské obyvatele, Novalja je pro vás to pravé místo. Přijďte si užít krásnou dovolenou v Chorvatsku a objevte kouzlo tohoto malebného města na ostrově Pag. Vaše vzpomínky z Novalje vás budou provázet ještě dlouho po návratu domů.


Dovolená Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Chorvatsko je jednou z nejlépe hodnocených turistických destinací v Evropě a mezi tamními oblíbenými místy najdeme i malé přímořské městečko Novalja na ostrově Pag. Pokud plánujete dovolenou plnou slunce, písku a skvělého nočního života, pak je Novalja ideálním cílem pro vás.

Novalja se nachází na severovýchodním pobřeží ostrova Pag a je známá svými krásnými plážemi, malebným historickým centrem a živým nočním životem. Město je v posledních letech stále více populární mezi mladými turisty, a to zejména díky své rušné diskotékové scéně a festivalu Zrće.

Jednou z hlavních atrakcí Novalje jsou jeho pláže. Zatímco pobřeží v okolí města je kamenité, najdete zde několik pláží se slunečníky a lehátky, kde si můžete užít teplo mediteránského slunce. Mezi nejpopulárnějšími plážemi v Novalje patří Zrće a Straško. Pláž Zrće je známá jako "chorvatský Ibiza" a je vyhledávána mladými turisty díky svým klubům a nekonečným párty, které se zde konají po celý den. Na druhou stranu, pláž Straško je ideální pro rodiny s dětmi, nabízí klidnější atmosféru a prostorné pláže.

Kromě opalování a koupání můžete také prozkoumat historické centrum Novalje. Uličky obklopené kamennými domy a úzké uličky jsou příjemným místem pro procházky a objevování místních obchodů, restaurací a kaváren. Navštivte také místní kostel sv. Kateřiny, který je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Novalje.

Novalja je také vhodným výchozím bodem pro výlety do okolí. Ostrov Pag je známý svou unikátní krajinou, která připomíná měsíční povrch. Vydejte se na průzkum solných polí, kde se nachází největší solný důl v Chorvatsku. Navštivte také město Pag s jeho kamenným centrem a mistrovským kamenictvím, které se zde vyrábí již od středověku.

Novalja je také známá svým nočním životem a festivaly. Festival Zrće je jedním z největších open-air festivalů v Chorvatsku, který přitahuje tisíce návštěvníků každý rok. Přední světoví DJ's předvádějí své umění na scénách u moře a tato událost se stala synonymem pro nepřetržitou zábavu na ostrově Pag.

Novalja je skutečně unikátní destinací pro dovolenou v Chorvatsku. Slunce, písek, moře, historie a nekonečná zábava - to všechno můžete očekávat při návštěvě tohoto malebného města na ostrově Pag. Nechte se unést atmosférou Novalje a zažijte nezapomenutelnou dovolenou plnou zábavy a relaxace.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky