Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Řecko Kréta Maleme

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kréta Maleme


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kréty Maleme?
- Nejlepší doba na návštěvu Kréty Maleme je obvykle od května do října, kdy jsou teploty příjemné a slunečno.

2. Je Kréta Maleme vhodná pro rodiny s dětmi?
- Ano, Kréta Maleme je vhodná pro rodiny s dětmi. Kromě pláže nabízí také různé aktivity pro děti a návštěvu místních atrakcí.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Krétě Maleme?
- Mezi nejlepší pláže v Krétě Maleme patří pláž Maleme, Tavronitis a Platanias.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Krétě Maleme?
- Mezi nejlepší restaurace v Krétě Maleme patří Taverna Tis Marias, Albatros a Restaurant Aletri.

5. Jaké jsou nejlepší hotely v Krétě Maleme?
- Mezi nejlepší hotely v Krétě Maleme patří Casa Di Pietra, Cavo Spada Luxury Resort and Spa a Golden Rose Suites.


Dovolená Řecko Kréta Maleme


Dovolená na Krétě v oblasti Maleme je to pravé pro ty, kdo chtějí relaxovat a zároveň poznat krásy řeckého ostrova. Maleme se nachází na západě Kréty a je ideální pro rodiny s dětmi i pro páry, kteří hledají romantiku a klid.

Kréta je největší ostrov v Řecku a známá je především svými krásnými plážemi a azurovým mořem. Maleme není výjimkou, a tak si turisté mohou užívat nádherných pláží s jemným pískem a překrásné vody.

V Maleme jsou konají pravidelně taneční večery a festivaly, které jsou oblíbené u místních i turistů. Většina lidí se vydává poznávat starobylé památky a zajímavé městečka. Doporučuje se navštívit město Chania ležící nedaleko od Maleme. Chania patří k nejkrásnějším městům Kréty a nabízí mnoho památek, muzeí a krásnou přístavní promenádu.

Kromě historie a kulturních památek můžete objevovat i překrásnou krajinu a roztodivnou flóru a faunu ostrova. Kréta je známá svou výjimečnou mediteránní přírodou a nádhernými skalnatými útesy. Doporučuje se vydat se na pěší túru po horách a okolí Maleme, kde si můžete užít klidnou procházku v zelené přírodě s nezapomenutelnými scenériemi.

Maleme nabízí i mnoho možností sportovního vyžití. Většina hotelů a resortů poskytuje vybavení pro plážový volejbal, šipky, stolní tenis a další. V okolí Maleme je také mnoho sportovních center a vodních aktivit jako je výuka potápění, windsurfingu, kajakování a další.

Pokud si chcete užít tuto krásnou dovolenou, doporučuje se cestovat od dubna do září, kdy je nejvíce slunečné. Dovolená na Krétě v oblasti Maleme je pro ty, kteří chtějí užít si klid a relaxaci, ale zároveň i pro ty, kteří hledají zábavu a dobrodružství. Určitě si zde najdete to své.


Počasí Řecko Kréta Maleme


Maleme je malebná oblast nacházející se na západním pobřeží ostrova Kréta v Řecku. Je známá svou relaxační atmosférou a krásnými plážemi. Nicméně, počasí v této oblasti je rozhodně něco, co vás překvapí.

Maleme má typické středomořské podnebí, což znamená horká leta a mírné zimy. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 stupňů Celsia, což je ideální pro ty, kteří chtějí strávit svůj čas sluněním na pláži. Mylným představením však může být, že na Krétě konstantně svítí slunce celý rok. Skutečnost je taková, že v zimě se počasí může značně zchladit a déšť může být častým jevem.

Podle statistik je v Maleme průměrně 300 slunečných dní v roce. Během letních měsíců je slunce prakticky neustále na obloze, což je ideální pro návštěvníky, kteří si chtějí užívat pláže a vodních sportů. Voda v moři je také velmi příjemná, s teplotou kolem 25 stupňů Celsia.

Na druhou stranu, zimy v Maleme mohou být chladné a deštivé. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 12 stupňů Celsia, s občasnými dešti. Nicméně, i přes chladné počasí je Kréta stále krásná a stojí za to ji navštívit i v této době.

Jarní a podzimní měsíce jsou ideální pro ty, kteří chtějí poznat její kulturu a přírodu. Teploty jsou příjemné a ne příliš horké, což umožňuje prozkoumat okolní oblasti a historické památky. Navštěvovat například Maleme letecký muzeum nebo se projít po malebných uličkách vesnice je v těchto měsících ideální volbou.

Celkově lze říci, že Maleme je atraktivní destinací pro ty, kteří hledají slunečné letní počasí a krásné pláže. I když zimy mohou být chladné a deštivé, Kréta stále nabízí mnoho možností pro objevování a relaxaci. Takže ať už plánujete dovolenou v létě nebo návštěvu v zimě, Maleme a Kréta vás jistě nezklamou.


Letenka Řecko Kréta Maleme


Kréta, největší řecký ostrov, je jednou z nejoblíbenějších destinací v Evropě. A mezi mnoha malebnými plážemi a historickými památkami, je jeden konkrétní letovisko, které stojí za to navštívit - Maleme.

Maleme se nachází na západním pobřeží Kréty, jen pár kilometrů západně od hlavního města Kréty, Chanie. Dříve bylo malebnou rybářskou vesnicí, ale od té doby se stalo oblíbeným turistickým cílem. Maleme však stále uchovalo svůj původní, autentický charakter, což z něj činí tak atraktivní místo pro návštěvníky.

Jedním z hlavních lákadel Maleme je jeho nádherná pláž. Pláž Kulatá, která se táhne mezi vesnicemi Tavronitis a Maleme, je dlouhá a písečná, s průzračným turquoisovým mořem. Je to ideální místo pro odpočinek a relaxaci na slunci, ale také nabízí různé vodní aktivity, jako je šnorchlování, potápění a windsurfing.

Maleme má také bohatou historii. Během druhé světové války zde proběhla významná bitva, nazývaná Bitva o Krétu, kde spojenecké síly bojovaly proti nacistickým invazním jednotkám. Na památku této události bylo v Maleme vybudováno vojenské hřbitov, kde jsou pohřbeni padlí vojáci. Tento hřbitov stojí za návštěvu, protože dodává malebnému letovisku hlubší, emocionální význam.

Maleme nabízí i další atrakce a zábavu pro návštěvníky. Můžete navštívit tradiční řecké restaurace a vychutnat si autentickou krétskou kuchyni, nebo se projít úzkými uličkami vesnice a objevovat místní obchůdky a trhy. Existuje také mnoho příjemných barů a kaváren, kde si můžete odpočinout a ochutnat čerstvé řecké speciality, jako je tzatziki a ouzo.

Pokud se rozhodnete navštívit Maleme, je nejlepší způsob, jak se tam dostat, letem do Kréty. Naštěstí existuje mnoho letů do Chanie, které je jen krátkou jízdou autem od Maleme. Můžete se podívat na různé webové stránky a srovnat ceny letenek do Kréty, abyste našli tu nejlepší nabídku. Letenka do Řecka Kréta Maleme je perfektní volba pro relaxaci na krásné pláži, poznání historie a vychutnání si skvělé řecké kuchyně.

Maleme je jedním z těch míst, které vás okouzlí svojí krásou a pohostinností. Je to ideální destinace nejen pro rodiny, ale také pro páry a jednotlivce, kteří touží po odpočinku a uvolnění od každodenního shonu. Takže pokud hledáte letovisko na Krétě, které nabízí příjemné pláže, zajímavou historii a skvělé jídlo, neváhejte a vydejte se do Maleme. Určitě to bude nezapomenutelná dovolená.


Ubytování Řecko Kréta Maleme


Kréta, největší ostrov v Egejském moři, je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Řecku. Ostrov nabízí úchvatné scenérie, bohatou historii, působivé pláže a skvělé možnosti pro vodní a jiné sporty. Maleme, malebná vesnice nacházející se na severozápadním pobřeží Kréty, nabízí turistům úžasné ubytování a zážitky.

Maleme je oblíbeným turistickým centrem na Krétě. Výhodou této oblasti je, že se nachází jen pár kilometrů od mezinárodního letiště Chania a do města Chania je to jen krátká jízda autem.

Maleme nabízí širokou škálu ubytovacích možností. V této oblasti najdete spoustu hotelů, apartmánů a vil, které splní vaše přání. K dispozici jsou různé typy ubytování, které uspokojí potřeby turistů s různým rozpočtem. Můžete se rozhodnout pro jednoduché studio, nebo si užít luxusní dovolenou v soukromé vile s bazénem.

V oblasti Maleme se nachází také mnoho restaurací, kaváren a barů. Můžete se těšit na tradiční řecké jídlo, jako jsou řecké saláty, gyros či místní speciality jako Oktopodi sto fourno (chobotnice pečená v troubě). Můžete také ochutnat skvělé víno a ouzo, tradiční řecký alkoholický nápoj.

Maleme patří mezi oblíbené destinace pro vodní sporty, například potápění, plavání a surfování. Na pláži zde můžete pronajmout vybavení a užít si den na vodě.

Kromě krásné pláže nabízí Maleme také mnoho dalších aktivit, jako například návštěvu starověkých římských a řeckých památek, procházky přírodou, nákupy v tradičních řeckých obchodech a návštěvu místních trhů.

Maleme je také ideálním výchozím bodem pro výlety do dalších částí Kréty, jako je město Chania a její památky, národní park Samaria a starověké minojské paláce.

Celkově Řecko Kréta Maleme nabízí nejen krásné ubytování, ale také bohaté zážitky a aktivní dovolenou pro každého. Proto je tato oblast velmi oblíbená a doporučená pro dovolenou v Řecku.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky