Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Irsko Ballina

Počasí Irsko Ballina


Ballina je populární město na východním pobřeží okresu Mayo v Irsku. Nachází se na břehu řeky Moy, která se vlévá do Atlantického oceánu. Díky své poloze na pobřeží, je Ballina ovlivněna vlivem oceánu a západních větrů, což má vliv na místní klima.

V letních měsících se průměrné teploty pohybují okolo 18°C a v zimních měsících okolo 7°C. Oceán má vliv na klima, díky čemuž jsou průměrné teploty poměrně stabilní a časté jsou i deště - Ballina od průměrně 150 až 200 dní s deštěm ročně.

V zimě může být silný vítr a občas mohou být i bouřky. Zasněžení není obvyklé a pokud k němu dojde, tak bývá jen velmi krátkodobé. Místní klima se dá tedy označit jako oceánské mírné, což znamená, že většinou není příliš horko ani příliš zima.

Pokud se tedy chystáte do Balliny, tak nezapomeňte na deštník, protože může být deštivo. Nicméně, když bude svítit slunce, tak si užijete krásnou procházku podél řeky Moy nebo si můžete zajít na pláž a ochladit se v Atlantském oceánu. V každém případě se zde nezapomenutelnou dovolenou strávíte.


Letenka Irsko Ballina


Hledáte letenku do krásného města na západě Irska? Pak máme pro vás tip - Ballina! Toto malebné město v hrabství Mayo je skvělým výchozím bodem pro objevování západního pobřeží Irska a jeho přírodních krás.

Letenka do Balliny je ideální pro cestovatele, kteří touží po klidu a tichu. Město se nachází v těsné blízkosti řeky Moy a nabízí mnoho možností pro pěší turistiku, cyklistiku a další venkovské aktivity. Ballina je také výchozím bodem pro návštěvu kláštera Moyne Abbey a hradu Enniscrone.

Letiště v Ballině je malé, ale moderní a nabízí pravidelné lety do Dublinu. Zde můžete snadno přestoupit na další lety do dalších evropských destinací. Let z Prahy trvá asi 3 hodiny.

Pokud hledáte něco opravdu zvláštního, přijměte pozvání k procházce po zelených pastvinách Irska. Cesta pokrytá mahagonovými výhledy vás zavede k neuvěřitelným scenériím – od malých, zelených vesnicek až po větry zkroucené pobřežní skály.

Pro milovníky golfového sportu je Ballina skvělým výchozím bodem pro návštěvu mnoha golfových hřišť. Toto území je skutečným rájem pro golfisty a nabízí vysoce kvalitní hřiště s úžasnými výhledy.

S Irskem se pojí i tradice a to nejen ta hudební. Pokud navštívíte naší malou zemi, magnety irských barů nejspíše uvidíte na každém kroku. Světově proslulé hospody a pivní bary jsou hodny vaší návštěvy a pamatujte si, že v Irsku pijete Guinness.

V Ballině najdete mnoho skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční irské jídlo, ale také jíst moderní evropská a světová jídla. V okolí města můžete ochutnat čerstvé ryby, které se loví v Atlantiku.

V Ballině si také můžete užít nákupy. Město má mnoho malých obchodů, kde najdete různé irské suvenýry, jako jsou ručně tkané svetry nebo keramické předměty, nebo si můžete zajít i do velkého nákupního centra.

Letenka do Balliny je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidném, malebném městě plném přírodních krás a tradice. Ani vy neváhejte a vydejte se objevovat krásy západního pobřeží Irska!


Ubytování Irsko Ballina


Irsko je známé svou nádhernou přírodou, živou hudbou a pohostinnými obyvateli. Pokud se chystáte navštívit toto krásné místo, je důležité se zamyslet nad ubytováním. Jedním z nejlepších míst k pobytu v Irsku je malebné město Ballina.

Ballina je malé přímořské město nacházející se v hrabství Mayo na západním pobřeží Irska. Toto živé město je známé svou historií, kulturou a nádhernou okolní krajinou. Turisté sem míří především kvůli neuvěřitelným rybářským možnostem, které zahrnují lov lososů na řece Moy, jedné z nejznámějších lososových řek v Evropě.

V Ballině naleznete mnoho různých možností ubytování, které uspokojí potřeby každého cestovatele. Od luxusních hotelů a penzionů po útulné rodinné hotely a příjemné B&B (bed and breakfast). Mnoho ubytovacích zařízení se nachází přímo v centru města, což znamená, že budete mít snadný přístup k veškerým atrakcím, restauracím a obchodům.

Pro ty, kteří chtějí zažít opravdovou irskou pohostinnost, je zde možnost ubytování v rodinných B&B. Tato typická irská forma ubytování vám poskytne jedinečný pohled do místní kultury a tradic. Majitelé B&B vám rádi poradí s výlety do okolí a doporučí vám nejlepší místa k návštěvě.

Pro náročnější cestovatele jsou v Ballině k dispozici luxusní hotely s kompletním servisem. Tyto hotely nabízejí prvotřídní pokoje s pohodlnými postelemi a výhledem na moře nebo místní krajinu. Některé hotely disponují také wellness centry nebo bazény, kde si můžete odpočinout a zrelaxovat po celodenním objevování okolí.

Pokud preferujete přírodní prostředí a klidnější místo k pobytu, můžete zvážit pronájem dovolené ve venkovském domě nebo chatě v okolí Balliny. Tato možnost vám umožní prozkoumat okolní krajinu a přírodu vlastním tempem, a to přímo z vašeho útulného domova.

Nejlepší je se rozhodovat předem a rezervovat si ubytování v Ballině online, abyste si zajistili své místo přesně podle svých představ. Cena ubytování se zpravidla liší podle typu ubytování a sezóny. V období letních prázdnin a během rybářské sezóny (květen - srpen) může být poptávka po ubytování vyšší a je lepší si rezervovat v předstihu.

Ballina je skvělým výchozím bodem pro objevování krás Irska. Ať už se rozhodnete pro procházku po nádherné pláži Enniscrone, návštěvu historického hradu Belleek nebo procházku po královských zahradách Westport House, vždy se budete těšit na návrat do svého útulného ubytování v Ballině.

Takže pokud se chystáte na dovolenou do Irska, nezapomeňte zvážit ubytování v malebném městě Ballina. Budete se moci těšit na pohostinnost místních, krásnou přírodu a nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Irsko Ballina


Ballina je krásné město na západním pobřeží Irska, které láká turisty ze všech koutů světa. V této oblasti se nachází také řeka Moy, která je známá jako rybářský ráj. Ballina nabízí mnoho zajímavých rekreačních aktivit a je ideálním místem pro dovolenou s rodinou i přáteli.

Pro milovníky přírody a venkovského stylu života, bude Ballina skvělým cílem na dovolenou. Severní oblast Irska je zelená a plná zvířat, takže návštěvníci tu najdou mnoho turistických tras a cyklostezek. V této oblasti se nacházejí také velké lesy a horské oblasti, které jsou ideální pro pěší turistiku. Milovníci vody ocení pobřeží a pláže, které nabízejí mnoho vodních sportů, jako je potápění, přeprava a rybaření.

Ballina se nachází v oblasti, která má nejvyšší počet archeologických památek v celé Irsku, takže historické památky a města nejsou daleko. Města, jako jsou Castlebar a Westport, nabízejí úžasné historické památky, staré hrady a kostely, muzea a galerie. Kromě toho budou turisté, kteří chtějí poznat irskou kulturu, nadšeni tradičními hospodami, kde si mohou vychutnat skvělou irskou hudbu a tanec.

V Ballině najdete širokou nabídku ubytování, od luxusních hotelů přímo na pobřeží, až po levnější hostely a ubytování v blízkosti města. Místní obchody a restaurace nabízejí místní speciality a tradiční irskou kuchyni, která vás okouzlí se svými chutěmi a vůní.

Pokud plánujete dovolenou v Irsku, nezapomeňte si Ballinu zařadit do svého seznamu míst k návštěvě. Toto krásné město nabízí mnoho aktivit, památek a pamětihodností, které vás zcela pohltí a zanechají vám úžasné zážitky a dojmy na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Ballina


Dotaz: Jak se jmenuje hlavní město Irska?
Odpověď: Hlavní město Irska je Dublin.

Dotaz: Jaká je měna v Irsku?
Odpověď: Měna, která se používá v Irsku, je euro.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší měsíce na návštěvu Irska?
Odpověď: Nejlepší měsíce na návštěvu Irska jsou od května do září, kdy je mírné počasí a dlouhé dny.

Dotaz: Co je tradiční irské jídlo?
Odpověď: Tradiční irské jídlo zahrnuje bramborovou kaši (colcannon), irské hovězí (beef and guinness stew) a irský žampiónový ragout (mushroom and stout pie).

Dotaz: Co bych měl vidět v okolí města Ballina?
Odpověď: V okolí města Ballina se nachází mnoho nádherných přírodních oblastí, jako je například údolí řeky Moy a krásné pláže a pobřeží, stejně jako historické památky jako hrad Enniscrone a klášter Rosserk Abbey.

Dotaz: Jaké jsou tradiční irské slavnosti?
Odpověď: Tradiční irské slavnosti zahrnují St. Patrick's Day (Den svatého Patrika), který se slaví 17. března a Galway International Arts Festival, který se koná v červenci.

Dotaz: Jaké jsou nejoblíbenější irské pivní značky?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější irské pivní značky patří Guinness, Smithwick's a Kilkenny.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky