Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Island Goðafoss

Počasí Island Goðafoss


Goðafoss, známý také jako "Vodopád bohů", je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších vodopádů na Islandu. Nachází se na řece Skjálfandafljót na severu ostrova, nedaleko východního pobřeží. Goðafoss je významnou turistickou atrakcí a oblíbeným místem návštěvníků, kteří se sem sjíždějí, aby si prohlédli jeho impozantní výšku a ohromující přírodní scenérie.

Vodopád Goðafoss leží ve východní části země, v kraji Höfðaströnd. Jeho název odkazuje na jedno z nejvýznamnějších historických událostí na Islandu. Legenda praví, že v roce 1000 se zde odehrála klíčová událost, která ovlivnila budoucnost islandského národa. Během tohoto období byla Islandská oblast rozdělena mezi pohany, kteří ctěli starověké pohanské bohy, a křesťany, kteří přijali novou křesťanskou víru z Norska. Když země Česka stála na křižovatce mezi těmito dvěma náboženstvími, islandský zákonodárce Þorgeir Ljósvetningagöng, poctivě vyvážil obě země tak, aby nebyly uvrženy do občanské války. Řešením bylo, aby chrámy starých bohů byly zničeny a zavedeno křesťanství jako hlavní náboženství.

Legenda praví, že Þorgeir významně přispěl k rozhodnutí pro křesťanství ve svém kraji tím, že hodil své pohanské sošky do vod padajícího vodopádu Goðafoss. Jako výraz přijetí nového náboženství byl tento vodopád od té doby nazýván Goðafoss nebo "Vodopád bohů".

Samotný vodopád je velmi impozantní a zaujme svou mohutností a hravou elegancí. Sestává z řady kaskád, které se táhnou přes šířku řeky Skjálfandafljót, a dosahuje výšky až 12 metrů. Vodopád má šířku přes 30 metrů a jeho mohutný průtok vody vytváří dojem nesmírné síly a energie.

Oblast kolem Goðafoss je také krásná a divoká. Panoramatický výhled na vodopád a okolní krajinu nabízí úchvatný pohled na severní Island. Návštěvníci si zde mohou užít krásné procházky, sledovat místní floru a faunu a fotografovat své nezapomenutelné zážitky.

Počasí v této oblasti je poměrně proměnlivé a ovlivňuje ho severní poloha a vliv severoatlantického oceánu. V létě se teplota pohybuje kolem 10 až 15 °C a často se objevují bouře, které přinášejí déšť a silné větry. V zimě jsou teploty výrazně nižší a mohou klesnout i pod bod mrazu, přičemž se vyskytují sněhové bouře. Kvůli počasí je tedy nutné být vybavený správným oblečením a vhodnou obuví.

Goðafoss je skutečně jedním z nejkrásnějších vodopádů na Islandu a má velký historický a kulturní význam. Jeho úchvatná krása a bohatá historie jej činí atraktivním a fascinujícím cílem pro turisty z celého světa. Pokud se chystáte na Island, určitě nezapomeňte zařadit Goðafoss na svůj seznam míst k návštěvě.


Letenka Island Goðafoss


Island je země plná fascinujících přírodních krás a láká miliony turistů z celého světa. Jednou z jejích nejznámějších atrakcí je vodopád Goðafoss. Jeho název lze přeložit jako "vodopád bohů" a důvodem je legendární příběh spojený s touto přírodní památkou.

Goðafoss se nachází na řece Skjálfandafljót, která protéká severem Islandu. Tento impozantní vodopád má šířku přibližně 30 metrů a jeho voda padá do hloubky 12 metrů. Jeho okolí je bohaté na zelené pastviny a skály, čímž vytváří dokonalý kontrast s vodními kaskádami.

Legenda vypráví o událostech z 10. století, kdy se Island postupně přestával řídit pohanskou vírou a obracel se k křesťanství. Na této důležité přechodové fázi se podílel místní náčelník jménem Þorgeir Ljósvetningagoði. Þorgeir byl uznávaným lidovým vůdcem a bylo na něm, aby rozhodl, zda se Island bude nadále řídit pohanskými tradicemi, nebo zda přijme křesťanství.

Legenda říká, že Þorgeir se rozhodl pro přijetí křesťanství a následně shromážděl všechny sochy pohanských bohů, které byly rozprostřeny po celém ostrově. Poté je nechal hodit do vodopádu Goðafoss, symbolicky představující konec pohanského období.

Tato symbolická událost se stala okamžikem, který zamířil Island na cestu k nové víře. Mnoho Islandců považuje vodopád Goðafoss za symbol vstupu Islandu do křesťanství a víry, která se na ostrově udržuje dodnes.

Dnes je Goðafoss jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na Islandu. Jeho krása a historický význam přitahují návštěvníky z celého světa. Cestovatelé mají možnost si prohlédnout tento ohromující vodopád z blízka a nasáknout jeho atmosféru a moc. Turistické stezky vedou okolo vodopádu, aby poskytly nejlepší výhledy na jeho impozantní kaskády.

V posledních letech se Island stal centrem zájmu kvůli svým přírodním krásám, a také díky slavné televizní sérii "Hra o trůny" (Game of Thrones), která zde natáčela mnoho epizod. To přilákalo nové výletníky, kteří chtějí vidět místa, která se objevují v této populární sérii. Goðafoss byl jedním z mnoha míst na Islandu, které se objevily v seriálu.

Pokud plánujete návštěvu Islandu, navštívte také vodopád Goðafoss. Tento úchvatný přírodní úkaz nabídne nezapomenutelné zážitky a přiblíží vám historii vstupu Islandu do křesťanství.


Dovolená Island Goðafoss


Island je fascinující země plná úchvatných přírodních krás a kouzla. Jedním z nejznámějších a nejkrásnějších míst, které můžete navštívit během svého pobytu na Islandu, je vodopád Goðafoss.

Goðafoss, také známý jako „Boží vodopád“, se nachází na řece Skjálfandafljót v severním Islandu. Jeho výjimečná krása a historický význam ho činí jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v regionu.

Příběh vodopádu Goðafoss sahá až do roku 1 000 n.l., kdy byl Island přijal křesťanství jako státní náboženství. Podle legendy byl předtím goðafoss (horský vodopád) považován za svatý a uctívaný pohanskými bohy.

Příběh vypráví, že pohanský vůdce Þorgeir Þorkelsson, který byl rozhodnut vyřešit konflikt mezi starým pohanským kultem a novým křesťanským náboženstvím, pověřil sebe samého rozhodčí rolí. Þorgeir se rozhodl přijmout křesťanství jako oficiální náboženství Islandu a vyjít von na svatý hrot Goðafoss, kde hodil své pohanské symboly a pomáhal tak symbolicky zavést novou víru.

Od té doby se vodopád Goðafoss stal symbolem obrácení křesťanství na Islandu a pro mnoho Islanďanů je zároveň důležitým místem duchovního a historického významu.

Vodopád samo o sobě je ohromující. Skládá se z několika vodopádových ramen, která padají z výšky přes 12 metrů do hluboké soutěsky. Bílá voda spolu s tmavým bazaltem utváří kontrastní a nádherný obraz. Především v létě, kdy je oblast plná zeleně a divokých květin, se vodopád jeví ještě působivější.

Goðafoss lze snadno dosáhnout z dálnice Ring Road, hlavní silnice, která obkružuje celý Island. Je vzdálen přibližně 45 minut jízdy na východ od města Akureyri, které je největším městem severního Islandu.

Pobyt u Goðafoss je velmi příjemný. Kolem vodopádu je několik vyhlídkových míst s dobře značenými stezkami, které umožňují návštěvníkům prozkoumat vodopád z různých úhlů. Existují také piknikové a odpočinkové zóny, kde si můžete odpočinout a vychutnat si scenérii.

Navštívte Goðafoss a zažijte jeho kouzlo a historii na vlastní oči. Kromě nádherného vodopádu si můžete vychutnat okolní krásnou přírodu a třeba se vydat na výlet do nedalekého národního parku Jökulsárgljúfur, kde najdete další úchvatné přírodní památky, včetně vodopádu Dettifoss, který je známým největším vodopádem v Evropě.

Island je opravdu země, kterou si zasloužíte navštívit a Goðafoss je jedním z hlavních důvodů, proč tam jet. Ovšem nezapomínejte, že Island je velmi citlivou přírodní oblastí, a proto je důležité zacházet s ní opatrně a dodržovat veškerá pravidla, která jsou zde stanovena.


Ubytování Island Goðafoss


Island Goðafoss je malebné ubytování nacházející se na krásném ostrově Island. Jméno tohoto ubytování čerpá z jednoho z nejznámějších vodopádů na Islandu, který má stejné jméno - Goðafoss. Tato lokalita je pro turisty velmi oblíbená díky svému tichu, klidu a úchvatnému přírodnímu okolí.

Ubytování Island Goðafoss nabízí luxusní pokoje s jedinečným designem a moderním vybavením. Všechny pokoje jsou prostorné, vkusně zařízené a disponují vlastní koupelnou. Hosté zde naleznou všechny příjemnosti, které potřebují pro pohodlný pobyt, včetně televize, klimatizace, minibaru a wifi připojení.

Při příjezdu na Island Goðafoss jsou hosté přivítání přátelským a ochotným personálem, který je k dispozici 24 hodin denně. Majitelé tohoto ubytování se snaží vytvořit příjemnou atmosféru a poskytovat vysoký standard služeb. Jsou více než ochotni pomoci hostům plánovat jejich výlety a poskytnout jim informace o okolních atrakcích.

Jedním z hlavních lákadel tohoto ubytování je jeho umístění. Nachází se v klidné a odlehlé lokalitě, daleko od městského ruchu a hluku. Hosté mohou vychutnat krásy okolní přírody a prozkoumávat blízké zajímavosti, jako je právě vodopád Goðafoss nebo kráter Askja. V lokalitě se také nachází termální prameny, kde si hosté mohou dopřát relaxaci a odpočinek.

Kromě toho, Island Goðafoss také nabízí různé zážitkové aktivity, které dokážou zpestřit pobyt hostům. Mezi tyto aktivity patří například pěší turistika, jízda na koni nebo jeepové safari. Hosté se mohou také vydat na rybolov a vyzkoušet si tradiční islandskou rybařinu.

Po náročném dni mohou hosté relaxovat v zahradě nebo se vydat na terasu, odkud mají krásný výhled na okolní krajinu. Pro milovníky wellness je také k dispozici lázeňská služba, kde si hosté mohou objednat odpočinkovou masáž nebo saunu.

Ubytování Island Goðafoss je ideální volbou pro ty, kteří hledají unikátní a klidné místo pro svůj příští dovolenou na Islandu. S jeho moderním vybavením, přátelským personálem a skvělou polohou ve středu přírody, se hosté zde budou cítit jako doma.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Goðafoss


Dotazy:

1. Kde se nachází vodopád Goðafoss?
2. Jaký je historický význam Goðafossu?
3. Jak je vodopád Goðafoss přístupný a jak se tam dostanu?
4. Jaká je výška a šířka vodopádu Goðafoss?
5. Je možné se vykoupat v jezeře pod vodopádem Goðafoss?
6. Existuje zde možnost ubytování v blízkosti vodopádu Goðafoss?
7. Kdy je nejlepší doba k návštěvě vodopádu Goðafoss?
8. Jsou zde nějaké turistické atrakce poblíž vodopádu Goðafoss?
9. Jaká je legenda spojená s vodopádem Goðafoss?

Odpovědi:

1. Vodopád Goðafoss se nachází na severu Islandu v regionu Eyjafjörður.
2. Goðafoss má historický význam související s příchodem křesťanství na Island. V roce 1000 ho zde islandský vůdce Þorgeir Ljósvetningagoði vyznavač pohanského náboženství threw své pohanské idoly do vodopádu, aby přijal křesťanství.
3. Vodopád Goðafoss je přístupný po silnici č. 1, která obkružuje celý Island. Nachází se zhruba 50 km východně od města Akureyri. Na místě je k dispozici parkoviště pro návštěvníky.
4. Vodopád Goðafoss má výšku přibližně 12 metrů a šířku asi 30 metrů.
5. Je možné se koupat v jezeře pod vodopádem Goðafoss, ale je třeba být opatrný, protože voda je velmi studená a proudy jsou silné.
6. V blízkosti vodopádu Goðafoss není přímo ubytování, ale v nedalekém městě Akureyri je dostupná široká škála ubytovacích možností.
7. Nejlepší dobou k návštěvě vodopádu Goðafoss je během letních měsíců, kdy je zde nejvíce slunečního světla a příznivé podmínky pro turistiku.
8. V blízkosti vodopádu Goðafoss se nachází další turistické atrakce, jako je jezero Mývatn, geotermální oblasten Hverir a sopečné pole Krafla.
9. Legenda spojená s vodopádem Goðafoss vypráví o tom, jak Þorgeir Ljósvetningagoði hodil své pohanské idoly do vodopádu po přijetí křesťanství, aby ukázal, že se obrací ke křesťanské víře. Tato událost se stala přechodem Islandu z pohanského na křesťanské náboženství.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky