Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Chorvatsko Ston

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Ston


1. Jak se dostat do Stonu?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Stonu, je pomocí auta nebo autobusu. Ston se nachází asi 60 kilometrů jižně od Dubrovníku a je snadno dostupný po silnici D8. Můžete také využít trajekt, který spojuje pevninskou část Chorvatska s poloostrovem Pelješac, na kterém se Ston nachází.

2. Jaká je cena za vstup na hrad v Stonu?
Cena vstupného na hrad v Stonu se liší v závislosti na sezóně. V sezóně je vstupné 60 kun pro dospělé a 30 kun pro děti do 18 let. V mimo sezóně je vstupné 40 kun pro dospělé a 20 kun pro děti.

3. Kde se dá nejlépe ochutnat místní specialitu - ústřice?
Ston je proslulý svými ústřicemi a můžete je ochutnat v místních restauracích. Nejlepší místa k ochutnání ústřic jsou v obci Mali Ston, která se nachází těsně vedle Stonu.

4. Co dělat v Stonu, kromě prohlídky hradu?
Kromě návštěvy hradu můžete v Stonu také navštívit nejdelší kamennou zeď na světě, která se nachází v blízkosti města. Můžete také využít možnosti procházek po městě a snažit se najít v něm ukryté poklady.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Stonu?
Nejlepší čas na návštěvu Stonu je od dubna do října, kdy je počasí teplé a slunečné. V těchto měsících také Ston pořádá různé kulturní události a festivaly. V zimě je Ston klidnější a můžete si užít krásy přírody a historické památky bez velkého davu turistů.


Letenka Chorvatsko Ston


Chorvatsko je jedním z nejoblíbenějších letovisek mezi turisty z celého světa. Je to země plná výjimečných turistických atrakcí, jako jsou krásné krajiny, úchvatné historické památky a nádherné pláže. Ston je jedno z mnoha kouzelných míst, které si turisté mohou užít v této zemi.

Ston leží na poloostrově Pelješac a proslavil se nejen svými úžasnými památkami, ale také skvělými mořskými plody, a to především ústřicemi. Tento městečko se nachází asi hodinu jízdy od Dubrovníku, což je další místo, které stojí za návštěvu.

Přestože Ston není přímořským letoviskem, můžete si zde užít nádherné výhledy na okolní krajinu a pobřeží. Jeho hlavní atrakcí je nejdelší hradba na světě, která měří přes 5,5 kilometru. Kromě toho zde najdete také velký počet klášterů, kostelů a dalších památek, které dokládají bohatou historii této oblasti.

Pokud si chcete užít nádherné moře a slunce, pak budete muset jet asi 10 minut od Stonu na nejbližší pláže. I zde však najdete klid a pohodu, které vám budou umožňovat relaxovat a užívat si překrásné okolí.

Letenky do Chorvatska jsou v současné době velmi dostupné a můžete je najít za velmi přijatelnou cenu. Pokud se rozhodnete navštívit Ston, není třeba přemýšlet nad ubytováním, protože zde najdete velký počet hotelů, apartmánů a dalších ubytovacích kapacit, které splní všechny vaše představy.

Celkově lze říci, že návštěva Chorvatska a Stonu je skvělou volbou pro ty, kteří hledají krásná místa plná historických památek a přírodních krás. Pokud si chcete užít pravé středomořské klima plné slunce, moře a kultury, pak není třeba váhat a vyrazit na tuto nádhernou cestu.


Dovolená Chorvatsko Ston


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou. Tato země nabízí nádherné pláže, slunečné počasí a bohatou historii. Mezi mnoha lákavými městy a oblastmi, které Chorvatsko poskytuje, se nachází i město Ston.

Ston je malé přímořské město, které se nachází v jižní části poloostrova Pelješac, v blízkosti Dubrovníku. Je známé naprosto úchvatnými přírodními krásami a historickými památkami. Jeho nejznámějším symbolem jsou Velké zdi, které jsou pokládány za nejdelší opevnění v Evropě. Tyto zdi se táhnou na délku více než pět kilometrů a jsou skutečnou atrakcí pro turisty.

Ston je také proslulý svou delikatesou – ústřicemi. Město je domovem mnoha farm na pěstování ústřic, které jsou místní specialitou. Pokud se rozhodnete navštívit Ston, rozhodně nevynechejte možnost ochutnat čerstvé a chutné ústřice. Nebudete litovat!

Další zajímavou atrakcí v Stonu je Solana Ston, což je solný důl z 14. století. Tento důl se nachází v přírodní rezervaci a dodnes se zde těží sůl. Pro milovníky historie a přírody je návštěva Solany Ston skvělým zážitkem.

Přímo v centru města se nachází několik malebných kostelů, jako je kostel sv. Michala z 15. století nebo kostel sv. Jakuba z 17. století. Procházka úzkými uličkami s historickými budovami je opravdu kouzelná.

Pokud toužíte po relaxaci na pláži, v Stonu si určitě přijdete na své. Město je zde místo plné slunečních pláží s čistým mořem. Můžete si tak užít slunný den u vody, nebo se věnovat vodním sportům, jako je potápění nebo šnorchlování.

Ston je také ideální destinací pro milovníky dobrého jídla. V městě se nachází mnoho restaurací, které nabízejí tradiční chorvatskou kuchyni, především s rybími speciály a čerstvými mořskými plody. Nenechte si ujít možnost ochutnat místní speciality, jako je černý rizoto nebo lambada (chalupa plněná mořskými plody).

Ston je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci během své dovolené. Jeho úchvatné přírodní scenérie, historické památky a chutná místní kuchyně již dlouho lákají turisty z celého světa. Pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku, rozhodně neopomeňte navštívit toto malebné město. Nezklame vás!


Počasí Chorvatsko Ston


Chorvatsko je známé svou krásnou a rozmanitou přírodou, a to samozřejmě zahrnuje i jeho počasí. Jedním z míst, které nabízí zajímavé počasí, je město Ston, ležící na poloostrově Pelješac.

Ston se nachází v jižní části Chorvatska, přibližně 55 kilometrů severozápadně od Dubrovníku. Díky své poloze u moře a horskému prostředí je zde počasí velmi příjemné a ideální pro dovolenou.

Letní měsíce v Stonu jsou typicky horké a slunečné. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje kolem 30 °C, a zatímco občasné výkyvy na teplotní stupnici nejsou neobvyklé, většina dní je trávena na plážích nebo užíváním vody na některém z místních ostrovů. Moře má teplotu příjemnou kolem 25 °C, což je ideální pro koupání a vodní sporty.

Podzimní období, konkrétně září a říjen, nabízí mírnější počasí a teploty kolem 20-25 °C. Toto období je také vhodné pro turistiku, procházky po historických místech a ochutnávání místní kuchyně. Moře je stále teplé a všichni milovníci slunce a vody si mohou užít poklidné dny u pláže.

Zima v Stonu je mírná, ale chladnější než v letních měsících. Průměrné teploty se pohybují kolem 10-15 °C, přičemž v některých dnech může být dokonce i o několik stupňů chladněji. To neznamená, že byste nemohli vychutnat svou dovolenou - Ston má své kouzlo i v zimě, s klidnými uličkami a malebnými výhledy na okolní krajinu. Je to také vhodné období pro návštěvu restaurací a ochutnávání místních specialit, jako je například čerstvě ulovená ryba.

Jaro je obdobím obnovy v Stonu. Teploty se začínají zvyšovat a krajinu pokrývá zelená a různě kvetoucí vegetace. Průměrné teploty v březnu a dubnu se pohybují kolem 15-20 °C. Toto období je ideální pro procházky po městě a okolních vesnicích, návštěvy vinic a ochutnávání místního vína.

Celkově lze říci, že počasí v Stonu nabízí ideální podmínky pro dovolenou po většinu roku. Příroda, moře a místní atmosféra spolu s příjemným počasím vytvářejí kombinaci, která láká turisty z celého světa. Stačí si jen vybrat nejvhodnější období a s radostí se vydat do tohoto malebného chorvatského města.


Ubytování Chorvatsko Ston


Ston je malé, ale malebné město ležící na poloostrově Pelješac v Chorvatsku. Nachází se jen kousek od Dubrovníku a je známé svými historickými památkami, nádhernými přírodními scenériemi a unikátními chutěmi ovoce moře. Pokud hledáte ideální destinaci pro relaxaci a poznávání chorvatské kultury, nenajdete lepší místo než Ston.

Jednou z hlavních atrakcí tohoto malebného města je jeho opevnění, které je nejdelším na světě. Zdi postavené v 15. století se táhnou až do města Mali Ston a jsou považovány za jeden z nejimpozantnějších fortifikačních systémů na Středozemním moři. Pro milovníky historie je toto místo skutečným rájem.

Další zajímavostí je osada Broce, která se nachází nedaleko Stonu. Je známá svými solnými poli, která jsou provozována dodnes. Návštěvníci mohou navštívit muzeum soli v Broce, kde se dozvědí více o historii těžby soli v této oblasti a o výrobě soli. Je to fascinující zážitek pro každého, kdo je zvědavý na tradiční způsob života v Chorvatsku.

Ston také nabízí nádherné pláže a krásné turistické trasy, které vás zavedou do nezapomenutelných krajinných lokalit. Zde můžete relaxovat na písčitých plážích, vychutnávat si tyrkysové moře a objevovat skryté zátoky. Pro ty, kdo mají rádi dobrodružství, je možné se vydat na pěší nebo cyklistické túry po okolním přírodním parku. Pocítíte zde mír a klid daleko od ruchu turistických center.

Co se týče ubytování, Ston nabízí různé možnosti. Můžete si vybrat mezi moderními hotely, rodinnými penziony nebo apartmány. Všechny tyto ubytovací možnosti jsou skvělou volbou pro odpočinek po celodenních aktivitách. Chorvatská pohostinnost zde zaručuje, že se budete cítit jako doma.

A co se stravy týče, Ston je proslulý svými vynikajícími mořskými plody a jinými specialitami. Město je známým producentem ústřic a mušlí, a proto byste měli vyzkoušet některý z místních mořských plodů, které jsou čerstvé a chutné. Navštivte místní restaurace a ochutnejte tradicionální chorvatskou kuchyni, která vám rozhodně nezklame.

Ston je ideálním místem pro ty, kdo chtějí uniknout davům turistů a prožít autentický chorvatský zážitek. S bohatou historií, nádhernou přírodou a skvělým ubytováním je to místo, které byste si neměli nechat ujít při návštěvě Chorvatska.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky