Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Slovinsko Bled

Počasí Slovinsko Bled


Slovinsko je země, která nabízí nádhernou přírodu, horské scenérie a malebná jezera. Jedno z nejznámějších a nejkrásnějších míst v zemi je městečko Bled. To je známé zejména díky svému malebnému jezeru, které je obklopené horami a korunované majestátním hradem. Kromě svého půvabu je Bled také zajímavým místem z hlediska počasí.

Vzhledem k poloze na severozápadě Slovinska je Bled ovlivňován kontinentálně-mořským klimatem. To znamená, že zde máme chladnější zimy a mírnější léta. Kvůli horskému prostředí a vysoké nadmořské výšce je však počasí velmi proměnlivé.

Bled zažívá čtyři výrazné roční období. V zimě se teploty pohybují okolo nuly a klesají i pod nulu. Sněhové srážky jsou běžné a jezero se někdy zcela zalední. V zimě se také můžete těšit na atmosféru vánočních trhů a pronájem bruslí na zamrzlém jezeře.

Jaro a podzim jsou poměrně mírná období s teplotami kolem 10 až 15 stupňů Celsia. V těchto měsících může být počasí stále proměnlivé, a tak je dobré si vzít s sebou i nějaké teplejší oblečení.

Léto je pravděpodobně nejkrásnějším obdobím pro návštěvu Bledu. Teploty stoupají až k 25 stupňům Celsia a jezero se teplé a vhodné ke koupání. Slunečné letní dny jsou ideální pro procházky po okolí jezera, výlety do okolních hor nebo vzít si loď a proplout se po jezeře.

Je však třeba poznamenat, že i během léta se může počasí rychle změnit. Mohou se přehnávat bouřky a teploty se mohou rychle snížit. Doporučuje se proto sledovat předpověď počasí a přibalit si vhodné oblečení.

Celkově lze říci, že počasí v Bledu je proměnlivé a závisí na ročním období. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit toto krásné místo, určitě si užijete nezapomenutelné okamžiky v nádherné přírodě s výhledem na jezero a hory.


Dovolená Slovinsko Bled


Slovinsko je krásná, malebná a přitom málo známá země uprostřed Evropy. Jedním z nejkrásnějších jejích koutů je Bledské jezero a okolí, které je srovnáváno s italskou krajinou okolo jezera Como či rakouským Salzkammergut. Pokud se chystáte na dovolenou, mám pro vás několik důvodů, proč si právě Bled zamilovat.

Prvním z nejvýraznějších symbolů Bledu je malý ostrov uprostřed jezera s ikonickou kostelíkem sv. Martina. Na ostrov se dostanete jednou z tradičních lodí, které již od 19. století slouží k přepravě turistů po jezeře. Bodáky na obou stranách lodi nesoucího návštěvníky k ostrovu a pohledy na modré hladiny jezera s horským okolím se vám na dlouho vryjí do paměti.

Druhým nejvyhledávanějším místem na Bledu je hrad, který se tyčí na skále nad jezerem. Jeho zříceniny nabízejí návštěvníkům nevšední zážitek zprostředkovaný krásnými pohledy na jezero a okolní kopce. Na hradě se také nachází muzeum, které návštěvníkům přibližuje historii země a města Bled.

Procházka podél břehu Bledského jezera nabízí také mnoho dalších zážitků. U jezera se nachází mnoho kaváren a restaurací, kde si můžete dát kávu s výhledem na jezero, nebo si vychutnat tradiční slovinské jídlo. Pro milovníky přírody je pak k dispozici nespočet cest a stezek po okolních kopcích a loukách, které nabízejí krásné výhledy na jezero a okolí.

Na každý roční období má Bled své kouzlo. Letní turistika u jezera je bohatá na vodní sporty, jarní a podzimní cykloturistika pak nabízejí výlety do pěkných okolí jako jsou třeba řeka Sava, Vintgarské soutěsky nebo vrchol hory Triglav. V zimě se pak rozjíždí lyžařské středisko s několika sjezdovkami a okolí jezera nabízí romantické procházky po zasněžené krajině.

Pokud tedy hledáte krásnou destinaci na dovolenou, mám pro vás slovinsko Bled - místo, které nabídne krásné okolí, kulturní zážitky a mnoho příležitostí k aktivnímu odpočinku. Tak neváhejte a vydejte se na cestu za krásami této země!


Letenka Slovinsko Bled


Pokud plánujete cestu do Slovinska a rádi byste navštívili malebné město Bled, letenka je samozřejmě nezbytným krokem k dosažení tohoto úžasného místa. Bled se nachází na severozápadě Slovinska, ve slovinských Alpách a je známý pro své krásné jezero, hrad a také pro kostel na ostrově uprostřed jezera.

Existuje několik možností, jak si zajistit letenku do Slovinska a poté pokračovat do Bledu. Nejbližším letištěm je Letiště Jože Pučnik Ljubljana v hlavním městě Slovinska, které se nachází přibližně hodinovou jízdy od Bledu. Toto mezinárodní letiště nabízí spojení s různými evropskými městy, a proto byste měli snadno najít let z vaší domovské destinace. V případě potřeby si můžete také vybrat letiště v sousedních zemích, jako je Vídeň nebo Benátky, a poté navázat vnitrostátní spojení přes cestu do Bledu.

Po příletu na letiště je několik možností, jak se dostat do Bledu. Nejlepší možností je pronajmout si auto, což vám umožní plně využít vaší cesty a vyrazit za objevováním dalších malebných míst v okolí. Cesta z letiště do Bledu je přímá a zároveň se ocitáte v krásné krajině s horskými výhledy.

Alternativně můžete využít i veřejnou dopravu. Ze stanice letiště jezdí pravidelně autobusy do Bledu, a to jak přímé spoje, tak i spoje s přestupem v Ljubljaně. Autobusové spoje jsou spolehlivé a cestování nimi je pohodlné. Další možností je využít taxi služby, která vám poskytne pohodlí a rychlost při cestování do Bledu.

Bled samotný je idylickým místem k návštěvě. Město leží na břehu jezera, které je obklopeno horskými vrcholky. Jeho nejvýznamnějšími atrakcemi jsou Bledský hrad, který dominuje panoramatu města, a kostel svatého Martina na ostrově, kam se můžete dostat půjčenou lodí, kterou najdete na břehu jezera. Okolí Bledu nabízí mnoho aktivit, jako je pěší turistika, cyklistika, jízda na koni a v zimě i lyžování.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Bledu, nezapomeňte si zajistit letenku a naplánovat si trasu z letiště. Přírodní krása a historické památky tohoto místa vás jistě okouzlí a zanechají vám nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Slovinsko Bled


Slovinsko Bled: Klenot mezi horami nabízí úchvatné ubytování

Jestliže hledáte pohádkovou destinaci pro svou další dovolenou, určitě byste měli přemýšlet o návštěvě Slovinska a především o malebném městě Bled. Ležící na břehu stejnojmenného jezera uprostřed hor, je toto místo jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zemi. Kromě nádherného přírodního prostředí zaujme i nabídka ubytování, která uspokojí i ty nejnáročnější turisty.

Bled je známý především díky svému malebnému jezeru, které se pyšní ostrovem se starobylým kostelem a památkově chráněným zámkem, který se tyčí na skále nad vodou. Bledský zámek datuje svůj původ do 11. století a nabízí překrásné výhledy na město, jezero a okolní hory. Je to jedna z nejvýše položených hradních stavb v Evropě.

V Bledu najdete širokou škálu možností ubytování, které se přizpůsobí vašim potřebám i finančním možnostem. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, útulnými penziony, romantickými historickými vilami nebo levnými hostely. Kromě toho je zde také možnost pronajmout si apartmány a chalupy, pokud si přejete mít větší soukromí a nezávislost.

Luxusní hotely na břehu jezera Bled vás okouzlí svým exkluzivním designem, kvalitním servisem a vynikajícími restauracemi. Tyto hotely nabízejí nevšední výhledy na jezero a hory, ať už si zarezervujete pokoj nebo apartmán. Vyznačují se také moderními wellness centry, kde si můžete dopřát odpočinek a relaxaci.

Pokud preferujete spíše menší a rodinné ubytování, můžete se rozhodnout pro penziony a historické vily. Tyto ubytovací zařízení mají často bohatou historii a nabízejí atmosféru minulých dob. Majitelé se o své hosty starají osobně a často nabízejí i tradiční slovinskou kuchyni a speciality.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je zde také široká nabídka hostelského ubytování. Bled nabízí několik moderních a čistých hostelem, kde se můžete ubytovat za dostupnou cenu a zároveň poznat další cestovatele z celého světa.

Samozřejmostí ubytování v Bledu je také blízkost přírody. Pro milovníky outdoorových aktivit je zde mnoho možností, jak se vydat na pěší túru do okolních hor, projet se na kole po cyklostezkách nebo se věnovat vodním sportům na jezeře. Pro ty, kteří preferují klid a relaxaci, je tu možnost využít lázeňského centra v jednom z hotelů nebo si jen tak užít procházku a výhledy na jezero.

Slovinsko Bled je opravdu klenotem v srdci Alp, který nabízí úchvatnou kombinaci přírodní krásy, historie a kvalitního ubytování. Bez ohledu na vaše preference a rozpočet zde najdete to pravé místo pro vaši dovolenou. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný penzion nebo praktický hostel, Bled vás zaručeně okouzlí svým pohádkovým prostředím.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Bled


1. Jak se dostanu z letiště do Bledu?
Nejbližší letiště je Letališče Jožeta Pučnika Ljubljana, které je asi 30 km od Bledu. Doporučuje se využít taxi, které je k dispozici na letišti, nebo veřejnou dopravu, například autobusovou linkou.

2. Kolik stojí vstup na Blejský hrad?
Cena vstupenek se může lišit v závislosti na sezóně a typu vstupenky. Obecně platí, že cena se pohybuje kolem 12-15 euro pro dospělého a 6-8 euro pro dítě.

3. Kde se dá ubytovat v Bledu?
V Bledu je široká nabídka ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a kempů. Nejlepší je si vybrat ubytování blízko jezera, abyste měli snadný přístup k atrakcím.

4. Jak dlouho trvá okruh kolem jezera Bled?
Okruh kolem jezera Bled je přibližně 6 km dlouhý a trvá asi 1-2 hodiny chůze. Můžete si také pronajmout kolo nebo si zaplatit jízdu na panoramatické lodi.

5. Jaké aktivity jsou k dispozici na jezeře Bled?
Na jezeře Bled si můžete zapůjčit kayaky, kánoe nebo paddleboardy. Můžete také využít volnočasových aktivit, jako je rybaření, plavání nebo slunění na pláži.

6. Jak se dostanu na Blejský ostrov?
Nejsnazší způsob, jak se dostat na Blejský ostrov, je pronajmout si veslice nebo zaplatit za plavbu na pletně. Plavby na pletně jsou dostupné na přístavišti v Bledu.

7. Kde se dá najíst v Bledu?
V Bledu je mnoho restaurací, kaváren a snack barů nabízejících tradiční slovinskou kuchyni i mezinárodní jídla. Doporučuje se ochutnat tradiční Bledskou kremšnitu, sladký dort z perníkového těsta s kustovnicí.

8. Jaké jsou nejbližší okolní atrakce od Bledu?
V okolí Bledu se nachází mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Patří sem například Vintgarský kaňon, Bohinjské jezero, Triglavský národní park nebo Postojnská jaskyně.

9. Existují v Bledu lyžařské střediska?
Ano, v blízkosti Bledu se nacházejí lyžařská střediska, jako je například Krvavec nebo Vogel. Tyto střediska nabízí různé tratě a vybavení pro lyžování.

10. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Bledu?
Bled je oblíbenou turistickou destinací po celý rok. Nejvíce lidí sem přijíždí v létě kvůli vodním aktivitám a odpočinku na jezeře. Pro milovníky zimních sportů je nejlepší čas na návštěvu v zimě, kdy je možné využívat lyžařská střediska v okolí.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky