Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Polsko Varšava

Počasí Polsko Varšava


V Polsku se nám nachází největší evropský les Białowieża, ale také moderní město Varšava. Pokud se chystáte na cestu do této polské metropole, určitě vás zajímá, jaké počasí vás tam čeká.

V létě se v Polsku přehřívá

Pokud váháte mezi tím, zda jet do Varšavy v létě nebo v zimě, určitě byste měli vzít v úvahu vaši citlivou pokožku. Polsko stejně jako Česko patří k zemím s mírně kontinentálním podnebím, což znamená, že v létě je tam velmi horko. Teploty se často vyšplhají k 30°C a vysoká vlhkost vzduchu staví na mnoha místech Polska do kupy opravdové tropické dny.

Pro návštěvu Varšavy v létě bychom tedy doporučili lehké a volné oblečení, nepostradatelný by neměl být ani ochranný krém proti slunci. V létě bývá také více turistů, takže pokud si chcete pronajmout hotel v centru, doporučujeme si rezervaci předem.

Doporučené oblečení v zimě

Pokud se na cestu do Varšavy rozhodnete během zimních měsíců, musíte počítat s tím, že tam zima opravdu bývá. Poznáte ji například podle hustého sněžení, kdy z ulic mizí i všichni ostatní lidé. Teploty se mohou výrazně pod nulu zhruba na -10°C, vlhkost vzduchu bude ale nižší a ve Varšavě nebývá mnoho větrů.

Pamatujte tedy na to, že i když si v zimě toto město vychutnáte v klidu, musíte si obléknout dostatečné vrstvy, aby vás nezmrzlo. Nenechávejte se oklamat i tím, že slunce třeba svítí – někdy bývá v Polsku slunce, ale teploty zůstávají pod nulou.

Do Polska se vypravte v jarním období

Jarní období v Polsku je takovým zlatým středem mezi vysokými letními teplotami a zimním mrazem. Válí se tudy mnoho teplých větrů, takže byste měli počítat se všemi možnostmi, odovzdávat si v zimě bundy a v létě sluneční brýle. Často zde bývají sice větry, ale ty jsou poměrně slabé, aby nerozvířily oblakev nad Varšavou a nezměnily počasí.

Pokud tedy plánujete cestu do Polska, nezapomeňte si připravit oblečení podle počasí. V období, kdy tam je horko, se počítejte s horkým sluncem a vysokou vlhkostí a v zimě, jak už bylo zmíněno,p se naopak připravte na silné mrazy, sněžení a nižší teploty. Před cestou také nezapomeňte očkování proti nejrůznějším chorobám, které se v Polsku vyskytují. Ptejte se i svého lékaře, kterou lékárnu máte v okolí, nebo si nechte předepsat potřebné léky na cestu.


Ubytování Polsko Varšava


Varšava, hlavní město Polska, je jedním z nejlepších turistických cílů ve střední Evropě. Je známá svou bohatou historií, kulturním dědictvím a živým nočním životem. Pokud plánujete navštívit Polsko a strávit nějaký čas ve Varšavě, musíte také zvážit, kde se ubytovat. Ve městě je mnoho možností ubytování různých cenových kategorií, které uspokojí různé požadavky a preference turistů.

Pro ty, kteří preferují luxusní ubytování, Varšava nabízí širokou škálu pětihvězdičkových hotelů. Tyto hotely mají vynikající služby a luxusní vybavení. Nachází se v centrálních oblastech města a jsou ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat památky, restaurace a obchody ve Varšavě. Tyto hotely také nabízejí výhled na krásné parky a historické budovy, které jsou charakteristické pro tuto oblast.

Město má také mnoho dalších možností ubytování pro ty, kteří preferují střední třídu nebo rozpočtové možnosti. Existuje mnoho tří a čtyřhvězdičkových hotelů, které nabízí pohodlné pokoje a dobré vybavení za přijatelné ceny. Tyto hotely jsou rozmístěny po celém městě a poskytují snadný přístup k turistickým atrakcím. Mnoho z nich také nabízí vlastní restaurace a další zázemí.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je ideální volbou možnost pronájmu bytu nebo apartmánu. Tyto možnosti ubytování jsou často levnější a poskytují více prostoru a soukromí. Existuje mnoho online platform, které vám umožní najít ubytování přímo od majitelů. Většina bytů je plně vybavena kuchyní a dalším nezbytným vybavením, což je ideální pro ty, kteří chtějí si sami vařit a ušetřit na jídle.

Další možností jsou hostelové zařízení, které jsou oblíbené mezi mladými cestovateli a těmi, kteří chtějí seznámit s dalšími lidmi z celého světa. Tyto zařízení nabízejí sdílené pokoje za velmi nízké ceny, a některé z nich poskytují i snídani zdarma. Hostely se nachází v centru města i v jeho okolí, a tak jsou vynikajícím výchozím bodem pro objevování Varšavy.

Nezáleží na tom, jestli preferujete luxusní hotel, apartmán nebo hostel, ve Varšavě najdete ubytování pro každou kapsu a chuť. Je však důležité rezervovat si ubytování v dostatečném předstihu, zvláště pokud plánujete návštěvu během hlavní turistické sezóny. Ubytování je nezbytným krokem na cestě k úspěšnému a příjemnému pobytu ve Varšavě.


Letenka Polsko Varšava


Letenky do Polska jsou v současné době velmi populární, a jedním z nejžádanějších cílů je polská metropole Varšava. Tato historická a kulturně bohatá destinace láká návštěvníky z celého světa, a to díky svému úžasnému mixu moderní architektury a zachovaných historických památek.

Existuje mnoho důvodů, proč byste si měli zajistit letenku do Varšavy. Jedním z nich je skvělá dostupnost. Polsko je strategicky umístěno v srdci Evropy a Varšava je důležitým dopravním uzlem, který nabízí širokou škálu leteckých spojení. Díky tomu si můžete vybrat z mnoha různých leteckých společností a najít si let na míru svým potřebám.

Dalším důvodem je atraktivní cena. Letenky do Varšavy jsou obecně cenově dostupné, zejména pokud se rozhodnete využít nabídku různých leteckých společností a ušetřit na ceně letenky. Slevy a speciální nabídky jsou běžné, takže je možné získat velmi výhodné letenky.

Ať již plánujete do Varšavy přiletět z pracovních důvodů, nebo jenom na dovolenou, můžete se těšit na mnoho zajímavostí. V centru města se nachází Staré Město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto historické místo vás okouzlí svými úzkými uličkami, malebnými náměstíčky a impozantními gotickými a barokními stavbami. Také nezapomeňte navštívit Královský Zámek, který je známý svou architekturou a bohatým uměleckým vybavením.

Pro milovníky přírody je tu park Lazienki, který je ideální pro pikniky, relaxaci a procházky krásnou zelení. V parku se nachází i historická stavba Lazienki Paláce, která je oblíbeným místem pro pořádání koncertů a kulturních událostí. Dalším zajímavým místem je také Praga, část Varšavy, která je známá svou bohémskou atmosférou, uměleckými kluby a nezávislými kinematografy.

Město nabízí také bohatý kulturní program. Můžete navštívit muzea, galerie a divadelní představení, které představují autentickou polskou kulturu a umění. Varšavský koncertní sál je také jedním z nejprestižnějších koncertních sálů na světě, kde si můžete vychutnat hudbu světově uznávaných hudebních interpretů.

Letenka do Varšavy je skvělou volbou pro každého, kdo hledá kombinaci historie, kultury a moderního života. Polská metropole je mladým, dynamickým městem, které nabízí vše, co si můžete přát. Vydejte se na cestu objevování krás Polska a využijte výhod letenek do Varšavy!


Dovolená Polsko Varšava


Pokud hledáte zajímavou a levnou destinaci pro vaši další dovolenou, může Polsko a jeho hlavní město Varšava být skvělou volbou.

Varšava je krásné historické město, které může nabídnout mnoho zajímavých památek, skvělou gastronomii, kvalitní ubytování a mnoho dalšího. V tomto článku vám dáme několik tipů, co si nesmíte v Varšavě nechat ujít.

První zastávkou by měl být krásný Zamek Królewski na Starém Městě. Tento královský zámek je jednou z nejvýznamnějších památek v Polsku a jeho návštěva by neměla chybět v žádné turistické trase.

Další atrakcí je místní trh, který se koná dva dny v týdnu na náměstí Rynek Starej. Zde si můžete koupit tradiční polské produkty jako sýr, uzeniny nebo chléb a k tomu ochutnat nějaké z místních specialit.

Jinou možností, jak si užít pobyt v městě, je výlet na místní letiště, kde si můžete vybrat z nabídky několika letů. Výhledy na město z výšky jsou úchvatné a let s vhodným počasím může být nezapomenutelným zážitkem.

Pro milovníky kultury je v Varšavě také mnoho muzeí a galerií. Nejvýznamnější z nich jsou Muzeum Fryderyka Chopina, Informační centrum Muzea Varšavského povstání a Muzeum Západního předměstí.

A samozřejmě, nemůžete odjet bez ochutnání místní kuchyně. Polská kuchyně je bohatá na maso, těstoviny a zeleninu a místní restaurace nabízejí mnoho tradičních polských jídel.

Zkrátka a dobře, Varšava je zajímavé a působivé město, které nabízí mnoho aktivit a zážitků pro turisty různých věkových skupin. Navštivte Varšavu a užijte si dovolenou plnou zážitků!


Nejčastější dotazy a odpovědi Polsko Varšava


1. Jaké je hlavní město Polska?
Odpověď: Hlavní město Polska je Varšava.

2. Jaké jsou nejlepší památky v Varšavě?
Odpověď: Mezi nejznámější památky v Varšavě patří Královský zámek, Staré Město (zapsané na seznam světového dědictví UNESCO), Varšavské povstání Muzeum a Lazienki Park.

3. Jak se dostat z letiště Chopin do centra Varšavy?
Odpověď: Nejpohodlnější způsob dopravy z letiště Chopin do centra Varšavy je vlakem nebo autobusem, které nabízejí pravidelnou dopravu.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Varšavu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Varšavy je obvykle na jaře (květen a červen) nebo na podzim (září a říjen), kdy je počasí mírné a město je plné květů nebo zlatých barev.

5. Jaké jsou tradiční polské pokrmy?
Odpověď: Tradiční polskou kuchyní jsou známé pokrmy jako bigos (kyselé zelí s masem a kolínkem), pierogi (plněné kapesníky), kielbasa (polská klobása), żurek (kysaná polévka), placki ziemniaczane (bramborové placky) a mnoho dalších.

6. Kde se nachází nejlepší místa na nákupy v Varšavě?
Odpověď: Hlavními obchodními oblastmi v Varšavě jsou Arkadia, Złote Tarasy, Promenada a Galerie Mokotów, kde najdete různé obchody, butiky a nákupní centra.

7. Jaké jsou možnosti veřejné dopravy v Varšavě?
Odpověď: Ve Varšavě se lze přepravit autobusy, tramvaji, metrem a vlakem. Město má dobře propojenou síť veřejné dopravy, která umožňuje snadné cestování po městě.

8. Kde se nachází nejlepší místa pro noční život v Varšavě?
Odpověď: Nejpopulárnější oblastmi pro noční život v Varšavě jsou ulice Mazowiecka, Nowy Świat a Plac Zbawiciela, kde najdete různé bary, kluby a restaurace.

9. Jak dlouho trvá let z Prahy do Varšavy?
Odpověď: Let z Prahy do Varšavy trvá obvykle přibližně 1 a půl až 2 hodiny.

10. Jaká je hlavní sportovní událost v Polsku?
Odpověď: Hlavní sportovní událostí v Polsku je fotbalové mistrovství Euro a také vrcholová atletika, zejména maratony.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky