Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Island Glymur

Počasí Island Glymur


Island se pyšní velmi zajímavým a měnícím se klimatem. Na ostrově je možné pocítit mnoho druhů počasí, které se často mění v průběhu dne. I když je průměrná teplota na Islandu poměrně nízká po celý rok, počet turistů navštěvujících ostrov roste a největším lákadlem jsou ohromující přírodní scenérie, které se v různých ročních obdobích mohou jevit velmi odlišně. Jednou z nejznámějších přírodních krás na Islandu je vodopád Glymur a právě toto místo bude naším tématem.

Vodopád Glymur se nachází na západním pobřeží Islandu, asi hodinu jízdy od Reykjavíku. Je to nejvyšší vodopád na ostrově, s výškou přesahující 196 metrů. Právě tato výška vytváří velmi silný proud vody, který vytváří úchvatnou a ještě překrásnější scenérii. Od příjezdového parkoviště k vodopádu musí turisté projít přes údolí, přes řeku a pak se dostanou na skalní plošinu přímo nad vodopádem, kde se mohou obdivovat krásný výhled.

Počasí na ostrově Island se může lišit a v zimě je velmi důležité se na návštěvu pobřeží dobře připravit. V zimě jsou na ostrově velmi silné větry a někdy může napadnout i velké množství sněhu, což může mít za následek uzavření silnic, včetně té, vedoucí k vodopádu Glymur. V zimě je tedy velmi nutné sledovat dopravní zpravodajství a situaci na silnicích.

Na jaře a v létě je na Islandu možné zažít krásnější počasí, ale občas i přesto zde probíhají bouřky. Během léta je také možné zde zažít polární noc, kdy slunce nezapadá a naopak v zimě polární den, kdy slunce nevychází.

Pro návštěvu vodopádu Glymur doporučujeme návštěvu v létě, kdy je počasí mnohem příznivější a není třeba se příliš obávat o silnice. Návštěvníci si tak mohou užít krásný pohled na vodopád Glymur v plné nádheře. Nice one!


Letenka Island Glymur


Island je fascinující zemí, plnou ohromujících přírodních krás a jedinečných památek. Jedním z nejvíce zaražujících a tajuplných míst k návštěvě je sopka Glymur, která se nachází na západě ostrova. Pro ty, kteří si chtějí nechat tento úžasný přírodní div zažít, existuje možnost vydat se na letenku Island Glymur.

Glymur je nejvyšší vodopád v Islandu, který měří úctyhodných 196 metrů. Jeho úchvatná krása přitahuje turisty z celého světa, kteří se chtějí ponořit do této neporušené přírody. Letenky na tento ostrov plný krásných kopců, zamrzlých jezer a stavů sezení sopky Glymur jsou v současné době velmi oblíbené.

Cesta na Island začíná většinou na letišti Keflavík, nedaleko hlavního města Reykjavíku. Odtud se turisté přesouvají na další letadlo, které je dopraví na Island Glymur. Letenky jsou zpravidla k dispozici u různých leteckých společností, které létají na Island. Je možné si vybrat mezi přímým letm z některých hlavních evropských měst, nebo si můžete rezervovat letenku s přestupem.

Po příletu na letiště v blízkosti Glymur, si turisté mohou pronajmout auto nebo si zajišťují transfer, který je odveze až k vodopádu. Cesta k vodopádu je malebná a přináší krásné výhledy na okolní přírodu, kterou tato oblast nabízí.

Sopka Glymur je jedinečným přírodním divem. Je obklopena krásnými horskými masivy a jezero, které poskytují pozoruhodnou scénu pro fotografy. Výhled z vrcholu sopky je dech beroucí a stojí za každou vteřinu strávenou v letadle.

Existuje několik tras, které návštěvníci mohou absolvovat při výletu na sopku Glymur. Nejpopulárnější je stezka, která vede podél vodopádu a poskytuje úžasné výhledy na šumící vodu spadající z obrovské výšky. Další možností je výlet po okolním horském masivu, který přináší nádherné výhledy na nedotčenou přírodu a panoramatické výhledy na okolní region.

Pro milovníky adrenalinu je možné si pronajmout prkno a vyzkoušet si paddleboarding na jezeře, které se nachází pod sopkou. Tato aktivita je velmi populární mezi turisty, kteří hledají adrenalinové zážitky a odolávají ohromující síle přírody.

Letenka na Island Glymur je opravdu něčím speciálním. Tato cesta nabízí možnost zhlédnout jedno z nejúžasnějších přírodních divů na světě a ponoryt se do nepopsatelné krásy, kterou Island nabízí. Je to cesta, kterou nelze opomenout, pokud se rozhodnete navštívit Island a prožít v jednoduchosti neuvěřitelné dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Glymur


1. Jak se dostat k vodopádu Glymur?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat k vodopádu Glymur, je autem. Od Reykjavíku se vydejte po silnici číslo 1 na sever, poté na silnici číslo 47. Po této silnici pokračujte asi 64 kilometrů, dokud nedojdete na parkoviště u vodopádu. Odtud je možné pokračovat pěšky.

2. Jak dlouho trvá turistická trasa k vodopádu Glymur?
Odpověď: Celková délka trasy k vodopádu Glymur je asi 7 kilometrů. Trasa trvá přibližně 3 až 4 hodiny turistické chůze tam i zpět, v závislosti na kondici a rychlosti chůze.

3. Je nutné mít vhodné turistické vybavení pro túru k vodopádu Glymur?
Odpověď: Ano, je doporučeno mít vhodné turistické vybavení, zejména dobré turistické boty, pohodlné oblečení, ochrannou přilbu (při chůzi kolem skalních útesů) a dostatek pitné vody a svačiny.

4. Lze k vodopádu Glymur přijet veřejnou dopravou?
Odpověď: Ne, veřejná doprava k vodopádu Glymur v současné době není dostupná. Nejbližší přístup je autem nebo organizovat si turistický výlet s některou z místních cestovních společností.

5. Je u vodopádu Glymur možné se koupat?
Odpověď: Ano, je možné se koupat ve vodě u vodopádu Glymur, zejména v létě. Avšak voda je velice studená, takže je třeba být v tomto ohledu opatrný a respektovat vlastní bezpečnost.

6. Jaké další aktivity lze v okolí vodopádu Glymur podniknout?
Odpověď: V okolí vodopádu Glymur je možné podniknout další turistické aktivity, jako je procházka po okolní přírodě, fotografování krásných výhledů, rybaření v okolních jezerech či řekách a navštívení dalších přírodních zákoutí, například národního parku Þingvellir.


Ubytování Island Glymur


Island Glymur patří mezi jedinečná a nádherná místa, která byste na Islandu neměli minout. Nachází se v západní části země a je jedním z nejkrásnějších a největších vodopádů v zemi.

Vodopád Glymur se nachází v horské soutěsce Hvalfjörður, asi hodinu jízdy od Reykjavíku. Je vysoký přibližně 198 metrů a je umístěn uprostřed malebné horské krajiny. Je o něco vyšší než slavný Gullfoss, který je jedním z nejoblíbenějších islandských turistických atrakcí.

Samotná cesta k vodopádu je atraktivní a je to krásná příležitost pro turisty objevovat Islandskou přírodu a příjemně si prodloužit svou cestu. Trasa vede okolo jezera Hvalvatn a nabízí úchvatné výhledy na oblasti se zelenými pláními, horskými průsmyky a vzdálenými vodopády. Tato místa jsou ideální pro milovníky fotografování a pro ty, kteří si chtějí užít krásu přírody.

Vzhledem k tomu, že vodopád Glymur není v blízkosti města, v okolí se nenachází žádné velké ubytovací zařízení. Postupem času se však na jižní části fjordu Hvalfjörður rozrostlo několik malých penzionů a Bed & Breakfast, které nabízejí pohodlné a příjemné ubytování pro turisty.

Pokud hledáte něco jedinečného, můžete se rozhodnout pro pobyt v některém z okolních farmařských domů. Tyto farmy nabízejí ubytování v autentickém prostředí venkovské Islandské krajiny a umožňují turistům zažít život na islandské farmě. Tato ubytování jsou často velmi pohodlná a mají přátelskou atmosféru. Navíc vám majitelé těchto farem rádi poskytnou informace o okolních atrakcích a ubytování je často doplněno možností ochutnat farmářské speciality a domácí produkty.

Další možností je najít ubytování v blízkém městě Akranes, které je vzdálené přibližně 20 minut jízdy od vodopádu Glymur. Město nabízí různé druhy ubytování, jako jsou hotely, hostely, apartmány a další. Mnoho z nich se nachází poblíž pláže a nabízí skvělé možnosti relaxace a procházek.

Pokud hledáte pravou atmosféru Islandu s úchvatnými výhledy a příležitostí prozkoumat krásu přírody, doporučujeme zvolit ubytování v okolí vodopádu Glymur. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete zůstat na farmě, nebo v blízkém městě, budete mít výhody, které nabízí tato nádherná oblast. Můžete si vychutnat klid a pohodu venkova, ochutnat farmářské speciality a současně mít možnost objevovat vodopády, jezera a další přírodní krásy.


Dovolená Island Glymur


Island Glymur, patřící k největším a nejkrásnějším zemím Evropy, je nádhernou destinací pro milovníky přírody a dobrodružství. Nachází se na severu Atlantského oceánu, odkud láká turisty svými sopečnými krajiny, termálními prameny a velkolepými vodopády. V tomto článku se podíváme na jedno z nejpopulárnějších míst - vodopád Glymur.

Glymur se nachází v oblasti Hvalfjörður a je považován za nejvyšší vodopád na Islandu, dosahující výšky 198 metrů. Přístup k němu je značený a jednoduchý, ale přesto je třeba počítat s tím, že se jedná o trochu náročnější turistickou trasu, která stoupá po skalách a překonává řeku.

Pokud se rozhodnete navštívit Glymur, měli byste si na cestu obléci pohodlné a pevné boty, dále také doporučujeme mít sebou něco k jídlu a pití, protože celá trasa trvá asi 3-4 hodiny.

Po výstupu na vrchol odměnou vám bude nádherný výhled na okolní hory, fjordy a přírodu. U vodopádu samotného se ocitnete většinou zcela sami, což je překvapivé, když si uvědomíte, kolik turistů navštěvuje Island každý rok.

Pokud hledáte ideální dovolenou plnou přírodních krás a neuvěřitelného dobrodružství, Island a vodopád Glymur jsou pro vás to nejlepší místo. Připravte se na náročnou, ale krásnou turistickou trať, která vám poskytne nezapomenutelné zážitky a zaručeně vás nadchne.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky