Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Keňa Ruma National Park

Dovolená Keňa Ruma National Park


Keňa je známá svou rozmanitostí přírody a bohatou faunou a flórou. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v této africké zemi je Ruma National Park. Tento park, který se nachází ve značně odlehlé lokalitě, přináší návštěvníkům úžasnou možnost prozkoumat jedinečný ekosystém a pozorovat vzácná zvířata.

Ruma National Park byl založen v roce 1966 a je největším chráněným územím západního Keni. Jeho rozloha činí přibližně 120 čtverečních kilometrů, což z něj činí ideální místo pro dobrodruží safari. Jedinečnost tohoto parku spočívá zejména v tom, že je domovem jak afrických slonů, tak vzácného druhu antilopy s okrovou barvou – čuroských antilop.

Ruma National Park je také známý jako poslední útočiště pro zvíře s názvem bongo. Bongo je velký ohař z rodu antilop a je považován za jeden z nejkrásnějších afrických zvířat. Je ohroženým druhem a jeho existence je závislá na ochraně, kterou jim tento park poskytuje. Při návštěvě Ruma National Park máte jedinečnou příležitost spatřit toto vzácné zvíře a podpořit jeho ochranu.

Kromě exotických zvířat park nabízí také nádhernou přírodu, která vám vezme dech. Mezi typické scenérie patří široké trávníky, bažinaté oblasti, lesy a hory. Při prohlídce parku můžete obdivovat obrovské stádo velkých divokých prasat nebo se vydat na výstup na Rusinga Island Hill, odkud je úchvatný výhled na jezero Victoria.

Pokud jste milovník ptáků, Ruma National Park také nabízí unikátní zážitek. V parku bylo identifikováno více než 400 druhů ptáků, což z něj činí ráj ornitologů. Můžete zde spatřit například afrického orla bělohlavého, pelikány, ibisy a mnoho dalších.

Pokud se rozhodnete navštívit Rumu National Park, doporučuje se vyhledat si zkušeného průvodce, který vám pomůže s orientací v parku a zajistí, abyste měli co nejlepší možnost spatřit vzácná zvířata. Je také důležité respektovat pravidla ochrany přírody a nezanechávat žádné stopy svého pobytu v parku.

Navštěva Ruma National Park je jedinečným zážitkem, který vám umožní poznat jednu z nejpřírodnějších částí Keňe. Během dovolené v tomto parku se můžete naučit o africké divočině, podpořit ochranu ohrožených druhů a prozkoumat nádhernou krajinu. Pokud chcete zažít neopakovatelné safari a krásy africké přírody, neměli byste přehlédnout Ruma National Park.


Počasí Keňa Ruma National Park


Keňa Ruma National Park se nachází v západní Keni a je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších národních parků v zemi. Tento park nabízí úchvatnou přírodní krásu, bohatou biodiverzitu a unikátní klimatické podmínky, které ovlivňují počasí v této oblasti.

Keňa Ruma National Park leží v regionu Nyanza, který je známý svou hornatou krajinou, říčními systémy a jezerem Victoria, které hraničí s parkem. Vzhledem k nadmořské výšce okolo 1 000 metrů nad mořem se zde vytváří specifické klimatické podmínky.

Počasí v Keňa Ruma National Park je ovlivněno dvěma hlavními sezónami - suchou a deštivou. Suchá sezóna obvykle trvá od prosince do března a deštivá sezóna od dubna do listopadu. V průběhu suché sezóny teploty stoupají na příjemných 25-30 °C, a průměrné srážky jsou minimální. Tato doba je ideální pro safari a pozorování zvířat, protože se zvířata soustředí kolem vodních zdrojů, které se stávají klíčovými během suchých měsíců.

Deštivá sezóna v Keňa Ruma National Park přináší vyšší srážky a intenzivní vegetaci. Průměrné teploty během této doby zůstávají mírné kolem 20-25 °C, ale deštivé období může přinést náhlé a silné deště. To vše vytváří ideální podmínky pro rozmnožování hmyzu a růst vegetace, což je nezbytné pro potravu zdejších zvířat.

Keňa Ruma National Park je bohatý na faunu a floru. Během různých období se zde vyskytují rozličné druhy živočichů, jako jsou lvi, sloni, buvoli, nosorožci, krokodýli, žirafy, antilopy, zebry, hyeny a mnoho dalších. Díky rozmanitosti klimatických podmínek se zde také vyskytuje mnoho druhů ptáků, což láká ornitology z celého světa.

Bez ohledu na sezonu návštěvníkům Keňa Ruma National Park nabízí neuvěřitelnou pestré přírodní scenérie a fascinující počasí. Od krásných slunečných dnů, kdy se zde odráží odlesky z blízkého jezera Victoria, až po dramatický příval deště, který obnovuje vše živé. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit tento park, budete ohromeni jeho krásou a nezapomenutelními zážitky.

Navštívit Keňa Ruma National Park je dobrodružství, které vás přenese do nádherného světa divoké přírody. Pozorování zvířat ve svém přirozeném prostředí bude jedinečný zážitek a počasí bude hrát roli ve vašem safari dobrodružství. Ať už se rozhodnete navštívit park během suchého období nebo deštivé sezóny, Keňa Ruma National Park vždy nabídne něco úžasného a nezapomenutelného.


Ubytování Keňa Ruma National Park


Keňa Ruma National Park je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších národních parků v západní Keni. Nachází se v provincii Nyanza, nedaleko města Homa Bay. Park zaujímá rozlohu více než 120 km2 a je domovem pro bohatou a rozmanitou fauna a flóru.

Když přijedete do Keňa Ruma National Park, můžete se těšit na úchvatné scenérie, které zahrnují nádherná jezera, vodopády a hory. Park je především známý pro svou obrovskou populaci gazel Thomsonových, která je jednou z největších v zemi. Navíc zde nalezneme i další druhy zvířat, jako jsou sloni, buvoli, zebry, kudu a mnoho dalších. Milovníci ptáků nebudou zklamáni, protože park je domovem pro více než 400 druhů ptáků, z nichž některé jsou ohrožené.

Existuje několik možností ubytování v Keňa Ruma National Park, které splní různé potřeby a preference návštěvníků. Nejběžnější možností je stanování, což je nejpřirozenější způsob objevování parku. K dispozici jsou kempy, kde můžete postavit stan a strávit noc pod hvězdami. Není nic jako poslouchat zvuky divoké zvěře a probouzet se s pohledem na okolní krajinu.

Pro ty, kteří preferují trochu více komfortu, je k dispozici také možnost ubytování v lodgích a kempech na břehu jezera Victoria. Můžete se těšit na pohodlné postele, teplou sprchu a restauraci s možnostmi stravování. Tyto ubytovací možnosti nabízejí také různé aktivity, jako jsou safari, rybaření nebo vodní sporty na jezeře.

Keňa Ruma National Park není tak populární jako jiné parky v Keni, což znamená, že zde můžete zažít autentické safari bez velkých davů turistů. Je to ideální místo pro ty, kteří touží po klidném a nezkresleném přírodním prostředí. Zdejší prostředí je naprosto ohromující a není pochyb o tom, že si zde užijete jedinečný zážitek.

Chcete-li zažít neuvěřitelnou divočinu a přírodu Keňa Ruma National Park, určitě navštivte tento úžasný kout západní Keni. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete stanovat nebo si rezervujete pobyt v lodgích, tato destinace vám poskytne nezapomenutelný zážitek, který bude zlatou tečkou na vaší cestě Keni.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Ruma National Park


1) Jak se dostat do Keňa Ruma National Park?
Odpověď: Lze se dostat autem, minibusem nebo letadlem. Nejbližší letiště je v Kisumu, poté je nutné cestovat po silnici asi 50 km na jih.

2) Jaké zvířata mohu v parku vidět?
Odpověď: V parku žijí sloni, hroši, buvoli, antilopy, žirafy, leopardi a další savci.

3) Musím mít průvodce při návštěvě parku?
Odpověď: Ano, je povinná doprovod průvodce pro bezpečnost návštěvníků a ochranu parku.

4) Můžu v parku přenocovat?
Odpověď: Ano, v parku jsou kempy a chatky, které lze pronajmout.

5) Můžu si ve parku udělat pěší výpravu?
Odpověď: Ano, jsou zde vytyčené stezky pro pěší turistiku.

6) Kdy je nejlepší doba na návštěvu parku?
Odpověď: Nejlepší doba je od června do října během suchého období.

7) Je nutné mít očkování před návštěvou parku?
Odpověď: Doporučuje se očkování proti žluté zimnici a některým dalším nemocem, ale není povinné.

8) Můžu si vzít do parku vlastní jídlo a pití?
Odpověď: Ano, lze si vzít vlastní jídlo a pití, ale dodržování pravidel parku je povinné.


Letenka Keňa Ruma National Park


Keňa Ruma National Park: Klenot západního Keni

Kenya je proslulá svou bohatou faunou a flórou, a není divu, že je jednou z nejnavštěvovanějších destinací pro safari na africkém kontinentu. Mezi nejznámější národní parky v Keni patří slavný Masai Mara, Amboseli National Park a Tsavo National Park. Nicméně, pokud hledáte méně turisticky frekventovanou lokalitu, která vám umožní zažít opravdový klenot západního Keni, měli byste zamířit do Keňa Ruma National Park.

Keňa Ruma National Park se rozkládá na ploše více než 170 km² a nachází se ve východní části jezera Victoria. Tento park je známý především svým bohatstvím vzácných a ohrožených druhů zvířat, které jsou v Keni vzácné. Jedním z hlavních příkladů je Rothschildova zebra, která je domovem tohoto parku. Tato elegantní a krásná zebra je jednou z nejohroženějších zebrových druhů v Africe a jejich populace se v posledních letech postupně zvyšuje díky úsilí vědců a ochranářů.

Mezi dalšími vzácnými druhy zvířat, které můžete v parku spatřit, patří vzácný lesový buvol, krokodýli a hroši. Je tu také bohatý výběr ptáků, což přiláká nejen ornitology, ale také milovníky přírody, kteří si chtějí vychutnat pohled na pestrou škálu barevného peří.

Keňa Ruma National Park je také známý svojí klidnou a odlehlou atmosférou. Vzhledem k tomu, že zde nejsou velké turistické zástupy, máte tu větší šanci zažít autentický zážitek z divoké přírody. Můžete si v klidu procházet parkem, obdivovat jeho nádhernou krajinu a pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Je to ideální místo pro každého, kdo si chce odpočinout od ruchu a shonu moderního světa a propadnout fascinaci přírodou.

Co se týče aktivity, které můžete v parku provozovat, můžete se vydat na safari za zvířaty nebo si jen tak užívat klidu a ticha. V parku jsou také k dispozici piknikové místa, takže si můžete s sebou přinést občerstvení a strávit příjemný den v přírodě.

Pokud plánujete navštívit Keňa Ruma National Park, nezapomeňte si přivézt dostatek fotografického vybavení. Tento park nabízí úchvatné scenérie a vzácná setkání s divokou zvěří, kterou byste chtěli zachytit na památku.

Keňa Ruma National Park je opravdu skrytým pokladem západního Keni. Je to místo, které si zaslouží vaši pozornost, pokud máte zájem vidět vzácné druhy zvířat a vychutnat si autentický zážitek z africké divočiny. Tak se nechte okouzlit krásou tohoto parku a zažijte safari, které si budete pamatovat po zbytek života.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky