Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Španělsko Bilbao

Dovolená Španělsko Bilbao


Bilbao je město na severu Španělska, které se nachází v Baskicku, regionu bohatém na kulturu, umění a gastronomii. Je to jedno z nejvíce kosmopolitních a moderních měst ve Španělsku a jeho návštěva by neměla chybět na seznamu při plánování dovolené.

Jedním z hlavních lákadel Bilbaa je slavné muzeum Guggenheim. Tato neobvyklá budova je umístěna u řeky Nervión a je jedním z nejvýznamnějších muzeí moderního umění na světě. Interiér i exteriér budovy jsou fascinující a ve výstavních sálech si můžete prohlédnout sbírky děl slavných umělců jako jsou Picasso, Warhol nebo Chagall.

Dalším must-see v Bilbau je staré město, známé jako Casco Viejo. Tato čtvrť nabízí bohatou historii a skvělou atmosféru. Procházejte úzkými uličkami plnými obchůdků, restaurací a baskických barů, kde si můžete vychutnat tradiční pintxos, což jsou místní variace na španělské tapasy.

Navštivte také místní trhy, jako je Mercado de La Ribera, největší trh v Evropě, kde si můžete koupit čerstvé suroviny a ochutnat místní speciality. Tento trh je skvělým místem, kde můžete poznat místní kulturu a životní styl.

Pokud máte rádi architekturu, neměli byste vynechat procházku v blízkosti mostu Zubizuri, který se stal jedním z symbolů města. Tento moderní most byl navržen slavným architektem Santiagem Calatravou a je jedinečnou kombinací oceli, skla a bílého betonu.

Bilbao také nabízí krásné přírodní scenérie. V blízkosti města se nachází přírodní park Gorbea, kde si můžete vychutnat pěší turistiku a podívat se na nádherné výhledy na okolní krajinu. Pokud máte rádi pláže, můžete vyrazit na pobřeží a strávit den na jedné z několika pláží v okolí města.

A nakonec, nezapomeňte si vychutnat španělskou kuchyni. Bilbao je známé jako gastronomické centrum a nabízí širokou škálu restaurací a barů, kde si můžete vychutnat tradiční baskická jídla. Nezapomeňte ochutnat Baskickou paellu, bacalao al pil-pil (kabelu v rajčatové omáčce) a txakoli (místní bílé víno).

Dovolená v Bilbau je skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí zažít kombinaci moderní architektury, bohaté historie, umění a gastronomie. Toto krásné město se snadno dostane a nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka.


Letenka Španělsko Bilbao


Španělsko je země plná krás a fascinujících míst, které stojí za návštěvu. Pokud se chystáte navštívit tento středomořský klenot, určitě byste neměli zapomenout na Bilbao - největší město v baskické autonomní oblasti, ležící na severu Španělska. Proč by mělo být právě Bilbao na vašem seznamu při plánování cesty? A jaké jsou možnosti letenky?

Bilbao je velkým průmyslovým centrem s mnoha muzei, galeriemi a dalšími kulturními zařízeními. Má to ho své kořeny v historii města, které bylo kdysi důležitým přístavem pro obchod v Atlantickém oceánu. Zhlédnout památky jako Muzeum Guggenheim, katedrálu Santiago de Bilbao nebo park Doňa Casilda de Iturrizar patří k nepřehlédnutelným aktivitám.

A jak se tam dostat? Letecká doprava se jeví jako nejlepší volba. Bilbao má mezinárodní letiště s názvem Letiště Bio Bilbao-Bizkaia. Toto letiště je stavěno tak, aby mohlo obsloužit velké množství cestujících. Letiště Bio Bilbao-Bizkaia dnes nabízí spojení s mnoha evropskými městy, včetně přímých letů z několika míst v České republice. S nástupem nízkonákladových leteckých společností se stala letenka do Bilbao cenově výhodnou variantou.

Letiště Bio Bilbao-Bizkaia se nachází cca 10 kilometrů na sever od města, a proto není vůbec problém se dostat z letiště do centra Bilbaa pomocí městské hromadné dopravy. Vlaky a tramvaje (viz mapu) jsou včetně návaznosti velmi spolehlivé a bezproblémové.

Prohlédnout si krásy a památky Bilbao rozhodně stojí za to a nechat si ujít příležitost navštívit tuto perlu severního Španělska by byla škoda. Cena letenek do Bilbao je dnes velmi přijatelná a zajímavý pobyt v tomto městě může být pro vás nezapomenutelným zážitkem. Zbývá jen si zvolit termín, ušetřit a vyrazit do nových dobrodružství.


Ubytování Španělsko Bilbao


Španělsko je nejen země s bohatou historií, ale i s nádhernými plážemi, pozoruhodnými městy a jedinečnou kulturou. Mezi tato nádherná města patří i Bilbao, jedno z nejvíce navštěvovaných španělských měst. Pokud plánujete navštívit Bilbao, měli byste si v první řadě zajistit kvalitní ubytování.

Bilbao je hlavním městem Baskického kraje a je obklopen nádhernými kopcemi a horami. Město je známé pro své umělecké scény, historické památky a kulturní tradice, což vše přitahuje turisty z celého světa. Protože je Bilbao velkým městem, existuje zde řada ubytovacích možností, které uspokojí různé preference a rozpočty.

První ubytovací variantou jsou hotely. Bilbao má řadu luxusních hotelů, které nabízejí moderně zařízené pokoje s velkými postelemi, připojením k internetu a vlastním sociálním zařízením. Pokud hledáte něco více cenově dostupného, můžete se přiklonit ke střednímu hotelu, který nabízí pohodlné pokoje s atmosférou, která odpovídá tradicím Španělska. Většina hotelů nabízí snídaně, a některé i restaurace s tradiční baskickou kuchyní.

Druhou možností je pronájem bytu. V Bilbau je řada nabídek na pronájem bytů nebo apartmánů. Tyto nemovitosti jsou obvykle velmi dobře vybavené, s vlastním kuchyňským koutem a koupelnou. Pronajímatelé nabízejí širokou škálu bytů – od malých dvoupokojových bytů až po velké luxusní apartmány s výhledem na město. Tyto byty jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít svobodu a flexibilitu být v centru dění.

Poslední možností jsou penziony a hostely. Bilbao má mnoho penzionů a hostelu pro ty, kteří chtějí zůstat uvnitř města za přijatelnou cenu. Tyto ubytovací zařízení nabízejí přijatelné ceny za nocleh, ale stále poskytují bezpečné a čisté prostředí.

Pokud máte radi neformální atmosféru, můžete se rozhodnout pro Airbnb. Tato možnost umožňuje turistům zůstat v soukromí u majitelů bytů na několik dní, což zajistí autentičtější zážitek ze španělské kultury.

Španělsko Bilbao nabízí řadu ubytovacích možností pro turisty s různými potřebami a preferencemi. Stejně jako mnoho španělských měst, i Bilbao má díky nádherné architektuře a kultuře mnohé turistické atrakce, které jsou určitě návštěvy hodné. A pokud hledáte kvalitní ubytování za přijatelnou cenu, měli byste se spolehnout na výše zmíněné možnosti!


Nejčastější dotazy a odpovědi Španělsko Bilbao


1) Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Bilbaa?
Odpověď: Bilbao má vynikající dopravní spojení letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

2) Co je nejlepší způsob, jak objevit město Bilbao?
Odpověď: Bilbao je ideální pro procházky, pěší turistiku, nebo cyklovýlety po městě.

3) Která jsou nejlepší místa k vidění v Bilbau?
Odpověď: Mezi nejlepšími místy v Bilbau jsou staré město, Guggenheimovo muzeum, a katedrála Santiago.

4) Kde je nejlepší místo na nákupy v Bilbau?
Odpověď: Mnoho obchodů a butiků se nachází v samotném centru města a v okolí Guggenheimova muzea.

5) Co mohu ochutnat v bilbaovské kuchyni?
Odpověď: Mezi nejznámější bilbaovské speciality patří pintxos (malé chutné sendviče), bacalao (kuskus), marmitako (tuňákové jídlo) a txakoli (lokalní bílé víno).

6) Které jsou nejlepší měsíce k návštěvě Bilbaa?
Odpověď: Od května do října je nejlepší čas k návštěvě Bilbaa, kdy je klima příjemné a méně pravděpodobné, že prší.

7) Kolik stojí vstupenky na Guggenheimovo muzeum?
Odpověď: Vstupné na dospělé stojí kolem 16-20 €, zatímco pro seniory a studenty se nabízejí slevy.

8) Kde najdu nejlepší ubytování v Bilbau?
Odpověď: Bilbao má řadu hotelů a penzionů v centru města, ale nejlepší volbou je zůstat poblíž Guggenheimova muzea, kde je mnoho kaváren a restaurací, a méně rušno.


Počasí Španělsko Bilbao


Španělsko je zemí s různorodým klimatem. V Bilbau, hlavním městě Baskicka, se nachází Atlantské pobřeží, což ovlivňuje místní podnebí. Celkově je však v tomto regionu poměrně vlhké a mírné. V Bilbau můžeme očekávat dešťové dny většinou během celého roku.

Největší srážky v Bilbau jsou v průběhu podzimu a zimy. V těchto měsících se průměrně očekávají asi 12 až 14 dní s deštěm, zatímco letní měsíce obvykle přinášejí méně než 10 deštivých dnů.

Teploty jsou v Bilbau mírné, a to během celého roku. V letních měsících se nejvyšší teploty pohybují okolo 24°C. V zimních měsících se teploty pohybují kolem 10°C. Nejnižší teploty mohou klesnout až k -3°C, ale jsou vzácné.

Mořská voda v Bilbau bývá celoročně velmi chladná. V létě se průměrná teplota vody pohybuje kolem 20°C, zatímco v zimě jen asi 12°C.

Pokud plánujete návštěvu Bilbau, mějte na paměti předpověď počasí a zabalte si vhodné oblečení. Nezapomeňte na deštník nebo pláštěnku, protože přeháňky mohou přijít kdykoliv během roku.

Celkově platí, že počasí v Bilbau je vlhké a mírné. Pokud máte rádi teplo a slunce, je lepší navštívit tuto oblast v letních měsících, kdy jsou teploty nejvyšší a deště o něco méně časté. Pokud vám ale vadí horko a hledáte trochu osvěžení, může být Bilbao ideálním místem pro vás, nezapomeňte ale na deštník.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky