Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Filipíny Camiguin Island

Ubytování Filipíny Camiguin Island


Camiguin Island je malý, avšak nádherný ostrov na Filipínách, který se nachází na severu Mindanaa. Jedná se o jedno z nejlépe ukrytých tajemství Filipínského souostroví. Ostrov je bohatý na přírodní krásy, jako jsou sopky, horská jezera, vodopády a korálové útesy. Kromě toho nabízí i přátelské obyvatelstvo, tradiční kulturu a bohatou historii.

Pokud si plánujete návštěvu tohoto ráje na zemi, nezbytným zážitkem je samozřejmě ubytování na ostrově Camiguin. Existuje mnoho možností ubytování, které vyhovují různým potřebám a rozpočtům cestovatelů.

Pokud hledáte luxusní pobyt, můžete si vybrat z několika resortů a hotelů na pobřeží. Tyto ubytovací zařízení nabízejí komfortní pokoje, klimatizaci, bazény, restaurace s pestrým menu a jiné vybavení. Mnoho z nich také poskytuje ohromující výhled na moře, což vám umožní absorbovat přírodní krásy ostrova přímo z vašeho pokoje.

Pokud preferujete příjemný a cenově dostupný pobyt, existují také různé možnosti pro hostely, levné hotely a penziony na ostrově. Tyto ubytovací zařízení nabízejí základní vybavení a čisté pokoje za příznivější ceny. Můžete se tak ubytovat tam, a zároveň mít dostatek finančních prostředků na poznávání dalších atrakcí Camiguinu.

Pro ty, kteří rádi spěchají od jednoho místa k druhému a hledají autentický pobyt, je tu také možnost pronájmu ubytování v soukromých vilách nebo chatách od domorodých obyvatel. To vám umožní zažít pravou atmosféru ostrova a být součástí místního života a kultury.

Nejvíce doporučujeme ubytování poblíž přírodních krás Camiguinu. Ostrov je známý svými termálními prameny, jako jsou Ardent Hot Springs, které přinášejí blahodárnou léčebnou lázeň pro vaše tělo a mysli. Existuje několik ubytovacích možností poblíž těchto přírodních pramenů, takže si můžete užít jejich přítomnost kdykoli budete chtít.

Dalším přírodním zázrakem, kterým ostrov oplývá, jsou Přírodní bazény v Mantigue. Tyto korálové útesy poskytují jedinečné možnosti potápění a šnorchlování. K dispozici je několik ubytovacích možností v blízkosti Mantigue, které vám umožní potápět se nebo šnorchlovat tak často, jak jen budete chtít.

V neposlední řadě nemůžeme zapomenout na jedno z nejznámějších symbo- lů Camiguinu - hodně vyfotografovanou a proslulou Vulkánem Hibok-Hibok. Můžete si vybrat ubytování, které vám umožní mít výhled přímo na tento sopku, a tak si můžete užívat krásného pohledu na východy a západy slunce nad horou.

Camiguin Island nabízí širokou škálu možností ubytování, které vyhovuje všem vkusům a potřebám. Bez ohledu na váš rozpočet a preference naleznete na tomto ostrově to pravé. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, cenově dostupný hotel nebo pronájem soukromé vily, veškerá nabídka ubytování na ostrově vám umožní vychutnat si nádhernou a jedinečnou atmosféru Camiguinu.


Letenka Filipíny Camiguin Island


Camiguin Island - Tajemné klenot Filipín

Pokud hledáte destinaci, která spojuje krásné pláže, fascinující přírodu a bohatou historii, není třeba hledat dál než na Filipínách. Tento souostroví nabízí několik úchvatných ostrovů, z nichž jeden se v posledních letech stal stále populárnějším mezi turisty - Camiguin Island.

Camiguin Island je jedním z nejmenších ostrovů Filipín, který se nachází podél pobřeží severní Mindanao. I přesto se však tato malá oblíbená turistická destinace může pochlubit pestrým nabídkou, která uspokojí každého cestovatele.

Jedním z hlavních lákadel Camiguin Island je jeho přírodní krása. Toto místo je domovem mnoha sopečných vrcholů a termálních pramenů, což z něj činí geologicky fascinující destinaci. Nejvyšší horou ostrova je stratovulkán Mount Hibok-Hibok, který láká dobrodruhy a horolezce svou výzvou překonat její vrcholek. V okolí sopečného komplexu se nacházejí horké prameny, ve kterých si můžete užít relaxační termální lázně a ulevit si od celodenního objevování ostrova.

Příroda Camiguin Island však není omezena pouze na sopky a termální prameny. Přestože je ostrov malý, nabízí různé ekosystémy od deštných lesů po koralové útesy. Návštěvníci zde mohou objevit i přírodní památky, jako jsou vodopády Katibawasan a Tuasan Falls, které nabízejí úžasné pohledy a dovolují odpočinout si v jejich osvěžující vodě.

Camiguin Island je také bohatý na historické a kulturní poklady. Návštěva kostela Sto. Rosario v městečku Sagay se stala velmi populární pro turisty. Tento kostel, postavený ještě za španělské koloniální éry, je známý svou unikátní architekturou a je jedním z nejstarších v celé zemi.

Kromě toho můžete navštívit i Guinsiliban, kde se nachází historická pevnost, která sloužila jako obranná opatření proti pirátům a moru. Získáte tak unikátní příležitost prozkoumat historií bohaté stránky Camiguin Island.

Pokud jde o ubytování, ostrov nabízí mnoho možností od luxusních resortů po cenově dostupnější hotely nebo penziony. Místní kuchyně je také ohromující a nabízí širokou škálu čerstvých mořských plodů a dalších filipínských specialit.

Pokud plánujete cestu na Filipíny a hledáte destinaci mimo hlavní turistické trasy, určitě si nezapomeňte zahrnout do svých plánů návštěvu Camiguin Island. Tato malá, ale velmi půvabná destinace nabízí překvapivě mnoho aktivit a zajímavostí, které vás zcela uchvátí. Nechte se omámit krásou přírody, ochutnávkou místní kuchyně a prozkoumejte unikátní historii tohoto tajemného klenotu Filipín - Camiguin Island.


Počasí Filipíny Camiguin Island


Camiguin Island, nacházející se na Filipínách, je známa svou krásnou přírodou a tropickým podnebím. Díky své poloze v jihovýchodní Asii, ostrov po celý rok zažívá teplé počasí a vysoké teploty.

Camiguin Island je obklopena Azurovým mořem, což se výrazně odráží na počasí ostrova. V období od března do května je to nejteplejší období v roce. Teploty se pohybují kolem 28-33 °C ve dne a 23-26 °C v noci. Slunečné dny jsou běžné a turisté mohou využít sluneční paprsky pro opalování a koupání v oceánu.

Deštivá sezóna na Camiguin Island přichází v období od června do října. Během těchto měsíců se déště stávají častými a mohou být občasně silné. Průměrné dešťové srážky v této oblasti jsou vyšší ve srovnání s ostatními oblastmi Filipín. I když mohou déšťy ovlivnit plánování venkovních aktivit, Camiguin Island zůstává i v tomto období krásné místo k návštěvě.

Pokud plánujete návštěvu Camiguin Island, ideálním obdobím je období od listopadu do února. Během těchto měsíců je na ostrově suché a příjemné počasí. Teploty jsou mírnější a pohybují se kolem 25-29 °C ve dne a 20-24 °C v noci. Slunce zde svítí jasně, což poskytuje příležitost k plážovým aktivitám a objevování přírodních zázraků, za něž je ostrov znám.

Camiguin Island je také postižena silnými tropickými bouřemi a cyklóny, zejména v období od července do září. Je důležité sledovat počasí a informace o předpovědi počasí během této doby a podniknout opatření na ochranu před přírodními pohromami.

Při návštěvě Camiguin Island si vezměte lehké oblečení, plavky, opalovací krém a deštník pro případný déšť. Nezapomeňte také vybavit se vhodnou obuví, abyste mohli plně vychutnat přírodu a procházky po ostrově.

Celkově lze říci, že Camiguin Island nabízí teplé a převážně slunečné počasí po většinu roku. Navštívíte-li ostrov, budete nadšeni krásou přírody, kterou nabízí i nadšením z tropického prostředí.


Dovolená Filipíny Camiguin Island


Filipíny Camiguin Island se nacházejí východně od ostrova Mindanao a patří mezi nejvíce zapomenuté perly Filipín. Ostrov je tvořen několika aktivními sopkami, což mu dává inovativní a originální atmosféru. Na Camiguin Island najdete krásné bílé písečné pláže, borovicové lesy a velmi křišťálově čisté vody.

Když se rozhodnete vydat na dovolenou na Camiguin Island, nezapomeňte navštívit White Island, což je písečná kosatka, která se nachází asi 15 minut jízdy lodí od pobřeží ostrova. Návštěva této kosatky je jedním z nejlepších způsobů, jak si užít krásný výhled na horu Hibok-Hibok, nejvyšší horu ostrova.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je Sunken Cemetery, což byl dřívější pohřební hřbitov, který se potopil poté, co erupce sopky na Hibok-Hiboku v roce 1871 způsobila, že část pobřeží ostrova se propadla do moře. Dnes se pod hladinou vody nacházejí pozůstatky hřbitova, kolem kterých plavou ryby a podmořská vegetace.

Pokud máte rádi turistické trasy, určitě byste měli navštívit kráter sopky Mount Vulcan, což je nyní jedno z nejoblíbenějších míst na ostrově Camiguin Island. Trasa k sopce je poměrně těžká, avšak zdejší krásná příroda a pohled na sopku stojí rozhodně za úsilí.

Kromě toho, na Camiguin Island si můžete užít mnoho vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, vodní lyžování a jetové lyžování. Mezi další populární aktivity patří například rybolov, návštěva místních trhů a koupání v horkých pramenech.

Camiguin Island je také plná historických památek a starobylé architektury, jako jsou kostely z koloniální doby a mnoho starých hrobů. Celkově stojí Camiguin Island za návštěvu, pokud hledáte méně turisticky přeplněná místa a nezapomenutelnou dovolenou v tropických krajích.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Camiguin Island


1. Jak se dostat na ostrov Camiguin na Filipínách?
Na Camiguin se dá dostat trajektem z přístavu Benoni v Boholu nebo se dá letět do letiště v Cagayan de Oro a poté si pronajmout auto a jet trajektem.

2. Kolik stojí trajekt na Camiguin?
Cena trajektu se liší v závislosti na cestovním data a na cestovní kategorii. Za využití rychlododofku se cena pohybuje okolo 235 PHP (4.5$) za osobu.

3. Jaký typ ubytování lze najít na Camiguinu?
Na Camiguinu najdete různé druhy ubytování, od luxusních resortů a hotelů po cenově dostupné bungalovy.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na Camiguinu?
Nejlepšími plážemi na Camiguinu jsou White Island, Mantigue Island, Agohay Beach a Yumbing Beach.

5. Co je nejlepší čas k návštěvě Camiguinu?
Nejlepší čas k návštěvě Camiguinu je od listopadu do dubna, kdy jsou teploty umírněné a van rychlý vánec.

6. Jaké aktivity lze dělat na Camiguinu?
Na Camiguinu se lze věnovat potápění, šnorchlování, trekkingu, vodopádům, relajaci na pláži, nebo návštěvě kulturních památek.

7. Co si vzít s sebou na Camiguin?
Na Camiguin si vezměte lehké oblečení, plavky, opalovací krém, repelent proti hmyzu, sluneční brýle a klobouk či kšiltovku.

8. Jaké jsou nejlepší restaurace na Camiguinu?
Mezi nejlepší restaurace na Camiguinu patří Luna Ristorante, Guerrera Rice Paddy Villa a Guerrera Mediterranean Cuisine.

9. Jaká místní jídla bychom měli ochutnat?
Mezi místní speciality, které byste měli na Camiguinu ochutnat, patří camiguin longaniza (kořeněná klobása), lechon kawali (obrácené vepřové maso) a pastel (pikantní koláč se šunkou a vejcem).

10. Jaký druh platby se používá na Camiguinu?
Většina společností a hotelů na Camiguinu přijímá platby v hotovosti, ale některé zařízení přijímají také kreditní karty.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky