Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Kanada Jasper National Park

Dovolená Kanada Jasper National Park


Jasper National Park je jedním z nejvýznamnějších přírodních pokladů Kanady. Tento národní park se nachází v provincii Alberta a rozkládá se na ploše přes 11 000 čtverečních kilometrů. Je to domov mnoha divokých zvířat, krásných hor, ledovců, jezer a vodopádů, které lákají návštěvníky z celého světa.

Jasper National Park byl založen v roce 1907 a je součástí UNESCO biosférické rezervace. Je jedním z nejstarších národních parků v Kanadě a také největším východně od Skalistých hor. Jeho území je plné přírodních divů, které zahrnují například nejvyšší horu Alberty – Mount Columbia, ledovec Columbia, Maligne Canyon a Athabasca Falls.

Hlavní atrakcí Jasper National Parku jsou jeho horské oblasti. Návštěvníci mohou využít mnoho turistických tras, na kterých mohou obdivovat velkolepost hor a jejich nedotčenou krásu. Turisté se zde mohou vydat na výlety pěšky, na kole, jízdou na koni nebo i na sněžnicích v zimě. V létě je také možné navštívit některé z mnoha jezer, jako například Maligne Lake a Pyramid Lake, kde je možné si pronajmout kajak nebo kánoe a projíždět se po klidných vodách.

Jednou z největších atrakcí parku je taktéž pozorování zvířat. Jasper je známý svou bohatou faunou, kam zahrnují například losy, jelence, rysy, vlky a medvědy. K vidění jsou také vzácné druhy ptáků, jako je orlovec říční a výr virginský. Místní turistická centra nabízejí možnost účastnit se různých safari nebo sledování zvěře za průvodce, což zaručuje možnost blízkého setkání s divokými zvířaty.

Kromě přírodních krás je Jasper obklopen okouzlujícími horskými vesničkami. Hlavní obec, která nese název Jasper, nabízí rozmanité místní restaurace, obchody a galerie. Stejně tak jsou zde k dispozici turistické ubytovací zařízení, kempy a penziony, které jsou ideální pro ty, kteří si chtějí prohlédnout národní park ve vlastním tempu.

Jasper National Park je skutečným rájem pro milovníky přírody a dobrodružství. Jeho překrásná krajina nabízí nekonečné možnosti pro pěší turistiku, cyklistiku, vodní sporty a pozorování zvířat. Nespočet jezer, hor a lesy zde poskytují unikátní prostředí, které se těžko najde v jiných částech světa. Pokud plánujete dovolenou v Kanadě, nezapomeňte navštívit Jasper National Park a prozkoumat jeho úžasné krásy.


Počasí Kanada Jasper National Park


Jasper National Park se nachází v kanadské provincii Alberta a je jedním z nejkrásnějších národních parků na světě. Jeho území se rozprostírá na více než 11 000 kilometrech čtverečních a nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie, vodopády, divokou přírodu a čisté jezera. Počasí v Jasper National Park se liší během celého roku, takže je důležité znát jeho klimatické podmínky před cestou do parku.

Léto v Jasper National Park

Léto začíná v květnu a končí v říjnu. Teploty se pohybují mezi 18°C až 23°C a jsou ideální pro turistiku, kempování a další venkovní aktivity. Nejteplejším měsícem je srpen, kdy se teploty mohou dostat až na 27°C. Během letních měsíců se slunce nezapouští před 22:00 hodinou, takže návštěvníci mají mnoho času na objevování parku.

Podzim v Jasper National Park

Podzim, tedy září a říjen, je obdobím, kdy se listnaté stromy přeměňují na různé odstíny žluté, oranžové a červené barvy. Teploty v této době klesají na 10°C až 15°C a noc je chladná, takže byste měli mít s sebou teplejší oblečení. Podzim také přináší krátkodobé bouřky a déšť.

Zima v Jasper National Park

Zima v Jasper National Park začíná v listopadu a končí v dubnu. Teploty se v této době pohybují mezi -5°C až -15°C, ale mohou spadnout až na -40°C v horských oblastech parku. Sníh padá velmi často a návštěvníci mohou využít lyžařských středisek a sjezdovek nebo se oddat outdoorovým aktivitám, jako je běh na lyžích, snowboarding a sněžnice.

Jaro v Jasper National Park

Jaro, od března do května, přináší mnohem mírnější počasí s teplotami kolem 12°C až 18°C. Tání sněhu a ledovců v této době přidává k magickému scenérii parku. Květen je také obdobím, kdy můžete pozorovat vzácná zvířata, jako jsou medvědi a losi.

Všechna roční období v Jasper National Park mají svou jedinečnou atmosféru a nabízejí návštěvníkům mnoho možností pro objevování tohoto úchvatného místa. Je důležité se dobře připravit na počasí, které se může velmi rychle změnit, a zvolit vhodné oblečení a vybavení.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Jasper National Park


1. Jak se dostanu do Jasper National Parku?
- Nejjednodušší způsob je cestovat letecky na letiště v městě Edmonton a odtud se vydat směrem na západ přes Transcanada Highway. Jasper National Park je přibližně 3 hodiny jízdy autem od Edmontonu.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Jasper National Parku?
- Mezi hlavní atrakce parku patří stoupání na vrchol hory Whistlers, procházka po ikonické cestě Icefields Parkway, návštěva Maligne Lake a Maligne Canyon nebo pozorování divokého zvěře, včetně losů a rysi.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Jasper National Parku?
- Nejlepší čas na návštěvu parku je obvykle v letních měsících od června do září, kdy jsou teploty teplé a vyhneme se množství sněhu. Nicméně každé roční období nabízí jedinečné zážitky, například podzim je krásný díky změně barev listí.

4. Kde se dá ubytovat v Jasper National Parku?
- V parku najdete několik kempů, kde si můžete postavit stan nebo zapůjčit karavan. Je zde také několik hotelů a resortů, které nabízejí různé možnosti ubytování.

5. Jaké jsou pravidla a instrukce pro turisty v Jasper National Parku?
- Některá pravidla v parku zahrnují dodržování značených tras, sbírání odpadu a dodržování zásad tzv. Leave No Trace (nevěšet stopy). Je také důležité respektovat divokou zvěř a nekrmit ji.

6. Mohu v Jasper National Parku tábořit?
- Ano, v parku jsou k dispozici kempy, kde můžete tábořit. Však je nutné si zarezervovat místo předem, protože v letních měsících bývá park velmi oblíbený.

7. Kolik stojí vstup do Jasper National Parku?
- Vstup do parku je zpoplatněn. Aktuální ceny najdete na oficiálních webových stránkách parku.

8. Kde si mohu půjčit vybavení pro aktivity v Jasper National Parku?
- V městě Jasper najdete několik půjčoven, které nabízejí vybavení pro outdoorové aktivity, jako je například horolezectví, kajak nebo jízda na kánoi.

9. Jaká je předpověď počasí v Jasper National Parku?
- Počasí v parku se může rychle měnit, takže je důležité sledovat předpověď počasí před návštěvou. Průměrné letní teploty se pohybují mezi 10-20°C, zatímco zimní teploty mohou klesnout až pod -20°C.

10. Kde mohu najít další informace o Jasper National Parku?
- Další informace o Jasper National Parku, včetně map, aktuálních událostí a rad pro turisty, najdete na oficiálních webových stránkách parku.


Ubytování Kanada Jasper National Park


Jasper National Park se nachází v západní Kanadě a je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších přírodních rezervací na světě. S rozlohou přes 11 tisíc kilometrů čtverečních nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy, horskou přírodu a spoustu venkovních aktivit.

Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit tento úžasný park, je ubytování jedním z klíčových faktorů. Město Jasper, které se nachází uvnitř národního parku, nabízí různé možnosti ubytování pro každého cestovatele.

Pro milovníky luxusu a pohodlí jsou k dispozici luxusní hotely a resorty. Tyto zařízení nabízejí elegantní pokoje, prvotřídní služby, wellness centra a další vybavení. Cestovatelé zde mohou relaxovat po dlouhém dni stráveném na procházkách, turistice nebo jiných venkovních aktivitách.

Pro ty, kteří preferují přímý kontakt s přírodou, existuje mnoho kempů a kempovacích míst. Tyto kempy jsou v obklopeny nádhernou horskou krajinou a nabízejí základní vybavení jako jsou stany, ohniště a pitná voda. Kempování je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prozkoumat park na vlastní pěst a zažít autentický zážitek z přírody.

Pro rodiny a skupiny přátel je k dispozici i možnost ubytování v chalupách a chatkách. Tyto samostatné domy nabízejí většinou plně vybavenou kuchyň, koupelnu a obývací pokoj. To je skvělá volba pro ty, kteří chtějí mít větší soukromí a prostor a zároveň si užívat kolektivního zážitku.

Jasper National Park také nabízí možnost kempování na divokých místech. Turisté mají možnost stanování na určených místech a zažít dobrodružství v přírodě. Tato volba však vyžaduje určité dovednosti a zkušenosti a je důležité dodržovat pravidla národního parku a respektovat přírodní prostředí.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli možnost ubytování, bude vám Jasper National Park zaručeně poskytnout nezapomenutelný zážitek. Park je domovem ohromující fauny a flóry, s horami, jezery a ledovci. Turisté zde mají možnost prozkoumat mnoho turistických tras, projet se lanovkou po vrcholu hory nebo si užít projížďku na kole. Park také nabízí možnost prohlídky ledovců a jízdy na kajaku po krásných jezerech.

Jasper National Park je skutečným pokladem západní Kanady a jeho ubytování nabízí možnosti pro každého cestovatele. Ať už hledáte luxusní hotel, útulnou chatu nebo autentický zážitek na divoké přírodě, tento národní park je ideálním místem k prozkoumání kanadského divokého západu.


Letenka Kanada Jasper National Park


Kanada je země překrásných přírodních scenérií a jedním z nejkrásnějších národních parků, který se těší oblibě mezi turisty z celého světa, je Jasper National Park. Leží na západě Kanady a je to největší národní park v oblasti Kolumbijských hor.

Jasper National Park se rozkládá na ploše přes 10 000 čtverečních kilometrů a nabízí obrovské množství přírodních krás a aktivit, které si užijí jak milovníci turistiky, tak i ti, kteří preferují vodní sporty nebo pozorování zvěře.

Návštěvníci parku si mohou užít pěší túry po značených stezkách, jako například Columbia Icefield Glacier Skywalk, který nabízí spektakulární výhled na ledovec Columbia. Můžete si také prohlédnout hory a přehrady z vyhlídkových plošin nebo vyrazit na jízdu na koni.

Pokud máte chuť na vodní sporty, je pro vás ideální prozkoumat krásy jezer v národním parku. Jezera přestávají být v létě zamrzlá a nabízejí tak možnosti pro vodní aktivitu, jako je například kajak, kanoe nebo paddleboarding.

Jasper National Park je také domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou losi, medvědi, vlci a rysi. Návštěvníci mohou být svědky jejich života při pozorování přírody.

Pro návštěvu Jasper National Parku se nejlépe vydejte v období od června do srpna. Teploty jsou příjemné, ceny letenek i ubytování jsou přijatelné a toto období nabízí i mnoho aktivit jako jsou koncerty, kulturní akce a další.

Letenky do Kanady, a tedy i do této krásné oblasti, můžete zakoupit za poměrně nízkou cenu. Za letenku si tak nejspíše připlatíte zejména v období turistických sezon v létě. Doporučujeme proto plánovat cestu v dostatečném předstihu a také pravidelně sledovat nabídku na internetu.

Jasper National Park je ideální kombinací překrásné přírody a množství aktivit, které nabízí pro turisty. Pokud přemýšlíte o návštěvě Kanady, rozhodně neváhejte a vydejte se právě sem. Bude to zážitek na celý život!


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky