Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Island Vestmannaeyjar

Ubytování Island Vestmannaeyjar


Na malebném ostrově Vestmannaeyjar, který se nachází na jihozápadě Islandu, je možné najít různé možnosti ubytování, které vyhovují jak turistům s menším rozpočtem, tak těm, kteří si přejí luxusnější a exkluzivnější zážitek.

Jednou z možností je ubytování v hotelu, jako je například Hotel Vestmannaeyjar. Tento moderní hotel se nachází v centru obce Heimaey, což je největší a jediné obydlené sídlo na ostrově. Hotel nabízí pohodlné a prostorné pokoje s výhledem na okolní přírodu. K dispozici je také restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční islandskou kuchyni.

Pro ty, kteří preferují klidnější a intimnější atmosféru, je možností pronájem apartmánu. Na ostrově je k dispozici několik apartmánových komplexů, které poskytují samostatné ubytování s vlastní kuchyní a sociálním zařízením. Například Apartmány Egilshöll nabízejí moderní apartmány s výhledem na oceán a okolní sopky.

Pro ty, kteří mají rádi přírodu a chtějí zažít něco netradičního, je možností i kempování. Na ostrově se nachází několik kempů, jako je například Campi Vestmannaeyjar. Kempy jsou vybaveny sociálním zařízením a společenskými prostory. Tato možnost ubytování je vhodnější pro ty, kteří mají vlastní stan a vybavení.

Další zajímavou alternativou je ubytování v tradičním islandském domku, tzv. "hobbit house". Tyto malé dřevěné domky jsou často umístěny na okraji vesnic a jsou velmi útulné. Nabízejí základní vybavení, jako je postel, kuchyňka a topení. Ubytování v těchto domečcích vám umožní zažít autentickou islandskou atmosféru a být blízko přírody.

Ubytování na ostrově Vestmannaeyjar je velmi populární a je třeba si ho rezervovat včas, zejména během letních měsíců, kdy je ostrov oblíbeným cílem turistů. Ať už si vyberete hotel, apartmán, kemp nebo tradiční domeček, určitě se vám zde zalíbí a budete mít možnost objevit krásy tohoto jedinečného ostrova.


Počasí Island Vestmannaeyjar


Na malém ostrově v jižní části Islandu vedle většího ostrova Heimaey leží ostrov Vestmannaeyjar. Tento ostrov je známý svým unikátním přírodním prostředím, které je vystaveno extrémnímu počasí. Proto je velmi důležité, aby se návštěvníci ostrova připravili na jakékoli změny počasí.

Vestmannaeyjar se nacházejí na okraji Arktidy, což znamená, že počasí zde může být velmi nepředvídatelné a rychle se měnit. Nejvyšší teploty se typicky vyskytují v létě, kdy v průměru dosahují okolo 14-16 °C. Nicméně, mohou nastat i dny, kdy teploty dosáhnou až 20 °C. V zimě jsou teploty obvykle pod nulou, a to zejména v měsících prosince až února. Sněžení může nastat během zimních měsíců, ale také v jiných obdobích v roce, takže je důležité se na jakoukoli možnost připravit.

Vestmannaeyjar jsou silně ovlivněny atlantickými cyklony, které přinášejí bouřky, větrné smrště a silný déšť. Tyto cyklony mohou přinést teplotní výkyvy, které rychle mění podmínky venku. Tyto cyklony mohou přinést extrémní větry, které mohou dosáhnout rychlosti až 170 km/h, což znamená, že silné větry jsou jedním z největších nebezpečí pro návštěvníky ostrova.

Pokud plánujete navštívit Vestmannaeyjar, měli byste se připravit na nepředvídatelné počasí a měli byste s sebou mít vhodné oblečení a boty. Mnoho míst na ostrově se nachází na pevninském terénu s množstvím skal a podobných překážek, takže je důležité mít vhodnou obuv, která vám pomůže udržet stabilitu. Také byste měli být připraveni na to, že některé trasy a cesty mohou být uzavřeny kvůli extrémnímu počasí.

Celkově lze říci, že počasí na Islandu, konkrétně na Vestmannaeyjar, je velmi nepředvídatelné a může se velmi rychle změnit. Je nezbytné být dobře připraveni na nepříznivé podmínky, aby návštěva ostrova byla bezpečná a zábavná. Takže si užijte svou návštěvu Vestmannaeyjar a buďte připraveni na jakékoli počasí!


Dovolená Island Vestmannaeyjar


Island Vestmannaeyjar – Unikátní dovolená na ostrově ohně

Island je známý svými překrásnými krajinami, termálními prameny a unikátní přírodou. Mezi oblíbené turistické cíle na Islandu patří například slavné Gejzíry, Národní park Þingvellir či ledovce Vatnajökull. Nicméně, pokud hledáte méně turisticky navštěvované místo na tomto ostrově, doporučujeme zavítat na Vestmannaeyjar, tedy Vestmanské ostrovy.

Vestmannaeyjar jsou součástí ostrovního řetězce, umístěného jihovýchodně od Islandu. Tento archipelag tvoří přes 14 malých sopečných ostrovů, z nichž největší je Heimaey. Vzhledem k tomu, že Vestmanské ostrovy jsou stále relativně málo navštěvované turisty, nabízejí autentický a nedotčený výletový zážitek.

Heimaey je největší a nejlidnatější ostrov Vestmannaeyjar. Nachází se zde roztomilé rybářské město s názvem Vestmannaeyjabær. Toto město je jedním z nejdůležitějších přístavů pro islandské rybářství a nabízí úchvatné výhledy na oceán. Ve městě samotném se můžete projet po malebné pláži s černým pískem, navštívit místní muzeum nebo ochutnat čerstvé mořské plody v jedné z místních restaurací.

Jedním z hlavních důvodů, proč navštívit Vestmannaeyjar, je sopka Eldfell. Tato sopka v roce 1973 vybuchla a způsobila velkou lávovou erupci, která zasypala část Heimaey sopečným popelem. Nyní můžete sopku vystoupat a obdivovat výhled na celý ostrov. Můžete také absolvovat sopkaovou túru s průvodcem a dozvědět se více o historii erupce a jejím dopadu na ostrov.

Další zajímavou atrakcí na Vestmanských ostrovech je přírodní rezervace za přístavem. Můžete si pronajmout loď nebo se přidat k organizovanému výletu, abyste prozkoumali okolní ostrůvky, skalisky a jeskyně. Během výletu můžete spatřit ohromující množství mořských ptáků, včetně papuchalků, alkounů a terejů. Tato oblast je známá také pro svou velkou kolonii tuleních lvů.

Pro relaxaci a odpočinek můžete navštívit jednu z mnoha termálních pramenů na ostrově. Vestmannaeyjar mají přístup k geotermálnímu teplu, které je využíváno místními obyvateli i turisty. Můžete se tak vykoupat v teplých koupelích s výhledem na oceán a užít si unikátní kombinaci horkých pramenů a chladného moře.

Pokud se rozhodnete vydat se na dovolenou na Vestmanské ostrovy, budete mít možnost zažít autentickou přírodu, tradice a atmosféru ostrova. Zejména pak budete moci uniknout shonu a davům turistů, což vám poskytne skutečně jedinečný zážitek. Ať už jste milovníky přírody nebo historie, Vestmannaeyjar nabízejí mnoho zajímavostí a nezapomenutelných momentů.


Letenka Island Vestmannaeyjar


Letenka do Islandu: Objevte krásy Vestmannaeyjar

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek a rádi byste objevili dosud neznámý kout Islandu, pak byste se měli vydat na ostrovy Vestmannaeyjar. Letenka do této malebné oblasti je nejenom snadno dostupná, ale představuje i skvělý vstupní bod do jedinečného přírodního ráje.

Vestmannaeyjar, česky také jako Vestmanna, jsou skupina ostrovů ležících na jihozápadním pobřeží Islandu. Tato oblast je známá svou nadpozemskou krásou, živou historií a koloniemi papuchalků, kteří zde hnízdí. Rezervujte si letenku do této destinace a zažijte adrenalinové dobrodružství, které vás zavede na výlety po vulkánech, sopkách a skalnatých útesech.

Hlavním ostrovem je Heimaey, který je největším a nejlidnatějším ostrovem skupiny Vestmannaeyjar. Na své cestě sem si můžete vychutnat panoramatický let, během kterého budete mít možnost pozorovat fascinující scenérie, jako je jihozápadní pobřeží Islandu a ledovce, které lemuji horský masiv Vatnajökull.

Po příletu na Heimaey se vám otevře příležitost prozkoumat nejenom přírodní krásy, ale i bohatou historii těchto ostrovů. Můžete si projít poutavým Muzeem Eldheimar, které vám poskytne představu o erupci sopky Eldfell, ke které došlo v roce 1973 a přitáhla na sebe celosvětovou pozornost.

Pro příznivce fauny a flóry je zde možnost podívat se na kolonii papuchalků, která se vyskytuje právě na Vestmannaeyjar. Pozorování těchto krásných mořských ptáků je jedinečným zážitkem, který nemůžete vynechat při své návštěvě tohoto ostrovního ráje.

Další zážitky na Vestmannaeyjar můžete zažít na sopce Eldfell, kde si můžete vychutnat krásný výhled na celý ostrov a okolní modrou vodu oceánu. Pro milovníky divoké přírody je ideální volbou návštěva skalnatého útesu Stórhöfði, který je domovem mnoha druhů mořských ptáků.

Kvůli své poloze a malebnému okolí byste si neměli nechat ujít příležitost strávit na Vestmannaeyjar alespoň pár dní. Možnosti ubytování jsou dostatečné, ať už si vyberete hotel, nebo prefabrikovaný dům, které jsou k dispozici k pronájmu. Při vaší návštěvě se také podívejte na lokální kuchyni, která vás zcela jistě okouzlí.

Aby byla vaše cesta na Vestmannaeyjar co nejpříjemnější, můžete si rezervovat letenku z Islandského hlavního města Reykjavíku. Díky pravidelným letům a krátkému letu, který trvá přibližně 30 minut, budete mít dostatek času prozkoumat tuto fascinující oblast.

Zkrátka, letenka na Island do oblasti Vestmannaeyjar je cestou do neuvěřitelného přírodního ráje. Zdejší scenérie, pestrá flora a fauna a fascinující historie vás zcela jistě nadchnou. Takže neváhejte a naplánujte si cestu do tohoto malebného koutu Islandu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Vestmannaeyjar


1. Jak se dostanu na ostrov Vestmannaeyjar?
Ostrov Vestmannaeyjar je přístupný výhradně trajektem z přístavu Landeyjahöfn, který se nachází asi 2 hodiny jízdy od Reykjavíku. Trajekt jezdí několikrát denně.

2. Kolik lidí žije na ostrově Vestmannaeyjar?
Na ostrově Vestmannaeyjar žije přibližně 4 500 obyvatel.

3. Jaké jsou hlavní atrakce na ostrově Vestmannaeyjar?
Mezi nejvýznamnější atrakce na ostrově patří sopka Eldfell, která vybuchla v roce 1973, Muzeum lávy, Muzeum přírody a ptactva, návštěva mořských jeskyní a pozorování volně žijících papuchalků.

4. Jaké aktivity mohu na ostrově Vestmannaeyjar podniknout?
Mezi populární aktivity na ostrově patří pěší túry po sopkách, pozorování ptáků, rybolov, návštěva geotermálních bazénů, vodních sportů a procházky po malebném přístavu.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit ostrov Vestmannaeyjar?
Nejlepší čas na návštěvu ostrova Vestmannaeyjar je během letních měsíců (červenec-srpen), kdy je počasí nejstabilnější a teploty dosahují příjemných hodnot. Nicméně ostrov je krásný i v jiných částech roku, a tak se dá navštívit prakticky celoročně.

6. Jaká je délka trajektového spojení na ostrov Vestmannaeyjar?
Trasa trajektu z přístavu Landeyjahöfn na ostrov Vestmannaeyjar trvá přibližně 40 minut.

7. Existuje možnost ubytování na ostrově Vestmannaeyjar?
Ano, na ostrově Vestmannaeyjar se nachází několik hotelů, penzionů a ubytování přes Airbnb. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

8. Jak se pohybovat po ostrově Vestmannaeyjar?
Ostrov Vestmannaeyjar je malý a je možné se po něm snadno pohybovat pěšky nebo na kole. Místní autobusové linky také nabízejí přepravu po ostrově.

9. Kde mohu najít další informace o ostrově Vestmannaeyjar?
Další informace o ostrově Vestmannaeyjar můžete najít na oficiálních turistických webových stránkách Islandu, v turistických infocentrech nebo se zeptat místních obyvatel.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky