Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Cyprus Petra tou Romiou (Aphroditina skala)

Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Petra tou Romiou (Aphroditina skala)


1. Co znamená název "Petra tou Romiou"?
- Název v řečtině znamená "kámen Říma" a odkazuje na legendu, která tvrdí, že na této skále se narodila bohyně lásky a krásy Afrodita.

2. Jak se dostanu na Aphroditinu skálu?
- Aphroditina skála se nachází asi 25 km jihozápadně od města Limassol na Kypru a lze se k ní nejlépe dostat automobilem.

3. Je na místě nějaké parkoviště?
- Ano, u Aphroditiny skály je parkoviště zdarma.

4. Musím platit vstupné na Aphroditinu skálu?
- Ne, prohlídka místa je zdarma.

5. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu?
- Pokud chcete uniknout většímu množství turistů, nejlepší časy pro návštěvu jsou ráno a pozdní odpoledne.

6. Je možné koupat se u Aphroditiny skály?
- Ano, koupání je možné, ale musíte dávat pozor na příboj a vlny.

7. Jsou v okolí nějaké restaurace nebo obchody?
- Ano, v blízkosti Aphroditiny skály se nachází restaurace a obchody se suvenýry.

8. Jaké jsou oblíbené aktivity pro turisty na Aphroditině skále?
- Kromě procházení a fotografování skály se turisté často koupou v moři, navštěvují muzeum bohyně Afrodity, obdivují sochy a vzpomínkové nápisy.


Letenka Cyprus Petra tou Romiou (Aphroditina skala)


Cyprus je oblíbenou destinací pro milovníky slunce a moře, ale také pro ty, kteří se zajímají o historii a legendy. Jedním z nejvýznamnějších míst, které stojí za návštěvu na tomto ostrově, je Petra tou Romiou, známá také jako Aphroditina skála.

Petra tou Romiou se nachází v blízkosti půvabné vesnice Kouklia, na jihozápadě Kypru. Je to místo, které je spojeno s jednou z nejznámějších legend z antického světa - legendou o Afroditě, bohyni lásky a krásy.

Podle starověkého podání se Afroditě narodila z mořské pěny právě v těchto vodách. Zde se odehrávaly mnohé příběhy a tajemství bohyně lásky, čímž se stalo toto místo kultovním pro její uctívání. Nejen, že petra tou Romiou je důležitým místem pro milovníky mytologie, ale také pro ty, kteří hledají romantiku a zázrak.

Petra tou Romiou je úchvatná přírodní skála, která vystupuje z moře až do výšky 30 metrů. Je obklopena krásnými písečnými plážemi a tyrkysovou vodou. Místo oplývá jedinečným klidem a malebnou atmosférou.

Mnoho návštěvníků si přináší sošky či závitky vlasů, které házejí do moře právě na tomto místě. Věří, že jim to přinese štěstí a lásku. Romantickými západmi slunce vytváří Petra tou Romiou působivou atmosféru a je ideálním místem pro snubní fotografie nebo pro romantickou procházku podél pláže.

Nejenže je to místo, které vás okouzlí přírodou a legendou, ale je také často označováno za symbol Kypru. Je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst na ostrově. Můžete sem přijít na vlastní pěst nebo si zakoupit zájezd s průvodcem, který vám přiblíží všechny zákoutí tohoto půvabného místa.

Pro cestovatele, kteří plánují návštěvu Petra tou Romiou, je nejlepší vydat se sem v ranních hodinách, abyste se vyhnuli přílišnému davu turistů. Doporučuje se také vzít si s sebou dobré boty, protože k skále vede trochu náročnější cesta.

Takže pokud máte v plánu navštívit Kypr, nezapomeňte do svého seznamu zajímavých míst zařadit také Petru tou Romiou. Tento legendární symbol bohyně Afrodity vás zaujme nejen krásnou krajinou, ale také silným pocitem mystiky a romantiky.


Počasí Cyprus Petra tou Romiou (Aphroditina skala)


Cyprus Petra tou Romiou (Aphroditina skala): Kde se mísí mytologie a nádherné počasí

Cyprus, krásný ostrov v Středozemním moři, je známý svými úchvatnými plážemi a slunečným počasím. Jedno z nejvýznamnějších míst na ostrově je Petra tou Romiou, známá také jako Aphroditina skala, která je spojována s řeckýou bohyní lásky a krásy, Afrodítou. Toto místo je nejen důležité pro mýtické dědictví, ale také nabízí skvělé počasí a příjemnou atmosféru.

Počasí na Cyprusu je typické pro Středozemní region, s mírnými zimami a dlouhými horkými léty. V květnu až říjnu je teplota obvykle mimořádně příjemná, s průměrnými teplotami mezi 25-30 °C. Tyto teploty jsou ideální pro trávení času na pláži a užívání si slunečního záření.

Aphroditina skala se nachází na jihozápadním pobřeží Cyprusu, nedaleko města Pafos. Tento symbolický kamenný útes je obklopen krásnými plážemi a průzračnými vodami Středozemního moře, což dělá z tohoto místa nezapomenutelné místo pro fotografování, odpočinek a koupání.

Navštěva Petra tou Romiou je více než jen turistickou atrakcí. Podle antického řeckého bájesloví se tu narodila bohyně Afrodita, která vystoupila z moře kolem této skalnaté pláže. Podle legendy se tato skála stala symbolem Afroditina původu. Stává se to proto velmi oblíbeným místem pro páry a zamilované, kteří hledají lásku a romantiku.

Vychutnání si příjemného počasí je zde jednoduché. Cyperské léto je často bez mraků, takže turisté mohou očekávat slunečné a jasné dny. Tatáž příjemná teplota, která přitahuje milovníky pláže, také zajistí, že se nemusíte obávat extrémního horka. Většina pláží je dobře vybavena slunečníky a lehátky, takže si můžete užít osvěžující nápoje a relaxovat na pobřeží ve stínu.

Cyprus Petra tou Romiou je však také vhodná destinace pro aktivní dovolenou. K dispozici jsou vodní sporty, jako je potápění nebo vodní lyžování, které vám umožní prozkoumat fascinující podmořský svět a poznat jinou stránku tohoto úchvatného místa. Pokud vás láká historie, můžete také navštívit blízké archeologické naleziště v Pafos a objevit unikátní antické poklady.

Celkově vzato, Cyprus Petra tou Romiou s jejím mystickým pozadím, krásnými plážemi a slunečným počasím, je ideální destinací pro ty, kteří hledají kombinaci dobrodružství, odpočinku a kultury. Ať už se rozhodnete pro lenošení na pláži, potápění do podmořského světa nebo prozkoumávání antické historie, toto místo vás jistě nezklame.


Ubytování Cyprus Petra tou Romiou (Aphroditina skala)


Cyprus, ostrov plný středomořského kouzla a historie, je bohatý na úchvatná místa. Jedním z nich je Petra tou Romiou, známá také jako Aphroditina skala, která je jedním z nejoblíbenějších turistických míst na ostrově.

Petra tou Romiou se nachází v západní části Kypru, nedaleko města Pafos. Tato překrásná a dramatická skalní útesová oblast byla zvolena z důvodu své strmé historické, mytologické a estetické hodnoty. Podle legendy se vypráví, že se zde narodila bohyně lásky a krásy, Afrodité. Právě tato mytologická postava dává místu jeho jméno.

Petra tou Romiou je jedním z mála míst na světě, kde příroda a historie splynuly dohromady tak harmonicky. Skály mají červenohnědou barvu, která jim dodává jedinečný vzhled. Prudké útesy se zvedají do výšky až 30 metrů nad mořem, což přináší neuvěřitelný pocit úžasu a úcty vůči přírodě. Mořská voda, která obklopuje tuto oblast, je krásně tyrkysová, což dodává místu příjemnou atmosféru.

Navíc, jedinečnou atmosféru tohoto místa lze prožít na západ slunce, který je jedním z nejsilnějších zážitků. Když slunce zapadá za horizont na pozadí Afroditiny skály, vytváří to magickou scénu, kterou nelze zapomenout. Tento okamžik je oblíbený mezi turisty i místními obyvateli, kteří sem chodí snít a obdivovat tu krásu.

Pokud se rozhodnete navštívit Petra tou Romiou, můžete se těšit na širokou nabídku ubytování v blízkém okolí. Většina turistických letovisek v okolí nabízí různé možnosti pro všechny druhy cestovatelů. Luxusní hotely s výhledem na moře, rodinné apartmány, tradiční horské chaty či mládežnické hostely - všechny jsou dostupné v okolí.

Ubytování v této oblasti vám umožní snadný přístup k osvěžujícím plážím a moři. Můžete si zde užít šnorchlování, potápění, vodní sporty a relaxaci na pláži. Večer můžete projít malebnými uličkami okolních vesnic, kde můžete ochutnat tradiční kyperskou kuchyni v místních restauracích.

Pokud jste milovníci historie, můžete se vydat na prohlídku archeologických nalezišť v okolí, včetně města Pafos, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Zde můžete navštívit starobylá mauzolea, královské hroby a další historické památky.

Petra tou Romiou je ideálním místem pro ty, kteří hledají relaxaci, přírodu a historii. To je místo, které vás ohromí svou přirozenou krásou a nabídne zážitky, na které budete vzpomínat po celý život. Takže pokud se chystáte na Kypr, nezapomeňte navštívit tuto úchvatnou lokalitu a těšte se na nezapomenutelný pobyt.


Dovolená Cyprus Petra tou Romiou (Aphroditina skala)


Cyprus je jednou z nejkrásnějších a nejexotičtějších destinací pro letní dovolenou. Tato malá středomořská ostrovní země nabízí nádherné pláže, překrásné horské krajiny a bohatou historii. Jedním z nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst na ostrově je Petra tou Romiou, také známá jako Aphroditina skála.

Petra tou Romiou, což znamená "kámen řeckých" je jedno z nejslavnějších geologických útvarů na Kypru. Nachází se na jihozápadním pobřeží ostrova a spojuje tak město Pafos se částí Limassol. Tato skalní formace je přírodním divem, které úžasným způsobem kombinuje přírodní krásu s bohatou mytologií.

Podle řecké mytologie je tato skála úzce spojena s narozením bohyně lásky a krásy, Afroditou. Podle legendy se Afrodita zrodila z mořské pěny u břehu Petra tou Romiou. Vzhledem k této pozoruhodné pověsti se tento útvar stal symbolickým místem lásky a romantiky a přitahuje milovníky pověstí a lidí, kteří hledají romantickou atmosféru.

Svědčí o tom také desítky výkresů a soch, které zde byly objeveny během archeologických vykopávek. Tyto nálezy ukazují, že místo bylo považováno za posvátné a božstvo Afrodity bylo váženo a uctíváno na tomto místě již od antických časů.

Přestože návštěvníci nemohou vstoupit přímo na skálu, mohou se jí velmi blízko přiblížit a obdivovat její krásu a jedinečnou energii místa. Okouzlující pohled na tyrkysově modré moře a útesy je nezapomenutelným zážitkem a nabízí skvělé příležitosti k fotografování.

V okolí Petra tou Romiou se také nachází několik pláží, které jsou ideální pro milovníky slunce a moře. Toto místo je také populární mezi potápěči, kteří zde mohou objevovat podmořský svět a pozorovat různé druhy mořských živočichů.

Pokud se rozhodnete navštívit Petra tou Romiou, doporučuje se přijít brzy ráno nebo večer, kdy je místo klidnější a méně přeplněné. Pamatujte také na to, že je to posvátné místo a měli byste se zde chovat s respektem.

Pokud hledáte romantickou dovolenou na jedinečném místě plném historie a magie, neváhejte a vydejte se na Petra tou Romiou na Kypru. Toto místo vás zcela jistě okouzlí svou krásou a romantickou atmosférou, která zůstane v vaší paměti navždy.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky