Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Indonésie Pura Taman Ayun

Počasí Indonésie Pura Taman Ayun


Indonésie Pura Taman Ayun je jedním z těch nejhojněji navštěvovaných turistických míst v celé zemi. Tento hinduistický chrám se nachází na Bali a je jednou z největších turistických atrakcí tohoto místa. Pura Taman Ayun je také označován jako Královský chrám Taman Ayun a je známý svými malebnými zahradami a vodními kanály.

Kromě krásné architektury a nádherných zahrad je Pura Taman Ayun obklopen velmi pěkným a příjemným počasím. Bali na obecné úrovni má tropické podnebí s vlhkým obdobím trvajícím od listopadu do března a suchým obdobím od dubna do října. Nicméně, pokud plánujete návštěvu Pura Taman Ayun, je nejlepší ji zvolit mezi měsíci duben a říjen, protože toto období je nejsušší a nejvhodnější pro turistické aktivity.

Během období sucha (duben až říjen) mohou návštěvníci očekávat slunečné dny s velmi mírnými srážkami. Denní teploty během tohoto období se většinou pohybují v rozmezí 27 °C a 32 °C a noční teploty se pohybují kolem 23 °C. V tuto dobu je také vlhkost vzduchu poměrně nízká, což znamená, že se můžete těšit na pohodlné klima prakticky po celý den.

V období dešťů (listopad až březen) mohou návštěvníci očekávat časté srážky. V tuto dobu mohou být výlety a jiné turistické aktivity narušeny občasným deštěm, ale i tak jsou dny stále teplé a slunečné. Denní teploty během období dešťů se pohybují v rozmezí 27 °C a 30 °C a noční teploty se pohybují kolem 22 °C.

Zkrátka, návštěva Pura Taman Ayun v Indonésii během období sucha je nejlepší volbou. Přestože výlety a turistické aktivity mohou být narušeny občasným deštěm v období dešťů, Bali stále poskytuje teplé a slunečné dny téměř celý rok. V každém případě byste měli být připraveni na mírné změny počasí v závislosti na ročním období, ale celkově vzato je počasí Indonésie Pura Taman Ayun velmi příjemné a vhodné pro turistické aktivity.


Dovolená Indonésie Pura Taman Ayun


Pokud plánujete dovolenou v Indonésii, nezapomeňte zařadit do svého itineráře Pura Taman Ayun, jedno z nejkrásnějších chrámů v této zemi. Nachází se na ostrově Bali, poblíž města Mengwi, a jeho název znamená "chrám krásného zahrady".

Pura Taman Ayun byl postaven v roce 1634 králem Mengwi a sloužil jako rodinný chrám pro královskou dynastii. Chrám je vypsán na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí návštěvníkům úchvatnou kombinaci balíjské architektury a krásné zahrady.

Pokud se přiblížíte k hlavní bráně, budete ohromeni jejím impozantním vzhledem a zdobením. Uvnitř chrámu najdete několik posvátných dvorů, které jsou propojeny křivolakými chodníky a rybníky. Celý areál je obklopen vodními kanály, které vytvářejí krásnou reflexi chrámu.

Hlavní chrámová budova je postavena na uměle vytvořeném zvýšeném podstavci, který symbolizuje svět říše bohů. Budova je bohatě zdobena sochami, řezbami a nádhernými malbami. Vnitřní prostor je přístupný pouze pro ty, kteří se účastní náboženských obřadů, ale i zvenčí je budova impozantní.

Další zajímavou částí Pura Taman Ayun je jeho rozlehlá zahrada. Tato zahrada byla vybudována jako prostor pro odpočinek a meditaci královské rodiny. Najdete zde mnoho exotických rostlin, květin a palmových stromů. Je to ideální místo pro procházku a užití si klidu a krásy přírody.

Pura Taman Ayun je otevřený pro veřejnost, ale je důležité zachovat respekt k místním tradicím a kultuře. Před vstupem do chrámu si oblékněte kryté oblečení a zanechte boty u vchodu. Můžete si také pronajmout sarong, což je tradiční oděv, který se nosí při návštěvě posvátného místa.

Pokud se chystáte na dovolenou v Indonésii, nezapomeňte zařadit Pura Taman Ayun do svého seznamu míst, které chcete navštívit. Tento krásný chrám nabízí nejen jedinečné zážitky, ale také důkladný pohled na balíjskou kulturu a architekturu. Bude to určitě jedno z nejkrásnějších míst, která budete během své dovolené objevovat.


Letenka Indonésie Pura Taman Ayun


Letenka do Indonésie, konkrétně do Pura Taman Ayun, přináší nejen možnost poznat fascinující kulturu a tradice Bali, ale také nádhernou architekturu a přírodní krásy této země.

Pura Taman Ayun je chrám v provincii Bali, který byl postaven v roce 1634 a je proslul svými nádhernými zahradami a vodními výtvory. Chrám byl postaven za účelem poskytnout prostor pro modlitby a sloužil jako hlavní chrám královského dvora.

V chrámu se nachází několik pavilonů a oltářů, které jsou věnovány bohu Vishnuovi, což z něj činí jeden z nejžádanějších turistických cílů v Bali. Pro návštěvníky, kteří se zajímají o bohatou historii, kulturu a tradice Bali, je Pura Taman Ayun absolutní must-see.

Pura Taman Ayun se nachází nedaleko města Mengwi, na západ od Badungského zálivu. Pokud chcete navštívit toto magické místo a užít si pohled na jeho úchvatnou krásu, musíte zakoupit letenku do Indonésie. Bali je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v jihovýchodní Asii a nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě.

Nakupování letenek do Indonésie není složité, můžete si je snadno zakoupit online nebo přes cestovní kanceláře. Pokud chcete ušetřit nějaké peníze, mějte na paměti, že nejlevnější letenky jsou v období mimo turistickou sezonu.

Návštěva Bali a Pury Taman Ayun je zážitek, který si určitě budete pamatovat celý život. Chrám je krásným příkladem balijské architektury a bohaté historie, ale také nabízí nádherné zahrady plné chodníků, zátok a vodních prvků, které dodávají tomuto místu magický pocit. Nezapomeňte si zabalit koupací plavky a opravdu si užít každou minutu svého pobytu v Pura Taman Ayun a na Bali.


Ubytování Indonésie Pura Taman Ayun


Indonésie je zemí, která nabízí mnoho krásných a exotických míst, která kladou velký důraz na tradice a kulturu. Mezi ně patří i Pura Taman Ayun - palác, který se nachází na Bali.

Pura Taman Ayun byl postaven v roce 1634 jako domov pro královskou rodinu Mengwi. Palác se nachází v malebném prostředí uprostřed vodních ploch a zahrádek. Celé místo je ohromující svou architekturou a uměleckými díly.

Palác má mnoho nádherně zdobených bran a chrámů. V létě můžete vidět každý koutek, který je pokryt květinami a zelení. Ve vnitřních prostorách najdete bohaté zlatořezy, sochy, nástěnné malby a další umělecké díla, která představují krásu a detailnost Baliho umění.

Návštěvníci si mohou prohlédnout trůnní síň, kde se měl ceremoniál konat. V paláci se nachází také zahrada s fontánami a rybníky, která je v létě velmi obdivována turisty.

Pro turisty je na místě poskytováno ubytování, což znamená, že po náročném dni si mohou odpočinout v krásném prostředí a užít si poklidnou atmosféru paláce. Pokoje jsou velmi prostorné a nabízejí výhled na palác a zahrady.

Pura Taman Ayun je jedním z nejkrásnějších míst na Bali a určitě stojí za návštěvu. Místo nabízí skvělé ubytování a krásné prostředí, které ocení každý milovník historie a kultury. Když se k tomu přidá výhled na okolní krajinu, tak vznikne opravdu úchvatná kombinace, kterou by si neměli nechat ujít žádní návštěvníci Indonésie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Pura Taman Ayun


1. Kde se nachází Pura Taman Ayun?

Pura Taman Ayun se nachází na ostrově Bali, v oblasti Mengwi, nedaleko města Denpasar.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Pura Taman Ayun?

Pura Taman Ayun je otevřený pro veřejnost každý den od 9:00 do 18:00 hodin.

3. Kolik stojí vstupné do Pura Taman Ayun?

Vstupné do Pura Taman Ayun je cenově dostupné a činí přibližně 10 000 IDR (indonéská rupie) pro osobu.

4. Jaké jsou hlavní atrakce Pura Taman Ayun?

Hlavní atrakce Pura Taman Ayun je jeho krásný chrám, který se vyznačuje impresivním balého architektonickým stylem a okouzlujícím zahradním designem.

5. Mohu si prohlédnout interiér chrámu?

Bohužel, návštěvníci nemají povolen přístup do samotného interiéru chrámu. Avšak areál nabízí spoustu příjemných procházek, ze kterých si můžete vychutnat krásu chrámu a jeho okolních zahrad.

6. Doporučuje se si zajistit průvodce?

I když není nutné si zajistit průvodce, mnoho návštěvníků si toto doporučuje. Průvodce vám může poskytnout zajímavé informace o historii a kulturním významu Pura Taman Ayun.

7. Je vhodné navštívit Pura Taman Ayun s dětmi?

Ano, Pura Taman Ayun je vhodným místem k návštěvě s dětmi. Děti si užijí procházky po krásných zahradách a můžou se dozvědět několik zajímavostí o balého kultuře.

8. Je vhodné si vzít s sebou piknik?

Bohužel, v areálu není povoleno se stravovat. Nicméně, v okolí najdete místní restaurace a stánky s občerstvením, kde si můžete zakoupit jídlo.

9. Mohu se zde fotografovat?

Ano, je povoleno fotografovat s areálu Pura Taman Ayun. Nicméně, je vhodné respektovat pokyny personálu ohledně fotografování v některých částech chrámu.

10. Můžu se zde účastnit náboženských obřadů?

Návštěvníci obecně nemají přístup do vnitřních částí chrámu, kde se náboženské obřady konají. Avšak můžete se zde setkat s místními obyvateli, kteří se zapojují do obřadů v okolí.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky