Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Giftun Islands

Dovolená Egypt Giftun Islands


Giftun Islands jsou souostrovím nacházejícím se v Rudém moři u pobřeží Egypta. Tato malebná skupina ostrůvků je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací v regionu a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek z dovolené.

Ostrůvky Giftun jsou známé svými bílými písčitými plážemi a křišťálově čistou vodou, která je ideální pro potápění a šnorchlování. Přírodní podmořský svět je na tomto místě naprosto ohromující. Koralové útesy lemující ostrovy jsou domovem různých druhů korálů a barevných ryb, což z nich činí jedno z nejlepších míst na světě pro potápění. Potápěči všech úrovní mohou prozkoumat tuto podvodní krásu a být svědky úchvatných scén při pohledu na rybí kolonie a úžasné tvary korálů.

Pokud nejste zdatní potápěči, šnorchlování je další skvělou aktivitou, kterou můžete na těchto ostrovech podniknout. Stačí si vzít šnorchlovací masku a trubičku a ponořit se do vody, abyste se podívali na úžasné skvěřejové ryby, mořské želvy a mnoho dalších mořských tvorů.

Další oblíbenou činností na ostrovech Giftun je relaxace na pláži. Můžete si vychutnat teplé sluneční paprsky, ležet ve stínu palmových stromů nebo se koupat ve vodě Rudého moře. Pozorování vodního ptactva, jako jsou pelikáni a rackové, je také velmi populární.

Giftun Islands jsou snadno dostupné z hlavních turistických letovisek v oblasti Hurghada a Makadi Bay. Existuje mnoho vyhlídkových lodí a plachetnic, které nabízejí celodenní výlety na tyto ostrovy. Na ostrovech je také k dispozici několik vyhlídkových míst, kde můžete obdivovat krásu Rudého moře a okolních ostrovů z výšky.

Pokud se chystáte na dovolenou do egyptského letoviska Hurghada nebo Makadi Bay, nezapomeňte navštívit Giftun Islands. Tato jedinečná přírodní lokalita nabízí úžasné zážitky pro milovníky potápění, šnorchlování a pro ty, kteří jen hledají relaxaci na pláži. Po návštěvě Giftun Islands budete mít dojem, že jste objevili skutečný kousek ráje na Zemi.


Ubytování Egypt Giftun Islands


Egypt Giftun Islands jsou úchvatným cílem pro milovníky dovolené na pláži a potápění. Tyto ostrovy leží v Rudém moři, nedaleko egyptského letoviska Hurghada, a představují dokonalé místo pro relaxaci a objevování podmořského světa.

Když přijedete na Giftun Islands, budete okouzleni nádhernými bílými písečnými plážemi a azurově modrou vodou. Jen málo míst v Egyptě může konkurovat kráse těchto ostrovů. Vzhledem k tomu, že Giftun leží v chráněném mořském parku, je zde zachována bohatá biodiverzita. Máte tu jedinečnou možnost objevit překrásné korálové útesy a úžasnou podmořskou faunu a flóru.

Kromě slunného relaxování a ponoření se do podmořského světa můžete také vyzkoušet některé vodní aktivity, jako je šnorchlování nebo potápění. Tato oblast je známá svou neuvěřitelnou viditelností pod vodou a množstvím exotických ryb a korálů. Můžete si také zapůjčit kajak nebo se projet na vodním skútru a prozkoumat okolní vody.

Pro ty, kteří preferují suchý pobyt, je zde možnost objevování okolních ostrovů, jako je Mahmya nebo Abu Ramada. Tyto ostrovy nabízejí úchvatné panoramatické výhledy, příjemné pláže a exotickou flóru a faunu. Můžete si vzít relaxační procházku nebo se vydat na piknik na pláži. Některé agentury nabízejí také celodenní lodní výlety, které vám umožní objevit tyto malebné ostrovy zblízka.

Pokud hledáte ubytování na Giftun Islands, máte z čeho vybírat. Od luxusních all-inclusive resortů po menší pokoje a chaty na pláži, zde najdete typ ubytování pro každý rozpočet. Pokud preferujete větší luxus a pohodlí, luxusní hotely vás zaručeně nezklamou. Pokud však preferujete přírodní a odlehčenou atmosféru, budete spokojeni s menšími pobyty v chatkách nebo apartmánech.

Celkově řečeno, Egypt Giftun Islands jsou rájem pro dovolenou na pláži a potápění. Krása přírody a možnost objevovat podmořský svět tvoří dokonalou kombinaci pro nezapomenutelnou a relaxační dovolenou. Pokud hledáte místo k odpočinku a úniku od každodenního stresu, Giftun Islands jsou tu pro vás. Zažijte exotickou krásu Rudého moře a nechte se omámit přírodním bohatstvím této úchvatné destinace.


Počasí Egypt Giftun Islands


Egypt je známý svým teplým a slunečným počasím, především v mnoha turisticky atraktivních oblastech jako jsou Giftun Islands. Tyto ostrovy jsou oblíbeným cílem turistů hledajících exotickou dovolenou s překrásnými plážemi a bohatým podmořským životem.

Giftun Islands, ležící v Rudém moři nedaleko Hurghady, nabízí návštěvníkům ideální podmínky pro potápění, šnorchlování a odpočinek na pláži. Od května do října, což je nejlepší doba pro návštěvu, jsou teploty vzduchu na ostrovech v průměru kolem 35 stupňů Celsia, zatímco teplota vody dosahuje až 29 stupňů Celsia. Tyto teploty vytvářejí skvělé podmínky pro strávení času v moři.

Jednou z nejdůležitějších atrakcí Giftun Islands je korálový útes a jeho bohatý podmořský život. Táhnoucí se podél břehů ostrovů leží rozsáhlý korálový útes, který je domovem pro barevné ryby, rejnoky a další druhy mořských tvorů. Tento útes je oblíbeným místem pro šnorchlování a potápění, protože nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost objevovat fascinující podmořský svět.

Další výhodou Giftun Islands je přítomnost chráněného mořského národního parku, který se nachází na ostrově Giftun El-Sagra. Tento národní park slouží k ochraně ohrožených mořských živočichů a jejich přirozeného prostředí. Návštěvníci, kteří sem přijedou, se mohou podívat na různé druhy mořských želv, delfínů a dalších druhů, které se zde vyskytují. Tímto způsobem mohou návštěvníci přispět k ochraně přírody a učit se o důležitosti zachování mořského ekosystému.

Co se týče povětrnostních podmínek, Giftun Islands jsou známé převážně klidnými mořskými vodami a neustále se měnícím teplem a slunečním svitem. I když je letošní léto obvykle horké a suché, může se sem občas dostat nějaký déšť, obvykle v podobě krátkodobých bouřek. Je důležité brát v potaz, že teplota mořské vody je vysoce příjemná po celý rok, takže návštěvníci si mohou užít koupačku a vodní aktivity bez ohledu na roční období.

Celkově lze říci, že Giftun Islands jsou rájem pro milovníky slunce, tepla a potápění. S teplým a slunečným počasím téměř po celý rok a skvělými podmínkami pro šnorchlování a potápění je tento malý kousek Egypta oblíbeným místem pro dovolenou. Pokud hledáte exotické místo s nádhernými plážemi a fascinujícím podmořským životem, Giftun Islands jsou pro vás tou správnou volbou.


Letenka Egypt Giftun Islands


Egypt Giftun Islands jsou zároveň i národním parkem a oblíbeným turistickým cílem v Egyptě. Pokud ještě nevíte, kam se vydat na svou další dovolenou, níže vám přinášíme spoustu důvodů, proč byste měli jet právě sem.

Giftun je skupina ostrovů rozprostírající se na severovýchodním pobřeží Rudého moře, asi 15 km severně od Hurghady. Zahrnují dva hlavní ostrovy – Giftun Kebir a Giftun Soraya a jsou velice oblíbené mezi potápěči a šnorchelisty. Rozsáhlé korálové útesy a různé druhy ryb tu nabízejí nádhernou podívanou nejen pod hladinou moře. Pro toto místo jsou také typické bílé písčité pláže a průzračně modrá voda, a to dokonce i v hloubce okolo 60 metrů.

Existuje několik způsobů, jak se dostat na ostrovy Giftun. Nejpopulárnější je výlet lodí s možností šnorchlování, potápění, opalování, plavání a svačinou a obědem na palubě. Některé lodě navíc nabízejí další atrakce jako banana boat, vodní lyžování nebo parasailing. Vstup do národního parku není levný, ale stojí to za to. Za tuto cenu máte zajištěn den plný zábavy a krásného výhledu na ostrovy a moře.

Na Giftun Kebir najdete v blízkosti pláží i restaurace a stánky s občerstvením a suvenýry. Samotné ostrovy Giftun nejsou obydlené, jde o chráněné území, což znamená, že zde nenajdete žádné hotely ani další turistické atrakce.

Národní park Giftun tento rok slaví 20. výročí svého založení a nabízí úžasné zážitky pro návštěvníky z celého světa. Pokud tedy hledáte místo s krásnými plážemi, skvělými podmořskými scenériemi a pozoruhodnou přírodou, Giftun ostrovy jsou pro vás to pravé místo pro dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Giftun Islands


1. Kde se nacházejí Egypt Giftun Islands?
Egypt Giftun Islands jsou souostrovím nacházejícím se v Rudém moři před pobřežím Egypta.

2. Jak se dostanu na Egypt Giftun Islands?
Nejlepší způsob, jak se dostat na Egypt Giftun Islands, je lodí z některého z přístavů ve městech jako Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Existují také organizované výlety lodí, které nabízejí možnost navštívit souostroví.

3. Co mohu na Egypt Giftun Islands vidět a zažít?
Na Egypt Giftun Islands se můžete těšit na krásné pláže s jasným mořem, bohatým korálovým útesem a pestrou podmořskou faunou a flórou. Můžete si užít šnorchlování, potápění nebo jen relaxovat na pláži.

4. Jakou dobu roku je nejvhodnější navštívit Egypt Giftun Islands?
Nejlepší doba k návštěvě Egypt Giftun Islands je od října do května, kdy je počasí příjemné a teplota moře je dostatečně hřejivá.

5. Potřebuji povolení k návštěvě Egypt Giftun Islands?
Obvykle není žádné speciální povolení nutné, aby se člověk mohl dostat na Egypt Giftun Islands. Může se však vyžadovat vstupní poplatek nebo povolení, které lze získat při rezervaci organizovaných výletů.

6. Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat Egypt Giftun Islands?
Nejlepší způsob, jak prozkoumat Egypt Giftun Islands, je organizovat si výlet lodí s průvodcem. Na výletě budete mít příležitost prozkoumat několik různých ostrovů a vychutnat si šnorchlování nebo potápění.

7. Existují na Egypt Giftun Islands ubytovací možnosti?
Na Egypt Giftun Islands nejsou v současné době žádné ubytovací zařízení. Většina návštěvníků navštěvuje souostroví jako výlet z pobřežních měst, jako je Hurghada nebo Sharm El Sheikh.

8. Jak dlouho trvá výlet na Egypt Giftun Islands?
Doba trvání výletu na Egypt Giftun Islands se může lišit v závislosti na typu výletu a vzdálenosti od východního pobřeží Egypta. Obvykle však výlet trvá několik hodin.

9. Je na Egypt Giftun Islands bezpečno šnorchlovat a potápět se?
Šnorchlování a potápění jsou oblíbené aktivity na Egypt Giftun Islands. Je důležité dodržovat příslušná bezpečnostní pravidla a mít základní znalosti o šnorchlování nebo potápění, aby se minimalizovaly rizika a zachovala bezpečnost.

10. Pokud neumím plavat, mohu stále navštívit Egypt Giftun Islands?
Ano, stále můžete navštívit Egypt Giftun Islands, i když neumíte plavat. Bude však lepší, abyste se ujistili, že budete mít společníka nebo instruktora, který vám pomůže a může se postarat o vaši bezpečnost při šnorchlování nebo jiných vodních aktivitách.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky