Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Rakousko Krimml Waterfalls

Dovolená Rakousko Krimml Waterfalls


Dovolená v Rakousku nabízí mnoho krásných zážitků a jedním z nejpopulárnějších míst pro turisty jsou Krimmelské vodopády - Krimml Waterfalls. Tyto vodopády jsou nejvyšší v Evropě a tvoří úchvatnou přírodní scenérii, kterou si nenechá ujít žádný milovník přírody.

Krimml Waterfalls se nacházejí v národním parku Hohe Tauern v rakouském Zillertalském údolí. Čtyři kaskády vodopádů se rozprostírají na délce přes 400 metrů a spolu vytvářejí pád vody o výšce 380 metrů. Voda padá z hory do kaňonu s velkou silou a vytváří impozantní obraz pro návštěvníky.

Krimml Waterfalls nabízejí mnoho možností pro turisty podle jejich pohybových nároků. Nejjednodušší způsob, jak si vodopády vychutnat, je procházka po západním břehu řeky. Návštěvníci si mohou prohlédnout nádherné vodopády a vyzkoušet si některé z mnoha vyhlídkových míst, ze kterých si mohou užít panoramatické výhledy.

Pokud hledáte více dobrodružství, můžete se vydát na turistickou stezku, která vede přímo kolem vodopádů. Tato stezka, nazývaná "Wasserfallweg", nabízí impozantní výhledy na každém jejím kroku a přináší návštěvníkům blíže k obřím nárazům vody. Stezka je zpevněná a dobře udržovaná, ale pro některé místní úseky je třeba být opatrným.

Návštěvníci, kteří hledají ještě větší adrenalin, mohou se vydat na plnou výpravu a vystoupit na vrchol vodopádů. Cesta na vrchol trvá asi 2 a půl hodiny a zahrnuje mnoho strmých a náročných úseků. Pro ty, kteří ji však zdolají, je odměnou nádherný výhled na vodopády a okolní krajinu.

Kromě vodopádů nabízí Rakousko mnoho dalších atrakcí a aktivit pro turisty. Můžete se projet na horských kolech, projet se na velbloudech, vystoupat na nejvyšší vrcholy nebo si užít relaxaci v termálních lázních. Pokud budete mít štěstí, můžete také navštívit některý z mnoha trhů nebo festivalů, které se v Rakousku pravidelně konají.

Krimml Waterfalls jsou skvělým doplňkem každé dovolené v Rakousku a nabízejí jedinečnou zkušenost, kterou si pamatujete navždy. Jestliže hledáte adrenalinové zážitky nebo relaxaci, Rakousko má pro každého něco. Vyrazte na dovolenou a objevte krásy této úžasné země!


Ubytování Rakousko Krimml Waterfalls


Rakousko je známé svou nádhernou přírodou a turistickými lákadly. Jedním z těchto lákadel jsou Krimmlské vodopády, které se nacházejí nedaleko vesnice Krimml ve spolkové zemi Salcbursko.

Krimmlské vodopády jsou jedny z největších vodopádů ve střední Evropě a jsou také nejvyššími vodopády v Rakousku. Celkem mají tři části, přičemž nejvyšší část dosahuje výšky až 380 metrů. Vodopády jsou umístěny v národním parku Hohe Tauern a jsou považovány za jednu z největších turistických atrakcí v této oblasti.

Aby turisté mohli vodopády navštívit a vychutnat si jejich krásu, je nutné se ubytovat v okolních obcích. Vesnice Krimml nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují potřebám různých turistů. Zde mohou turisté najít hotely, penziony, apartmány a horské chaty. Všechna ubytování nabízejí pohodlí a výhody, které jsou pro turisty důležité. Mnoho z nich je vybaveno wellness centry a bazény, kde si můžete odpočinout po náročném dni stráveném objevováním vodopádů.

Kromě ubytování v Krimmlu je možné se také ubytovat v okolních vesnicích, jako je Gerlos nebo Zell am See. Tyto obce jsou vzdálené pouhých pár desítek kilometrů od Krimmlu a nabízejí také širokou škálu ubytování. Některé hotely a penziony v těchto obcích mají dokonce výhled přímo na Krimmlské vodopády.

Ubytování v blízkosti vodopádů je ideální volbou pro ty, kteří chtějí být ráno prvními, kdo navštíví vodopády, a uniknout tak davům turistů, které se začnou tvořit během dne. Navíc se kolem vodopádů nachází několik tras, které vedou k dalším krásám národního parku Hohe Tauern, jako jsou alpské louky, jezera či horské vrcholy. Ubytování v blízkosti těchto tras je proto ideální pro turisty, kteří chtějí využít svůj čas naplno a naplánovat si dlouhé procházky nebo pěší túry.

Krimmlské vodopády jsou skutečně jedinečným přírodním úkazem, který stojí za návštěvu. Ubytování v okolí vodopádů je skvělým způsobem, jak si užít všechny jejich krásy a současně si užít i ostatní turistické atrakce, které tato krásná rakouská oblast nabízí. Ať už si vyberete jakýkoli druh ubytování, váš pobyt v okolí Krimmlských vodopádů bude nezapomenutelný.


Počasí Rakousko Krimml Waterfalls


Rakousko, země známá svými překrásnými Alpami a malebnou přírodou, skýtá mnoho příležitostí k objevování krásného počasí. Jedním z nejvýznamnějších přírodních zázraků, který stojí za návštěvu, jsou Krimmlské vodopády.

Krimmlské vodopády se nacházejí v národním parku Hohe Tauern ve spolkové zemi Salcbursko. Jsou to nejen nejvyšší vodopády v Rakousku, ale také jedny z největších vodopádů v Evropě. Vysoké 380 metrů jsou považovány za jedno z nejimpresivnějších přírodních divů v této části světa.

Překrásná kaskáda padající vody je zdrojem jejich kouzla. Voda proniká skrz skalní útvary a najednou padá dolů, vytvářející ohromující pohled. Tato přírodní krása přitahuje milovníky přírody, fotografování a dobrodruhy z celého světa.

Pokud se zajímáte o počasí v této oblasti, musíte si být vědomi, že Krimmlské vodopády jsou ovlivněny svou polohou v Alpách. To znamená, že počasí zde může být poměrně proměnlivé a rychle se měnit.

V létě můžete očekávat teplé a slunečné dny s vysokými teplotami kolem 25 °C. Nicméně, vzhledem k nadmořské výšce téměř 1500 metrů, je zde možné i chladnější počasí a časté srážky, což je důležité vzít v úvahu při plánování výletu. Během léta je však krajina nádherně zalidněna květinami a zelení, což dělá vodopády ještě krásnějšími.

V zimě jsou Krimmlské vodopády doslova zmrzlou vodní záclonou. Když teplota klesá pod bod mrazu, voda se promění v led, vytvářející impozantní ledovou záclonu. Mrazivé počasí a sníh dodávají vodopádům ještě větší magii a pro milovníky zimních sportů nabízí okolní Alpy skvělé příležitosti k lyžování a snowboardingu.

Při návštěvě Krimmlských vodopádů je důležité mít na paměti, že kvůli jejich velkému objemu vody můžete očekávat jisté množství spreje vzniklého rozptýlením vody během pádu. Proto je vhodné obléknout si vhodné oblečení a mít s sebou pláštěnku nebo deštník, aby vám návštěva nezkomplikovala nepříznivé počasí.

Když navštívíte Rakousko a jeho Krimmlské vodopády, nezáleží na tom, zda jste milovníkem horkého léta nebo zasněžené zimy. Přírodní krása a impozantnost těchto vodopádů vás ohromí v každém ročním období. Ať už jste turista, fotograf nebo dobrodruh, prožijete zde jedinečný zážitek, který vám na dlouho utkví v paměti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Krimml Waterfalls


1. Kde se nacházejí vodopády Krimml?
Odpověď: Vodopády Krimml se nacházejí v rakouských Alpách, ve vesnici Krimml v oblasti Zillertal v kraji Salcbursko.

2. Jak vysoké jsou vodopády Krimml?
Odpověď: Vodopády Krimml jsou nejvyššími vodopády v Rakousku a jedny z nejvyšších ve střední Evropě. Celková výška je přibližně 380 metrů.

3. Jak se dostanu k vodopádům Krimml?
Odpověď: Nejsnáze se dostanete k vodopádům Krimml automobilem nebo autobusem. Také je možné dojet vlakem do nejbližšího města Zell am See a pak pokračovat autobusem do Krimmlu.

4. Je možné vodopády Krimml navštívit po celý rok?
Odpověď: Ano, vodopády Krimml jsou přístupné po celý rok. V zimě může být přístup k vodopádům omezen kvůli sněhu a ledovým podmínkám.

5. Je nutné za vstup, když navštěvuji vodopády Krimml?
Odpověď: Ano, pro vstup na vodopády Krimml je vyžadováno zaplacení vstupného. Více informací o cenách a otevírací doby lze najít na oficiálních stránkách.

6. Jak dlouho trvá procházka k vodopádům Krimml?
Odpověď: Celková délka procházky k vodopádům je zhruba 4,5 km. Je zde také možnost využít lanovku a zkrátit si tak cestu.

7. Můžu se k vodopádům Krimml dostat i s kočárkem nebo invalidním vozíkem?
Odpověď: Ano, cesta k vodopádům je dobře upravená a vhodná i pro kočárky a invalidní vozíky. V blízkosti vodopádů jsou také přístupné odpovídající toalety a občerstvení.

8. Můžu vodopády Krimml shlédnout zblízka?
Odpověď: Ano, při procházce ke vodopádům se dostanete až k jejich základně a můžete je vidět zblízka. Existují také vyhlídkové plošiny, které umožňují výhled na vodopády z různých úhlů.


Letenka Rakousko Krimml Waterfalls


Rakousko je země s neuvěřitelnou krásou a přírodou, která láká návštěvníky z celého světa. Jednou z nejkrásnějších přírodních památek země jsou Krimmlské vodopády. Tyto vodopády se nacházejí v národním parku Hohe Tauern ve středních Alpách a jsou nejvyššími vodopády v celých Alpách, celková výška dosahuje více než 380 metrů. Pokud plánujete návštěvu této přírodní památky, nejspolehlivější a nejrychlejší způsob, jak se do Rakouska dostat, je cestou letecky.

Letenky na letiště Salzburg, Vídeň nebo Innsbruck, jsou snadno dostupné po celý rok. Krimmlské vodopády se nachází přibližně 150 km od Salzburgu, 310 km od Vídně a 110 km od Innsbrucku. Pokud se rozhodnete pro let do Salzburgu, můžete se dostat do Krimmlu mnoha způsoby. Můžete si pronajmout auto na letišti, využít autobusovou dopravu, nebo si objednat soukromý transfer.

Pokud se rozhodnete pro cestování vlakem, doporučujeme využít nabídky „Südtirol Transfer“, která je k dispozici v Salzburgu, Hallstattu a Lienzu. Tato služba nabízí možnost použití jedné jízdenky pro cestování vlakem a autobusem a umožňuje vám využít regionální dopravu zdarma na 3 nebo 7 dnů.

Krimmlské vodopády jsou otevřeny od května do října a vstupné je velmi přijatelné. Pokud navštívíte tuto přírodní památku během letní sezóny, můžete se těšit na procházky po krásné přírodě se skvělým výhledem na vodopády. Pokud se rozhodnete navštívit Krimmlské vodopády v zimě, můžete se těšit na krásnou viditelnost a ledové formace na stromech a horninách, které vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru.

Celkově lze říci, že cesta do Rakouska na návštěvu Krimmlských vodopádů je velmi jednoduchá a přístupná. Nezáleží na tom, zda cestujete letadlem, vlakem nebo autobusem, určitě si užijete krásné výhledy na hrady, údolí a hory během celé cesty. A pokud se rozhodnete navštívit přírodní krásy Krimmlských vodopádů, zaručujeme vám nezapomenutelný zážitek.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky