Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Irsko Kinsale

Počasí Irsko Kinsale


Irsko Kinsale není typickým místem pro letní dovolenou, ale stále má svůj půvab. Populární pro své přístavy a jachty, město Kinsale se nachází na jihozápadě Irska a má bohatou historii. Zajímalo by vás, jaké počasí zde vládne?

Irsko má oceánské klima, což znamená, že počasí je velmi proměnlivé. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 15-20 stupňů Celsia, zatímco zimní teploty jsou okolo 5-10 stupňů Celsia. V létě může být podstatné větší množství srážek než v jiných ročních obdobích a počasí se mění velmi rychle. Proto je nutné být připraven na vše!

V Kinsale se turisté mohou těšit na krásné výhledy na oceán a skalnaté pobřeží. Kvůli nerozhodnému počasí by mělo být vždy mít plánek na různé aktivity pro případ deště. Kinsale a jeho okolí nabízí mnoho historických památek a kulturních zajímavostí, ať už se jedná o pevnosti, muzea nebo galerie.

I přes nepředvídatelné počasí se můžete těšit na nádherné výhledy Kinsale. Ať už jste na procházce, v člunu nebo sedíte v restauraci, váš pohled bude jistě nezapomenutelný. S tichou atmosférou a krásnou scenérií nabízí Kinsale ideální prostředí pro rodinnou dovolenou nebo relaxační pobyt.

Jestliže se chystáte do Kinsale, berte s sebou oblečení na každé počasí, připravte si plán B pro případ, že bude pršet a užijte si krásy města bez ohledu na proměnlivé počasí. Budete se moci potápět do historie Irska a užívat si přírodní krásy této oblasti.


Letenka Irsko Kinsale


Pokud byste chtěli navštívit krásné místo v Irsku, neváhejte a vydejte se do malebného městečka Kinsale, které se nachází v hrabství Cork. Zdejší přístav ušlechtil jménem a drží si dodnes úctyhodné postavení mezi Iry i turisty.

Pro návštěvu Kinsale se z České republiky nejvíce hodí spojení letadlem. Abychom vám usnadnili výběr letenek, zkusíme vše podstatné o letence do tohoto krásného města shrnout.

Cesta na letiště

I když Kinsale není největším městem, jeho známosti se nedají přehlédnout. Pokud se rozhodnete cestovat městským autobusem, připravte se na možnou frontu a větší nápor cestujících. Na letišti v Dublinu můžete také využít služby taxi. Cena se pohybuje kolem 30 až 40 eur.

Výběr letoviska

Ceny letenek se pohybují od 3 000 do 8 000 Kč. Letecké společnosti nabízí různé možnosti letovisek, takže si můžete vybrat to nejvýhodnější. Například přímý let z Prahy do Corku trvá necelé 2 hodiny a cena se pohybuje už od 3 000 Kč. Přímý let z Vídně do Dublina trvá zhruba 2,5 hodiny a cena se pohybuje okolo 5 000 Kč.

Vhodné období pro cestování

Irové jsou velmi pohostinní lidé a turistům nabízejí své krásy až do října. Poté nastává období, kdy sílí bouře, a lety mohou být omezeny či zcela zrušeny. Ideálním obdobím pro návštěvu Kinsale je nicméně jaro nebo podzim, kdy jsou teploty příjemné a turistů méně.

Kinsale

Když dorazíte na letiště v Corku, můžete se zde rozhodnout, jestli se budete autobusem přepravovat do Kinsale nebo pronajmete automobil a pojedete si prohlédnout okolní krajinu.

Kinsale je malé ale úchvatné městečko v jihozápadní části Irska, které je známé svou neuvěřitelnou atmosférou, krásnou architekturou a přitom přátelskými obyvateli. Ve městě najdete mnoho restaurací a barů, které nabízejí tradiční irská jídla, jako jsou různé druhy ryb a mořských plodů.

V místě se nachází mnoho turistických atrakcí, jako jsou například muzeum námořní historie, památník Kinsale College, hrad a mnoho dalších krásných míst.

Celkově řečeno, letenka do Irského Kinsale doporučuje se jako skvělá volba pro cestovatele, kteří se chtějí podívat na neuvěřitelně krásná místa v Irsku a zažít jedinečnou atmosféru irského venkovského kraje.


Ubytování Irsko Kinsale


Kinsale, malé a malebné město na jihozápadě Irska, je přímočaře přilákává turisty svou jedinečnou atmosférou a kouzlem. Tato malebná destinace nabízí nejen bohatou historii, ale také skvělé možnosti ubytování.

Když přijedete do Kinsale, rádi si vyberete z velkého výběru různých typů ubytování, které uspokojí potřeby každého turisty. Od malebných rodinných penzionů a bed and breakfasts až po luxusní hotely, vše je zde k dispozici.

Jednou z oblíbených možností ubytování v Kinsale jsou rodinné penziony a bed and breakfasts, které se nacházejí ve starých historických budovách. Tyto penziony často nabízejí útulné pokoje se starobylým nábytkem a dekoracemi, které zanechávají atmosféru minulosti. Příjemní majitelé a vynikající snídaně jsou podle mnoha turistů dalším lákadlem těchto zařízení.

Pro ty, kteří preferují modernější a luxusnější ubytování, je Kinsale domovem několika krásných hotelů. Tyto hotely nabízejí prostorné moderní pokoje s veškerým vybavením a luxusními vybaveními jako je například wellness centrum, bazén nebo golfový klub. Některé hotely mají také nádherné výhledy na moře a přístav.

Pokud plánujete do Kinsale přijet s velkou skupinou lidí, možná bude pro vás vhodnější pronajmout si dovolenkový dům nebo vilu. Mnoho z těchto domů se nachází na okraji města nebo v okolních vesnicích, což vám poskytne větší soukromí a klid během vašeho pobytu. Tyto domy často nabízejí velké zahrady nebo terasy pro venkovní posezení nebo grilování. Pro ty, kteří rádi vaří sami, jsou k dispozici plně vybavené kuchyně.

Kinsale je také oblíbeným cílem mezi cestovateli, kteří rádi kempují. V okolí města se nachází několik kempovacích areálů, které nabízejí buď zelené plochy pro postavení stanu, nebo zázemí pro karavany a obytné přívěsy. Tyto kempy jsou v obklopeny přírodou a často mají výhled na moře nebo na okolní kopce.

Celkově vzato, Kinsale je místem s širokým výběrem ubytovacích možností, které dokáží uspokojit přání a potřeby všech turistů. Nezáleží na tom, zda hledáte romantický pokoj v rodinném penzionu nebo pohodlný hotelový pokoj s výhledem na moře, Kinsale vám nabídne dokonalé místo k odpočinku a prozkoumání této úžasné oblasti.


Dovolená Irsko Kinsale


Kinsale, Irsko - Kouzelná dovolená v malebném rybářském městečku

Kinsale, nacházející se na jižním pobřeží Irského ostrova, je jedno z nejkrásnějších a nejcharakterističtějších míst, které můžete v Irsku navštívit. Tohle malebné rybářské město je oblíbené nejen mezi místními obyvateli, ale také mezi turisty ze všech koutů světa. Kinsale nabízí dokonalou kombinaci půvabného přístavu, malebné architektury, bohaté historie a samozřejmě gastronomického ráje.

Při procházce úzkými uličkami Kinsale si můžete vychutnat nezaměnitelnou atmosféru tohoto města. Každý krok odhaluje další zajímavou stavbu nebo památku. Starobylé kamenné budovy a historické kostely tvoří okouzlující kulisu a vytváří pocit, že čas se zde zastavil. Nejznámější pamětihodností je Charlesfort, pevnost postavená na ochranu před invazí španělské armády v 17. století. Dále pak Desmond Castle, proměněný na muzeum, které vás provede historií místního vinařství a námořnictva.

Jistě vás potěší také výběr aktivit spojených s vodou. Kinsale je známé jako oblíbené místo pro potápění, rybaření a plavbu lodí. Toto přístavní město je také domovem mnoha jachet a yacht klubů, které vám poskytnou nezapomenutelné zážitky na vodě. Můžete si také vychutnat relaxaci na pláži nebo si prohlédnout okolí na kole, což vám umožní objevit krásy irského venkova.

Jedním z hlavních lákadel tohoto místa je jeho bohatá kulinářská scéna. Kinsale je považováno za gastronomické centrum Irska a to zejména díky svému rybářskému dědictví. Restaurace nabízí mnoho jídel z čerstvých a místních ingrediencí, zejména ryb a mořských plodů. Díky tomu můžete ochutnat některé z nejlepších mořských specialit, jako jsou čerstvě ulovené ústřice, humr nebo krevety, připravené s péčí o každý detail.

Kinsale je ideálním místem pro milovníky dobrého jídla a pití. V malých hospodách můžete ochutnat místní pivo nebo objevovat různé druhy whisky. Můžete dokonce navštívit Jameson Distillery, kde se vyrábí nejznámější irská whisky.

Pokud plánujete dovolenou v Irsku, Kinsale by mělo být na vašem seznamu, ať už jako jednodenní výlet nebo jako místo pro delší pobyt. Toto kouzelné město nabízí jedinečnou kombinaci přírodních krás, historie, aktivity na vodě a gastronomie, která vás nadchne a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Kinsale


1. Jak se dostat do Kinsale z Dublinu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Kinsale z Dublinu, je půjčení auta nebo pronájem taxi služby. Doba cesty trvá zhruba 3 hodiny a může zahrnovat poplatky za dálnici. Existuje také možnost přepravy autobusem nebo vlakem.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Kinsale?
Odpověď: Nejlepší pláže v okolí Kinsale jsou Garretstown Beach, Garrylucas Beach a Blackrock Beach.

3. Co navštívit v Kinsale?
Odpověď: V Kinsale můžete navštívit historickou pevnost Charles Fort, muzeum Desmond Castle nebo výlet lodí na podívanou na delfíny a tuleňe.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Kinsale?
Odpověď: V Kinsale si můžete vychutnat královské mořské plody v The Fishy Fishy Restaurant nebo Irish beef v The Bullman pub & Restaurant.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kinsale?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Kinsale je v období od května do září, kdy jsou všechny turistické aktivity otevřeny a počasí je příjemné.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky