Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Gambie Fathala Wildlife Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie Fathala Wildlife Reserve


1. Jak se dostanu do Gambie Fathala Wildlife Reserve?

Odpověď: Gambie Fathala Wildlife Reserve se nachází v západní části Gambie, nedaleko hranic s Senegalem. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je letecky do letiště v hlavním městě Banjul a poté si najmout auto nebo využít organizovanou dopravu na místě.

2. Jaké zvířata mohu vidět v Gambie Fathala Wildlife Reserve?

Odpověď: V Gambie Fathala Wildlife Reserve žije mnoho druhů zvířat, včetně lvů, leopardů, hyen, žiraf, slonů, opic a mnoha dalších.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Gambie Fathala Wildlife Reserve?

Odpověď: Otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na ročním období, proto je nejlepší se informovat předem u správy parku.

4. Musím si s sebou vzít vlastní potravu a pití?

Odpověď: V parku se nachází několik restaurací a stánků s občerstvením, kde si můžete koupit jídlo a pití. Nicméně, můžete si přinést vlastní potravu a pití.

5. Je v parku možné tábořit?

Odpověď: V parku nejsou povoleny žádné kempy nebo tábořiště, ale v okolních oblastech jsou k dispozici hotely a ubytování.

6. Mohu si pronajmout průvodce?

Odpověď: Ano, v parku je možné si pronajmout průvodce, který vám pomůže najít a identifikovat zvířata a doporučí nejlepší místa pro pozorování.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Gambie Fathala Wildlife Reserve?

Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu parku je v období od prosince do dubna, kdy je suché období a zvířata jsou snadněji vidět. Nicméně, park je otevřen celoročně.


Počasí Gambie Fathala Wildlife Reserve


Gambie Fathala Wildlife Reserve se nachází v západní Africe a je domovem mnoha afrických zvířat. Jaké je zde počasí? Pojďme se na to podívat blíže.

Podnebí Gambie je subtropické, s obdobím sucha a deště. V období sucha, které trvá od listopadu do května, jsou teploty většinou mezi 20 a 35 °C. Mírné noční větry často snižují vysoké teploty během dne. V této době je také méně srážek. Naopak v období dešťů, které trvá od června do října, jsou teploty mírnější kolem 26 °C. V tomto období je větší šance na srážky a vlhkost je vyšší.

V Gambie Fathala Wildlife Reserve může být počasí závislé na konkrétním místě v rezervaci. V některých částech může být více sucha nebo deště, v závislosti na tom, kde se nacházíte. V každém případě je však důležité si přinést ochrannou opalovací krém a dostatečné množství vody, abyste se vyhnuli dehydrataci.

V Gambie Fathala Wildlife Reserve můžete vidět mnoho afrických zvířat, jako jsou sloni, říční koně, krokodýli, antilopy a mnoho druhů ptáků. V období sucha mohou být zvířata více viditelná a částečně se shromažďují u vodních zdrojů. V období dešťů jsou zvířata více roztroušena a možná těžší k nalezení. Nicméně, rezervace zůstává nádherným místem k návštěvě po celý rok.

Vzhledem k tomu, že Gambie Fathala Wildlife Reserve se nachází v tropické oblasti, může být počasí náročné a intenzivní. Proto je vždy doporučeno sledovat předpověď počasí a být připraven na jakékoli změny počasí. Pokud se chystáte na návštěvu této oblasti, bude nezbytné obléknout si pohodlné a praktické oblečení a obuv vhodnou pro tropické podnebí.

Celkově lze říct, že Gambie Fathala Wildlife Reserve je nádhernou oblastí plnou exotické fauny a flóry. Ať už se rozhodnete navštívit v období sucha, či deště, budete si určitě užívat krásné scenérie a nádhernou přírodu.


Dovolená Gambie Fathala Wildlife Reserve


Pokud hledáte dovolenou, která spojuje krásné pláže, exotickou zvířecí přírodu a kulturu západní Afriky, měli byste se zaměřit na Gambii a její Fathala Wildlife Reserve.

Fathala Wildlife Reserve se nachází v jižním Senegalu, nedaleko hranic s Gambií. Tento rezervát s rozlohou přibližně 600 hektarů má nádhernou přírodu a bohatou divokou faunu, ve které se objevuje celá řada ohrožených druhů.

Pro turisty je k dispozici jeden ze tří safari vozů, kterým se jezdí po trase o délce osmi kilometrů. Během této cesty turisté mohou pozorovat hned několik druhů zvířat, mezi které patří sloni, zebry, žirafy, lvi, hyeny, gepardi a mnoho dalších.

Kromě safari je v rezervátu k dispozici také pěší turistika a pro ty, kteří se chtějí blíže seznámit s místními obyvateli, nabízí se také možnost návštěvy vesnic, ve kterých se vyrábí tradiční zboží.

Návštěvníci, kteří chtějí zůstat v rezervátu déle, mají možnost ubytování v komfortních domech. Tyto domy jsou vybaveny vším potřebným, nicméně nabízejí také prostornou terasu s výhledem na okolní přírodu.

Kromě samotného Fathala Wildlife Reserve je možné si užít řadu dalších aktivit v okolí, jako například návštěvy tradičních tržnic, vyjížďky na koni nebo vodní sporty na nedaleké pláži.

Pokud tedy hledáte neobvyklou dovolenou, plnou zážitků a krásné přírody, pak je Gambie a její Fathala Wildlife Reserve tím správným cílem pro vás.


Letenka Gambie Fathala Wildlife Reserve


Letenka Gambie Fathala Wildlife Reserve: Poznejte kouzlo divočiny Gambie

Gambie je malá africká země, která se nachází mezi Senegalem a Guineou-Bissau. Oproti jiným africkým zemím Gambie nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat divočinu pouhých pár kilometrů od turistických letovisek. Fathala Wildlife Reserve je největší a nejvýznamnější rezervací Gambie, která zachovává svůj původní les a přírodu.

Pro cestovatele, kteří touží po unikátní zkušenosti, je letenka Gambie Fathala Wildlife Reserve tou nejlepší možností. Cesta bude začínat na letišti v Banjulu, hlavním městě Gambie, odkud je třeba se přepravit asi 200 km na jih do města Bignona v Senegalu. Zde se nachází samotná rezervace, kde se můžete těšit na pozorování volně žijících zvířat a ochranu ohrožených druhů.

Rezervace zahrnuje lesy, savany, bažiny a říční biotopy, které jsou domovem nejrůznějších druhů plazů, ptáků, savců a slonů. Mezi ty nejvýznamnější druhy patří lesová antilopa, bůvolec, krokodýl a ve vodách lze spatřit i hroší.

Další zajímavostí jsou sikaové jelenovití, kteří byli na tomto místě před 20 lety vypuštěni z Německa. Tito jeleni žijí v hájích mezi baobaby a divokými místními hroznovými keři a divákům nabízejí krásné obrazy.

V samotné rezervaci můžete využít služby průvodců, kteří vám ukážou to nejlepší z místní přírody. Pokud máte štěstí, můžete během vycházky spatřit i nosorožce, který žije v nedaleké rezervaci v Senegalu.

Pokud chcete tuto krásnou přírodu vidět i z výšky, nabízí se jedinečná příležitost v podobě lanové dráhy. Ta vede vysoko nad stromy a dává návštěvníkům neuvěřitelný výhled na zvířata i krajinu.

Po celém dni stráveném v rezervaci se můžete vrátit zpět do města Bignona a vyzkoušet místní kuchyni. Kromě klasických afrických pokrmů zde také najdete francouzskou a portugalskou kuchyni.

Celkově je letenka Gambie Fathala Wildlife Reserve skvělou možností pro lidi, kteří chtějí prožít jedinečnou zkušenost s divočinou Afriky. Od turistických destinací se tato oblast liší svojí neuvěřitelnou přírodou a oázou klidu, která vám umožní vychutnat si krásy zvířat i přírody ve své podstatě. Pokud milujete divokou přírodu, je toto místo pro vás ideální.


Ubytování Gambie Fathala Wildlife Reserve


Gambia je malá africká země, která může být jednou z nejzajímavějších dovolenkových destinací na kontinentu. Tato země je známá svou bohatou přírodní scenérií a pestrou divokou zvěří. Jedním z nejbližších a nejlepších míst pro pozorování zvířat je rezervace Fathala Wildlife Reserve.

Fathala Wildlife Reserve se nachází v nejzápadnější části Gambie, poblíž hranic s přilehlým Senegalem. Je to soukromý rezervace, který se rozprostírá na rozloze 6000 hektarů. Rezervace Fathala je domovem širokého rozpětí afrických zvířat, včetně lvů, nosorožců, zebů, žiraf, antilop a mnoha dalších druhů, které jsou obvykle spojovány s Afrikou.

Kromě pestrosti divokých zvířat je Fathala Wildlife Reserve rovněž známým přírodním rájem. Rezervace je z velké části pokryta bujnými lesy a působivou vegetací, která je domovem mnoha druhů ptáků a dalších živočichů. Pro milovníky ptáků je to také skvělé místo k návštěvě.

Protože Fathala Wildlife Reserve je soukromou rezervací, nabízí návštěvníkům ojedinělou příležitost zažít safari v menším měřítku. Nejčastějším způsobem, jak se dostat do rezervace, je organizovaná exkurze nebo vlastní auto. Na místě vám mohou poskytnout průvodce, který vám pomůže seznámit se s různými druhy zvířat a podělit se o informace o prostředí.

Existuje několik ubytovacích možností v blízkosti Fathala Wildlife Reserve, které vám umožní strávit několik dní v oblasti. Mnoho z nich nabízí luxusní pobyt v typicky africkém stylu, s možností pozorování zvířat přímo ze svého balkónu. Některé hotely a lodže mají také vlastní divokou zvěř, která volně pobíhá kolem, což zaručuje nezapomenutelné zážitky pro návštěvníky.

Kromě safari a pobytu v luxusních zařízeních si návštěvníci mohou také užít další aktivity v Fathala Wildlife Reserve. Patří sem procházky po lesích, jízdy na koni, projížďky na člunech po řece a návštěva místních vesnic. Tuto oblast si můžete prohlédnout s místním průvodcem, který vám může ukázat mnoho zajímavých aspektů gambijské kultury a životního stylu.

Fathala Wildlife Reserve je opravdu unikátní místo, kde můžete poznat bohatství africké přírody a živočichů. S pestrou směsí zvířat, úchvatnými krajinami a pohostinnými místními lidmi je to skvělá destinace pro všechny, kteří touží zažít skutečné africké dobrodružství.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky