Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Finsko Koli národní park

Dovolená Finsko Koli národní park


Finsko je jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších evropských zemí. Má bohatou historii, úchvatnou přírodu a jedinečnou kulturu. Jedním z nejznámějších přírodních pokladů Finska je národní park Koli, který se nachází ve východní části země. Pokud hledáte ideální dovolenou v přírodě, Finsko a národní park Koli jsou skvělou volbou.

Koli se nachází na jednom z nejstarších pohoří Finska a je oblíbeným turistickým cílem pro místní obyvatele i návštěvníky z jiných zemí. Park se rozprostírá na ploše přes 30 000 hektarů a nabízí úchvatné výhledy na okolní jezera, lesy a kopce. Hlavní atrakcí parku je nejvyšší hora Koli, která dosahuje výšky 347 metrů. Na vrcholu hory se nachází vyhlídka, ze které si můžete vychutnat panoramatický výhled na okolní krajinu.

Národní park Koli je rájem pro milovníky turistiky a outdoorových aktivit. Zde si můžete vychutnat nekonečné procházky po dobře udržovaných stezkách, které vás provedou překrásnou finskou krajinou. Pro ty, kteří si chtějí vychutnat národní park z vody, je k dispozici možnost půjčení kajaku nebo lodi a prozkoumání jezerým a řekám.

Nejen procházky, ale i cyklistika je v národním parku Koli velmi populární aktivitou. Park nabízí sítí cyklistických stezek, které jsou vhodné pro různé úrovně dovedností. Můžete si vypůjčit kolo a projet se kolem jezer a malebných vesnic v okolí parku.

Finský národní park Koli nenabízí pouze přírodní krásy, ale také kulturní zážitky. V parku se nachází tradiční finské farmy, které nabízejí možnost seznámit se s místními tradicemi, kulturou a lidovým řemeslem. Můžete navštívit i tradiční finskou saunu a vychutnat si příjemný relaxační zážitek.

Pro ubytování v národním parku Koli máte na výběr různé možnosti. Můžete si zarezervovat pokoj v některém z okolních hotelů nebo si pronajmout chatu v přírodě. Další možností je spaní pod širým nebem v jednom z parkových tábořišť.

Pokud si plánujete dovolenou v přírodě a hledáte úchvatné scenérie a outdoorové aktivity, národní park Koli ve Finsku je destinace, kterou rozhodně nebudete chtít minout. S jeho přírodními a kulturními bohatstvími vám nabídne unikátní zážitky a nezapomenutelné dovolené.


Ubytování Finsko Koli národní park


Finsko je známé svou krásnou přírodou a mnoha národními parky. Koli národní park se nachází v oblasti Severní Karélie, nedaleko finsko-ruské hranice. Mezi nejvýznamnější atrakce parku patří Koli — dominantní kopec, ze kterého je nádherný výhled na okolní krajinu. Park nabízí mnoho možností pro turistické aktivity a ubytování.

Koli národní park je ideálním místem pro milovníky přírody, kteří hledají klid a relaxaci. Návštěvníci zde mohou objevovat malebné jezera a řeky, procházet se lesy plnými borůvek, sbírat houby a rybařit. Pro turisty jsou k dispozici mile značené stezky, které vedou přímo k vrcholu Koli.

Pokud si přejete zůstat v parku na několik dní, máte na výběr z několika typů ubytování. Pokud hledáte luxus, můžete si zarezervovat pokoj v hotelu Koli, který nabízí kvalitní služby a vyhlídky na jezero Pielinen.

Pro rodinné dovolené nebo společenské akce jsou ideální chalupy a chatky. Tyto útulné chatky se nacházejí přímo v lese a nabízejí možnost vlastního vaření. Některé z nich jsou vybaveny i saunami a venkovními grily. Chalupy mohou být propojeny s řadou turistických stezek, což zajišťuje spoustu zábavy pro celou rodinu.

Další možností je neformální ubytování v kempech či karavanech. Tyto příležitosti jsou pro ty, kteří si chtějí užít přírodu s pocitem dobrodružství. K dispozici jsou také venkovní ohniště a možnost zapůjčení kajaků, což poskytuje skvělou zábavu pro celou rodinu.

Finsko Koli národní park je ideálním místem pro turisty — nabízí příjemné a klidné prostředí, krásnou přírodu a mnoho možností pro turistické aktivity. Mnoho typů ubytování v parku vám umožní strávit svůj dovolený podle vašich přání a potřeb. Zarezervujte si své ubytování v parku Koli a užijte si nádherný pobyt plný památek a zážitků.


Počasí Finsko Koli národní park


Finský Koli národní park je oblast bohatá na krásu a přírodní zázraky. Nachází se východně od Finska, poblíž města Joensuu. Tato oblast láká milovníky přírody z celého světa, kteří si chtějí vychutnat místní kulturu a krásu finského venkova.

Jedním z významných faktorů, který zde přitahuje turisty, je fascinující počasí. Díky své poloze na vrcholu kopce Koli, národní park nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu a je obklopen jezery a hustými lesy.

Počasí v Koli národním parku je typické pro skandinávskou oblast s výraznými sezónními změnami. Léto je obvykle teplé s příjemnými teplotami kolem 20-25 °C. V tomto období si turisté mohou užívat slunečného počasí a průzračného nebe, které je ideální pro turistiku, pěší turistiku a cyklistiku. Obzvláště populární je výstup na vrchol kopce Koli, který nabízí dechberoucí výhled na jezera Pielinen a Herajärvi.

Podzim v Koli národním parku je nádherným obdobím. Lesy se promění v pestré záplavy červených, oranžových a žlutých odstínů, což vytváří ohromující panoramatické pohledy. Teploty se pohybují od 5 do 15 °C, ačkoli někdy může být chladnější, zejména v listopadu.

Zima přináší do Koli národního parku sněhovou kouzelnou krajinu. Sníh se začne objevovat v listopadu a trvá až do dubna. Teploty se pohybují od -10 do -20 °C, což vytváří ideální podmínky pro lyžování, snowboarding a další zimní aktivity. Ledový závoj se vytváří na jezerech, což umožňuje další zajímavé aktivity, jako je bruslení a výlety na sněžnicích.

Jaro je obdobím obnovy v Koli národním parku. Teploty se začnou zvyšovat, přibližně od 5 do 10 °C, a příroda začne ožívat po dlouhé zimě. Stromy se opět začnou zelenat a místní živočichové se probouzejí ze zimního spánku. Pro milovníky fotografování je toto období vhodné k zachycení krásy probouzející se přírody.

Když navštívíte Koli národní park, je důležité si uvědomit, že počasí může být velmi proměnlivé. Je nezbytné přinést s sebou vhodné vrstvené oblečení, abyste se mohli snadno přizpůsobit proměnám v teplotě a počasí.

Celkově vzato, Koli národní park nabízí rozmanité počasí po celý rok. Bez ohledu na to, kdy sem zamíříte, budete zaručeně fascinováni beauty této oblasti a pobyt v tomto přírodním ráji, který přináší mír, klid a nádherné zážitky v přímém kontaktu s divokou přírodou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Koli národní park


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Koli národního parku?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Koli národního parku, je letecky do města Joensuu nebo autem z hlavního města Helsinky.

2. Kdy je nejlepší doba navštívit Koli národní park?
Nejlepší doba k návštěvě Koli národního parku je od května do října.

3. Jsou v Koli národním parku vodopády?
Ne, v Koli národním parku nejsou žádné vodopády.

4. Jaký je největší vrchol v Koli národním parku?
Nejvyšší vrchol v Koli národním parku se nazývá Ukko-Koli a měří 718 metrů.

5. Kde se nachází nejlepší místo na focení v Koli národním parku?
Nejlepší místa na focení jsou na vrcholu Ukko-Koli a na vyhlídce Rasavaara.

6. Lze v Koli národním parku kempovat?
Ano, v Koli národním parku je možné kempovat na určených místech.

7. Jakými zvířaty můžete v Koli národním parku vidět?
V Koli národním parku můžete vidět losy, rysy, medvědy, vydra říční a další zvířata.

8. Existují v Koli národním parku turistické stezky?
Ano, v Koli národním parku je mnoho turistických stezek, které procházejí krásnou přírodou a nabízejí pohledy na panoramata a jezera.

9. Je nutné platit vstupné do Koli národního parku?
Ne, vstup do Koli národního parku je zdarma.

10. Mohou turisté v Koli národním parku lovit ryby?
Ano, turisté mohou v některých částech jezer v Koli národním parku lovit ryby. Je však nutné mít příslušné povolení.


Letenka Finsko Koli národní park


Finsko je země, která nabízí návštěvníkům nekonečné množství krás a přírodních divů. Koli národní park, který se nachází na východě Finska, je jedním z těchto unikátních přírodních záznamů. Pokud se chystáte na dovolenou v této oblasti, může být letenka Finsko Koli národní park tou nejlepší variantou, jak se dostat na místo i s rodinou.

Koli národní park je rozlohou nevelkým územím s mnoha rozhledy, přehlídkami a překvapeními. Najdete zde vysoké hory plné krásného lesa, četné vodopády a mnoho dalších přírodních záznamů, které jsou chuťovky pro milovníky přírody. Kromě toho jsou zde také turistické stezky, které Vám pomohou prozkoumat celý národní park.

Při návštěvě Koli národního parku byste měli navštívit také město Kuopio, které se nachází na jeho okraji. To je dobrou volbou, pokud si chcete odpočinout po celodenní turistice nebo shánět potřebné zásoby. Město Kuopio je známé pro své kulturní a historické pamětihodnosti, jako je například katedrála Pämänmestarvilja, Muzeum Vicke Lindberg nebo Muzeum obchodu.

Návštěvníci se také mohou těšit na mnoho sportovních aktivit v národním parku Koli. Tuto oblast lze využít k odpočinku při rybaření, plavání, cyklistice, turistice nebo jízdě na koni. Zimní sportovci si mohou užít lyžování, snowboarding a další spoustu ledových sportů.

Finská kuchyně je také velmi rozmanitá a mísí prvky z Finska a Ruska, čímž působí velmi neotřele. Pokud máte chuť na něco nového, určitě si v některé z mnoha restaurací ochutnejte finský steak, který je vyroben z místního losa nebo soba.

Pokud tedy hledáte letenku do Finska a chcete se potěšit krásou Koli národního parku, vydejte se na dovolenou, která Vám zaručí nezapomenutelnou atmosféru a pocit volnosti. Koli národní park je ideálním místem pro odpočinek od každodenní reality, ať už se jedná o bezprostřední spojení s přírodou, nebo umělecké vystoupení v klidu.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky