Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Zambie Národní park Choma

Dovolená Zambie Národní park Choma


Zambie je jedna z přírodních pokladů Afriky a Národní park Choma je jedním z jejích nejvzácnějších a nejkrásnějších klenotů. Tento národní park se nachází ve střední části země, nedaleko města Choma, a nabízí neuvěřitelný zážitek ve světě divoké přírody.

Národní park Choma je domovem obrovského množství druhů zvířat a rostlin. Svou rozlohou téměř 9000 kilometrů čtverečních poskytuje přírodní prostor pro velké savce, jako jsou sloni, buvoli, levharti a lvi. Park je také útočištěm pro ohrožené druhy jako je nosorožec černý, gepard nebo hroši. Zahradou však nejsou pouze velké savce, ale je zde také hojně zastoupená živočišná ríše. Od menších antilop, jako jsou impaly, až po různé druhy ptáků a plazů, které skvěle doplňují pestrost tohoto úžasného místa.

Cestování do Národního parku Choma je jednoduché. Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště v hlavním městě Lusaka, které je asi dvě hodiny cesty autem od parku. Z Lusaky můžete také využít linkové autobusy nebo si pronajmout auto a vydat se po silnici. Výlet autem může být skvělým způsobem, jak prozkoumat krásy Zambie, protože podél cest můžete spatřit nádhernou krajinu, vesnice a místní kulturu.

Když dorazíte do Národního parku Choma, můžete si vybrat z několika možností ubytování. Park nabízí luxusní safari lodže, které vám umožní zažít nezapomenutelný pobyt v divočině s veškerým komfortem. Tyto lodže mají vlastní restaurace a bazény, a také organizují safari výlety s průvodcem. Pokud hledáte něco přírodního, můžete se rozhodnout pro táboření v parku. Existují speciální tábořiště s toaletami a sprchami a vaše noc strávená v noci pod hvězdami bude opravdu nezapomenutelná.

Hlavní atrakcí Národního parku Choma jsou samozřejmě safari. Můžete se vydat na pěší procházku se zkušeným průvodcem, který vám umožní blíže poznat a vnímat divoké zvířata. Další možností je safari ve vyhlídkovém vozidle, které vás zavede do srdce parku a umožní vám spatřit obrovská stáda slonů nebo mezopotámie zvířat. Pokud máte rádi vzrušení, můžete se dokonce přihlásit i na noční safari, kde se budete pohybovat v tmavém parku a budete mít jedinečnou příležitost zahlédnout noční život divokých zvířat.

Národní park Choma je však o mnohem více než jen safari. Můžete také navštívit místní vesnice a dozvědět se o kultuře a životním stylu místních obyvatel. Tato interakce s místními lidmi může být velmi obohacující a zajímavá část vaší dovolené.

Při plánování dovolené v Národním parku Choma v Zambii nezapomeňte vzít dostatek ochranného opalovacího krému, repelentu proti hmyzu a pohodlnou obuv. Tento úžasný kousek přírody je opravdu zapomenutou perličkou Afriky a pro ty, kdo milují divokou přírodu, to je doslova ráj na zemi.

Takže pokud hledáte dovolenou, která vám umožní prozkoumat působivou africkou divočinu a zároveň zažít jedinečné safari zážitky, Národní park Choma v Zambii je pro vás tou pravou volbou. Pokud se odvážíte a vydáte se na tuto dobrodružnou cestu, nepochybně budete odměněni nezapomenutelnými zážitky a vzpomínkami, které vám zůstanou na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Choma


1. Jak se dostat do Zambie Národního parku Choma?
Odpověď: Národní park Choma se nachází v jižní Zambii. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je přes město Lusaka, odkud je park vzdálen asi 260 km. K dispozici jsou autobusy, taxi a pronájem vozidel.

2. Jaká zvířata lze vidět v Národním parku Choma?
Odpověď: V parku lze obdivovat rozmanitou africkou faunu, včetně slonů, lvů, gazelek, leopardů, hyen, zebříků, impal a mnoha dalších zvířat.

3. Jaké aktivity jsou k dispozici pro návštěvníky Národního parku Choma?
Odpověď: Národní park Choma nabízí různé aktivity pro návštěvníky, včetně safari, pěší turistiky, rybaření a pozorování ptáků.

4. Jaká je cena vstupenky do Národního parku Choma?
Odpověď: Ceny vstupného se mohou lišit v závislosti na sezóně a druhu aktivity. Za safarí v parku se platí asi 50-60 USD na osobu.

5. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Národního parku Choma?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě parku je od května do listopadu, kdy je méně srážek a viditelnost je lepší. Nicméně, i v ostatních měsících si můžete užít krásy parku.


Letenka Zambie Národní park Choma


Národní park Choma v Zambii je skvělým cílem cestovatele, který touží prozkoumat a zažít unikátní africkou divočinu. Tento park se nachází v jižní části Zambie a představuje domov pro bohatou biodiverzitu, která zahrnuje mnoho druhů zvířat a rostlin.

Letenky do Zambie jsou dostupné z mnoha světových destinací a mnoho leteckých společností nabízí spojení s hlavním městem Zambie, Lusakou. Zde cestovatelé budou mít možnost pronajímat si automobily nebo využít služby místních dopravců, aby se dostali do Národního parku Choma.

Národní park Choma je jednou z přírodních perel Zambie. Rozkládá se na rozloze přibližně 501 čtverečních kilometrů a nabízí neuvěřitelnou pestrost volně žijících zvířat. Díky své poloze, nedaleko hranic s Namibií a Botswanou, park je známý jako místo, kde se setkávají různé druhy savců, jako jsou sloni, lvi, nosorožci černí a mnoho dalších.

Pro cestovatele, kteří mají zájem o pozorování ptáků, je Národní park Choma oázou. Mezi více než 400 registrovanými druhy ptáků žijícími v parku patří například gnu, orlosupové či hojně zastoupená africká koroptev. Pro ty, kteří se o tyto mnohonásobně oceněné ptáky zajímají, je zde mnoho možností pro jejich pozorování a fotografování.

Také je možné se projet po parku na safari nebo se zúčastnit vedených turistických výletů, během nichž zkušení průvodci poskytnou cestovatelům informace o flóře a fauně parku. Mnoho turistů se také rozhodne navštívit místní obce, aby si získali lepší představu o každodenním životě zambijského obyvatelstva.

Poznání Zambie a Národního parku Choma určitě stojí za úsilí a investici do letenek. Kromě nezapomenutelných přírodních divot se cestovatel rovněž dostane do kontaktu s bohatou africkou kulturou a přívětivostí místních obyvatel.

Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a krásných přírodních scenérií, zamířte do Zambie a navštivte Národní park Choma. Připravte se na neuvěřitelné zážitky s volně žijícími zvířaty, pozorování vzácných druhů ptáků a prožití té pravé africké atmosféry.


Ubytování Zambie Národní park Choma


Zambia, známá jako Země lvů, slonů a nádherné přírody, je domovem mnoha úchvatných národních parků. Jedním z nejvýznamnějších z nich je Národní park Choma, který se nachází v jižní části země. Tento park je nejen krásným přírodním územím, ale také nabízí úžasnou možnost ubytování, které přispěje k nezapomenutelnému safari zážitku.

Národní park Choma leží ve stejnojmenné oblasti a rozkládá se na ploše přes 4000 čtverečních kilometrů. Park je domovem různých zvířat, včetně slonů, lvů, leopardů, gepardů, nosorožců a mnoha endemických druhů.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Národní park Choma, je zde mnoho možností ubytování, které jim umožní vychutnat si krásy tohoto parku naplno. Jedním z nejpopulárnějších možností je ubytování v kempech, které nabízejí autentický zážitek ve spojení s přírodou.

V kempech jsou typicky stanové chatky vybavené pohodlnými postelemi, luxusním povlečením a soukromou koupelnou. Tyto chatky jsou umístěny v blízkosti vodního zdroje, což umožňuje turistům pozorovat divoká zvířata ve svém přirozeném prostředí z pohodlí svého ubytování. Večer můžete sedět u ohně a dívat se na hvězdy na obloze, zatímco se o vás starají zkušení průvodci.

Pokud preferujete jinou možnost ubytování, existují také luxusní lodže, které nabízejí komfort a relaxaci. Tyto lodže jsou postaveny v krásné přírodě a nabízejí nadstandardní služby a vybavení. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené, s vlastní koupelnou a terasou s výhledem na park. V těchto lodích najdete také restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční zambijskou kuchyni, a bazén, abyste se mohli osvěžit po náročném dni stráveném na safari.

Nezáleží na tom, jakou možnost ubytování si vyberete, zážitek v Národním parku Choma vám nepochybně poskytne příležitost vidět některá z nejslavnějších afrických zvířat a prozkoumat úchvatné krajinu. Pro milovníky přírody a dobrodruhů je návštěva tohoto parku absolutně nevyhnutelná.

Národní park Choma je skvělým místem pro strávení dovolené v Zambii. Nabízí vám nejen přírodní krásy, ale také jedinečnou možnost ubytování, které vám umožní prožít nezapomenutelné safari a těšit se z pohodlí a luxusu zároveň. Při plánování cesty do Zambie nezapomeňte zařadit Národní park Choma na seznam must-see míst!


Počasí Zambie Národní park Choma


Národní park Choma se nachází v srdci Zambie a je jednou z nejvýznamnějších přírodních rezervací v zemi. Tento park je známý svou ohromující faunou a flórou, kterou každoročně přitahuje mnoho turistů.

Pokud jde o počasí v Národním parku Choma, je zde charakteristický tropický klima. Teploty se zde mění v průběhu roku, s nedostatkem extrémních výkyvů. Nejteplejším obdobím je obvykle období od listopadu do března, kdy teplota dosahuje průměrných hodnot kolem 30°C. Tyto teploty jsou spojeny s vyšší vlhkostí vzduchu, což dělá z Národního parku Choma ideální prostředí pro tropické rostliny a živočichy.

Nejchladnější období přichází od května do srpna, kdy teploty klesají na průměrných 15-20 ° C. I když teploty mohou být nižší, slunce je stále intenzivní a turisté by měli dbát opatrnosti vůči slunečnímu záření a ochránit se před případnými účinky slunečního spálení.

Dešťové období v Národním parku Choma přichází od listopadu do března, kdy dochází k častým dešťům. Právě tyto dešťové srážky jsou zodpovědné za vznik rozlehlých louk a zelených pastvin, které poskytují útočiště pro mnoho druhů zvířat. Období sucha nastává od května do října, kdy se srážek téměř nedočkáte a krajinu charakterizují suché savany.

V Národním parku Choma existuje obrovské množství divokých zvířat, jako jsou lvi, sloni, kuduly, antilopy, impaly a mnoho dalších. Turisté mohou zažít neuvěřitelné dobrodružství při pozorování těchto zvířat na pozadí úchvatných krajin.

Národní park Choma je přístupný turistům po celý rok, ale nejlepší čas pro návštěvu je obvykle v období od června do října, kdy je počasí příjemné a zvířata jsou snazší pozorovat. Je však důležité, aby návštěvníci měli na paměti, že v tuto dobu park nabývá na popularitě, a proto je dobré mít rezervované ubytování dopředu.

Celkově vzato, Národní park Choma v Zambii nabízí neuvěřitelné počasí a zážitky turistům, kteří se sem rozhodnou vydat. Bez ohledu na roční období, tato oblast je vnímána jako jedno z nejpůsobivějších přírodních prostředí v zemi a není divu, že ji každoročně navštěvuje tak mnoho lidí.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky