Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Německo Garmisch-Partenkirchen

Dovolená Německo Garmisch-Partenkirchen


Německo je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě díky svým malebným městům, památkám a krásné přírodě. Mezi nejznámější turistické oblasti patří i Garmisch-Partenkirchen, které se nachází v Bavorských Alpách.

Garmisch-Partenkirchen je malebné město, které je obklopeno impozantními horami jako je Zugspitze, nejvyšší hora Německa. Tato oblast je ideální pro lyžování a snowboarding díky svým perfektně upraveným sjezdovkám. V zimě sem přichází tisíce turistů z celého světa, aby si užili zimní radovánky na čerstvém vzduchu.

Ale Garmisch-Partenkirchen není atraktivní pouze v zimní sezóně. V létě můžete objevovat překrásnou přírodu a pěší trasy, které vás zavedou až na vrchol hory Zugspitze. Pro mnoho turistů je výstup na tuto horu nesmírně vzrušující zážitek a odměnou je nádherný výhled na krajinu.

V centru Garmisch-Partenkirchenu se nachází tradiční domy v alpském stylu, které zároveň hrají důležitou roli v místní kultuře a historii. Pro milovníky architektury je zde mnoho památek, které stojí za navštívení, jako například kostelík St. Martin a Národní muzeum.

Pokud rádi jste venku, můžete vyrazit na výlet do Gorges Partnach. Tento přírodní úkaz je neuvěřitelně krásný a nabízí naprosto úchvatné výhledy. Chůze skrze údolím je příjemným zážitkem a můžete se těšit na nádherné vodopády a jeskyně.

Garmisch-Partenkirchen nabízí i širokou paletu sportovních aktivit pro ty, kteří si rádi pořádně zasportují. K dispozici jsou cyklotrasy, pěší stezky, možnost jízdy na koni, paragliding a mnoho dalšího. Milovníci golfového sportu si zde mohou zahrát na několika malebných golfových hřištích.

Večery v Garmisch-Partenkirchenu jsou plné zábavy a kulturního vyžití. Máte možnost navštívit místní restaurace a ochutnat tradiční německou kuchyni, nebo si vychutnat skleničku piva v jedné z místních pivnic. V okolí se také nacházejí lázně a wellness centra, kde si můžete dopřát relaxaci a odpočinek.

Pokud hledáte dovolenou, která nabídne krásnou přírodu, sportovní aktivity a kulturní zážitky, Garmisch-Partenkirchen je ideálním místem pro vás. Získáte zde nádherné výhledy na hory, poznáte tradiční německou kulturu a budete si moci užít nezapomenutelné dovolené.


Počasí Německo Garmisch-Partenkirchen


Německo je země s velmi rozmanitým klimatem, které se může v závislosti na oblasti lišit. Jedním z nejznámějších turistických míst v Německu je Garmisch-Partenkirchen, město situované v horské oblasti v jihovýchodní části země.

Počasí v Garmisch-Partenkirchen se v průběhu roku může výrazně měnit. Letní měsíce jsou obvykle vlhké a mírně teplé s průměrnou teplotou kolem 20°C. V zimě jsou zde často velké sněhové srážky a může zde být velmi chladno, s průměrnou teplotou kolem -5°C. Během podzimu a jara se počasí může stát velmi proměnlivým a roční období se mohou rychle střídat.

Turisti by se měli také připravit na odlišné klimatické podmínky v horských oblastech. V horách je často chladněji a vlhčeji než v údolích. Je proto důležité si vzít dostatečné vrstvy oblečení, které by mohly zahrnovat i bundu proti dešti nebo sněhu.

Jeden z nejvýznamnějších meteorologických fenoménů v Garmisch-Partenkirchen je Föhn, teplý a suchý větr, který fouká z alpského hřbetu. Föhn může způsobit dramatické změny počasí, včetně vysychání rostlinstva a přívalových dešťů.

Navzdory proměnlivosti počasí jsou Garmisch-Partenkirchen a jeho okolí populární turistickou destinací po celý rok. Mnoho lidí sem přijíždí za zimními sporty, jako je lyžování a snowboarding, zatímco v létě zde mohou turisté využít množství aktivit v přírodě, jako je turistika, horská kola a skálaření.

Celkově platí, že když plánujete cestu do Garmisch-Partenkirchenu, je důležité být připraven na různé klimatické podmínky a přinést si oblečení a vybavení, které odpovídají vašim plánům a aktivitám. S přiměřenou přípravou a plánováním byste měli být schopni užít si svou návštěvu bez ohledu na počasí.


Letenka Německo Garmisch-Partenkirchen


Letenka do Garmisch-Partenkirchenu: Zlaté západní německé centrum zimních sportů

Garmisch-Partenkirchen, malé město na jihu Německa, sahající až k hranicím s Rakouskem, je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zemi. Je to díky úchvatnému alpskému prostředí a nabídce celoročních aktivit - od zimního lyžování a běžkování až po letní turistiku, horolezectví a cykloturistiku. Pokud tedy hledáte ideální místo pro svou zimní dovolenou, letenka do Garmisch-Partenkirchenu může být tou pravou volbou.

Jak se dostat do Garmisch-Partenkirchenu?

Nejbližším mezinárodním letištěm jsou Mnichovské letiště Franz Josef Strauss a Innsbruck v Rakousku. Obě letiště jsou od Garmisch-Partenkirchenu vzdáleny asi hodinu jízdy autem nebo vlakem. Z Mnichova můžete také jet přímým spojem na vlakové nádraží Garmisch-Partenkirchenu.

Může být cesta vlakem nebo autobusem z Mnichova rovněž možností, zejména pokud si přejete projet německou krajinou a užít si výhledy na Alpy.

Co dělat v Garmisch-Partenkirchenu?

Lyžování a snowboarding jsou samozřejmě hlavními atrakcemi pro zimní návštěvníky Garmisch-Partenkirchenu. Horská oblast za městem nabízí nekonečné možnosti sjezdového lyžování, běžkování a dalších zimních sportů.

V létě se můžete vydávat na pěší túry s výhledem na horizont Alp, nebo se věnovat horskému cyklistice, horolezectví, bruslení a dalším aktivitám. Pro milovníky přírody jsou k dispozici krásné vodopády, říční údolí a zalesněné stezky.

Jiným populárním místem je Olympijský skokanský stadión z organizovaných závodů, nebo obdivování pohádkové architektury středověkého města Partenkirchen.

Kde se ubytovat?

Existuje mnoho možností ubytování v Garmisch-Partenkirchenu, od moderních hotelů až po tradiční horské chaty. Pokud hledáte luxusní styl pro své zimní dovolené, Hotel Edelweiss je ideální volbou pro vás, nabízející wellness centrum, saunu a fitness centrum. Pokud máte zájem o tradiční styl, může být pro vás atraktivní Graseck Hotel, s horolezeckou stěnou a wellness centrem.

Kdy přijet?

Zimní sezóna v Garmisch-Partenkirchenu obvykle začíná v polovině prosince a končí v březnu, ale toto období se může lišit v závislosti na počasí. Důležité je mít na paměti, že toto období bývá velmi turistické a ubytování a jiné aktivity mohou být drahé. Pokud tedy plánujete návštěvu v této době, je důležité předem vybrat zdroj svého rozpočtu.

Naopak, v létě je město klidnější a všechny aktivity jsou k dispozici zařízení pro celý rodinný pobyt.

Závěr

Pokud hledáte zábavu v horách, zimní dovolenou nebo prostě hledáte místo k obdivování nádherné alpské přírody, letenka do Garmisch-Partenkirchenu je pro vás tou pravou volbou. Bavte se!


Ubytování Německo Garmisch-Partenkirchen


Garmisch-Partenkirchen je krásné město ležící v jižní části Německa. Nachází se v nadmořské výšce okolo 700 metrů a nabízí návštěvníkům spoustu zajímavostí, jako jsou horské túry, lyžování, nebo procházky po historických památkách. Pokud se rozhodnete navštívit tento úchvatný kraj, budete potřebovat vhodné ubytování.

Kde se ubytovat?

Garmisch-Partenkirchen nabízí mnoho různých typů ubytování, které splní požadavky každého cestovatele. Pokud plánujete do města dorazit během zimní sezóny, můžete zvolit ubytování v lyžařských areálech. Zde najdete například Hotel Zugspitze, který se nachází jen pár kroků od střediska Garmisch Classic a nabízí svým hostům wellness centrum s vířivkou a saunou. Další možností je Alpenhof Murnau, který se nachází v blízkosti nádherného jezera Staffelsee a je ideálním výchozím bodem pro pěší turistiku v okolí.

Pokud přijíždíte v letním období, město vám nabídne mnoho typů ubytování v blízkosti historických památek a kulturních center. Penzion Friederike Garmisch-Partenkirchen je skvělou volbou pro ty, kteří hledají levné ubytování v centru města. Nachází se jen kousek od sídla Olympijského parku a nabízí svým hostům bezplatné Wi-Fi připojení a kontinentální snídani. Hotel Vier Jahreszeiten je jinou skvělou volbou, nachází se v centru historické části města a je známý pro své dobré služby a vlastní restauraci.

Jak se dostat do Garmisch-Partenkirchenu?

Nejlepším způsobem jak se dostat do Garmisch-Partenkirchenu je letadlem, vlakem nebo autem. Pokud plánujete cestu letecky, nejblíže městu se nacházejí letiště v Mnichově a Innsbrucku. Z letiště Mnichov je možnost využít vlakové spoje přímo do města Garmisch-Partenkirchen. Jestliže cestujete vlakem, bude potřeba zajistit si včas jízdenku a přistoupit na vlak na hlavním nádraží v Mnichově. Spojení mezi městy je časté a vlaky vyjíždějí každou hodinu. Kdo cestuje autem, může využít moderní dálniční sítě, která město propojuje s okolními oblastmi.

Celkově je Garmisch-Partenkirchen velmi populárním turistickým cílem v Německu a nabízí spoustu možností pro každého cestovatele. Při plánování vaší cesty do tohoto města nezapomeňte vybrat správné ubytování, které bude odpovídat vašim požadavkům a splní vaše očekávání.


Nejčastější dotazy a odpovědi Německo Garmisch-Partenkirchen


Dotazy a odpovědi týkající se Německa, konkrétně města Garmisch-Partenkirchen:

1. Jaké je nejlepší způsob, jak se dostat do Garmisch-Partenkirchenu?
Nejlepší způsob je využít veřejnou dopravu, jako jsou vlaky nebo autobusy. Existuje také možnost cestovat autem, pokud preferujete vlastní dopravu.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Garmisch-Partenkirchenu?
Nejlepší doba na návštěvu je obvykle během letních měsíců (červen až srpen), kdy je příjemné počasí a mnoho outdoorových aktivit je k dispozici. Pro milovníky zimních sportů je nejlepším časem návštěvy zimní sezóna (prosinec až únor).

3. Jaké jsou nejznámější atrakce v Garmisch-Partenkirchenu?
Mezi nejznámější atrakce patří Zugspitze - nejvyšší vrchol Německa, Partnachklamm - údolí s úchvatnými vodopády, Ludwigstrasse - hlavní třída se spoustou obchodů a restaurací, a Olympijský skokanský stánek - ikonická stavba z olympiády v roce 1936.

4. Kde se dají ubytovat v Garmisch-Partenkirchenu?
V Garmisch-Partenkirchenu je široká nabídka ubytování, včetně hotelů, hostinců, penzionů a apartmánů. Je dobré si rezervovat ubytování předem, zejména v letních a zimních měsících.

5. Jaké jsou nejlepší možnosti výletů z Garmisch-Partenkirchenu?
Z Garmisch-Partenkirchenu se snadno dostanete do blízkého města Mittenwald, které je známé svými malebnými fasádami a tradičními domy. Další zajímavou možností je výlet do hradu Neuschwanstein, který je jedním z nejslavnějších hradů v Německu.

6. Jaké jsou nejbližší letiště k Garmisch-Partenkirchenu?
Nejbližší mezinárodní letiště je letiště v Mnichově (MUC), které je asi 120 km východně od Garmisch-Partenkirchenu. Další možností je letiště v Innsbrucku (INN), které se nachází asi 60 km na západ od Garmisch-Partenkirchenu.

Doufám, že vám tyto informace pomohou a že si užijete svůj pobyt v Garmisch-Partenkirchenu!


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky