Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve

Počasí Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve se nachází v jihovýchodním Jordánsku a je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a rostlin. Kromě toho, že se jedná o oblast bohatou na biodiverzitu, je Shaumari Wildlife Reserve také obklopen nádhernou krajinou, která se stala oblíbeným cílem turistů z celého světa.

A jaké je tam počasí? Shaumari Wildlife Reserve se nachází v poměrně suché oblasti a průměrné roční srážky se zde pohybují okolo 200 mm. V létě se teploty mohou pohybovat až okolo 40 stupňů Celsia a v noci klesají na přibližně 20 stupňů Celsia. V zimě se teploty pohybují okolo 10 stupňů Celsia během dne a v noci mohou klesnout i na nulu stupňů Celsia.

Nejlepší čas k návštěvě Shaumari Wildlife Reserve je od září do května, kdy jsou teploty mírné a průměrné srážky nejsou příliš vysoké. Během těchto měsíců můžete vidět velké stádo oryxů, celou řadu různých druhů gazel, kolpíků a slepýšů. Je to také skvělá doba pro pozorování ptáků, jelikož se sem během zimních měsíců stěhují mnohé druhy z Evropy.

Nicméně, i během teplejšího období můžete vidět některé zvířata, jako jsou ondatry, lišky, divoké kočky a dokonce i hyeny. Pokud tedy chcete vidět celé spektrum fauna v Shaumari Wildlife Reserve, není to nutné omezovat jen na určité roční období.

Zkrátka a dobře, Shaumari Wildlife Reserve je jedním z nejkrásnějších míst v Jordánsku a je to skvělé místo pro všechny, kdo mají rádi přírodu a chtějí zažít zvířata v jejich přirozeném prostředí. Ať už se rozhodnete pro návštěvu během teplejších nebo chladnějších období, vždy si užijete krásu a bohatou biodiverzitu, kterou tuto oblast nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


1. Jak se dostat do Shaumari Wildlife Reserve?

Shaumari Wildlife Reserve se nachází asi 100 km jihovýchodně od Ammánu. Nejlepší způsob, jak se dostat do rezervace, je najmout si auto nebo se spojit s místní turistickou agenturou, která nabízí zájezdy.

2. Jaké zvířata můžeme v Shaumari Wildlife Reserve vidět?

V rezervaci můžete vidět tygry Nilgai, gazely dorcas, onagry, pštrosy a jiná zvířata a ptáky, která jsou v Jordánsku původní.

3. Jaký je vstupní poplatek do Shaumari Wildlife Reserve?

Vstup do Shaumari Wildlife Reserve stojí 5 jordánských dinárů.

4. Jak dlouho trvá návštěva rezervace?

Pokud se chcete podívat na všechna zvířata a projít si celou oblast, může návštěva rezervace trvat asi 2 až 3 hodiny.

5. Jsou v rezervaci k dispozici průvodci?

Ano, v rezervaci jsou k dispozici průvodci, kteří vám mohou poskytnout informace o zvířatech a oblasti.

6. Můžeme si přinést vlastní jídlo a pití do Shaumari Wildlife Reserve?

Ano, můžete si přinést vlastní jídlo a pití, ale v rezervaci jsou k dispozici restaurace a kiosky, kde si můžete koupit pití nebo občerstvení.

7. Je v Shaumari Wildlife Reserve možné přenocovat?

Ano, v rezervaci je možné přenocovat v kempu, který je vybaven základními zařízeními.

8. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Shaumari Wildlife Reserve?

Nejlepší doba pro návštěvu Shaumari Wildlife Reserve je na jaře a na podzim, kdy teploty nejsou příliš vysoké. V létě mohou být teploty velmi vysoké a v zimě může být chladno.


Letenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je kouzelná země plná tajemství, kultur a úchvatných krajin. Tato arabská země leží v samém srdci Středního východu a může se pochlubit nejen krásnými plážemi Rudého moře, ale také úchvatnými pouštními oblastmi a historickými památkami. Mezi nejvíce fascinující místa patří jedno z nejvýznamnějších chráněných území na světě – Shaumari Wildlife Reserve.

Shaumari Wildlife Reserve se nachází v centrální části Jordánska, v jihovýchodní části země. Toto chráněné území bylo založeno v roce 1975, aby chránilo vymírající druhy zvířat v Jordánsku. Jde o jedno z největších a nejvýznamnějších chráněných území na světě. Tento balvanitý kraj pokrývají celé plochy pouště, travnaté planiny a několik menších horských oblastí.

Shumari Wildlife Reserve je domovem mnoha druhů zvířat, které byly původně ohroženy a nyní jsou opět rozmnoženy. Mezi nejznámější patří arabský onager, také známý jako Divoký osel. Dalšími druhy na tomto území jsou například gazely, srstnatá hyena nebo arabský oryx. Zvířata jsou bezpečně uzavřena do ohrad a návštěvníci mohou pozorovat tyto krásné a ohrožené druhy ze speciálně vybudovaných plošin.

Při návštěvě Shaumari Wildlife Reserve máte možnost zažít úchvatné přírodní scenérie a dýchat čerstvý vzduch. Možnosti zde nabízené jsou mnohé, od pozorování zvířat, pěší turistiky, jízdy na koni a mnoho dalšího. Pokud máte rádi dobrodružství a toužíte po nezapomenutelném zážitku, tato oblast je pro vás jako stvořená.

Při plánování návštěvy Shaumari Wildlife Reserve v Jordánsku se ujistěte, že si pořídíte letenku na správné místo. Nejlepší možností je zakoupit letenku do hlavního města Ammánu a odtud se s pomocí mimořádného automobilu dostat až k Shaumari Wildlife Reserve.

Celkově řečeno, Shaumari Wildlife Reserve je jedním z nejúchvatnějších a nejvýznamnějších chráněných území na světě a jedno z nejkrásnějších míst v Jordánsku. Pokud hledáte zážitek, který spojuje kouzlo přírody a wildlife, doporučuji vám tento úžasný kousek země.


Ubytování Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Shaumari Wildlife Reserve je jednou z nejvýznamnějších přírodních rezervací v Jordánsku, která se nachází v pouštní oblasti Azraq. Tato rezervace se stala domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat a zahrnuje také ubytování pro turisty, kteří se chtějí ponořit do krás jordánské divočiny.

Rezervace Shaumari byla vyhlášena v roce 1975, s cílem obnovit a chránit místní druhy zvířat, které jsou vystaveny riziku v důsledku ztráty přirozeného prostředí a lovu. Díky úsilí jordánské vlády a mezinárodních ochranářských organizací se tato rezervace stala jedním z nejúspěšnějších projektů obnovy přírodního prostředí v zemi.

Rezervace pokrývá plochu téměř 22 kilometrů čtverečních a je známa svými původními pouštními ekosystémy. Ve snaze poskytnout turistům jedinečný zážitek z pobytu v divočině byla v této oblasti vybudována ubytovací zařízení. Turisté mají možnost zůstat ve stanech, které jsou vybaveny pohodlnými postelemi, koupelnou se sprchovým koutem a toaletou. Tyto stany mají také terasu s výhledem na okolní krajinu, což umožňuje návštěvníkům užívat si nádherných západů slunce a noční oblohy plné hvězd.

Během svého pobytu na Shaumari Wildlife Reserve mají turisté také možnost se zúčastnit interakce se zvířaty a sledovat je ve svém přirozeném prostředí. Rezervace je domovem pro ohrožené druhy, jako jsou arabské oryx, sasedlové onagry, arabské gazely a kozy Markhor. Turisté mají příležitost vidět tyto úžasné tvory při procházkách rezervací nebo při organizovaných exkurzích s průvodcem.

Shaumari Wildlife Reserve také nabízí různé aktivity pro turisty, včetně off-road jízdy, cyklistiky a výletů na hřbetě velblouda. Turisté si mohou také prohlédnout ekologickou staveniště, která představují kulturu a tradice jordánského zemědělství.

Ubytování v Shaumari Wildlife Reserve je nejen luxusní a pohodlné, ale také umožňuje turistům prožít jedinečný zážitek v prostředí bohatém na divoká zvířata a přírodu. Rezervace je příkladem úspěšného ochranného programu přírody a je neodmyslitelnou součástí ekoturismu v Jordánsku.


Dovolená Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Shaumari Wildlife Reserve se nachází v jihovýchodní části Jordánska a o rozloze 22 kilometrů čtverečních je domovem pro mnoho unikátních druhů zvířat. Tato rezervace je velkolepá a zároveň skromná, což je ideální pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou v blízkosti přírody.

Hlavní atrakcí Shaumari Wildlife Reserve jsou onageri, což jsou divokými koně, kteří byli na pokraji vyhynutí. V dnešní době se tito krásní tvorové nachází pouze v několika vybraných lokalitách na Blízkém východě. V Shaumari Wildlife Reserve najdete také arabské gazely, největší druh hada na světě, laňka pudú a kozy vážící až 100 kilogramů.

Pokud hledáte příležitost k poznání zvěře v přirozeném prostředí, Shaumari Wildlife Reserve je skvělé místo pro pozorování ptáků a zvířat. Můžete se procházet přilehlými cestami nebo využít služby průvodců.

Kromě zvířat nabízí Shaumari Wildlife Reserve také fascinující historii. V minulosti byla rezervace součástí Karavanské obchodní cesty. V roce 1975, když se onageri nacházeli na pokraji vyhynutí, se vláda Jordánska rozhodla vytvořit oblast ochrany přírody, která by zvýšila jejich možnost přežití. Dnes je Shaumari Wildlife Reserve založená na úspěšném zpřístupnění divoké přírody v oáze.

Kromě zkoumání zvířat a historického významu můžete v Shaumari Wildlife Reserve také relaxovat v prostředí klidné a kouzelné přírody. Tato rezervace je ideálním místem pro ty, kteří hledají výjimečné zážitky v neokoukaných křídelch přírody.

V současné době Shaumari Wildlife Reserve nezaručuje ubytování v areálu, ale mnoho turistických agentur nabízí fakultativní programy v tamním okolí, aby jste si mohli v nejlepším případě prohlédnout vše, co Shaumari Wildlife Reserve nabízí.

Vykročte aktivně do přírody v Jordánsku a zatoužíte-li po klidu a nevšedním zážitku, Shaumari Wildlife Reserve je tou správnou volbou!


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky