Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Tanzanie Udzungwa Mountains National Park

Ubytování Tanzanie Udzungwa Mountains National Park


Udzungwa Mountains National Park se nachází v Tanzanii a patří mezi nejkrásnější a nejdivočejší oblasti této africké země. Tento národní park je zajímavý svou rozmanitostí krajiny, zvířat i rostlin. Pro turisty, kteří navštíví Tanzanii, je Udzungwa Mountains National Park ideálním místem k návštěvě a ubytování.

Národní park Udzungwa Mountains se rozkládá na ploše přes 1990 km² a je součástí horského pásma, které tvoří jedinečná ekosystéma. Dominují zde vysoké a strmé hory, které v sobě skrývají několik vodopádů, potoků a řek. Národní park byl založen v roce 1992 jako první původní lesní chráněné území v Tanzanii.

Ubytování v Udzungwa Mountains National Park je zajištěno v kempu v nejbližší vesnici Mang'ula. Kemp je malý, ale pohodlný a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Ubytování je k dispozici pro turisty, kteří mají rádi přírodu, turistiku a dobrodružství. Pokud hledáte něco luxusního, potom pevně do Vás doporučujeme vyhledat ubytování v horách a navštívit kamp alespoň na seznámení s místem.

Zajímavostí národního parku Udzungwa Mountains je množství různých druhů zvířat, například opic, papoušků, slonů nebo zebí. V parku se také nachází mnoho druhů ptáků, například afričtí dravci jako orli a sokoli. Pro turisty, kteří se chtějí k prozkoumání parku věnovat více času, je k dispozici mnoho turistických tras s průvodcem. Ti vám ukážou nejlepší místa v parku, kde můžete pozorovat zvířata i krásnou krajinu.

Pokud plánujete návštěvu Tanzanie, určitě nevynechejte národní park Udzungwa Mountains. Nabídne Vám to nejen krásnou přírodu, ale i možnost poznat tamní kulturu a tradice. Ubytování v kempu Mang'ula je vhodné pro turisty, kteří mají rádi přírodu a pro ty, kteří si chtějí užít opravdové dobrodružství. A nezapomeňte si vybrat dobrou turistickou trasu s průvodcem, abyste si nevynechali nic překrásného!


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Udzungwa Mountains National Park


1. Kde se nachází Udzungwa Mountains National Park?
Udzungwa Mountains National Park se nachází v Tanzanii, v oblasti Iringa.

2. Jak se dostanu do Udzungwa Mountains National Park?
Nejpohodlnější způsob, jak se dostat do parku, je letecky do letiště v Dar es Salaamu nebo Kilimanjaro a pak přejít na dopravu po silnici. Existuje také možnost cesty autobusem nebo autem, pokud jste v blízkém okolí.

3. Jaká je vstupní cena do parku?
Vstupní poplatek je momentálně 30 USD na osobu pro zahraniční turisty a 10 000 tanzanských šilinků pro místní obyvatele.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Udzungwa Mountains National Park?
Nejlepší čas na návštěvu parku je v období sucha, mezi červencem a říjnem, kdy jsou počasí a klima nejpříznivější. Je také vhodné vyhnout se deštnému období mezi dubnem a květnem.

5. Jak dlouho trvají treky ve Udzungwa Mountains National Park?
Doba trvání treků se liší v závislosti na zvolené trase a kondici návštěvníka. Většina treku trvá mezi 3 a 6 hodinami.

6. Jaké zvířata mohu potkat v Udzungwa Mountains National Park?
V parku žijí unikátní druhy zvířat a ptáků, včetně vzácného druhu opice Zanzibar Red Colobus. Dalšími zvířaty, která můžete vidět, jsou například buvoli, sloni, antilopy, šakalové a mnoho dalších.

7. Můžu si park prohlédnout samostatně nebo musím si najmout průvodce?
Prohlídka parku je povolená pouze s oficiálním průvodcem, který vám zajistí bezpečnost a informace o parku.

8. Má Udzungwa Mountains National Park ubytování?
V parku se nachází několik ubytovacích zařízení, jako jsou chaty a kempy, kde si můžete pronajmout pokoj. Doporučuje se rezervovat ubytování předem.

9. Je možné se koupat v Udzungwa Mountains National Park?
Ano, je možné se koupat v některých vodopádech a bazénech v parku. Nicméně, vždy respektujte pokyny svého průvodce a dbájte na bezpečnost.

10. Je nutné mít očkování před návštěvou Udzungwa Mountains National Park?
Před cestou do Tanzanie se poraďte s Vaším očním lékařem ohledně očkování proti malárii a dalším nemocem, které jsou běžné v této oblasti.


Letenka Tanzanie Udzungwa Mountains National Park


Tanzanie je domovem mnoha úchvatných přírodních krás a jednou z nich je národní park Udzungwa Mountains. Tento park se nachází na východě země, ve východním obvodu Velké příkopové propadliny. Jedná se o jedno z největších pohoří výběžků Východoafrické vrchoviny. Jeho nejvyšším vrcholem je Luhombero, který dosahuje výšky 2 576 metrů nad mořem.

Udzungwa Mountains National Park je jedinečným ekosystémem, který poskytuje útočiště mnoha ohroženým druhům rostlin a zvířat. Tento národní park je známý především díky svým endemickým druhům, které se nacházejí pouze zde a nikde jinde na světě. Najdeme zde například endemickou opici – mangabeje horskou, ačkoli v parku žijí i další druhy primátů jako je nosálek červený nebo kolumbijský šelmák.

Dalšími unikátními obyvateli tohoto parku jsou například stromy rodu Dombeya, které jsou považovány za nejstarší rostliny v parku. Udzungwa Mountains National Park je také známý svými vodopády. Nejlépe známý je vodopád Sanje, který je s výškou až 170 metrů nejvyšší ve východní Africe. Tento vodopád je oblíbenou turistickou atrakcí a nabízí nádherné výhledy a možnosti pro relaxaci a ochlazení v horkém africkém podnebí.

Národní park Udzungwa Mountains se může pyšnit i bohatstvím flóry a fauny. Bylo zde zaznamenáno přes 400 druhů ptáků, více než 2500 rozličných rostlin a mnoho ohrožených druhů savců, jako například slon africký, levhart skvrnitý a zebřík lesní.

Pro návštěvníky parku jsou k dispozici různé treky a stezky, které umožňují objevovat a poznávat tuto úžasnou krajinu. Pro ty, kteří mají rádi výzvy, je tu možnost výstupu na vrchol Luhombero, který je vhodný pro zkušené horolezce. Pokud nemáte příliš zkušeností s horami, můžete se vydat na kratší výlety po okolí v doprovodu místních průvodců, kteří vám představí bohatý svět flóry a fauny.

Národní park Udzungwa Mountains je nejen krásným přírodním územím, ale také důležitým místem ochrany biodiverzity. Tanzanie se zavázala k udržitelnému rozvoji a ochraně tohoto území, které je součástí Světového dědictví UNESCO od roku 1992.

Pokud se rozhodnete navštívit Tanzanii, nezapomeňte svou cestu doplnit o návštěvu národního parku Udzungwa Mountains. Tento park vám poskytne jedinečný zážitek a umožní vám objevit nádhernou a neopakovatelnou přírodu, kterou Tanzanie nabízí.


Počasí Tanzanie Udzungwa Mountains National Park


Tanzanie je zemí s bohatou přírodní rozmanitostí a jedním z nejvýznamnějších národních parků je Udzungwa Mountains National Park. Tento park se nachází na východě země, nedaleko města Morogoro, a nachází se ve výškách až 2 576 metrů nad mořem, čímž vytváří unikátní klimatické podmínky.

Počasí v Tanzanii je ovlivněno kombinací tropického a subtropického klimatu. Udzungwa Mountains National Park má vzhledem ke své nadmořské výšce převládající podnebí tropického horského typu. V důsledku toho jsou zde teploty o něco nižší než v okolních nížinách.

V parku se nachází rozsáhlé deštné lesy, které jsou charakteristické vysokými srážkami. V průměru zde spadne až 2 000 mm srážek ročně. Nejvíce srážek se očekává v období od dubna do května, ale deštivé období se může táhnout i od listopadu do prosince.

Během deštivých období může docházet k přívalovým povodním a občasným sesuvům půdy. V takových situacích mohou být některé stezky či cesty do parku dočasně nedostupné. Je proto důležité sledovat aktuální doporučení a upozornění od místních úřadů.

Teploty v Udzungwa Mountains National Park se pohybují v průměru mezi 20 a 30 °C během dne, přičemž noční teploty mohou klesat až na 10 °C. Návštěvníci by se měli připravit na výrazné rozdíly mezi denními a nočními teplotami.

Vzhledem k nadmořské výšce parku a přítomnosti deštných lesů je vlhkost vzduchu zde vysoká. Návštěvníci by měli s sebou přinést ochranný přípravek proti hmyzu a vhodné oblečení, které absorbuje pot a udržuje tělo suché.

Udzungwa Mountains National Park je jedním z přírodních pokladů Tanzanie, který nabízí unikátní a pestrou faunu a flóru. Při návštěvě této oblasti je důležité přizpůsobit se místnímu počasí a být připraven na případné nepříznivé podmínky.


Dovolená Tanzanie Udzungwa Mountains National Park


Tanzanie je jednou z nejvíce exotických destinací na světě, stejně jako její Udzungwa Mountains National Park (Národní park Udzungwa Mountains). Tento park se nachází na východním pobřeží Afriky, v jižní Tanzanii. Je to skvělé místo pro turisty, kteří chtějí zažít nejen překrásnou přírodu, ale také poznat dalekou kulturu a historii Tanzanie.

Udzungwa Mountains National Park je rozlohou sice menším parkem, ale nabízí návštěvníkům desítky kilometrů turistických tras a stezek. Turisté si zde mohou užít krásy tropických deštných lesů, skalnatého terénu a pozorovat velké množství živočichů, včetně mnoha druhů primátů, ptáků, netopýrů a motýlů. V parku žije mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, krokodýli, antilopy, slonovci a další, kromě toho jsou zde k vidění také krásné vodopády.

Tento park je navíc místem, kde se setkávají různé kmeny Tanzanie a to z nich dělá fascinující místo k poznávání kultury a historie země. Návštěvníci si mohou zavzpomínat na dobách, kdy sem byli migranti a obyvatelé pocházející z Kiswere, Iringy, nebo Morogora. Tyto kmeny jsou dnes naštěstí chráněny v rámci parku a návštěvníci mohou vidět jejich tradiční zemědělské práce a způsob života.

Vzhledem k tomu, že jsou v parku chráněny různé druhy zvířat a ptáků, jsou návštěvníci pochopitelně omezeni v tom, co mohou dělat a kde se mohou pohybovat. Turisté zde nemohou s sebou vozit žádné psy nebo jiná zvířata, a jsou vyzváni, aby zůstali co nejblíže při značených trasách a nerespektovali zákazy.

Tanzanie Udzungwa Mountains National Park je skvělým místem pro vaši dovolenou, kde si můžete prožít jedinečné zážitky a poznat kulturu a historii Tanzanie. Můžete se těšit na krásné vodopády, pohledy na skalnaté útvary, poslouchat zvuky deštných pralesů a pozorovat mnoho zajímavých druhů zvířat. Navštívit zemi je také skvělou příležitostí pro poznání kultury a historie. Vydejte se na dobrodružství Udzungwa Mountains National Park a zažijte to nejkrásnější, co tato africká země nabízí.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky