Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Gruzie Martvili Canyon

Dovolená Gruzie Martvili Canyon


Gruzínska oblasť Martvili Canyon sa nachádza v regióne Samegrelo-Zemo Svaneti na západnom pobreží Kaukazu. Je to jedno z najkrajších miest v krajine a ponúka návštevníkom jedinečný zážitok z prírody a dobrodružstva.

Martvili Canyon je úchvatná sústava kaňonov, vodopádov a jazeriek vytvorených riekou Abasha. Rieka sa pretína skalami, vytvárajúc úchvatné vodopády a malebné jazerá s krištáľovo čistou vodou. Turisti si tu môžu prenajať malé člny alebo lode a preplávať si po týchto jazerách, kde majú príležitosť obdivovať krásu prírody a nádherné vodné útvary.

Martvili Canyon ponúka aj možnosť prechádzky po skalách a úzkych koridoroch kaňonu. Turisti môžu prejsť cez drevené mosty a užiť si prechádzku po skalnatých chodníkoch, ktoré vedú k jazerám. Pri tomto putovaní majú návštevníci príležitosť objaviť nespočetie spektakulárnych výhľadov a skalnatých útvarov, ktoré ich obklopujú.

Pri návšteve Martvili Canyon návštevníci nevyhnutne natrafia na historické deixto obdobia, keď Turecko ovládalo túto oblasť. Môžu navštíviť a preskúmať staré turecké mosty a múry, ktoré sú stále viditeľné v tejto oblasti. Okrem toho, dovolenkári môžu tiež navštíviť blízke Martvili kláštor. Kláštor ponúka pokojné miesto, kde si môžu turisti oddýchnuť, naberať silu a dodať svojmu dobrodružnému zážitku ďalšiu dávku náboja.

Pre tých, ktorí hľadajú ešte viac adrenalinu a dobrodružstva, je tu možnosť absolvovať rafting na rieke Abasha, ktorá spája Martvili Canyon s dedinkou Martvili. Rafting je obľúbeným športom v tejto oblasti a ponúka návštevníkom vzrušujúci zážitok a možnosť vidieť okolitú krajinu zo zcela odlišného uhla pohľadu.

Martvili Canyon je skutočne jedinečným miestom v Gruzínsku, ktoré ponúka návštevníkom nezabudnuteľnú dovolenku v prírode. Významná kombinácia krásnych vodných útvarov, skalnatých kaňonov a histórie robí toto miesto veľmi výnimočným. Takže, ak hľadáte dovolenku plnú prírody, dobrodružstva a histórie, neváhajte a naplánujte si svoju návštevu do Martvili Canyon v Gruzínsku.


Počasí Gruzie Martvili Canyon


Martvili Canyon je krásné místo nacházející se v západní části Gruzie. Pohádkové scenérie, průzračná voda a skalnaté stěny rozhodně stojí za návštěvu. Ale jaké je vlastně počasí v této oblasti?

Martvili Canyon má charakteristické subtropické klima s vysokými letními teplotami a mírně teplými zimami. Průměrná teplota v létě dosahuje 30°C, zatímco v zimě klesá asi na 10°C. Nejvíce srážek pada v průběhu podzimu a zimy, avšak i v létě se zde mohou vyskytnout deštivé dny.

Pokud přemýšlíte o návštěvě Martvili Canyonu, nejlepší období k návštěvě je od května do září. V této době je počasí příjemné, slunce svítí a voda je dostatečně teplá na to, aby jste se mohli koupat. Je však třeba si uvědomit, že v létě může být v této oblasti velmi dusno a horko.

Zimní měsíce jsou v Martvili Canyonu chladné a deštivé. Avšak pokud jste fanoušci zimních sportů, můžete zde najít ideální podmínky pro lyžování a snowboarding v nedalekém ski areálu.

V každém případě byste při návštěvě Martvili Canyonu měli být připraveni na všechny klimatické podmínky. Doporučujeme si vzít s sebou dostatek ochranných prostředků proti slunci v létě, stejně jako teplé oblečení v zimě. Každopádně nezáleží na tom, jaké počasí právě vládne - Martvili Canyon stojí za to navštívit v jakémkoli ročním období.


Letenka Gruzie Martvili Canyon


Gruzie je země, která je známá svými překrásnými přírodními scenériemi a jedním z nejpůsobivějších z nich je Martvili Canyon. Tento malebný útvar se nachází v regionu Samegrelo-Zemo Svaneti, v blízkosti města Martvili, a přitahuje návštěvníky ze všech koutů světa.

Martvili Canyon se nachází v hlubokém údolí, které vytvořila řeka Abasha. Je obklopen bujnou zelení a vápencovými skalami, které se tyčí nad jejím břehem. Tato kombinace vytváří kouzelnou a tajemnou atmosféru, kterou prostě nelze popsat slovy.

Při prohlídce kaňonu se návštěvníci mohou pohybovat po dřevěných chodnících, které byly vybudovány podél řeky. Tyto chodníky umožňují přístup k nejdůležitějším částem kaňonu a nabízejí úchvatné výhledy na řeku a okolní krajinu. Pro tiší nadšence je možnost projet se i na člunu, aby si zážitek z kaňonu užili do poslední kapky.

Jedna z nejzajímavějších částí Martvili Canyon je Velký vodopád. Vodopád je obklopen stěnami vápencových skal a jeho voda se s neuvěřitelnou silou valí do řeky. Při pohledu na tyto vodopády člověka napadne, jak malý je v porovnání s rychlým tokem vody.

Další magickou částí kaňonu jsou malé jezírka, která se nacházejí přímo v řece. Křišťálově čistá voda jezírka doslova třpytí v slunečním světle a poskytují svěží únik z tepla gruzínského počasí.

Martvili Canyon je také místem s historickým a kulturním významem. V blízkosti se nachází klášter Martvili, který sloužil jako důležité náboženské a kulturní centrum středověké Gruzie. Klášter byl založen ve 7. století a od té doby byl důležitým místem poutníků i turistů.

Pokud se rozhodnete navštívit Martvili Canyon, nezapomeňte si vzít pohodlnou obuv a oblečení, abyste si mohli užít každý krok této úchvatné lokality. Zážitek z návštěvy kaňonu je jedinečný a zapamatováníhodný a jistě vám vyrazí dech svou krásou.

Cesta do Gruzie a návštěva Martvili Canyon je díky leteckým spojům velmi snadná. Letenky do Gruzie jsou dostupné z mnoha evropských měst a cesta vám zabere pouhé hodiny. Po příletu do Gruzie bychom vám rozhodně doporučili, abyste si vzali čas na prozkoumání této nádherné země a nevynechali jednu z nejúchvatnějších atrakcí – Martvili Canyon.


Ubytování Gruzie Martvili Canyon


Gruzie je nádherná země, bohatá na přírodní krásy a zajímavosti. Jedním z těchto unikátních míst je Martvili Canyon, který je v současnosti jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Gruzii. Tento malebný kaňon se nachází v regionu Samegrelo-Zemo Svaneti, asi 280 kilometrů severozápadně od hlavního města Tbilisi.

Martvili Canyon je znám svými křišťálově čistými vodami a impozantními kaňonovými stěnami, které vytvářejí jedinečnou atmosféru. Částí, kde můžete zažít toto nádherné přírodní divadlo, je 900 metrů dlouhá řeka Abasha, která se vine přes canyon a vytváří řadu malých vodopádů a jezer, která se jeví jako nekonečná oáza klidu uprostřed bujné zeleně.

V roce 2016 byl Martvili Canyon otevřen pro veřejnost, a od té doby se stal oblíbenou turistickou atrakcí pro místní i zahraniční návštěvníky. Existuje zde možnost prohlídky kaňonu na malých lodích, které vás vezmou na krásnou plavbu řekou Abasha a umožní vám vychutnat si úchvatný výhled na okolní přírodu. Průvodce vás provede zákoutími tohoto přírodního divadla a vypráví vám fascinující příběhy o historii tohoto místa.

Návštěva Martvili Canyon je nejen o jedinečné přírodě, ale také o aktivitách a zábavě. K dispozici jsou různé možnosti, jak si užít tenkrát v tomto malebném prostředí. Můžete si zapůjčit veslice nebo kánoe a sami si užít plavbu po řece, nebo se můžete vydat na procházku okolními trasami a objevovat vodopády a jezírka. Pro ty, kteří se chtějí ponořit do adrenalinové akce, je k dispozici překážkový park v sousedství kaňonu, kde si můžete vyzkoušet různé horské dráhy a lanové překážky.

Co se týká ubytování, v blízkosti Martvili Canyon se nachází několik možností pro přespání. Nejbližší obec je Martvili, kde najdete různé hotely a penziony. Nabízí se také možnost ubytování ve venkovském stylu v tradičních gruzínských domech zvaných "klukhuna". Tyto domy mají vlastní půvab a nabízejí autentický gruzínský zážitek.

Pokud se chystáte navštívit Gruzii, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu Martvili Canyon. Toto jedinečné místo vám umožní získat nezapomenutelný zážitek a objevovat přírodní krásy, které tato země nabízí. Ať už se rozhodnete vydat se na romantickou procházku po vodě nebo na adrenalinovou jízdu na horské dráze, Martvili Canyon představuje dokonalou destinaci pro všechny milovníky přírody a dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Martvili Canyon


Dotaz: Kde se nachází Martvili Canyon?
Odpověď: Martvili Canyon se nachází v regionu Samegrelo, v západní Gruzii.

Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Martvili Canyon?
Odpověď: Martvili Canyon je otevřen denně od 9:00 do 18:00 (v letní sezóně může být otevřeno déle).

Dotaz: Jaká je cena vstupného do Martvili Canyon?
Odpověď: Vstupné do Martvili Canyon je 15 lari (asi 185 Kč) pro dospělé a 5 lari (asi 62 Kč) pro děti.

Dotaz: Je nutné si předem zakoupit vstupenky do Martvili Canyon?
Odpověď: Vstupenky na Martvili Canyon si není potřeba kupovat předem, lze je zakoupit na místě.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Martvili Canyon?
Odpověď: Prohlídka Martvili Canyon trvá přibližně hodinu a půl až dvě hodiny.

Dotaz: Je nutné si vzít s sebou vhodnou obuv a oblečení pro prohlídku Martvili Canyon?
Odpověď: Ano, je vhodné mít s sebou pohodlnou obuv a oblečení, které neproklouzne a vydrží vlhkost.

Dotaz: Je v Martvili Canyon možné se koupat?
Odpověď: Ano, v Martvili Canyon je možné se koupat, ale pouze v určitých částech.

Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Martvili Canyon?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Martvili Canyon, je autobusem nebo autem z Kutaisi, které se nachází asi 45 km od Martvili.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky