Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Jordánsko Ammán (hlavní město)

Ubytování Jordánsko Ammán (hlavní město)


Jordánsko je zemí bohatou na historii a kulturou, která láká mnoho turistů z celého světa. Hlavním městem této fascinující země je Ammán, které nabízí mnoho různých možností ubytování pro své návštěvníky.

Ammán je moderní a živé město, ve kterém se střetává minulost s přítomností. Je zde mnoho historických památek, ale také moderních obchodních center a restaurací. Vzhledem k velikosti města a jeho turistickému významu, Ammán nabízí široký výběr ubytování pro různé požadavky a rozpočty.

Pro turisty hledající luxus a pohodlí je ve městě mnoho pětihvězdičkových hotelů. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, elegantní pokoje a vyšší úroveň pohodlí. Většina těchto hotelů je umístěna v centru města, což umožňuje snadný přístup k památkám a dalším turistickým atrakcím. Mezi známé hotely v Ammánu patří například Four Seasons Hotel, Sheraton Amman Al Nabil Hotel a InterContinental Hotel.

Pro turisty, kteří preferují menší a osobnější ubytování, Ammán také nabízí širokou škálu butikových hotelů a guesthousů. Tyto hotely jsou často umístěny ve starších částech města a nabízejí autentický a tradiční pocit. Hosté se mohou těšit na individuální péči, stylové pokoje a jedinečný design. Některé z těchto butikových hotelů jsou také umístěny ve starobylých památkách, jako například v královském paláci nebo věži Hércules.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nabízí Ammán také řadu cenově dostupných hotelů a hostelů. Tyto ubytovací zařízení jsou ideální pro ty, kteří hledají jednoduché, ale čisté a pohodlné ubytování. Většina těchto hotelů a hostelů je situována ve střední části města nebo v okolí hlavních turistických atrakcí.

Ammán je připravený přivítat turisty různého typu a přání, a proto nabízí širokou škálu ubytování. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, v tomto krásném jordánském městě si určitě najdete to správné místo k pobytu. Kromě toho, Ammán je skvělým výchozím bodem pro další výlety do okolních turistických destinací, jako je Petra, Wadi Rum nebo Mrtvé moře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Ammán (hlavní město)


Níže naleznete několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Jordánska a Ammánu jako hlavního města:

1. Jaký je hlavní jazyk v Jordánsku?

Hlavním jazykem v Jordánsku je arabština.

2. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy v Ammánu?

V Ammánu je možné využívat taxi, autobusy, městskou dopravu a soukromé dopravní služby jako Uber nebo Careem.

3. Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Ammánu?

Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v Ammánu patří římské divadlo, citadela, Nábatejské muzeum, mešita Krále Abdallaha I., bazár v Ammánu a mnoho dalších.

4. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Ammánu?

Nejlepším obdobím pro návštěvu Ammánu je od jara do podzimu, kdy jsou teploty příjemné a je méně pravděpodobné, že naprší.

5. Jaké jsou místní speciality jordánské kuchyně?

Místní speciality jordánské kuchyně zahrnují například mansaf (tradiční jordánské jídlo s jehněčím masem), falafel, hummus, tabbouleh (salát s bulgurem a petrželkou), baba ganoush (dušená baklažánová pomazánka) a mnoho dalších.

6. Jaké jsou místní zvyky ohledně oblečení v Ammánu?

V Ammánu je vhodné dodržovat konzervativní oděvní kód. Ženy by měly nosit delší sukně nebo kalhoty a zakrývat ramena, zatímco muži by měli nosit dlouhé kalhoty a vyhnout se odhalování těla.

7. Jaké jsou hlavní náboženství v Jordánsku?

Hlavním náboženstvím v Jordánsku je islám, přičemž většina obyvatel praktikuje sunnitský směr.

8. Kolik stojí průměrné jídlo v Ammánu?

Ceny jídel v Ammánu se liší v závislosti na typu restaurace, ale průměrně stojí jedno jídlo mezi 5 a 15 jordánskými dináry.

9. Jaké jsou požadavky na vízum pro návštěvu Jordánska?

Požadavky na vízum pro návštěvu Jordánska se liší podle státní příslušnosti. Některé země mají možnost získat vízum po příjezdu na letiště, zatímco jiné musí žádat o vízum předem u jordánské konzulární mise nebo ambasády.

10. Jaká je místní měna v Jordánsku?

Jordánská měna se nazývá jordánský dinár (JOD).

Pamatujte, že odpovědi na uvedené otázky mohou být aktuální v době napsání, ale stále je vždy nejlepší se před cestou do země informovat prostřednictvím oficiálních zdrojů nebo konzulárních misí.


Dovolená Jordánsko Ammán (hlavní město)


Jordánsko je exotická destinace, kde si můžete užít fantastickou dovolenou plnou zážitků. Tento arabský stát vás okouzlí svými kouzelnými dědictvími z minulosti a jedinečnou přírodou. Pokud chcete poznat Jordánsko blíže, měli byste navštívit jeho hlavní město Ammán.

Ammán je metropolí sestávající z mnoha čtvrtí, starých a moderních, a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Na začátku vaší cesty byste měli navštívit obchodní čtvrť Souq Al Bukharia. Tento trh je plný podivných a exotických vůní, barev a zvuků, kde si můžete koupit tradiční jordánské suvenýry, koření a jídla.

V centru města můžete navštívit historické památky jako Amfiteátr, římský divadelní komplex z poloviny druhého století, nebo antické město Jerash, jedno z největších a nejlépe zachovaných římských měst. Dále můžete navštívit místní mešitu – King Abdullah Mosque, největší mešitu v zemi, pojmenovanou po jordánském králi.

A co jídlo? Jordánci jsou známí svými chutnými pokrmy. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu Mansaf, jehněčí maso podávané se smaženou rýží a jogurtem. Pokud máte rádi sladkosti, určitě ochutnejte omáčku z jahod, která se podává s palačinkami.

Jordánsko je také známé pro své termální prameny, k nimž patří nejznámější Hammamet Ma'in hot springs, kde si můžete užít relaxační koupání v teplých pramenech.

Celkově lze říci, že Ammán je ideálním místem pro ty, kteří hledají dovolenou plnou dobrodružství a zážitků. Můžete se cítit jako v jiném světě, když budete poznávat tuto krásnou zemi, plnou krásných kamenitých hřebenů, starověkých památek a chutného jídla.

Pokud tedy hledáte něco nového a neobvyklého, odvažte se navštívit Jordánsko a jeho hlavní město Ammán. Budete z toho rozhodně nadšení, protože tato exotická destinace má mnoho co nabídnout.


Počasí Jordánsko Ammán (hlavní město)


Jordánsko je země ležící na pomezí Asie a Blízkého východu, která se může pochlubit různorodým klimatem. Hlavní město Ammán je pak místem, které zaznamenává tyto klimatické změny a nabízí tak svým obyvatelům a návštěvníkům rozmanité počasí.

Celkově lze popsat klima Ammánu jako středomořské s výraznými kontinentálními vlivy. To znamená, že zde dochází k teplým a suchým létním obdobím a chladným a vlhkým zimním měsícům. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 stupňů Celsia a v zimě pak dosahuje přibližně 10 stupňů.

Léto v Ammánu je charakteristické vysokými teplotami a minimálními srážkami. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje kolem 32 stupňů Celsia, avšak mohou zde nastat i horké dny s teplotami přesahujícími 40 stupňů. Nocní teploty jsou většinou mírnější, s průměrnou hodnotou kolem 20 stupňů Celsia. Zkrátka, žhavé letní počasí v Ammánu vyžaduje vhodné opatření a hydrataci.

Zimní období je naopak chladnější a mnohem vlhčí. Průměrná teplota v lednu, který je nejchladnějším měsícem, se pohybuje kolem 7 stupňů Celsia. Nocní teploty mohou klesnout až pod bod mrazu. Srážky jsou v zimě častější, s průměrnou hodnotou kolem 60mm, což znamená větší množství deště a dokonce i sněhu. To umožňuje místním obyvatelům a turistům využít jeho blízkosti ke Sněžnému království, oblíbenému místu na lyžování.

Přechodné období, jaro a podzim, nabízí mírnější teploty a menší srážky. Průměrná jarní teplota se pohybuje kolem 20 stupňů Celsia, a na podzim kolem 23 stupňů. V těchto obdobích je návštěva Ammánu příjemná, jelikož teplota je příjemná a nejsou zde takové extrémy jako v létě nebo v zimě.

Vzhledem k různorodosti klimatu v Ammánu a v Jordánsku obecně je vhodné si před cestou nebo pobytu zkontrolovat předpověď počasí. Tímto způsobem budete připraveni na případné výkyvy teplot a srážek. Pamatujte, že Jordánsko je země s krásnou přírodou a historickými památkami, které mohou být ještě zajímavější, když se jim přizpůsobíte a využijete vhodného počasí.


Letenka Jordánsko Ammán (hlavní město)


Jordánsko je země, která se nachází na Blízkém východě a nabízí mnoho turistických atrakcí. Mnoho turistů si vybírá Jordánsko jako svůj cíl kvůli památkám jako Petra a Wadi Rum. Pokud se chtějí turisté dostat do Jordánska, lety do Ammánu jsou jedním z nejlepších způsobů, jak se tam dostat.

Lety do Ammánu jsou poskytovány mnoha leteckými společnostmi po celém světě. Pokud cestujete z evropských zemí, můžete nalézt přímé lety nebo s přestupem v jiných zemích, jako jsou třeba Turecko nebo Spojené arabské emiráty.

Hlavní letiště v Ammánu je Queen Alia International Airport, které se nachází asi 30 kilometrů od centra města. Letiště nabízí mnoho služeb pro cestující, jako jsou obchody, restaurace, směnárny a služby pro zajištění víza.

Cena letenek do Ammánu se může lišit podle sezóny, letového řádu, letecké společnosti a trvání letu. V průměru cena letenky z Evropy do Ammánu se pohybuje od 200 až do 1000 eur na osobu.

Pokud se chystáte cestovat do Jordánska, musíte si zajistit vízum, které platí vstup na území země. Vízum může být získáno při příjezdu na letiště, nebo je možné si ho pořídit dopředu prostřednictvím velvyslanectví Jordánska v zemi, ze které cestujete.

Po příjezdu do Ammánu je třeba se rozhodnout, jak se dostanete do vašeho cíle. V centru města a okolních oblastech najdete mnoho taxi služeb a rádiem řízené taxislužby, které je možné objednat předem. Pro turisty, kteří preferují hromadnou dopravu, jsou k dispozici autobusy a minibusy.

Ammán je uvítacím městem Jordánska a nabízí mnoho aktivit a zajímavostí pro turisty. Mezi nejpopulárnější atrakce patří římské divadlo, Citadel Hill a královské muzeum.

V souhrnu, letenky do Ammánu jsou skvělým způsobem, jak se dostat do Jordánska a objevovat jeho kulturu a památky. Při plánování cesty je třeba se ujistit, že máte dostatek informací o vízu, letenek a dopravy na místě.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky