Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Gabon Nyanga National Park

Dovolená Gabon Nyanga National Park


Gabonský Nyanga National Park je přírodní ráj s unikátními druhy zvířat a fantastickými výhledy na krajinu. Byl založen v roce 2002 a rozkládá se na ploše 1 200 km² v provincii Haut-Ogooué na jihovýchodě Gabonu. Pro turisty, kteří chtějí prožít opravdovou dobrodružnou dovolenou, je Nyanga National Park ideální destinací.

Park nabízí návštěvníkům množství aktivit. Výlety do divočiny jsou základním koníčkem zdejších turistů. Tyto výlety lze podnikat buď pěšky v doprovodu zkušeného průvodce, nebo s dálkovým sněžním skútrem. Turisté a milovníci přírody se mohou těšit na úchvatné výhledy na pahorkatiny a propasti s divokými řekami.

V parku se nachází nespočetně mnoho druhů zvířat. Zdejší savci zahrnují například gorily, slony, antilopy, hrochy a mnoho dalších. V parku také žijí některé z nejvzácnějších druhů opic na světě, jako jsou mandrilové a mangabejové. Pro milovníky ptáků je park tím pravým rájem s více než 300 druhy, včetně vzácných druhů jako jsou papoušci nebo turakové.

Dalšími populárními aktivitami v parku jsou rybaření, kempování, divoká příroda, cyklistika, orel, pádlování a mnoho dalšího.

Aby byl pobyt v parku dokonalým zážitkem, můžete se ubytovat v jednom z mnoha kempů nebo v hotelu v blízkosti parku. Tyto ubytování poskytují všechny potřebné zázemí a pohodlí, které potřebujete pro opravdu nezapomenutelnou dobu.

Nyanga National Park je jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších parků v Gabonu. Tento park nabízí návštěvníkům neuvěřitelné zážitky a fascinující příležitosti, abyste poznali nádherné přírodní záznamy Gabonu. Tak proč byste si tohle nedovolili a nevyrazili na skvělou dobrodružnou dovolenou v Nyanga National Parku?


Počasí Gabon Nyanga National Park


Gabon je země ležící ve střední Africe, která se může pochlubit nádhernými přírodními krásami. Jedním z těchto pokladů je i Gabon Nyanga National Park, který nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie a jedinečné podmínky pro zkoumání tamní přírody.

Jedním z nejdůležitějších faktorů, který ovlivňuje návštěvníky parku, je samozřejmě počasí. Gabon Nyanga National Park se nachází na západním pobřeží Afriky, což znamená, že je ovlivňován blízkostí Atlantského oceánu.

Klima v Gabonu je typicky tropické, s vysokou vlhkostí a teplotou po celý rok. Pro návštěvu parku je nejvhodnější období od června do září, kdy je vzduch příjemnější a teplota se pohybuje mezi 20-25 °C. V těchto měsících je také méně srážek, což umožňuje snazší průchod parkem a lepší pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Během dešťového období, které přichází od listopadu do března, je v parku často silnější déšť a místy i bouřky. I přesto je možné najít některé místa, která jsou dobře přístupná a otevřená pro návštěvníky. Právě během dešťového období se park proměňuje v zelenou oázu plnou kvetoucích rostlin a živých barev, což poskytuje jedinečnou příležitost pro fotografy a přírodní milovníky.

Gabon Nyanga National Park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně goril, opic, antilop, slonů a mnoha druhů ptáků. Každé roční období nabízí různé příležitosti pro pozorování zvířat, ať už je to během migrace, páření nebo dospívání mláďat.

Pokud plánujete návštěvu Gabon Nyanga National Park, je vhodné sledovat předpověď počasí a mít vhodné oblečení a vybavení. Dobrou volbou je také kontaktovat místní průvodce, kteří dobře znají podmínky v parku a mohou vám poskytnout cenné informace a rady.

Gabon Nyanga National Park je jedním z Afrických pokladů, které stojí za návštěvu. Jeho nádherná fauna a flora spojená s tropickým klimatem nabízí jedinečný zážitek pro všechny milovníky přírody. Ať už se rozhodnete navštívit park v letních měsících nebo během dešťového období, budete jistě ohromeni jeho krásou a rozmanitostí.


Letenka Gabon Nyanga National Park


Gabon Nyanga Národní park: Skrytý klenot s bohatstvím přírody

Gabon, země nacházející se ve střední Africe, je známá svou rozmanitou přírodní krásou. Mezi své perly určitě může zařadit Gabon Nyanga Národní park, který se nachází v jihozápadní části země. Tento malý, avšak ohromující park představuje jedinečný kousek přírody a nabízí návštěvníkům úžasný zážitek.

Gabon Nyanga Národní park je jedním z nejstarších a největších národních parků v Gabonu, s rozlohou přesahující 3 000 kilometrů čtverečních. Jeho území je bohaté na tropické deštné lesy, útesy, vodopády, hory a říční koryta. Tato pestrost geografie poskytuje útočiště bohaté fauně a květeně, které se zde mohou volně pohybovat.

V parku se nachází mnoho druhů vzácných a ohrožených zvířat, jako jsou gorily, sloni, levharti, antilopy, šimpanzi, buvoli a mnoho dalších. Návštěvníci mají také možnost pozorovat neobvyklé ptáky a více než dvě stě druhů motýlů, které obývají park. Pro milovníky divoké přírody je tedy Gabon Nyanga Národní park opravdovým rájem.

Pro ty, kteří se chtějí vydat do parku a prozkoumat jeho krásy, je nejlepším východištěm město Tchibanga. Odtud mohou návštěvníci snadno dosáhnout různých oblastí parku a objevovat jeho tajemství. Jednou z nejpopulárnějších atrakcí je hora Mont Bengoué, která poskytuje úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Návštěvníci mohou také podniknout procházku po Rainforest Trail, jedné z nejznámějších stezek parku. Toto dvoudenní putování vás zavede do hlubin tropických deštných lesů, kde budete mít příležitost objevovat mnoho druhů zvířat a rostlin. Tato stezka je jedinečná svými panoramatickými výhledy a může vás naprosto uchvátit.

Pokud si přejete něco více odpočinout, můžete se kempovat ve vesnici Mbongwe na břehu jezera Azingo. Toto jezero je domovem hipopota, kteří obývají jeho vody. Zde si můžete užít poklidného prostředí a nechat se unášet melodií přírody.

Pro mnoho návštěvníků je Gabon Nyanga Národní park výjimečným místem pro naučení se o africké přírodě a kultuře. Zdejší obyvatelé, zejména pygmejové, jsou ochotni podělit se o své znalosti a tradice s návštěvníky. Navštívíte-li park, nezapomeňte se setkat s místními komunitami a poznat jejich příběhy.

Zejména pro milovníky přírody a dobrodružství je návštěva Gabon Nyanga Národního parku výjimečným zážitkem. Jeho neopakovatelná krása, pestrost života a pohostinnost místních obyvatel tvoří dokonalou kombinaci pro zážitky, které si budete pamatovat celý život.


Ubytování Gabon Nyanga National Park


Gabon se může pyšnit svým jedinečným přírodním bohatstvím a jedním z jeho nejvýznamnějších přírodních památek je Nyanga National Park. Tento národní park se nachází v jihozápadní části země a je domovem bohaté fauny a flóry. Pro turisty, kteří sem zamíří, je zde k dispozici různé formy ubytování, které umožňují plně si vychutnat krásy této oblasti.

V samotném parku se nachází několik kempů pro ty, kteří preferují přímý kontakt s přírodou. Tito turisté mají možnost si postavit vlastní stan a strávit noc pod hvězdami. Kempy jsou vybaveny základními zařízeními, jako jsou toalety a ohniště, která turistům umožňují vařit. Kempování v Nyanga National Parku je skvělým způsobem, jak se proplétat lesy, objevovat vzácné druhy zvířat a naslouchat zvukům divočiny.

Pro návštěvníky, kteří preferují více pohodlí a luxusu, existují také ubytovací zařízení s pevnou střechou nad hlavou. Jedná se o menší chatky a bungalovy, které nabízejí základní vybavení, jako jsou pohodlné postele, koupelny a kuchyňky. Tyto zařízení umožňují turistům relaxovat a odpočinout si po celodenním výletu do parku. Z chat nebo bungalovů je výhled přímo do bujné zeleně parku, což je ideální příležitost pro obdivování přírody.

Výhodou ubytování v samém parku je fakt, že turisté mají okamžitý přístup k různorodým výletům a aktivitám. Průvodci mohou vést návštěvníky na procházky po některých z mnoha turistických stezek, kde se mohou setkat se zvířaty, jako jsou gorily, sloni, levharti a mnoho dalších. Další možností je vyrazit do srdce parku na safari, kde se turisté mohou setkat s vzácnými živočichy a obdivovat jejich přirozené prostředí.

Nyanga National Park se pyšní také úžasnými vodopády a krásnými roklími. Některé z nejkrásnějších přírodních úkazů, jako je vodopád Kongou Falls, jsou snadno přístupné z ubytovacích zařízení v parku. Turisté, kteří se rozhodnou zde zůstat, budou mít možnost podniknout krátkou túru k těmto úchvatným vodopádům a zažít nezapomenutelné okamžiky, když voda padá ze skalních srázů.

Celkově lze tedy říci, že ubytovací možnosti v Nyanga National Parku jsou přizpůsobené různým preferencím turistů. Pro ty, kteří touží po dobrodružství a kontaktu s přírodou jsou k dispozici kempy, zatímco ti, kteří hledají více pohodlí, mohou využít chat nebo bungalovů. Ať již si turisté vyberou jakoukoli formu ubytování, všichni budou mít příležitost prozkoumat krásy Nyanga National Parku a zažít vzrušení z přírody Gabonu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Nyanga National Park


1. Jak se dostat do Gabon Nyanga National Park?

Gabon Nyanga National Park se nachází v jihozápadní části Gabonu, asi 130 km od města Libreville. Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je letecky nebo pozemní dopravou jako jsou autobusy a taxi.

2. Jaké druhy zvířat mohu vidět v Gabon Nyanga National Park?

V parku jsou k vidění různé druhy zvířat včetně slonů, goril, šimpanzů, levhartů, hyen a mnoho dalších. V parku žije také množství druhů ptáků a plazů.

3. Je potřeba platit vstupné do Gabon Nyanga National Park?

Ano, návštěvníci musí platit vstupné do parku. Vstupné zahrnuje i poplatek za povolení fotografování a filmování.

4. Jaké aktivity jsou v Gabon Nyanga National Park k dispozici?

V parku je možné podniknout řadu aktivit jako jsou turistika, pozorování zvířat, rybaření, kanoistika a mnoho dalšího. Také jsou v parku organizovány průvodcovské prohlídky.

5. Jaké ubytování je k dispozici v Gabon Nyanga National Park?

V parku je k dispozici několik různých ubytovacích možností, včetně kempů, chat a hotelů. Některé z těchto ubytování jsou zařízena s výhledem na přilehlé řeky a horu Mont Bengoué.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky