Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Jordánsko Jericho

Dovolená Jordánsko Jericho


Jordánsko je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací na Blízkém východě. Svojí pestrou historií a bohatým kulturním dědictvím láká každý rok stovky tisíc návštěvníků ze všech koutů světa. Mezi nejznámější a nejoblíbenější místa v zemi patří také starobylé město Jericho.

Jericho, které se nachází na západním břehu řeky Jordán, je jedním z nejstarších osídlených míst na světě. Jeho historie sahá až do 9 000 př. n. l., což z něj dělá jedno z nejdůležitějších archeologických nalezišť. V minulosti bylo město řízeno různými mocnostmi, včetně Kanaánitů, Pelištítů, Izraelitů, Babylóňanů, Řeků a Římanů. Jericho tak sloužilo jako klíčový bod pro obchod a výměnu zboží mezi různými civilizacemi.

Dnes je Jericho známé především díky neuvěřitelným historickým památkám a fascinujícím archeologickým nalezištím. Jedním z nejvýznamnějších je například Tel es-Sultan, který je považován za pravděpodobné místo biblického města Jericha. Zde můžete obdivovat starověké zdi a stopy po zničení města, které jsou staré až 11 000 let.

Dalším must-see místem v Jerichu je vrchol Hora pokušení. Tento izolovaný vrchol, který se tyčí nad městem, je spojen s biblickým příběhem o Ježíšově pokušení ďáblem. Na vrcholu se nachází klášter z 19. století a výhled na okolní poušť je prostě dech beroucí.

Návštěvníci také nemohou vynechat neuvěřitelný Herodesův palác, který je vynikajícím příkladem římského stavitelství. Tento rozsáhlý komplex byl vybudován v 1. století př. n. l. a sloužil jako letní rezidence pro krále Heroda Velikého.

Pokud máte chuť na dobrodružství, není daleko od Jericha možnost navštívit také Mrtvé moře. Toto nejhlubší slané jezero na světě je známé pro své léčivé účinky a unikátní měkkou hladinu, kde se můžete bez problémů plavat bez potřeby speciálního plavečku.

Nejen historické památky a přírodní krásy lákají návštěvníky do Jericha, ale také zdejší kultura a gastronomie. Místní trhy jsou plné chutí a vůní, kde si můžete vyzkoušet tradiční pokrmy, včetně falafelu, hummusu a jiných specialit.

Pokud tedy plánujete dovolenou v Jordánsku, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře i návštěvu starobylého města Jericho. Je zde tolik histórie a kultury, co objevovat, že to bude zážitek, který si s sebou budete nosit celý život.


Ubytování Jordánsko Jericho


Jericho je historické město nacházející se na Západním břehu Jordánu, nedaleko hranice s Izraelem. Toto město je známé pro svou bohatou historii a kulturou, a také pro své atraktivní turistické zajímavosti. Pokud plánujete návštěvu Jordánska, Jericho by mělo být na vašem seznamu.

Když přijde na ubytování v Jericho, turisty čeká široká škála možností. Město nabízí několik luxusních hotelů, příjemných resortů a cenově dostupných ubytovacích možností, které uspokojí potřeby všech typů cestovatelů.

Jedním z nejznámějších hotelů v Jerichu je luxusní Herods Hotel. Nachází se v blízkosti centra města a nabízí širokou škálu pokojů a apartmánů s moderním designem a veškerým vybavením, které byste očekávali od pětihvězdičkového zařízení. Hotel má také venkovní bazén, fitness centrum, restaurace a další služby.

Pokud preferujete přírodní prostředí, můžete zvolit ubytování v resortech jako je Oasis Resort nebo Jericho Resort Village. Tyto ubytovací zařízení se nacházejí v oáze klidu a mají své vlastní zahrady a bazény. Dokonce některé z nich mají výhled na západ slunce nad Mrtvým mořem, což je opravdu úchvatné.

Pro cestovatele, kteří hledají cenově dostupné možnosti, je zde také možnost ubytování v jednom z místních hostinců nebo penzionů. Tyto zařízení nabízejí základní, ale pohodlné vybavení za rozumnou cenu. Krásou těchto míst je možnost prozkoumat autentickou místní kulturu a životní styl.

Vzhledem k tomu, že Jericho je turisticky atraktivním místem, doporučuje se, abyste své ubytování rezervovali předem, zejména ve vyšších sezónách.

Navíc, ať už si vyberete jakoukoli možnost ubytování v Jerichu, budete mít snadný přístup k mnoha přírodním krásám, historickým památkám a turistickým atrakcím. Z města můžete snadno navštívit Mrtvé moře, přírodní rezervaci Ein Gedi nebo dokonce přejet do Jeruzaléma, který je asi hodinu jízdy autem.

Během svého pobytu v Jerichu určitě navštivte nejvýznamnější památku - starověké Jericho, které je jedno z nejstarších osídlení na světě. Procházka okolo městských hradeb a návštěva archeologických vykopávek vás přenesou do dlouhé minulosti.

Celkově vzato, ubytování v Jerichu poskytuje širokou škálu možností, které uspokojí potřeby každého cestovatele. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, resort nebo cenově dostupné ubytování, jedno je jisté - v tomto historickém městě se budete cítit jako doma a zažijete nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Jericho


1. Jak se dostat z Jordánska do Jericha?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z Jordánska do Jericha, je cestovat přes hraniční přechod Allenby/King Hussein Bridge.

2. Jaká je vzdálenost mezi Jordánskem a Jerichem?
Odpověď: Vzdálenost mezi Jordánskem a Jerichem je přibližně 40 kilometrů.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Jericha v Jordánsku?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Jericha v Jordánsku je na jaře (březen a duben) a na podzim (září a říjen), kdy jsou teploty příjemné.

4. Je nutné mít vízum k návštěvě Jericha v Jordánsku?
Odpověď: Ano, pro vstup do Jordánska a návštěvu Jericha je potřeba mít platné vízum. Víza lze získat předem nebo na hraničním přechodu.

5. Jaké jsou hlavní atrakce v Jerichu v Jordánsku?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce v Jerichu patří Jericha Stará města, hory okolo Jericha (například Hora Pokušení) a hora Kanaán, mozaikové synagogy, fontána Eliseus a Abrahamovy palmy.

6. Jak dlouho by měla trvat návštěva Jericha v Jordánsku?
Odpověď: Doporučuje se strávit v Jerichu alespoň 1-2 dny, aby se mohl zhlédnout hlavní památky a město poznat.

7. Jaké jsou možnosti ubytování v Jerichu v Jordánsku?
Odpověď: V Jerichu jsou různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem.

8. Jak se pohybovat po Jerichu v Jordánsku?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se pohybovat po Jerichu, je pěší chůze nebo pronájem bicyklu. Je také možné využít místní dopravy a taxíků.

9. Jsou v Jerichu v Jordánsku bezpečnostní obavy?
Odpověď: Jericho je obecně považováno za bezpečné místo pro turisty, ale je vždy důležité sledovat aktuální bezpečnostní rady a dodržovat místní zvyklosti.

10. Jaké jsou další zajímavosti poblíž Jericha v Jordánsku?
Odpověď: Poblíž Jericha se nachází mnoho dalších zajímavých míst, včetně Mrtvého moře, Herodiáda (starověké pevnosti) a Betléma.


Letenka Jordánsko Jericho


Letenka Jordánsko Jericho: Jak se dostat do nejstaršího města na světě

Jericho je jedno z nejstarších měst na světě a jeho historie sahá až do doby kamenné. Nachází se vPalestině, na západním břehu Jordánu, a každý rok sem míří tisíce turistů, aby se podívali na množství historických památek a zajímavostí. Letenka z Jordánska do Jericha vám umožní snadno a pohodlně se dostat do tohoto opulentního místa.

Proč navštívit Jericho?

Jericho je prostě jedno z nejzajímavějších míst na světě. Město leží pod možná nejsymboličtější horou na světě, horou Nebo, odkud byl Mojžíš poslán obyvatelům Izraele. Pro cestovatele se zde nachází i pohoří Judské a Mrtvé moře.

Co se dá vidět v Jerichu?

Město Jericho je proslulé pro svoji množinu historických památek. Turisté se mohou podívat na nejstarší strom na světě, na ruiny 2 000 let starého římského divadla a na další archeologické památky z dob řeckých a římských civilizací. Navíc, historický Jericho nabízí také množství trhadlen, kde můžete ochutnat místní jídla a produkty.

Jak se dostat do Jericha?

Nejrychlejší a nejjednodušší způsob pro cestu do Jericha z Jordánska je pomocí letenky. Létat do Jericha lze ze dvou mezinárodních letišť: letiště Qasr Al Yahud v Izraeli a letiště Marka v Jordánsku.

Letenky z Jordánska do Jericha seženete u společností jako Ryanair nebo GoAir za velmi přijatelné ceny. Cesta trvá z Jordánska do Jericha něco okolo 45 minut.

Srovnávač letenek je tu, aby vám pomohl najít tu nejlepší a nejlevnější letenku. Pokud se chystáte vylétnout z Jordánska, navštivte stránky kampaně pro levné lety do Jericha a využijte nabídkových letenek.

Co stojí za vidění?

Kromě archeologických nalezišť, byste měli navštívit i Mrtvé moře. Jericho je jedním z mála míst na světě, kde se můžete koupat v této bohaté slané vodě. Mrtvé moře je známé pro své léčivé účinky a pro možnost vyléčení pokožky a dýchacích cest.

Město Jericho má ještě více turistických zajímavostí, včetně nebývalého výhledu z vyvýšených míst. Jericho nabízí i kulturní zážitky, jako například návštěvy tradičních palestinských restaurací.

Jak vidíte, Jericho nabízí mnoho:

Historická a archeologická naleziště
Koupání v Mrtvém moři
Krásné výhledy
Palestinská tradiční kultura.

Nyní víte, že let z Jordánska do Jericha je snadný a rychlý, takže neváhejte navštívit tuto ikonickou a historickou destinaci a užít si bohatství této oblasti.


Počasí Jordánsko Jericho


Jordánsko je známé svou bohatou historií a nádhernou krajinou, ale také svým jedinečným počasím. Jedním z nejteplejších a nejsušších míst v zemi je město Jericho. S úžasnými teplotami a minimálním množstvím srážek se stalo jedním z nejžhavějších a nejsuchších míst na světě.

Průměrná teplota v Jerichu se pohybuje kolem 40 °C v létě a 20 °C v zimě. V létě může teplota stoupnout až na neuvěřitelných 45 °C, což je úžasně horké. K dispozici je jen minimum srážek v průběhu roku, což vytváří suché podmínky. Deště jsou vzácné a obvykle se vyskytují v zimě.

Tento extrémní suchý a horký počasí je způsobeno větrem z vedlejší pouště Naftali na východě a pouště Judské na západě. Tyto pouště brání v průchodu chladnému vzduchu z moře, což způsobuje nadměrné zahřívání Jericha. Navíc výpar ze země a řeky Jordán přispívá k dalšímu zvyšování teploty a sušení půdy.

Toto horké a suché klima má však také své výhody. Jericho se stalo oblíbeným turistickým cílem, díky svým teplým zimám a horkým léť. Turisté mohou navštívit slavné Jerichoští palmy, které jsou nejstaršími kultivovanými rostlinami na světě, a také si vychutnat místní horká jezera, která jsou osvěžujícím útočištěm v horkých letních dnech.

Navzdory extrémnímu počasí se v Jerichu nachází zemědělská půda, kde se pěstují ovoce a zelenina. To je možné díky používání moderních zavlažovacích systémů a technologií. Zemědělci využívají závlahové metody, jako je kapec, který jim umožňuje pěstovat plodiny i v takovém suchu.

Vzhledem k tomu, že Jericho leží v nejníže položeném údolí na světě, je zde kontrastní krajina od pouště až po řeku Jordán. Tento rozdíl v nadmořské výšce vytváří odlišné klima ve srovnání s okolními oblastmi Jordánska. Proto je důležité si být vědom, že i v blízkosti města Jericha může být počasí odlišné.

Ve všech svých extrémech je počasí v Jerichu přitažlivým fenoménem. Turisté a místní obyvatelé si přicházejí užít teplé a slunečné počasí, které je v tomto městě téměř po celý rok. Ať už jste Zapálenci, kteří milují horko a slunce, nebo se jen chcete vyhnout mrazivému zimnímu počasí, Jericho je pro vás tou správnou destinací.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky