Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Island Snæfellsnes poloostrov

Letenka Island Snæfellsnes poloostrov


Island Snæfellsnes poloostrov patří mezi nejkrásnější a nejobdivovanější části Islandu. S rostoucí popularitou turistů z celého světa se stává stále oblíbenějším cílem pro dovolenou. Způsob, jakým se na tento poloostrov dostat, je pomocí letenky.

Idealním způsobem, jak se na Snæfellsnes dostat, je pomocí letenky. Mnoho leteckých společností nabízí lety z různých míst Evropy do Reykjavíku, hlavního města na Islandu. Poté můžete zařídit transfer do města Borgarnes, které leží u západního pobřeží. Jedná se o nejlepší výchozí bod pro návštěvu Snæfellsnes poloostrova.

Letenky do Reykjavíku jsou dostupné pro každého a zvláště v období mimo vrcholovou sezónu (červenec a srpen) se ceny mohou pohybovat od 50-100 eur za jednosměrnou letenku. Pokud plánujete dovolenou na Snæfellsnes v letních měsících, měli byste s nákupem letenky alespoň trochu spěchat. Cena se může nebezpečně blížit ke dvěma stům eur. Zimní období je však ideální pro méně finančně zajištěné cestovatele, cena letenek se totiž výrazně sníží až na 50% běžných cen.

Jakmile na Islandu přistanete, můžete si pronajmout auto a využít pohodlné dopravy při obdivování uměleckých scenérii na Snæfellsnes poloostrově. Takto můžete ovládat čas svého výletu a navštívit všechna místa, která chcete.

Na Snæfellsnesu oceníte nádherné útesy, pláže, fjordy a skalní formace. Zajímavé jsou i / přírodní lázeňské zóny v lázních Ystahverfi a nakonec slavná sopka Snæfellsjökull. Pokud jste fanoušky literatury, určitě znáte knihu Julesa Verna "Cesta na měsíc". Přímo tato sopka slouží jako místo, ze kterého se Vernův hrdina na svou držku vydává.

Protože je Snæfellsnes daleko od shonu a rušného městského života, dostanete zde klid a pohodu, které mnoho turistů hledá. Pokud hledáte krásné a fascinující místo pro svou dovolenou, neváhejte navštívit Snæfellsnes poloostrov, a to právě pomocí letenky.


Ubytování Island Snæfellsnes poloostrov


Island Snæfellsnes poloostrov nabízí unikátní a malebné prostředí, které si oblíbí všichni milovníci přírody a kultury. Pokud se chystáte na dovolenou do této oblasti, nezapomeňte se rozhodnout pro správné ubytování, které vám umožní využít všech půvabů tohoto místa.

Na výběr máte několik možností - od luxusních hotelů a resortů až po venkovské chatky a kempy. Zde je několik tipů, které by vám mohly pomoci při výběru ubytování na Snæfellsnes poloostrově.

Luxusní hotely a resorty:
- Hotel Budir: Tento luxusní hotel se nachází na malém poloostrově v zálivu Faxaflói, asi 2 hodiny od Reykjaviku. Hotel Budir se pyšní mistrovskou kuchyní, úchvatnými výhledy na moře a pohoří, příjemným wellness centrem a krásnými pokoji, které jsou zařízeny v tradičním stylu severského nábytku.
- Hotel Egilsen: Tento malý a exkluzivní hotel se nachází v centru městečka Stykkisholmur na západním pobřeží. Hotel Egilsen nabízí stylové a vkusné ubytování v rodinném prostředí. Hosté si zde mohou vychutnat pohled na přístav, výbornou kávu a snídani, stejně jako kulturní akce, které se zde často konají.
- Hotel Rjúkandi: Tento krásný hotel se nachází v blízkosti národního parku Snæfellsjökull. Hotel Rjúkandi nabízí moderní a stylové ubytování, wellness centrum, kavárnu a restauraci s vyhlídkou na celou oblast. Pro milovníky přírody je tato lokalita ideálním místem k prozkoumání divoké a krásné přírody Islandu.

Venkovské chaty a kempy:
- Hellissandur Guesthouse: Toto rodinné ubytování se nachází v blízkosti horského masivu Snæfellsjökull a nedaleko od malého rybářského městečka. Hellissandur Guesthouse nabízí útulné a vkusné ubytování s tradičními prvky severské kultury. Hosté si zde mohou také užít pěší turistiku, rybaření a další outdoorové aktivity.
- Kirkjufell Bed and Breakfast: Tento útulný bed and breakfast se nachází v blízkosti nejznámějšího horského masivu na Snæfellsnes poloostrově - Kirkjufell. Ubytování nabízí vkusné a příjemné pokoje a společné prostory, stejně jako gastronomické zážitky a možnosti outdoorových aktivit.
- Grundarfjordur Campsite: Tento kemp se nachází v malebném městečku Grundarfjordur na západním pobřeží. Kemp nabízí jednoduché, ale pohodlné ubytování v chatkách nebo stanování pod hvězdami. Hosté si zde mohou užít koupání v geotermálních pramenech, rybaření a turistiku v národním parku Snæfellsjökull.

Nezáleží na tom, zda si vyberete luxusní hotel nebo kemp v přírodě - ubytování na Snæfellsnes poloostrově je nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří touží po krásné přírodě, severské kultuře a gastronomických zážitcích. Vyberte si to svoje, které vás bude nejvíce bavit!


Dovolená Island Snæfellsnes poloostrov


Island je bezpochyby jednou z nejmalebnějších a nejatraktivnějších turistických destinací na světě. Tato vulkanická ostrovní země je plná ohromujících přírodních krás a jedním z nejúžasnějších míst, které na ní můžete navštívit, je Snæfellsnes poloostrov.

Snæfellsnes leží na západním pobřeží Islandu a je domovem nejen jednoho z nejznámějších ledovců na ostrově, ale také impozantní sopečné hory Snæfellsjökull, která je považována za jeden ze sedmi zemských energetických center. Tato hora je známá díky románu Julese Verna "Cesta na Měsíc", který začíná právě na Snæfellsjökullu. Stejně jako mnoho jiných částí Islandu, Snæfellsnes má také bohatou historii a neuvěřitelně krásnou divočinou.

V rámci dovolené na Snæfellsnes poloostrově si můžete vychutnat nádherné výhledy na ledovcovou krajinu, vodopády, černé pláže a také nekonečnou řadu geotermálních pramenů. Můžete se vydat na pěší túru po horách, prozkoumávat jeskyně a opulentní lávová pole, nebo si dokonce zapůjčit kajak a prozkoumat pobřeží z vody.

Pokud jde o přírodní krásy, Snæfellsnes nemá konkurenci. Mezi nejvýznamnější atrakce patří dramatický útes Arnarstapi, který nabízí úchvatný výhled na oceán a místní faunu a flóru. Dalším místem, které stojí za návštěvu, je písečná pláž Djúpalónssandur, kde můžete vychutnat klid a klidné moře.

Pro ty, kteří mají zájem o historii, je na Snæfellsnes také několik zajímavých památek. Þórkötlustaðir je historické místo, kde se konaly tradiční vikingové slavnosti, zatímco Skarðsvík je známý pro své malebné kostely a kaple.

Kromě přírodních krás a historických památek nabízí Snæfellsnes také řadu aktivit pro adrenalinové nadšence. Můžete se vydat na jízdu na koni, jezdit na kole nebo si vyzkoušet surfování na ohromujících islandských vlnách.

Při plánování dovolené na Snæfellsnes poloostrově je důležité si uvědomit, že počasí na Islandu je velmi proměnlivé. Proto si připravte dostatečné oblečení a očekávejte rychlé změny počasí během dne. Doporučuje se také plánovat dostatečný čas na prozkoumání tohoto krásného regionu, protože každý kousek Snæfellsnes je naplněn neuvěřitelnou krásou.

Pokud tedy hledáte jedno z nejúžasnějších míst na Islandu, které nabízí nádhernou přírodu, velkou historii a širokou škálu aktivit pro všechny typy cestovatelů, Snæfellsnes poloostrov je určitě vaší první volbou. Připravte se na neuvěřitelné dobrodružství a zážitky, které nezapomenete!


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Snæfellsnes poloostrov


Následují nejčastější dotazy a odpovědi týkající se islandského Snæfellsnes poloostrova:

1. Kde se nachází Snæfellsnes poloostrov?
- Snæfellsnes se nachází na západním pobřeží Islandu.

2. Jak se dostat na Snæfellsnes?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na Snæfellsnes, je jízda automobilem z Rejkjavíku, což trvá přibližně 2-3 hodiny. Je také možné využít místní autobusovou dopravu nebo objednat si exkurzi.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce na Snæfellsnes poloostrově?
- Snæfellsnes nabízí mnoho krásných turistických atrakcí, včetně Snæfellsjökull, slavné sopky s údajně magickými silami, Skarðskaparsandur, rozlehlé pláže, Kirkjufell, ikonickou horu, a několik malebných rybářských vesnic.

4. Kolik času potřebuji pro prohlídku Snæfellsnesu?
- Doporučuje se věnovat Snæfellsnesu alespoň jednodenní exkurzi, aby bylo možné prozkoumat hlavní turistické atrakce. Při delším pobytu si můžete užít i krásné pláže a přírodní krásy.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Snæfellsnes?
- Nejlepší čas na návštěvu Snæfellsnesu je obvykle v létě, kdy jsou teploty příjemné a denní světlo trvá déle. Nicméně, Snæfellsnes je krásný i v jiných ročních obdobích a zimní návštěva nabízí možnost vidět polární záři.

6. Kde se dá ubytovat na Snæfellsnes poloostrově?
- Snæfellsnes nabízí různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a ubytování v rybářských vesnicích. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

7. Jaké aktivity lze na Snæfellsnes poloostrově podniknout?
- Mezi populární aktivity na Snæfellsnesu patří pěší turistika, jízda na horském kole, pozorování ptáků, rybaření, projížďky lodí a pozorování velryb. Můžete si také užít místní kulturu a tradiční islandskou kuchyni.

Doufám, že tyto odpovědi vám poskytnou užitečné informace o Snæfellsnes poloostrově na Islandu.


Počasí Island Snæfellsnes poloostrov


Snæfellsnes, nejzápadnější poloostrov na Islandu, je místem, které je proslulé svými neuvěřitelně krásnými výhledy na přírodu. Ale nejen to, Snæfellsnes je také známý svým jedinečným počasím, které může být velmi proměnlivé a nevypočitatelné.

Poloostrov Snæfellsnes se nachází v Atlantském oceánu a je obklopen nádhernými plážemi, vysokými horami, malebnými sopkami a malebnými rybářskými vesnicemi. Přestože se na Islandu obecně očekává chladné počasí, Snæfellsnes má své vlastní specifické klima a je oblastí s nejmírnějším podnebím na ostrově.

Přestože obvyklé léto v Snæfellsnesu může být poměrně teplé, s teplotami kolem 10-15 °C, vítr a mlhy mohou přicházet z oceánu a přivést ochlazení. Léto zde má však také své přednosti - denní světlo trvá prakticky celou noc, což vytváří neuvěřitelné příležitosti pro pozorování půlnoci.

Podzim a jaro jsou obdobími, kdy se počasí stává více nepředvídatelným. Může být slunečno a teplé, ale také může pršet, foukat silný vítr nebo dokonce sněžit. Je proto důležité být připraven na kteroukoli variantu a mít s sebou jak teplejší, tak i voděodolné oblečení.

Zima na Snæfellsnesu je mírnější než na vnitrozemí Islandu, ale stále může být velmi chladná s teplotami klesajícími pod bod mrazu. Srážky ve formě sněhu jsou časté, což dává poloostrovu ještě magičtější vzhled.

Nejdůležitější je si uvědomit, že počasí na Snæfellsnesu může být velmi proměnlivé během jediného dne. Můžete začít den s krásným slunečným počasím a být překvapeni prudkým příchodem mlhy či bouře několik hodin později. Proto je dobré být připraven na všechny možnosti a mít sebou dobrou výbavu včetně pevných bot, větruodolné bundy a deštníku.

Pokud se však rozhodnete navštívit Snæfellsnes, nezávisle na počasí, určitě se nebudete litovat. Přirozená krása poloostrova je neuvěřitelná a jeho dramatické scenérie přinášejí dojemnou a jedinečnou atmosféru. Počasí může tvořit součást této zkušenosti a dodat jí další rozměr.

Takže ať už se rozhodnete navštívit Snæfellsnes v létě, podzimu, jarní nebo zimní sezóně, vaše cesta bude nezapomenutelná. Obdivujte krásu přírody, vystoupejte na jednu z mnoha vyhlídkových plošin a pozorujte ohromující západy slunce, které Snæfellsnes nabízí. Jedinou věcí, kterou musíte udělat, je být připraveni na jakékoliv počasí, které vás zde může potkat.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky