Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Island Seljalandsfoss

Letenka Island Seljalandsfoss


Seljalandsfoss je jedním z nejznámějších vodopádů na Islandu a jeho návštěva je pro turisty z celého světa neodolatelná. Tento majestátní vodopád se tyčí v jižní části Islandu, poblíž malé vesnice Seljalands. Vyznačuje se svou unikátností, která spočívá v tom, že jej lze obejít zezadu.

Při příjezdu k vodopádu Seljalandsfoss je návštěvníkům nabídnuto nádherné panorama, které zahrnuje vysoký a impozantní vodopád, omývající strmé skály. Voda padá z výšky téměř 60 metrů a stéká po skalách do malého jezírka, které se nachází pod ním. Na jaře a v létě okolní krajinu zdobí zelené travnaté pláně, které vytvářejí nádherný kontrast s bílými vodopády. V zimě je vodopád pokryt mrazem a vytváří vůči okolnímu prostředí téměř až kouzelnou atmosféru.

Jedním z nejvýjimečnějších aspektů Seljalandsfoss je možnost obejít jej zezadu a tuto jízdu kolem vodopádu si každý návštěvník pochvaluje. Existuje zde speciální chodník, který vás přivede kolem vodopádu směrem k jeho zadní části. Zde se otevírají úžasné pohledy na okolní krajinu a možnosti fotografování jsou nekonečné. Můžete si vychutnat panoramatické výhledy a pozorovat vodu, jak padá ze skály do jezírka pod vámi.

Seljalandsfoss je v obou směrech fascinující. Přední stranou se zářící vodopád nabízí neuvěřitelné fotografické příležitosti a zážitek vidět vodu padat takovou rychlostí a sílou je prostě báječný. Na druhou stranu, cesta kolem vodopádu nabízí klid a odpočinek, stejně jako možnost objevit skryté zákoutí, o kterých mnoho turistů nemá ani tušení.

Navštívit Seljalandsfoss je snadné, protože je dobře přístupný. K vodopádu se dostanete autem nebo autobusem po hlavní silnici, která vede po jižním pobřeží Islandu. Je to zhruba hodinu jízdy z hlavního města Reykjavíku. Během cesty si můžete užít nádherné výhledy na islandskou krajinu.

Pro ty, kteří touží po nedotčené přírodě a unikátních zážitcích, je návštěva Seljalandsfossu naprosto nezbytná. Tato přírodní krása nabízí nezapomenutelný zážitek a okouzlení všem návštěvníkům. Své místo na seznamu míst, která je třeba navštívit na Islandu, tedy zcela jistě zaslouží.


Ubytování Island Seljalandsfoss


Island Seljalandsfoss je jedním z nejznámějších a nejmalebnějších míst na Islandu. Tento vodopád se nachází v regionu Suðurland, přibližně 120 km jihovýchodně od hlavního města Reykjavíku. Jeho ohromující krása a jedinečný zážitek přitahují turisty z celého světa.

Seljalandsfoss je 60 metrů vysoký vodopád, který vytéká z řeky Seljalandsá. Co tento vodopád odlišuje od ostatních je jeho okolí. Kaskádu vodopádu můžete projít za vodní stěnou a procházet se kolem něj po betonové stezce. Tato zkušenost je naprosto unikátní a poskytuje úžasnou možnost spatřit vodopád z mnoha perspektiv.

Jednou z nejběžnějších aktivit, kterou zde lze podniknout, je sejít dolů k základně vodopádu. I když se zdá strmá cesta, je tohle místo snadno dostupné a vhodné pro všechny návštěvníky, včetně rodin s dětmi. Při sejítí dolů lze cítit sílu vodopádu a zároveň se ponořit do překrásného prostředí. Během jarního a letního období se kolem vodopádu objevuje mnoho kvetoucí květin, které vytvářejí dokonale romantickou atmosféru.

Další výhodou ubytování poblíž tohoto impozantního přírodního úkazu je možnost navštívit další blízké atrakce. Nedaleko se nachází další známý vodopád, Skógafoss, který měří až 60 metrů na šířku. Tento vodopád je proslavený svou impozantností a ohromující velikostí. Je to dokonalé místo pro obdivování přírodního divu a vyfotografování se před ním.

Pro ty, kteří by chtěli objevovat ještě více, je z Seljalandsfossu také snadný přístup k ledovci Eyjafjallajökull, který se nachází nedaleko odtud. Tento ledovec je ikonický pro Island díky své historické erupci v roce 2010, která vedla ke zrušení více než 100 tisíc letů po celém světě.

Co se týče ubytování, okolí vodopádu Seljalandsfoss nabízí různé možnosti. Od luxusních hotelů až po obyčejné kempy, každý návštěvník si zde najde ubytování podle svých preferencí a rozpočtu. Oblast je oblíbená mezi turisty, takže se doporučuje rezervace předem.

Celkově lze tedy říci, že ubytování u vodopádu Seljalandsfoss je vysoce doporučeno, pokud se chystáte navštívit Island. Při pobytu v této oblasti budete mít příležitost prozkoumat impozantní vodopády a okolní přírodní úkazy. Seljalandsfoss je jedním z těch míst na Islandu, které vás jednoduše okouzlí svou krásou a nezapomenutelným zážitkem, který nabízí.


Dovolená Island Seljalandsfoss


Island je ostrov v severní Evropě, který je známý svou nádhernou přírodou a nepřeberným množstvím krásných vodopádů. Jedním z nejvíce známých a ikonických vodopádů na ostrově je Seljalandsfoss, který se nachází poblíž stejnojmenného města Seljalandsfoss.

Vodopád Seljalandsfoss je velmi oblíbenou turistickou atrakcí a je snadno přístupný pro turisty. Vodopád má výšku 60 metrů a vodu vhání zvlněný říční tok Seljalandsá. Co však činí Seljalandsfoss tak speciálním, je skutečnost, že se dá projít za ním.

Ano, správně jste četli. Můžete projít za vodopád a těšit se z pohledu, jak padající voda sklouzává nad vašimi hlavami. Je to neuvěřitelně krásný zážitek a zpoza vodopádu lze pozorovat okolní krajinu v novém světle.

Při návštěvě Seljalandsfoss je nutné vzít si vhodné oblečení a obuv, protože během procházky za vodopádem se může stát, že se trochu promočíte. Vhodná je i pláštěnka, kterou si můžete přehodit přes hlavu a ochránit tak svou kameru před vodou.

Pokud si chcete užít Seljalandsfoss v klidu a bez velkých davů turistů, doporučuje se navštívit ho v dopoledních hodinách, kdy jsou minimální návštěvnost. V pozdějších odpoledních hodinách bývá vodopád velmi rušný a může být těžké si užít jeho krásy.

Kromě návštěvy vodopádu Seljalandsfoss je v okolí mnoho dalších míst, která stojí za návštěvu. Například nedaleko se nachází další krásný vodopád Skógafoss, či turistická trasa na ledovec Sólheimajökull.

Island je krásná země plná překrásné přírody a nezapomenutelných zážitků. Návštěva vodopádu Seljalandsfoss vám bude jistě v paměti ještě dlouhou dobu zůstávat jako nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Seljalandsfoss


1. Jak se dostat k vodopádu Seljalandsfoss?

Odpověď: Vodopád Seljalandsfoss se nachází asi 120 km jihovýchodně od Reykjavíku. Nejsnadnější způsob, jak se tam dostat, je půjčit si auto a jet po dálnici číslo 1 směrem na jih. Po cestě budete vidět značky, které vás povedou ke vodopádu. Můžete také využít organizovaného zájezdu nebo autobusových spojů.

2. Jaká je výška vodopádu Seljalandsfoss?

Odpověď: Vodopád Seljalandsfoss dosahuje výšky přibližně 60 metrů.

3. Je možné projít za vodopád Seljalandsfoss?

Odpověď: Ano, unikátní vlastností vodopádu Seljalandsfoss je možnost projít za něj. Existuje zde procházka za vodopádem, která vám umožní vidět krásný výhled z jiné perspektivy. Buďte však připraveni na to, že budete mokří.

4. Je návštěva vodopádu Seljalandsfoss zdarma?

Odpověď: Ano, návštěva vodopádu Seljalandsfoss je zdarma. Nepožadují se žádné vstupné poplatky.

5. Je možné kempovat poblíž vodopádu Seljalandsfoss?

Odpověď: Ano, poblíž vodopádu Seljalandsfoss se nachází kempovací místa, která poskytují možnost přenocování ve stanu. Mějte však na paměti přírodní podmínky a regulace ohledně kempování.

6. Jaký je nejlepší čas na návštěvu vodopádu Seljalandsfoss?

Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu vodopádu Seljalandsfoss je během léta (červen až srpen), kdy je delší den a méně srážek. V zimě je oblast mnohem chladnější a většina přístupových cest může být uzavřena.

7. Jaké další atrakce lze navštívit poblíž vodopádu Seljalandsfoss?

Odpověď: Poblíž vodopádu Seljalandsfoss se nachází další vodopády, jako například Gljúfrabúi, Skógafoss nebo vodopád Svartifoss v Národním parku Skaftafell. Také jsou zde blízké ledovce, jako například ledovec Mýrdalsjökull nebo Eyjafjallajökull.


Počasí Island Seljalandsfoss


Island je země úchvatných přírodních krás a neuskutečnitelných dobrodružství. A jedním z největších pokladů této země je 60 metrů vysoký vodopád Seljalandsfoss.

Seljalandsfoss se nachází na jižním pobřeží Islandu, asi 120 kilometrů jihovýchodně od Reykjavíku. Tento ohromující vodopád se nachází v oblasti Hvolsvöllur, která je považována za oblast plnou historických a kulturních památek a zároveň jen kousek od ledovce Mýrdalsjökull.

Turisté z celého světa se sjíždějí na tuto oblast, aby mohli obdivovat nádherný Seljalandsfoss. Pokud jste jedním z nich, musíte si ale dát pozor na počasí.

Počasí v této oblasti je velmi nestabilní a může se změnit během několika minut. Během jednoho dne můžete očekávat slunce, déšť, bouřky a i sníh. Proto je důležité pečlivě sledovat předpověď počasí a připravit se na jakoukoliv situaci.

Pokud se chystáte na cestu k Seljalandsfoss, měli byste si vzít do batohu vhodné oblečení a obuv na deštivé a větrné počasí. Měli byste také mít v batohu dostatečné zásoby vody a potravy, abyste se mohli připravit na případné zdržení.

Navíc, v zimních měsících může být cesta k Seljalandsfoss mnohem více náročná a nebezpečná, kvůli mrazu a sněhu. Proto je důležité se informovat o aktuálních podmínkách, nebo se rozhodnout pro návštěvu v létě.

Celkově je však návštěva Seljalandsfoss nezapomenutelným zážitkem, který stojí za to zažít. Ať už se jedná o slunečný nebo mokrý den, obdivovat velkolepost tohoto vodopádu a zůstat omráčen jeho krásou a sílou, je nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky