Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)

Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


1. Jak se dostanu na Gili ostrovy z Balíku?
- Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob je vyjet trajektem z přístavu Padangbai na ostrově Balík. Cesta trvá přibližně 2 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na Gili Trawangan?
- Pláže na Gili Trawangan jsou obecně velmi krásné a vhodné ke koupání. Některé z nejoblíbenějších jsou pláž Halik, pláž Sunset Point a pláž Pantai Gili T.

3. Jaké aktivity mohu na Gili Air podniknout?
- Gili Air je ideální pro šnorchlování a potápění, protože v okolí jsou úžasné korálové útesy. Můžete si také pronajmout kolo a projet se po ostrově, nebo si užít relaxaci na pláži.

4. Jaký je rozdíl mezi Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno?
- Gili Trawangan je největší a nejživější ostrov z trojice, s bohatým nočním životem a mnoha možnostmi zábavy. Gili Air je střední velikosti a má klidnější atmosféru, je vhodný pro rodiny a páry. Gili Meno je nejmenší a nejklidnější, ideální pro ty, kteří hledají úplný klid a odpočinek.

5. Kde se dá ubytovat na Gili ostrovech?
- Na Gili ostrovech najdete širokou škálu ubytování, od luxusních resortů až po levnější bungalovy. Doporučuje se ubytovat se předem zarezervovat, zejména v případě návštěvy v hlavní sezóně.

6. Mohu platit kreditní kartou na Gili ostrovech?
- Některé hotely a restaurace na Gili ostrovech přijímají platební karty, ale mnoho míst přijímá pouze hotovost. Doporučuje se mít dostatek hotovosti s sebou, zejména na menších ostrůvcích jako Gili Meno.

7. Kolik dní bych měl strávit na Gili ostrovech?
- Doporučuje se strávit minimálně 2-3 noci na Gili ostrovech, aby jste mohli opravdu poznat krásu a atmosféru těchto ostrůvků. Pokud máte čas, můžete zde zůstat i déle a objevovat další aktivity a místa.

8. Můžu plavat s želvami na Gili ostrovech?
- Ano, je možné plavat a šnorchlovat s želvami na Gili ostrovech, zejména kolem Gili Meno. Lokální lodě nabízí výlety za pozorováním želv, takže si můžete vychutnat tuto úžasnou zkušenost.

9. Jaké je počasí na Gili ostrovech?
- Gili ostrovy mají tropické podnebí se dvěma sezónami - suchou a deštivou. Sušší období je od května do října, kdy jsou vyšší teploty a nižší srážky. Deštivé období je od listopadu do dubna, s vyššími srážkami a občasnými bouřemi.

10. Můžu se potápět na Gili ostrovech, i když nejsem zkušený potápěč?
- Ano, na Gili ostrovech jsou k dispozici potápěčské centra, která nabízejí kurzy pro začátečníky. Můžete se zde naučit potápět se a prozkoumat úžasný podmořský život v této oblasti.


Dovolená Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na světě s tisíci ostrovy, úchvatnou přírodou a fascinující kulturou. Mezi těmito ostrovy jsou i famózní Gili ostrovy, které můžeš najít v průzračných vodách Indického oceánu, dostupných z Baliho nebo Lomboku.

Gili Trawangan, větší z tří ostrovů, na kterých lze být ubytován, je známý jako "ostrov párty" díky kavárnám a bary s živou hudbou. Zdejší pláže nabízejí dokonalé prostředí pro slunění, plážový volejbal nebo uprostit se na lehátka s koktejlem. Odboč z hlavní pláže a projeď podél horské dráhy, na kiteboardingu ti poté přijde na mysl. Taky zdejší místní trh nabízí obrovskou škálu tradičních místních produktů, které si můžeš odnést jako jedinečné suvenýry.

Gili Air, nejmenší z ostrovů se nachází až po Trawangan a je tím nejvhodnější pro odpočinkovou dovolenou. Pokud hledáš klidnější prostředí, tohle je to pravé. Máš tady více možností pro šnorchlování, potápění a různé vodní sporty. Můžeš také zkoumat ostrov. Vybírej si z krásné přírody, místních promenád nebo zajdi do šperkovnice, kde si koupíš jedinečné šperky nebo můžeš navštívit místní rybářský trh a ochutnat tamní dobroty.

Gili Meno, poslední na naší listině a táhne se po Gili Air. Menší, než oba předchozí ostrovy a bude tě to stát více se sem dostat, ale relativně klidný ostrov s nádhernou přírodou. Najdeš tu i některé z nejlepších míst na šnorchlování a potápění, také pojmenované jako "Turtle Point".

Celkově lze říci, že Gili ostrovy nabízejí turbulencím odolnou kombinaci báječného pobytu. Jestli hledáš přírodní krásy a dobrodružství, Gili Trawangan je pro tebe. Jestli hledáš klid a plážový oddych, Gili Air a Gili Meno by mohly být pro tebe ideální volbou.

Ať už se rozhodneš pro jakýkoli z těchto ostrovů, budeš odpočívat v rámci dokonalého prostředí a odpoutat se od shonu velkoměsta. Zajisti si svůj pobyt na Gili ostrovech a užij si dokonalý relax až do poslední minuty!


Počasí Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie, země tisíců ostrovů, je výjimečná svým tropickým klimatem, které je charakteristické snad jen pro oblast Tichomoří. Gili ostrovy, které patří k této části světa, obsahují tři hlavní ostrovy - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno. Tyto ostrovy jsou oblíbenou destinací pro turisty, kteří hledají jak vodní, tak i pozemní zážitky a chtějí zažít exotický západ slunce nad mořem.

Severní část Lombokského průlivu, kde se nachází Gili ostrovy, je charakteristická vysokou vlhkostí a teplotami, které se pohybují od 27°C do 32°C po celý rok. Vysoká vlhkost, která je způsobena blízkým oceánem, může být někdy velmi intenzivní. V Indonésii však není na čem se divit, když si uvědomíme, že je to jeden z nejvlhčích regionů světa.

Léto je na Gili ostrovech v chladném období od května do září nádherné, s teplotami dosahujícími až 30°C a jasné modrou oblohou. V této době je také období nejnižšího dešťového úhrnu, kdy padá zhruba 50 % obvyklého množství srážek. Většinou se jedná o průtrže mračen v noci nebo brzy ráno, které odplavují nahromaděnou vlhkost. Léto na Gili Trawangan a ostatních ostrovech je obdobím, kdy se většina turistů vydává do této oblasti a Gili ostrovy se tak mění v oblíbená turistická centra.

Zima na Gili ostrovech je v období od října do dubna, což je také období srážek a je to charakteristické nepravidelnými, ale často krátkými, bouřkami a silnými větry, které mohou být velmi silné. I když období zimy na Gili Trawangan a ostatních ostrovech je zrádné, může to být i výhodou pro turisty, kteří chtějí být v každodenním kontaktu s místním obyvatelstvem. Zimní měsíce také nabízejí turistům možnost užít si poklidné noci s pohádkově zářící měsícem, kdy se dají vidět Krabí neboli “Gili” ryby, které tvoří součást místní flóry a jsou považovány za bohyně jeskyní.

Rozdíly mezi létem a zimou na Gili ostrovech jsou podstatné a turisté by proto měli plánovat svou návštěvu podle svojí představy a přání, ale také je nutno být připraven na neočekávané podmínky, které mohou přinést především zimní měsíce. Nicméně Gili ostrovy jsou jedny z nejkrásnějších a nejúchvatnějších destinací indonéského Tichomoří a navštívit je by měl být sen každého cestovatele hledajícího poklid a krásné přírodní scenérie.


Ubytování Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie je země s nádhernými plážemi, kde se můžete opalovat a relaxovat s výhledem na modrou vodu a korálové útesy. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů jsou Gili ostrovy, tři malé ostrovy ležící nedaleko východního pobřeží Bali. Tyto ostrovy – Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno – jsou útočištěm pro ty, kteří chtějí několik dní strávit v klidu a na nádherném místě.

Gili Trawangan

Lidé, kteří hledají hotelové pohodlí, mohou navštívit Gili Trawangan. Tento ostrov má širokou nabídku ubytování – od cenově dostupných bungalovů až po luxusní hotely. Pokud hledáte něco mezi tím, doporučujeme si vybrat hotel, který je vzdálený od pláže jen několik desítek metrů. Kromě toho si ale můžete zarezervovat i kompletně soukromé bungalovy, které vám poskytnou více samostatnosti.

Pokud nechcete strávit celé dny na pláži, zkuste se projít po ostrově. Gili Trawangan nabízí skvělé turistické trasy, které vedou přímo skrz malé vesničky, kde můžete vidět život místních obyvatel.

Gili Air

Gili Air je druhý největší ostrov z někdejších tří. Ostrov je oddělen jen 15 minut lodí od největšího a nejrušnějšího ostrova, Gili Trawangan. Na Gili Air najdete širokou škálu ubytování pro každý typ cestovatele – od cenově dostupných hostitelských ubytoven až po bungalovy na pláži. Pokud chcete mít opravdové zážitky, pokuste se najít ubytování mimo širší centrum ostrova.

Velkou výhodou ostrova Gili Air je, že je tam velmi málo motorového provozu. To znamená, že můžete pobývat na pláži a vychutnávat si klid a ticho, aniž by vás rušily výfukové plyny.

Gili Meno

Gili Meno je nejmenší ostrov ze tří Gili ostrovů a je ideálním místem pro ty, kteří chtějí utéct z civilizace. Na Gili Meno se nachází pouze několik málo hotelů a hostitelských ubytoven, ale nabízí vám zcela odlišnou zkušenost, než co vás čeká na ostatních ostrovech. Pokud hledáte opravdové odpočinkové dovolené, kde se nebudete muset obtěžovat s turisty, Gili Meno je pro vás jako stvořený.

Závěr

Gili ostrovy se staly velmi populárním turistickým cílem a nabízejí nádhernou přírodu, úžasné pláže a skvělou nabídku ubytování. Každý z těchto ostrovů má své výhody a nevýhody, ale určitě si najdete to, co je pro vás to správné. Ať už se rozhodnete pro ubytování na Gili Trawangan, Gili Air nebo Gili Meno, jedno je jisté – budete mít nádhernou zážitkovou dovolenou.


Letenka Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonéské Gili ostrovy - Raj pro milovníky pláží a přírody

Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou, která spojuje bílé písečné pláže, azurově modrou vodu a neobyčejnou přírodu, pak jsou Indonéské Gili ostrovy tou správnou volbou. Tato malá souostroví, z nichž nejznámější jsou Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno, se nacházejí na severozápadním pobřeží ostrova Lombok a nabízejí dokonalou únik z každodenního stresu.

To nejlepší na cestování na Gili ostrovy je, že se sem nedostanete jinak než lodí. Neexistují tu žádné automobily nebo motorky, což zajišťuje čistý vzduch a klidnou atmosféru. Právě pro tyto vlastnosti jsou Gili ostrovy hojně vyhledávány cestovateli, kteří chtějí uniknout masovému turismu a objevovat krásu přírody na plné pecky.

Největším a nejznámějším z Gili ostrovů je Gili Trawangan. Tato malá destinace, známá také jako "The Party Island", přitahuje hlavně mladé lidi, kteří chtějí zažít noční život na pláži. Na Gili Trawangan se nachází mnoho barů, restaurací a klubů, kde se konají živé hudební vystoupení a plážové party. Největším lákadlem ostrova je jeho podvodní svět. Gili Trawangan je ideálním místem pro potápění a šnorchlování, kde můžete spatřit různé druhy mořských živočichů a korálových útesů.

Pokud hledáte klidnější zážitek, pak je Gili Air tou správnou volbou. Ostrov nabízí nejen krásné pláže, ale také autentickou indonéskou atmosféru a kulturu. Na Gili Air najdete mnoho rodinných domů a malých bungalovů, ve kterých se můžete ubytovat. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a otevření k turistům, kteří sem zavítají. Jelikož se na ostrově nenachází tolik barů a klubů jako na Gili Trawangan, je zde atmosféra klidnější a relaxační.

Gili Meno je nejmenším ze tří ostrovů a je ideálním místem pro ty, kteří hledají úplný únik. Na ostrově není tolik turistů, takže se můžete těšit na klidné pláže s azurově modrou vodou až pro sebe. Tento ostrov je také domovem mnoha druhů mořských živočichů a je známý pro své mořské želvy. Můžete se vydat na šnorchlování nebo potápění a objevovat úžasný podvodní svět přímo od pobřeží.

Abyste se dostali na Gili ostrovy z jakékoliv části světa, musíte se nejprve dostat do Indonésie. Hlavním mezinárodním letištěm je letiště Ngurah Rai na Bali. Poté se můžete přemístit do přístavu, odkud vyplouvají lodě na Gili ostrovy. Existují různé společnosti, které provozují trajekty nebo společnosti, které nabízejí i soukromé lodi pro cestování mezi ostrovy.

Gili ostrovy jsou opravdu rájem pro milovníky pláží, potápění a přírody. Pokud hledáte únik z každodenního života a chcete prozkoumat jedinečný podvodní svět Indonésie, pak určitě neváhejte a navštivte tyto nádherné ostrovy. Budete nadšení krásou přírody a vstřícností místních obyvatel.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky