Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)

Dovolená Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je země s bohatou a fascinující historií, která láká turisty z celého světa. Jednou z nejnavštěvovanějších oblastí v Egyptě je Dahshur, malé město ležící asi 40 kilometrů jižně od Káhiry. Tato oblast je známá svou jedinečnou pyramidovou architekturou, která odráží bohatství a moc starověkého Egypta.

Jedna z nejvýznamnějších atrakcí Dahshuru je Křivá pyramida, známá také jako Skřivánek. Jedná se o první pyramidu v Egyptě, která má šikmé stěny. Byla postavena za vlády faraona Snofrua z 4. dynastie jako jeho hrobka. Její šikmé stěny jí dávají nezaměnitelný vzhled a představují důležitý milník v architektonickém vývoji egyptských pyramid.

Další zajímavou pyramidou v této oblasti je Červená pyramida. Byla postavena faraonem Snofruem, otcem Chufua (stavitele Velké pyramidy v Gíze) a je považována za první dokonale zachovanou hranolovou pyramidu v Egyptě. Její jméno je odvozeno od červené barvy kamene, který byl použit při její výstavbě. Červená pyramida je také jednou z mála pyramid, které si mohou návštěvníci pronajmout a prozkoumat její nitro.

Pro turisty, kteří si chtějí vychutnat nádherný výhled na okolní krajinu, je možné vylézt na vrchol pyramidy. I přes své stáří a hmotnost má Červená pyramida vyšší návštěvnost než Křivá pyramida, protože se v ní pyšní dobře uchovaná architektura a chodba do nitra pyramidy.

Pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o historii egyptských pyramid a starověkého Egypta obecně, je v Dahshuru otevřené i malé muzeum. Zde mohou návštěvníci vidět archeologické nálezy, jako jsou sochy faraonů, náboženské artefakty a další historické předměty. Muzeum poskytuje unikátní pohled do minulosti a umožňuje návštěvníkům lépe porozumět životu a kultuře starověkého Egypta.

Dahshur není pouze o pyramidách, ale také nabízí další atrakce. V blízkosti se nachází také krásný zahrady a parky, kde si můžete odpočinout od horkého egyptského slunce. Kromě toho, v blízkosti města se nachází také chrámy a hrobky, které vypovídají o bohatství a náboženském významu této oblasti.

Pokud plánujete dovolenou v Egyptě a máte zájem o historii a starověkou architekturu, neměli byste vynechat Dahshur. Tato oblast nabízí fascinující pohled na egyptskou minulost a dá vám možnost se dotknout starobylého světa faraonů. Navštěva Dahshuru vám umožní prozkoumat nezapomenutelné pyramidy, objevit tajemství minulosti a prožít jedinečnou dovolenou, kterou si budete pamatovat navždy.


Letenka Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je země s velkým množstvím historie, kulturních památek a skvělým počasím. Mezi nejznámější a nejvíce navštěvované památky v Egyptě patří Křivková a Červená pyramida v Dahshuru.

Dahshur se nachází asi 40 kilometrů jižně od Káhiry a je místo, kde se nacházejí dvě z nejstarších a nejvýznamnějších pyramid v Egyptě. Křivková a Červená pyramida jsou postaveny z červeného pískovce a byly postaveny během období Staré říše před více než 4 500 lety.

Křivková pyramida, jako jméno naznačuje, má výrazně křivou hranu. Tento tvar byl způsoben chybou výpočtu, při kterém egyptští stavitelé udělali chybu v úhlu, což vedlo k vzniku křivky. Přestože tato pyramida není dokončena, je stále velmi impozantní a významná pro egyptskou historii.

Červená pyramida, na druhé straně, je první "pravá" pyramida postavená v Egyptě. Její jméno odkazuje na barvu červeného pískovce, ze kterého byla postavena. Toto dílo je jedním z nejzachovalejších exemplářů egyptské pyramidové architektury. Její interiér je naplněn chodbami a komnatami, což umožňuje návštěvníkům poznat, jaký způsob bydlení měli faraon a jeho blízcí.

Když budete mít možnost navštívit Egypt, nezapomeňte si v plánu návštěvy nechat čas na Dahshur a na obě pyramidy. Tyto historické památky vás okouzlí svou krásou a velikostí a připomínají nám důležitost a význam egyptské kultury a historie.


Ubytování Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt a jeho pyramidy patří mezi nejznámější památky na světě. Jedním z mála míst v Egyptě, kde se můžete ubytovat přímo u pyramid, je Dahshur. Toto údolí se nachází zhruba 30 km od Káhiry a patří k nejstarším pyramidovým komplexům v Egyptě.

Dahshur se skládá ze tří pyramid - Křivky pyramidy, Červené pyramidy a tzv. Rocherovy pyramidy. Každá z těchto staveb má své vlastní kouzlo a příběh.

Křivka Pyramidy se vyznačuje svým charakteristickým tvarováním, který vypadá, jako by se stavebníci zmýlili a přestali stavět v pravém úhlu. Tato pyramidová stavba je vysoká více než 100 metrů a má celkovou plochu 115 000 metrů čtverečních. Tato mohutná struktura se nachází úplně na konci údolí Dahshur a může být vaším domovem během vaší návštěvy v této oblasti.

Další zajímavou pyramidou je Červená pyramida - ta se svými 105 metry výšky patří k největším pyramidám v Egyptě. Tento monumentální komplex si můžete prohlédnout nejen zvenku, ale také zevnitř. Návštěvou této pyramidy se dostanete dovnitř velké hrobky a můžete se projít chodbami a tunely, které ukrývají tajemství starověkých egypťanů.

Pokud se rozhodnete pro ubytování v Dahshur, můžete si vybrat z různých možností. Tento region nabízí luxusní hotely, ale také ubytování v tradičních domech, které se nachází přímo v blízkosti pyramid.

Ubytování v Dahshur vám také poskytne příležitost prozkoumat další památky. Kromě pyramid zde najdete například také chrám Amenemhata III, který se nachází v bezprostřední blízkosti Křivkové pyramidy.

Jestliže máte zájem o podrobnější průzkum Dahshuru a jeho okolí, doporučujeme si najmout místního průvodce, který vám může nabídnout nejen základní informace o památkách v oblasti, ale také vám pomůže získat lepší ceny a zajistí vám mnoho zajímavých zážitků.

Celkově lze říci, že Dahshur je fascinujícím místem, které určitě stojí za návštěvu. Pokud jste milovníky historie a architektury, pak je výběr ubytování přímo v této oblasti tou správnou volbou. Pyramidy v Dahshuru se mohou pochlubit krásnou architekturou a unikátní atmosférou, která je pro Egypt tak typická.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


1. Jaký je vstupní poplatek do Dahshuru?
Vstupní poplatek do Dahshuru je 120 egyptských liber.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Dahshuru?
Dahshur je otevřena denně od 8:00 do 16:00 hodin.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Dahshuru?
Hlavními atrakcemi v Dahshuru jsou tzv. Křivá a Červená pyramida.

4. Jak se dostat do Dahshuru?
Do Dahshuru se nejlépe dostanete taxíkem, ale lze tam i jet MHD, například autobusy čísla 355 a 357.

5. Mohu fotografovat v Dahshuru?
Ano, fotografování je v Dahshuru povoleno, ale může být spojeno s doplňkovým poplatkem.

6. Jak dlouho trvá návštěva Dahshuru?
Návštěva Dahshuru by měla trvat asi 2 až 3 hodiny.

7. Lze si pronajmout průvodce v Dahshuru?
Ano, lze si pronajmout průvodce přímo na místě. Cena je zhruba 200-300 egyptských liber za průvodce.

8. Mohu si vzít jídlo a pití do Dahshuru?
Jídlo a pití je v Dahshuru zakázáno. Je však možné si vzít s sebou láhev vody.

9. Jaké oblečení je vhodné na návštěvu Dahshuru?
Vhodné je oblečení, které kryje ramena a kolena. Doporučuje se pohodlná obuv.

10. Jsou v Dahshuru nějaké občerstvení a toalety?
Ano, v Dahshuru jsou k dispozici občerstvení a toalety.


Počasí Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt a jeho nádherné pyramidy, Křivka a Červená, jsou fascinujícím místem pro turisty po celém světě. Když přemýšlíte o plánování cesty do Egypta a návštěvě těchto historických památek, je důležité pochopit, jaké počasí můžete očekávat.

Dahshur je oblast v Egyptě, která se nachází v provincii Gíza. Tento region je velmi významný pro své pyramidy, včetně Křivky a Červené pyramidy, které jsou největšími atrakcemi v oblasti. Počasí v Dahshuru je podobné jako v dalších částech Egypta.

Zimní měsíce v Dahshuru (prosinec až února) jsou poměrně mírné s průměrnou teplotou okolo 20°C. Noci však mohou být chladnější, takže je vhodné mít s sebou lehkou bundu. Denní světlo bývá krátké, takže je vhodné plánovat návštěvu pyramid během dopoledne.

Jaro v Dahshuru (březen až květen) je obvykle velmi horké a suché. Denní teploty se pohybují okolo 30°C a noci jsou teplé kolem 20°C. Tento období je velmi oblíbené mezi turisty a je důležité chránit se před sluncem a hydratovat se dostatečnou vodou.

Leto v Dahshuru (červen až srpen) je naprosto horké s maximální denní teplotou okolo 40°C. Noci jsou také velmi horké kolem 30°C. Pokud plánujete návštěvu pyramid během tohoto období, je důležité mít s sebou dostatek vody, chránit se před sluncem a vyhýbat se přímému slunci během nejteplejších hodin.

Podzim v Dahshuru (září až listopad) je obdobím, kdy se teploty začínají postupně snižovat. Denní teploty jsou průměrně 30°C s teplotami nocí kolem 20°C. Toto období je vhodné pro návštěvu pyramid vzhledem k mírnějšímu počasí a nižšímu počtu turistů.

V každém období je dobré pamatovat na správné oblečení a dostatečné hydrataci, aby byla návštěva pyramid v Dahshuru co nejpříjemnější. Díky této informaci můžete plánovat svou návštěvu těchto fascinujících památek v závislosti na vašich osobních preferencích a předpokládanému počasí.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky