Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Kambodža Bokor National Park

Počasí Kambodža Bokor National Park


Bokor National Park leží na jihozápadě Kambodže a je domovem pro rozmanitou faunu a flóru, krásné vodopády a pozoruhodnou historii. V důsledku své polohy na vyvýšenině a blízkosti pobřeží zde panuje specifické podnebí, které ovlivňuje počasí v této oblasti.

Počasí v Kambodži je silně ovlivněno monzunovým podnebím, které se dělí na dvě sezóny: dešťovou a suchou. Bokor National Park leží v oblasti, která je typicky vlhká a deštivá, s vysokými srážkovýmimi hodnotami po celý rok.

Dešťová sezóna obecně začíná v květnu a trvá až do října. Během této doby je park nadále pokryt zelenou vegetací a všechny vodopády v parku jsou plné vody. Teploty se pohybují mezi 25-30 °C, což vytváří příjemné osvěžení během deštivých dnů. Je však vhodné si přibalit vhodný oblečení a deštník.

Suchá sezóna začíná v listopadu a pokračuje až do dubna. Během této doby je v Kambodži mnohem tepleji a suché podnebí je spíše pravidlem. Bokor National Park však vzhledem k své poloze a vyvýšenému terénu má o něco příjemnější klima, než je průměr v celé zemi. Teploty mohou stoupnout až na 40 °C, a tak je důležité mít po ruce dostatek pitné vody a sluneční ochranu.

Přestože období dešťů může bránit některým aktivitám v parku, jako je hiking a průzkum přírody, je také jedinečnou příležitostí pro pozorování mnoha vzácných druhů ptáků, plazů a obojživelníků. Udržujte však na paměti, že hustý les v průběhu dešťové sezóny může být kluzký a náročný na procházení.

V suchém období je park ideálním místem pro pěší túry, horské cyklistiky a pikniky. Bokor National Park nabízí nádherný výhled na Kambodžský záliv a přilehlé ostrovy, což je další důvod, proč se sem lidé rádi vrací.

Je však třeba si uvědomit, že klima se může nestále měnit a výskyt přírodních jevů, jako jsou tropické bouře a cyklóny, je v Kambodži zcela normální. Proto je nutné být rozumný a sledovat aktuální předpověď počasí před návštěvou parku.

Bokor National Park je nádhernou destinací v Kambodži, která nabízí úchvatnou přírodu a fascinující historii. Ať už se rozhodnete navštívit park během dešťové nebo suché sezóny, zajisté prožijete nezapomenutelné dobrodružství v jedinečném prostředí.


Dovolená Kambodža Bokor National Park


Kambodža je země bohatá na přírodní krásy, historická místa a fascinující kulturu. Jednou z nejvýjimečnějších turistických atrakcí v této zemi je národní park Bokor, který se nachází na severu Kambodže.

Bokor National Park, který se rozkládá na území více než 1 500 kilometrů čtverečních, je domovem nádherně zachovalých deštných pralesů, malebných vodopádů a několika ohromujících vyhlídek. Park je jedinečný nejen svou přírodní krásou, ale také historickým významem.

V minulosti sloužil park jako rekreační středisko pro Franco-Khmerskou elitu a byl centrem koloniálního moci, který ovládali Francouzi. Zůstává zde řada koloniálních budov, jako je Bokor Hill Station, která byla slavnou letoviskovou destinací v 20. století. I přes značnou devastaci během kambodžské občanské války je mnoho z těchto budov v dobrém stavu a stále lze nahlédnout do doby minulého století.

Návštěva parku Bokor nabízí turistům jedinečnou příležitost spojit přírodu a historii do jednoho zážitku. Procházky úzkými stezkami deštného pralesa zpřístupní přírodní krásy parku, jako jsou vodopády Popokvil a Leach, které nabízejí osvěžující příležitost k odpočinku a relaxaci.

Další významnou památkou v parku je Bokor Hill Station, která se tyčí nad okolní krajinou. Tato koloniální stavba byla postavena jako útočiště před horkým klimatem Kambodže a nabízí nádherné výhledy na národní park. Zdejší řada luxusních hotelů a kasina, které sloužily jako letovisko pro bohatou europusku společnost, však již dlouho zůstává opuštěna.

Kromě přírodní krásy a historických památek nabízí Bokor National Park také seznamy zvířat a ptáků, které jsou vzácné a chráněné. Tvrzení Kambodža chová vzácné druhy jako panter nebulosa, kočka do údolí Mékongu a mnoho dalších. Je tedy možné, že během procházky parkem uvidíte některé z těchto ohromujících tvorů.

Abychom splnili očekávání všech, kdo se rozhodli navštívit Kambodžu a národní park Bokor, je důležité nést ve svém batohu dostatekvně a vhodného oblečení, včetně širokých klobouků nebo baretky a slunečních brýlí, protože Kambodža je známá svým horkým a vlhkým podnebím.

Závěrem, národní park Bokor je jedinečným a fascinujícím místem v Kambodži, které nabízí kombinaci neuvěřitelné přírody a bohaté historie. Pro ty, kteří touží po dovolené naplněné dobrodružstvím, krásou a kulturním poznáním, je návštěva Bokor National Park skutečnou trefou do černého.


Ubytování Kambodža Bokor National Park


Bokor National Park - skrytý přírodní klenot v Kambodži nabízí nejen úchvatné scenérie, ale také jedinečné možnosti ubytování přímo v národním parku. Tato oblast se nachází ve střední části země a je oblíbená zejména mezi dobrodruhy a přírodovědci.

Bokor National Park je známý svou nejvyšší horou v Kambodži, zvanou Phnom Bokor, která dosahuje výšky přesahujících 1000 metrů nad mořem. Tato hora, pokrytá hustými lesy a exotickou vegetací, poskytuje úžasné výhledy na okolní krajinu, horské řeky a zelené rokle. Tady si každý příchozí může vychutnat kouzlo nedotčené přírody a uniknout od ruchu měst a turistických středisek.

Pro ty, kdo si přejí zůstat několik dní v Bokor National Parku, je zde několik možností ubytování. Jednou z nich je tzv. Bokor Hill Station, bývalé francouzské horské letovisko, které bylo nedávno renovováno. Tento historický komplex nyní nabízí luxusní ubytování s veškerými moderními vybaveními. Pro ty, kteří hledají jedinečný zážitek, je možné si zde pronajmout pokoj či apartmán ve starém kasinu, kterému dodávají zvláštní atmosféru zachovalé prvky z minulosti.

Další skvělou možností ubytování v Bokor National Parku je zde též dostupná. Několik místních rezortů nabízí venkovské chatky a chatky na stromech pro ty, kteří hledají přímý kontakt s přírodou. Tyto chatky jsou jednoduché, ale pohodlné a umožňují hostům probudit se uprostřed džungle a poslouchat šelest větru a zpěv ptáků.

Pokud se hodláte ubytovat v národním parku Bokor, je důležité si uvědomit, že zde není příliš mnoho restaurací nebo obchodů. Doporučuje se tedy, abyste si s sebou přinesli dostatečné zásoby jídla a pití. Zároveň je nezbytné být připraven na omezený signál mobilního připojení a sílu elektřiny, kterou může park nabízet.

Navzdory těmto menším nepohodlím však ubytování v Bokor National Parku nabízí hostům nezapomenutelný zážitek. Tento park je synonymem pro přírodní krásu a klid, které si lze užít i v jednoduchých podmínkách. Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním bývalém letovisku nebo si pronajmout jednu z rustikálních chatiček, jedno je jisté - Bokor National Park vás nadchne svým neobyčejným kouzlem a umožní vám odpočinout od každodenního shonu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Bokor National Park


Níže najdete několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Kambodža Bokor National Park:

1. Co je Kambodža Bokor National Park?
Kambodža Bokor National Park je přírodní rezervace nacházející se v jihozápadním Kambodži. Je známá svou bohatou faunou a flórou, malebnými vodopády a historickými památkami.

2. Jak se dostat do Kambodža Bokor National Park?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Kambodža Bokor National Park, je cestou autem nebo turistickým autobusem z města Kampot. Cesta trvá přibližně 1,5–2 hodiny.

3. Jaké aktivity jsou k dispozici v Kambodža Bokor National Park?
V parku jsou k dispozici různé aktivity, včetně procházek a turistiky po stezkách, piknikování u vodopádů, pozorování divokých zvířat, návštěva historických památek a obdivování krásného výhledu na krajinu.

4. Jaké historické památky jsou v Kambodža Bokor National Park?
V parku se nachází několik historických památek, včetně starého francouzského kasina, opuštěného kostela, Bokor Hill Station a Bokor Palace Hotel. Tyto památky připomínají koloniální éru a mají velký historický význam.

5. Kdy je nejlepší doba k návštěvě Kambodža Bokor National Park?
Nejlepší doba k návštěvě parku je během suchého období, mezi listopadem a březnem. Během této doby je počasí teplé a suché, což je ideální pro prohlídku parku a turistické aktivity.

6. Můžu si vzít vlastní jídlo a pití do Kambodža Bokor National Park?
Ano, můžete si vzít vlastní jídlo a pití do parku. Existují také restaurace a stánky s občerstvením v blízkosti některých hlavních turistických atrakcí.

7. Je možné přenocovat v Kambodža Bokor National Park?
Ano, je možné přenocovat v Kambodža Bokor National Park. V parku se nacházejí kempy s možností stanování a několik bungalovů pro ubytování. Je však třeba si ubytování rezervovat předem.

8. Jaký je vstupní poplatek do Kambodža Bokor National Park?
Vstupní poplatek se pohybuje kolem 2–3 USD na osobu. Změny v ceně vstupného jsou však možné, proto je nejlepší se informovat před návštěvou.

Doufáme, že tyto odpovědi vám pomohou plánovat vaši návštěvu Kambodža Bokor National Park. Pokud máte ještě další otázky, neváhejte se zeptat.


Letenka Kambodža Bokor National Park


Kambodža je země bohatá na přírodní krásy a kulturní poklady, a jedním z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších míst v zemi je Národní park Bokor. Nachází se v jihozápadní části Kambodži, v provincii Kampot, a nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie, historii a pestrou faunu a flóru.

Národní park Bokor byl založen v roce 1993 a rozkládá se na ploše téměř 1400 čtverečních kilometrů. Jeho nejvýznamnější dominantou je Bokor Hill, který dosahuje nadmořské výšky až 1080 metrů. Z vrcholu kopce se otevírají ohromující výhledy na okolní krajinu, včetně Kambodžského zálivu.

Park je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin. Mezi nejznámější obyvatele patří nosorožec indický, který je však velmi ohrožený, a také malý primate s názvem nosálovitý opice. Kromě toho tu můžete zahlédnout slony, medvědy a mnoho dalších druhů ptáků a obojživelníků.

Kromě své přírodní krásy je Bokor National Park také známý svou historií. Na vrcholu kopce se nachází zchátralý francouzský horský hotel, který byl postaven v roce 1925. Hotel zde stojí jako připomínka koloniální éry Kambodže a je oblíbeným místem pro fotografické výpravy. Vedle hotelu se nachází také stará kasino budova, která kdysi sloužila jako centrum zábavy pro bohaté a slavné.

Pro turisty jsou v parku k dispozici různé aktivity, jako je pěší turistika, cyklistika a pikniky. Existuje také možnost pořídit si prohlídku s průvodcem, který vám bude vyprávět o historii a přírodních zajímavostech parku. Výlety a výlety do národního parku Bokor jsou oblíbené zejména mezi milovníky dobrodružství a přírody.

Z Kampotu, hlavního města provincie, je do Bokor National Parku možné se dostat během 2-3 hodin autem nebo motocyklem. Další možností je najmout si místního řidiče nebo využít organizovaný výlet. Zároveň je však dobré si do parku zajistit letenku včas, protože je to oblíbená destinace jak pro domácí, tak i zahraniční turisty.

Návštěva Bokor National Parku v Kambodži je skutečným dobrodružstvím. Zde se můžete ponořit do nádherné přírody, objevit bohatou historii země a zažít nezapomenutelné okamžiky. Pokud plánujete návštěvu Kambodže, nezapomeňte zařadit Národní park Bokor do svého itineráře a připravit se na jedinečný zážitek.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky