Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Argentina Tucumán

Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Tucumán


Odpovědi na nejčastější dotazy týkající se argentinské provincie Tucumán:

1. Jaká je hlavní město provincie Tucumán?
Hlavním městem provincie Tucumán je San Miguel de Tucumán.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě provincie Tucumán?
Nejlepší doba k návštěvě provincie Tucumán je během jarní nebo letní sezóny, tedy od září do března.

3. Jaká je nejvyšší hora v provincii Tucumán?
Nejvyšší horou v provincii Tucumán je Cerro Loma Bola, který dosahuje výšky 6 759 metrů.

4. Co je karakteristické pro místní kuchyni v provincii Tucumán?
Mezi nejtypičtější pokrmy místní kuchyně v provincii Tucumán patří humita, empanada (plněný koláč), asado (krocan) a locro (pikantní plněná kaše).

5. Jaká jsou nejznámější turistická místa v provincii Tucumán?
Mezi nejznámější turistická místa v provincii Tucumán patří ruiny Quilmes, Národní park Los Alisos, San Miguel de Tucumán a Cerro San Javier.


Dovolená Argentina Tucumán


Argentina je španělsky mluvící země v Jižní Americe, která se pyšní svou pestrou kulturou, krásnou krajinou a hojným množstvím atrakcí. Pokud plánujete dovolenou v Argentině, určitě byste neměli opomenout navštívit provincii Tucumán.

Provincia de Tucumán, jak je tato provincie známa ve španělštině, se nachází v severozápadní části Argentiny. Je to jedna z menších provincií, ale nabízí návštěvníkům neuvěřitelný mix přírodních krás, historie a kulturních tradic.

Hlavním městem provincie Tucumán je také nazýváno Tucumán a je nejen politickým, ale i kulturním centrem. Při procházce ulicemi tohoto okouzlujícího města spatříte nádhernou architekturu, impozantní náměstí a množství historických památek. Nejznámější z nich je pravděpodobně Casa Histórica de la Independencia - historický dům nezávislosti, kde se v roce 1816 konala schůze, během které byla vyhlášena nezávislost Argentiny.

Provincia de Tucumán je také bohatá na divokou přírodu a nádherné scenérie. Oblast je obklopena malebnými vrchovinami, plodnými údolími a horskými řekami. Pokud máte rádi trekking a outdoorové aktivity, můžete navštívit národní parky Aconquija a Campo de los Alisos, kde objevíte bohatou flóru a faunu a užijete si nezapomenutelné výhledy.

Pokud máte rádi historii, neměli byste vynechat jeskyně Los Menhires, které jsou chráněny UNESCO. Jeskyně obsahují starověké skalní umění a archeologické pozůstatky, které poskytují důležitý pohled do minulosti této oblasti.

Další zastávkou na vaší cestě by mělo být horské město Tafí del Valle, které je obklopeno vrcholky And. Toto malebné městečko je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci v jednom z jeho lázeňských center. Navštivte také archeologickou lokalitu La Ciudacita, kde najdete pozůstatky původního osídlení a zároveň si užijete dech beroucí výhledy do kraje.

Nezapomeňte ochutnat také místní speciality tucumánské kuchyně. Mezi nejběžnější jídla patří tamal, což je kukuřičná kaše zabalena do banánových listů, a empanada tucumána, což je tradiční argentinský pokrm složený z plněného těsta.

Provincia de Tucumán je tedy skvělou volbou pro dovolenou plnou dobrodružství, krásné přírody a historických památek. Zajistěte si své letenky a připravte se na nezapomenutelný zážitek v Argentině!


Počasí Argentina Tucumán


Argentina je velká země, rozprostírající se od patagonských plání na jihu až po tropické deštné pralesy na severu. Mezi těmito dvěma extrémy se nachází provincie Tucumán, která se nachází v severozápadní části země. Tato provincie sousedí s Bolívií a Čilem a je typická svým subtropickým podnebím.

Počasí v Tucumánu se v průběhu roku velmi liší. Během letních měsíců, které trvají od prosince do února, je počasí velmi horké a vlhké. Teploty se pohybují kolem 30-40 °C a srážek je hojně. To způsobuje, že počasí je velmi dusné a místy také bouřlivé. Protože je Tucumán obklopen horami, dochází často k prudkým dešťovým srážkám a povodním.

Naopak v zimních měsících, které trvají od června do srpna, je počasí v Tucumánu mírnější. Teploty klesají na příjemných 15-20 °C a srážky jsou mnohem nižší. Toto období je ideální pro cestování a prozkoumávání malebné krajiny provincie, která je obklopena horskými hřebeny a zelenými údolími.

V jarním a podzimním období je počasí v Tucumánu poměrně proměnlivé. Teploty se pohybují kolem 20-25 °C a srážky jsou časté, ale nižší než v létě. Provincie je známá svými rozlehlými plantážemi cukrové třtiny, které jsou díky tomuto klimatu ideálně umístěny.

Celkově lze říci, že počasí v Tucumánu je typické pro oblast subtropů. Teploty jsou vysoké a vlhké v létě a mírné s nižšími srážkami v zimě. Provincie je proslulá svou přírodou a plodnými pláními a je ideálním místem pro cestovatele, kteří hledají sluneční klima a malebnou krajinu.


Letenka Argentina Tucumán


Letenka do argentinského Tucumánu je pro mnoho lidí stále neznámým cílem, avšak tento kus jihoamerického ráje rozhodně stojí za návštěvu. Tucumán je hlavním městem stejnojmenné provincie a má mnoho co nabídnout jak pro turisty, tak pro milovníky přírody a historie.

Pokud se rozhodnete letět do Tucumánu, musíte si nejprve zjistit, jaké možnosti máte. Existuje několik leteckých společností, které létají do argentinských Tucumánu, včetně LAN Argentina, Aerolíneas Argentinas nebo Andes Líneas Aéreas. Z České republiky neexistují přímé lety, ale lze letět například z Frankfurtu či Paříže.

Jakmile dorazíte do Tucumánu, budete zároveň vstupovat do argentinského severozápadu nebo také Andského severu, což je velmi specifická část země s vlastní kulturou a krajinnými krásami. V Tucumánu se nachází Biosférická rezervace Yungas, což je jedno z posledních míst, kde je možné vidět obrovské množství druhů flóry a fauny, včetně jaguárů, kondorů a velbloudů.

Historie Tucumánu je také velmi zajímavá – bylo to právě zde, kde se začíná boj za argentinskou nezávislost. Můžete navštívit muzeum Casa Histórica de la Independencia, kde byla podepsána listina nezávislosti Argentiny. Také se zde nachází mnoho koloniálních budov s architekturou typickou pro tuto oblast, jako například klášter San Francisco nebo kostel Nuestra Señora de la Merced.

Pokud jde o gastronomii, Tucumán má mnoho lahůdek na nabídku. Město je známé svými empanadami, což jsou malé smažené nebo pečené koláčky, plněné masem, sýrem nebo zeleninou. Také se zde pěstuje mnoho druhů ovoce, zejména citrusy, takže se hojně objevují v místních dezertech.

V Tucumánu najdete i mnoho malých měst a vesnic, které stojí za návštěvu – například Yerba Buena, která je obklopena horami a krásnými zahradami, nebo San Javier, kde můžete navštívit hliněné domy, které byly postaveny původními indiánskými obyvateli.

Celkově vzato, letenka do Tucumánu je skvělou volbou pro ty, kteří hledají odlišnou destinaci s krásnou přírodou, historií a jedinečnou kulturou. Navíc je to místo, které naštěstí není zatíženo masovou turistikou, takže budete moci prožít pravou argentinskou atmosféru.


Ubytování Argentina Tucumán


Argentinská provincie Tucumán nabízí širokou škálu možností ubytování pro návštěvníky, kteří se rozhodnou tuto oblast navštívit. Nezáleží na tom, zda jste turista hledající luxusní hotel nebo dobrodruh, který si přeje zůstat v horském údolí, Tucumán má to, co hledáte.

Jednou z možností ubytování v Tucumánu jsou tradiční hotely, které se nacházejí v centru hlavního města San Miguel de Tucumán. Tyto hotely nabízejí praktickou polohu a snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím, restauracím a obchodům. Některé z těchto hotelů jsou vybaveny moderními příslušenstvím, jako je například klimatizace a Wi-Fi připojení, zatímco jiné se mohou pyšnit překrásnou historickou architekturou.

Pokud preferujete více přírodní prostředí, můžete se rozhodnout pro ubytování v horském údolí El Cadillal. Tato lokalita nabízí úchvatné scenérie a možnost provozování různých outdoorových aktivit, jako je například pěší turistika, cyklistika a vodní sporty. V této oblasti najdete různé chatky a rekreační domky, které jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel.

Pro ty, kteří si přejí zažít autentický venkovský život, je tu možnost ubytování na farmách a rančích, které se rozprostírají po celém Tucumánu. Tyto farmy nabízejí příležitost setkat se s místními zemědělci a naučit se něco o jejich způsobu života. Některé farmy dokonce umožňují hostům zapojit se do prací na farmě, jako je péče o zvířata nebo sklizeň plodin. To je skvělý způsob, jak prohloubit své porozumění místní kultuře a tradicím.

Pro milovníky přírody a dobrodružství je tu také možnost ubytování v národních parcích a přírodních rezervacích v okolí Tucumánu. Můžete se ubytovat ve stanech, chatkách nebo dokonce v tzv. "domi", což jsou malé horské chaty. Tato ubytování vám umožní spát přímo v srdci přírody a zažít její čarovnou atmosféru.

V neposlední řadě, pokud máte rádi exkluzivní zážitky a luxusní ubytování, můžete se rozhodnout pro rezorty a lázně, které se nacházejí v krásných přírodních lokalitách v Tucumánu. Tyto rezorty nabízejí prvotřídní služby, wellness centra, bazény a další vybavení, které vám umožní uvolnit se a odpočinout si.

Nezáleží na tom, jaké jsou vaše preference, Tucumán má mnoho možností ubytování, které splní všechny vaše potřeby a přání. Ať už se jedná o tradiční hotel, farmu, ubytování v přírodě nebo luxusní rezort, Tucumán vás přivítá s otevřenou náručí.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky