Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Mauricius Chamarel Seven Coloured Earths

Nejčastější dotazy a odpovědi Mauricius Chamarel Seven Coloured Earths


1. Co jsou Chamarel Seven Coloured Earths?

Odpověď: Chamarel Seven Coloured Earths jsou geologické útvary na Mauriciu, které jsou známé pro své různorodé barvy půdy, které se pohybují od oranžové až po fialovou.

2. Jak se tam dostat?

Odpověď: Chamarel Seven Coloured Earths se nachází v západní části ostrova Mauricius. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je buď najmout si auto a jet tam sám, nebo využít služby místních turistických agentur.

3. Jsou Chamarel Seven Coloured Earths placené?

Odpověď: Ano, návštěva Chamarel Seven Coloured Earths je placená, ale vstupné je velmi nízké.

4. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Chamarel Seven Coloured Earths?

Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Chamarel Seven Coloured Earths je během suchého období, které trvá od května do září.

5. Je prohlídka turisticky průvodců zdarma?

Odpověď: Ne, prohlídka turisticky průvodce není zdarma, turisté musí zaplatit za průvodce.

6. Jak dlouho trvá prohlídka?

Odpověď: Prohlídka Chamarel Seven Coloured Earths trvá přibližně 30 minut až hodinu.

7. Lze se tam svézt na koni?

Odpověď: Ano, je možné se tam svézt na koni, ale tato služba není součástí vstupného a je potřebné si ji rezervovat dopředu.

8. Co si mám vzít s sebou?

Odpověď: Doporučuje se si vzít s sebou fotoaparát, opalovací krém, pokrývku hlavy a dostatek vody.

9. Mohu tam strávit celý den?

Odpověď: Ne, Chamarel Seven Coloured Earths je poměrně malá lokalita a návštěva trvá pouze několik hodin.

10. Jsou tam nějaká další místa, která stojí za návštěvu?

Odpověď: Ano, v okolí se nachází Botanická zahrada Pamplemousses a několik dalších zajímavých míst, která stojí za návštěvu.


Ubytování Mauricius Chamarel Seven Coloured Earths


Mauricius je jednou z nejkrásnějších tropických destinací na světě. Tato malá ostrovní země v Indickém oceánu je proslavená svými úchvatnými plážemi, křišťálově čistým mořem a bujnou tropickou vegetací. Kromě těchto přírodních krás se na ostrově nachází i jedinečná geologická atrakce známá jako Chamarel Seven Coloured Earths.

Chamarel Seven Coloured Earths je jednou z nejvíce fotografovaných turistických atrakcí na Mauriciu. Tato jedinečná lokalita se nachází ve vesnici Chamarel na západním pobřeží ostrova. Tvoří ji několik důlků země, ve kterých se nachází půdy různých barev, od červené a hnědé, až po fialovou, modrou a zelenou. Je to neobyčejný přírodní fenomén, který vznikl v důsledku vulkanického původu ostrova.

Povrch Chamarel Seven Coloured Earths je několik desítek tisíc let starý a má velmi zajímavou povahu. Během suchého období se půda stává tvrdou a trhlinatou, což vede ke vzniku těchto barevných pruhů. Dle místních legend se tyto pruhy vztahují k bohům, kteří se zde zřejmě před mnoha lety utkali ve válce. Podle místních pověstí je to přebytek jejich energie, která se projevuje v těchto zemních barvách.

Lidé, kteří jamky a půdu navštíví, budou ohromeni překrásnými a velmi neobvyklými barvami, které se na nich objevují. Když slunce svítí ve správném úhlu, země se zdá, jako by plynula v jediném proudu, a vytváří tak úchvatnou optickou iluzi.

Tato unikátní přírodní atrakce je přístupná návštěvníkům po celý rok. Existuje zde vyhlídková plošina, která umožňuje turistům se dostat blíže k tomuto fenoménu. Na vyhlídkové plošině se také nachází informační tabule, které poskytují informace o geologických a historických aspektech místa.

Kromě Chamarel Seven Coloured Earths je v okolí oblasti také národní park Black River Gorges, který je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů, včetně volně žijících opic a ptáků. Je to skvělé místo pro turisty, kteří chtějí poznat bohatou biodiverzitu ostrova Mauricius.

Pokud plánujete návštěvu tohoto jedinečného přírodního divadla, je nejlepší se vydat do oblasti brzy ráno, když je počasí příjemné a počet turistů je minimální. Doporučuje se také sebou vzít opalovací krém, klobouk a dostatek vody.

Populární mezi turisty i místními obyvateli, Chamarel Seven Coloured Earths je bezpochyby jednou z hlavních turistických atrakcí na Mauriciu. Jeho ohromující barevná paleta a neuvěřitelné geologické útvary přitahují milovníky přírody z celého světa. Přijďte a objevte tuto jedinečnou krásu sami!


Letenka Mauricius Chamarel Seven Coloured Earths


Mauricius je ostrov známý svojí krásou a exotickou atmosférou. Jedním z jeho nejvýznamnějších turistických atrakcí je místo nazývané Chamarel Seven Coloured Earths, neboli Sedmibarevná země v Chamarelu. Toto unikátní přírodní jev láká návštěvníky z celého světa svými ohromujícími barevnými odstíny a pozoruhodnou historií.

Chamarel Seven Coloured Earths se nachází v regionu Chamarel ve vnitrozemí ostrova Mauricius. Tento pozoruhodný jev spočívá v existenci pestré palety barev - od červené až po žlutou, hnědou a fialovou. Původ těchto barev je přičítán mineralogickým a geologickým procesům, které se odehrály před mnoha miliony let. Unikátní rozklad hornin a minerálů vytvořil tuto fascinující barevnou paletu, kterou je možné vidět pouze v Chamarelu na Mauriciu.

Jedním z nejvýraznějších rysem Chamarel Seven Coloured Earths je to, že i přes déšť a vlhkost se barvy neustále udržují a zůstávají nedotčeny. To je způsobeno obsahem oxidů železa a hliníku, které jsou odpovědné za tuto odolnost vůči povětrnostním vlivům. Kombinace těchto barev a jejich nezměněné intenzity přitahuje návštěvníky a fotografy, kteří chtějí zachytit tento jedinečný přírodní úkaz.

Kromě sedmibarevné půdy nabízí Chamarel Seven Coloured Earths také další zajímavosti. V blízkosti se nachází vodopád Chamarel, který je jedním z nejvyšších vodopádů na ostrově. Jeho výška dosahuje až 83 metrů a tato přírodní krása je dalším důvodem, proč by návštěvníci neměli vynechat toto úžasné místo.

Další atrakcí v Chamarelu je Zvířecí park Casela, který se nachází nedaleko Sedmibarevné země. Park nabízí možnost procházek mezi ohromujícími tropickými rostlinami a možnost pozorovat divoká zvířata v jejich přírodním prostředí. Návštěvníci si zde mohou vychutnat unikátní zážitek a získat hlubší povědomí o flóře a fauně Mauricia.

Chamarel Seven Coloured Earths představuje skutečný poklad Mauricia. Tento přírodní úkaz je skvělým příkladem krásy a jedinečnosti mauricijské krajiny. Každý, kdo navštíví toto místo, bude zaujatý tím, jak příroda dokáže stvořit takovou nádheru. Je to místo, které je třeba vidět na vlastní oči a které nechá návštěvníky bez dechu představou, jak úžasná může být naše planeta.


Dovolená Mauricius Chamarel Seven Coloured Earths


Mauricius je ostrov ležící v Indickém oceánu, který je známý svými krásnými plážemi, korálovými útesy a tropickou vegetací. Návštěvníci mají možnost objevovat mnoho zajímavých míst a jedním z nich je Chamarel Seven Coloured Earths.

Chamarel Seven Coloured Earths je unikátní geologický jev, který se nachází v Chamarelu, malé vesnici v oblasti Black River na západním pobřeží Mauricia. Toto místo přitahuje tisíce návštěvníků každý rok, kteří se přijedou podívat na neuvěřitelné barevné písky, které se zde nacházejí.

To, co dělá Chamarel Seven Coloured Earths opravdu jedinečným, je fakt, že tento malý region je tvořen sedmi různými odstíny země. Těchto sedm barevných cukrových homolků se liší od sebe a vytvářejí nádherné panoramatické pohledy.

Zvědavost a záhada tohoto jevu tkví v geologickém složení písků. Každá z těchto farbivých vrstev je tvořena odlišným minerálem, který způsobuje tak zvláštní odrážení světla a tvorbu barevných efektů na povrchu. Tyto minerály jsou například oxidy železa, hliníku a draslíku.

Dalším pozoruhodným jevem v oblasti je vodopád Chamarel, který se nachází poblíž Chamarel Seven Coloured Earths. Tento vodopád doplňuje již tak dokonalou krajinu a poskytuje příjemné místo pro pikniky a odpočinek.

Je zde také příležitost pro turisty procházet se po promenádě mezi těmito různobarevnými cukrovými homolkami a získat tak úžasné fotografie. Místní obchody nabízejí také vzorky těchto písků nebo suvenýry související s Chamarel Seven Coloured Earths.

Pokud plánujete návštěvu Mauricia, nezapomeňte zařadit Chamarel Seven Coloured Earths do svého seznamu míst, které chcete vidět. Tento geologický jev je skutečným tajemstvím přírody a zaručuje jedinečný zážitek pro každého návštěvníka.


Počasí Mauricius Chamarel Seven Coloured Earths


Mauricius je známý svými nádhernými plážemi a tyrkysovými vodami Indického oceánu, ale jeden z nejzajímavějších přírodních úkazů, který stojí za vidění, se nachází v oblasti Chamarel. Jedná se o Seven Coloured Earths (Sedmirůžová země).

Seven Coloured Earths je rezervace s několika plochami pestré půdy ležícími vedle sebe. Každý typ půdy má jiné, unikátní barvy, které sahají od červené přes hnědou až po růžovou. Tato pozoruhodná paleta barev se dohromady tvoří kvůli geologickému jevu, kterému se říká imise oxidu železnatého na povrch země.

Přesný důvod, proč se půda stává tak pestrou, není zcela jasný. Existuje však teorie, že vulkanickým aktivitám na ostrově byla způsobena oxidace minerálů obsažených v zemi, což vytvořilo různé barevné pigmenty. Další teorie navrhuje, že je to výsledek eroze, která postupně odhalila vrstvy různých minerálů, jež se rozdílně oxidují.

Každý rok sem přichází tisíce turistů, aby obdivovali krásu Seven Coloured Earths. Půda válcovitého tvaru se táhne přes celou oblast a tvoří fascinující patchwork různých barev. Povrch je často zbrčený a nerovný, připomínající malebné kopce. Aby bylo zajištěno zachování tohoto zvláštního přírodního jevu, byla oblast vyhlášena za národní přírodní památku.

Návštěvníci se mohou procházet stezkami, které vede okolo těchto pozoruhodných ploch. Můžete si svézt na mnoha atrakcích, které nabízejí panoramatický výhled na Sedmirůžovou zemi. Oblast je obklopena tropickou vegetací, která dotváří dokonalý kontrast s barevnou půdou.

Navštívení Seven Coloured Earths však není pouze o obdivování přírodního fenoménu. V rezervaci se nachází také Zvířecí park Chamarel, kde můžete vidět různé endemické druhy zvířat Mauricia. Tento park je domovem mnoha ohroženým živočichům, jako jsou želvy, ještěrky a ptáci.

Celá oblast Chamarel je obklopena dalšími přírodními krásami, které stojí za prozkoumání. Například vodopád Chamarel je další ikonickou atrakcí tohoto místa. Architektura a kultura Mauricia jsou také zajímavé, ať už jde o tradiční chaty nebo moderní lázeňská centra.

Seven Coloured Earths nabízí unikátní přírodní zážitek, který se nedá srovnat s ničím jiným. Je fascinující vidět, jak příroda vytváří tak různorodé a nádherné barvy na jednom místě. Pokud plánujete cestu na Mauricius, určitě nevynechejte tuto úžasnou přírodní rezervaci.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky