Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Tádžikistán Ismoil Somoni Peak

Nejčastější dotazy a odpovědi Tádžikistán Ismoil Somoni Peak


1) Jak vysoký je Ismoil Somoni Peak?
Odpověď: Ismoil Somoni Peak, dříve známý jako Communism Peak, má výšku 7 495 metrů.

2) Kde se nachází Ismoil Somoni Peak?
Odpověď: Ismoil Somoni Peak se nachází v Pamíru, hořeštině v Tádžikistánu.

3) Jaký je nejlepší čas na výstup na Ismoil Somoni Peak?
Odpověď: Nejlepší čas na výstup na Ismoil Somoni Peak je od července do srpna, kdy jsou zde lepší povětrnostní podmínky.

4) Jaké jsou nároky na fyzickou kondici při výstupu na Ismoil Somoni Peak?
Odpověď: Výstup na Ismoil Somoni Peak je náročný a vyžaduje vysokou fyzickou kondici, vytrvalost a schopnost přizpůsobit se vysokohorskému prostředí.

5) Je výstup na Ismoil Somoni Peak možný bez horského průvodce?
Odpověď: Kvůli obtížnosti a nebezpečí výstupu na Ismoil Somoni Peak se doporučuje mít zkušeného horského průvodce.

6) Jaké vybavení je potřeba pro výstup na Ismoil Somoni Peak?
Odpověď: Nutné vybavení zahrnuje horolezeckou výstroj, spací pytel, potraviny, pití, léky a další nezbytné věci.

7) Kolik trvá výstup na Ismoil Somoni Peak?
Odpověď: Trvání výstupu na Ismoil Somoni Peak závisí na individuálních schopnostech a podmínkách, obvykle se pohybuje mezi 10 a 14 dny.

8) Jaké jsou nejčastější obtíže při výstupu na Ismoil Somoni Peak?
Odpověď: Mezi nejčastější obtíže při výstupu na Ismoil Somoni Peak patří vysokohorské nemoci, extrémní povětrnostní podmínky, technické obtíže a únavová vyčerpanost.

9) Je nutné mít povolení k výstupu na Ismoil Somoni Peak?
Odpověď: Ano, je nutné mít povolení k výstupu na Ismoil Somoni Peak, které se získává přes místní turistickou organizaci v Dushanbe.

10) Kolik lidí se pokouší vystoupit na Ismoil Somoni Peak ročně?
Odpověď: Každoročně se na výstup na Ismoil Somoni Peak pokouší přibližně 100 až 150 horolezců.


Ubytování Tádžikistán Ismoil Somoni Peak


Ismoil Somoni Peak je nejvyšší horou Tádžikistánu a zároveň i celého Pamíru, pohoří nacházejícího se ve střední Asii. Tato hora je pojmenována po Ismoilu Somonim, zakladateli středověkého Tádžikistánu a symbolu národního hrdosti.

Ismoil Somoni Peak se nachází v oblasti Viloyati Mukhtori Kuhistoni Badakhshon, jedné z provincií Tádžikistánu. Tato oblast je často nazývána Gorno-Badakhshan a je známá svými úchvatnými přírodními scenériemi a horskými hřebeny.

Hora Ismoil Somoni Peak se tyčí do výšky 7 495 metrů nad mořem, což ji činí druhou nejvyšší horou v celé Asii a sedmou nejvyšší horou na světě. Je to oblíbené turistické místo pro horolezce a turisty z celého světa, kteří sem přicházejí za dobrodružím a krásou této oblasti.

Tádžikistán je známý svými pohořími a přírodními parky, které nabízejí nezapomenutelné zážitky pro všechny návštěvníky. Ismoil Somoni Peak je jedním z nejatraktivnějších a nejoblíbenějších míst pro návštěvu v této zemi. Je obklopen nádhernými ledovci, strmými skalními stěnami a horskými průsmyky, které poskytují jedinečné pohledy na okolní krajinu.

Horolezectví je nejoblíbenější aktivitou mezi turisty přicházejícími na Ismoil Somoni Peak. Podmínky pro horolezectví jsou však obtížné a vyžadují zkušenosti a vhodnou výbavu. Mnoho horolezců se rozhoduje využít služeb místních průvodců a horských vůdců, kteří znají terén a mohou poskytnout potřebnou pomoc během výstupu.

Turisté mají také možnost prozkoumat okolní oblasti kolem Ismoil Somoni Peak. Existují různé turistické trasy, které vedou přes horské průsmyky a údolí a nabízejí příležitost obdivovat krásu této oblasti. Turistika je populární jak v létě, tak i v zimě, přičemž zimní období je ideální pro snowboarding a lyžování.

K dispozici jsou také různé ubytovací možnosti pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Ismoil Somoni Peak a okolní oblast. V blízkosti hory se nachází horské chaty a turistické osady, které nabízejí ubytování pro návštěvníky. Zde si turisté mohou odpočinout a obnovit síly po náročném výstupu.

Ismoil Somoni Peak představuje jedinečnou kombinaci krásné přírody, dobrodružství a historického významu. Tato hora je symbolem síly a vytrvalosti tádžického národa a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na nádhernou tajemnou krajinu Pamíru.


Počasí Tádžikistán Ismoil Somoni Peak


Tádžikistán, země ležící ve střední Asii, je známý svou bohatou a rozmanitou krajinou. Jedním z nejvýznamnějších přírodních útvarů této země je hora Ismoil Somoni Peak, která se nachází v pohoří Pamír. Tato hora, pojmenovaná po prvním emírovi zpětného Tádžikistánu, je jedním z nejvyšších vrcholů v celém regionu a přitahuje pozornost mnoha turistů, horolezců a dobrodruhů.

Výška Ismoil Somoni Peak se odhaduje na 7 495 metrů nad mořem a je považována za jednu z nejtěžších hor na světě. Její vrchol je pokrytý sněhem a ledem téměř po celý rok a představuje velkou výzvu pro horolezce z celého světa. Navzdory těmto obtížím je vrchol Ismoil Somoni Peak oblíbeným cílem pro mnoho horolezeckých expedicí, které sem přicházejí hledat vzrušení a dobrodružství.

Pokud jde o počasí v této oblasti, je velmi proměnlivé a extrémní. V letních měsících je oblast kolem Ismoil Somoni Peak často postižena silnými bouřkami s vysokými rychlostmi větru a hojnými srážkami. Teploty mohou dosahovat až 30 °C, ale vystavenost velehorskému prostředí může způsobit neočekávané změny počasí, včetně přívalového deště a náhlého ochlazení. Tyto podmínky dělají z horolezení a turistiky v této oblasti obtížný a nebezpečný podnik.

Naopak v zimě je Ismoil Somoni Peak pokrytý hustým vrstvami sněhu a ledem. Teploty klesají až na minus 30 °C, což zvyšuje riziko podchlazení a snižuje jakoukoli možnost přežití bez vhodného vybavení a zkušeností. Přesto se někteří horolezci snaží zdolat tuto horu i v zimě, což je ještě náročnější a vyžaduje extrémní fyzickou kondici a odhodlání.

Ismoil Somoni Peak je tedy nejen geografickým symbolem Tádžikistánu, ale i místem, které odráží náročnost a nádheru přírody. Jeho vrchol provokuje dobyvatelské duchy lidí z celého světa a jeho nepředvídatelné a místy kruté počasí je výzvou, kterou se nemnoho lidí odváží přijmout. Pro ty, kteří se rozhodnou vydat na cestu k Ismoil Somoni Peak, je tohle dobrodružství jedinečnou příležitostí k poznání nejen krajiny Tádžikistánu, ale i samých sebe.


Dovolená Tádžikistán Ismoil Somoni Peak


Tádžikistán - země krásných hor a fascinující kultury nabízí návštěvníkům řadu zajímavých atrakcí. Jednou z nejvýznamnějších přírodních památek v této zemi je Ismoil Somoni Peak.

Ismoil Somoni Peak, původně známý jako Pik Kommunizma, leží v pohoří Pamír na hranici Tádžikistánu a Kyrgyzstánu. S výškou přes 7 495 metrů je tento vrchol nejvyšší horou v obou zemích. Tento impozantní vrchol je oblíbeným cílem pro horolezce z celého světa.

Výstup na Ismoil Somoni Peak je náročný a vyžaduje přípravu a zkušenosti v horách. Horolezci musejí být vybaveni vhodnou horolezeckou výstrojí a dobrou fyzickou kondicí. Přestože výstup může být náročný, odměnou je nádherný výhled na okolní vrcholky, ledovce a horské údolí.

Jednou z nejpopulárnějších tras na Ismoil Somoni Peak je cesta z tábora Moskvina. Tato trasa je známá svou malebnou krásou a nabízí mnoho příležitostí k fotografování. Cesta vede přes strmé ledovcové pole, zasněžené hřebeny a horské pastviny.

Ismoil Somoni Peak je pojmenován po Islámovi Sámovi, zakladateli středověkého státu Bukharského chánátu, který se narodil v této oblasti. Tato hora je symbolem národní hrdosti a historie Tádžikistánu.

Kromě působivé přírodní krásy nabízí Ismoil Somoni Peak také několik turisticky zajímavých míst v okolí. V blízkosti vrcholu se nachází vesnice, ve které místní obyvatelé žijí tradičním způsobem života. Návštěvníci se zde mohou seznámit s místní kulturou, tradičními řemesly a podívat se na krásné starobylé mešity a pevnosti.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do přírody, je v oblasti kolem Ismoil Somoni Peak možnost trekkingu a táboření. Návštěvníci mohou užívat ticho a krásu hor a prozkoumávat okolí vlastním tempem.

Dovolená v Tádžikistánu a výstup na Ismoil Somoni Peak nabízí nezapomenutelný zážitek pro dobrodruhy i milovníky hor. S svojí impozantní výškou a nádhernou přírodou je tato hora skutečnou perelou střední Asie.


Letenka Tádžikistán Ismoil Somoni Peak


Pokud jste nadšený horolezec a rád byste se vypravili na náročnou výstup na jednu z nejvyšších hor v Asii, neváhejte a zvažte cestu do Tádžikistánu a výstup na vrchol Ismoil Somoni.

Ismoil Somoni Peak, dříve známý jako Communism Peak, se nachází v horách Pamíru a s výškou 7 495 metrů patří k jedněm z nejvyšších hor v Asii.

Pro cestu do Tádžikistánu je nejlepší volbou spojení přes hlavní město Dushanbe, odkud se dá pokračovat do horské oblasti Gorno-Badachšanského autonomního obvodu. Toto území je obýváno řadou domorodých národů a je známé pro svou exotickou krajinu plnou zeleného porostu a vodopádů.

Pro výstup na Ismoil Somoni Peak je nutné mít zkušený horolezecký tým a plánovat výstup velmi pečlivě, aby se minimalizoval riziko úrazů a selhání. Pokud ale všechny nutné opatření budou dodržena, může být cesta na vrchol Ismoil Somoni Peak nezapomenutelným zážitkem.

Celý výstup na vrchol by měl trvat přibližně 4 až 5 dní, přičemž první den je věnován přebalení z výchozího bodu Penjikent do prvního tábora na úpatí hory. Poté následuje nejtěžší část výstupu, která vede k druhému táboři na náhorní plošině.

Z druhého tábora se horolezci pohybují směrem k vrcholu, což může trvat další 2 až 3 dny. Posledních pár hodin je nejnáročnější část výstupu, kdy se horolezci pohybují nepřístupnými útesy a skalními stěnami a posledních několik desítek metrů se šplhají po ledovcích.

Pokud ale všechno proběhne podle plánu, horolezci se mohou těšit na pohled z vrcholu na nekonečné horské údolí a okolní vrcholy, což je jedinečný zážitek, který si člověk bude pamatovat po celý život.

Výstup na Ismoil Somoni Peak je tedy náročný a vyžaduje vysokou úroveň fyzické zdatnosti a zkušenosti s horským terénem. Pokud však máte touhu vyrazit na něco opravdu nezapomenutelného, výstup na Ismoil Somoni Peak je tou nejlepší volbou.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky