Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Gabon Kongou Falls

Počasí Gabon Kongou Falls


Gabon je jednou z nejkrásnějších zemí Afriky a je domovem mnoha důležitých přírodních divů včetně mohutných Kongou Falls. Tyto vodopády jsou umístěny na řece Koungou, která protéká přes tuto zemi, a jsou jednou z nejznámějších přírodních atrakcí v Gabonu.

V tomto článku se zaměříme na počasí v blízkosti Kongou Falls a co očekávat, když se chystáte navštívit tento kouzelný kout světa.

Klimatické podmínky v Gabonu

Gabon má rovníkové klima, což znamená, že má celoročně teplé počasí a pravidelné srážky. Teplota se pohybuje mezi 20 a 32 °C a srážky činí zhruba 1900 mm za rok.

Nejvlhčí období je mezi únorem a květnem, kdy prší nejvíce a vodní toky a vodopády jsou nejplnější. Od června do srpna dochází k menšímu množství srážek, ale stále je to docela vlhké období. Nejméně srážek jsou zhruba od září do ledna.

Proto se nejlepší doba na návštěvu Kongou Falls obecně považuje za období od září do ledna, kdy je počasí méně deštivé a více příjemné pro turisty.

Co očekávat, když navštívíte Kongou Falls?

Kongou Falls jsou nádherné celý rok, ale jak jsme již řekli, v září až lednu je obvykle nejlepší doba na návštěvu těchto vodopádů. Pokud se však rozhodnete navštívit tuto oblast v období deště, mějte na paměti, že vodopády mohou být velmi silné a divoké, což z nich dělá velmi působivou scénu.

Budete potřebovat místního průvodce, pokud se chystáte navštívit Kongou Falls, protože jsou poměrně obtížně přístupné a nebezpečné. Také byste měli být připraveni na pěšky v každém počasí, protože srážky jsou v této oblasti běžné.

Když dorazíte k Kongou Falls, budete ohromeni mohutnými vodopády, které padají do hlubokých a skalnatých údolí. Tyto vodopády představují úžasnou přírodní krásu, která určitě stojí za návštěvu.

Závěr

Gabon je jednou z nejdůležitějších zemí Afriky a domovem mnoha důležitých přírodních divů. Kongou Falls jsou jednou z nejkrásnějších atrakcí této země a nejlepší doba na návštěvu je obvykle od září do ledna, kdy převládá méně srážek.

Nicméně, když navštívíte Kongou Falls, budete ohromeni mohutnými vodopády a nádhernou krajinou kolem nich, takže to rozhodně bude zážitek, na který nikdy nezapomenete.


Letenka Gabon Kongou Falls


Kongou Falls v Gabonu: Nezapomenutelné dobrodružství v srdci deštného pralesa

Gabon, západoafrická země obklopená bujnou přírodou, je domovem jednoho z nejúchvatnějších přírodních pokladů na světě - Kongou Falls. Tato mimořádná vodní kaskáda stékající ze skalního útesu je jednou z největších svého druhu na africkém kontinentě. Pro milovníky adrenalinových sportů, přírodních krás a dobrodružství je návštěva Kongou Falls jako noc na nebi.

Pro dosažení tohoto úchvatného přírodního divu je nejlepší způsob je letadlo. Gabonská společnost, Air Gabon, nabízí letenky z hlavního města, Libreville, přímo do nedaleké vesnice N'Djolé. Tato malá vesnice je výchozím bodem pro vaše dobrodružství k Kongou Falls.

Po přistání v N'Djolé bude vaším dalším krokem dojet na místo zvané Mouila. Zde se nachází místní hotelový komplex, který slouží jako základna pro návštěvníky Kongou Falls. Cesta do Mouily je vynikající příležitostí k prozkoumání malebného venkovského kraje s jeho středomořskou atmosférou a rozmanitou zvěří. Můžete se těšit na pozorování vzácných druhů ptáků, neobvyklých opic a dalších fascinujících živočichů, které obývají tuto oblast.

Po příjezdu do Mouily se budete chtít okamžitě vydat k Kongou Falls. Existují dva způsoby, jak se tam dostat - pěšky nebo lodí. Pokud máte rádi dobrodružství a zážitky, pěší výlet je tím pravým pro vás. Trasa je výzvou pro každého, kdo se odhodlá tuto cestu podniknout. Budete procházet hustými deštnými pralesy, překonávat horské řeky a bojovat se strmými úbočími. Cesta je fyzicky náročná, ale zároveň je to skvělý způsob, jak opravdu uvěřit v krásu těchto vodopádů.

Pokud preferujete méně fyzicky náročnou možnost, můžete si pronajmout místní loď a nechat se dopravit po řece Ogooué. Tato hora je mnohem pohodlnější a rychlejší volba, ale v žádném případě méně působivá. Když se přiblížíte ke Kongou Falls, uslyšíte daleký hukot vody a okamžitě budete pod jejím kouzlem.

Samotný Kongou Falls představuje oslňující pohled. Vodní kaskády se zvedají a padají ze skalního útesu, vytvářejíce oblaka jemného spreje a vytvářejíce kolosální zvuk. Když jste pod nimi, pocítíte sílu a energii tohoto přírodního divu. Je to okamžik, který nezapomenete nikdy.

Kromě samotných vodopádů si můžete také prohlédnout nedaleké jeskyně a pralesní cesty. Tato oblast je živou laboratoří pro průzkumníky a přírodovědce, kteří zde studují flóru a faunu. Chvíle strávené v Kongou Falls jsou jako snění v ráji, který vás pohltí a uchvátí svou krásou.

Gabon Kongou Falls je skutečně jedinečným místem na planetě Zemi. Odlet z Libreville do N'Djolé a cesta k této úchvatné přírodní památce vám poskytnou vzpomínky, které vydrží celý život. Přijďte a objevte tuto skrytou krásu, která čeká na své dobyvatele.


Dovolená Gabon Kongou Falls


Gabon, známý svou bohatou přírodní krajinou a biodiverzitou, je skvělým místem pro dovolenou. Jedno z nejvýraznějších přírodních divů této země jsou Kongou Falls - úchvatné vodopády nacházející se na řece Ivindo v severovýchodní části země. Tyto vodopády jsou nejen vizuálně atraktivní, ale mají také důležitou ekologickou a ekonomickou hodnotu pro Gabon.

Kongou Falls jsou součástí Ivindského národního parku, který byl založen v roce 2002 a zahrnuje rozlohu téměř 3 000 kilometrů čtverečních. Národní park je domovem velkého množství ohrožených druhů, včetně goril nížinných, levhartů a slonů. Vodopády tvoří přirozenou bariéru na řece, která brání pohybu ryb přes řeku a tím chrání místní ekosystém.

Vodopády Kongou mají výjimečnou estetickou hodnotu. Řeka Ivindo tvoří prudký vodopád, který se propadá přes úzké údolí o šířce pouhých 10 metrů. Padající voda vytváří dojemné panorama, které je ovlivněno okolní bujnou tropickou vegetací. Kromě samotných vodopádů si na návštěvě můžete vychutnat také krásné šumění vody a pocit úžasu nad přírodními kreacemi.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Kongou Falls, mají také možnost objevovat další atrakce v okolí. Národní park Ivindo nabízí řadu dalších vodopádů, krásných jezer a trekových tras, které umožňují turistům proniknout do srdce nezkažené přírody. Pro milovníky safari je tu také možnost spatřit vzácné živočichy, jako jsou gorily či sloni, v jejich přirozeném prostředí.

Nicméně, aby turisté mohli vodopády a Gabon obecně plně využívat, je důležité zachovávat ohled na přírodu a dodržovat pravidla ustanovená místními orgány. Gabon si velmi cení svého přírodního bohatství a nařizuje tvrdé tresty za jakékoli formy poškozování životního prostředí.

Gabon a jeho Kongou Falls představují nezapomenutelnou dovolenou pro milovníky přírody a dobrodružství. Návštěva vodopádů nabízí zážitek pro všechny smysly a možnost objevování neuvěřitelné biodiverzity Gabonu. Tato jedinečná přírodní svatyně je skutečným pokladem, který je třeba chránit a respektovat.


Ubytování Gabon Kongou Falls


Gabon je pověstný svými nádhernými přírodními scenériemi a Gabonský Kongou Falls je jedním z nejvíce ohromujících zážitků, který si můžete při návštěvě tohoto afrického státu užít. Kongou Falls jsou výjimečné vodopády, které se tyčí v divoké přírodní rezervaci Kongou Nfou v severní části Gabonu.

Pokud jste nadšenými cestovateli a milovníky dobrodružství, navštívit tyto ohromující vodopády by měla být vaší prioritou. Vodopády tvoří přirozené koupaliště, které přitahuje jak místní obyvatele, tak i cestovatele ze všech koutů světa. Jejich oslňující krása a síla vás jistě naplní pokorou a obdivem vůči přírodě.

Abychom se dostali k Kongou Falls, musíme se vydat na cestu do rezervace Kongou Nfou. Nejlepší je využít místního průvodce, který vám pomůže orientovat se v divočině a poskytne vám informace o místní fauně a flóře. Při cestě do rezervace budete obklopeni éterickou atmosférou, horskými masivy a hlubokými lesy, které jsou domovem rozmanitého druhového složení.

Po té, co se dostanete k samotným vodopádům, budete fascinováni jejich obrovskou mohutností. Vysoké dřevěné palisády se zde střídají s peřejemi, které se svalují dolů z výšky 56 metrů. Mohutný zvuk vody, která se řítí dolů, jemně proniká do vašeho ucha a vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

Abychom si užili úžasné ubytování v blízkosti Gabonského Kongou Falls, můžeme vybírat z několika možností. V rezervaci samotné je několik kempů, které nabízejí stanování nebo malé chatky. Je však důležité si uvědomit, že infrastruktura v této oblasti není tak rozvinutá jako v jiných turistických oblastech Gabonu. Nemusíte však mít obavy, protože takový pobyt přináší příležitost zažít opravdovou přírodu a rozptýlení od každodenního ruchu moderního světa.

Další možností je ubytování ve městě Oyem, které se nachází v blízkosti rezervace Kongou Nfou. Oyem je kulturně bohaté město s nabídkou hotelů a penzionů různých cenových kategorií. Po dni stráveném vychutnáváním vodopádů můžete relaxovat a odpočívat v pohodlném ubytování ve městě.

Gabonský Kongou Falls jsou skutečným pokladem, který Gabon nabízí světu. Tento přírodní div zaslouží naši úctu a ochranu. Jestliže se rozhodnete tuto neuvěřitelnou lokalitu navštívit, přesvědčíte se sami o neuvěřitelné harmonii přírody a krásy, kterou Kongou Falls poskytují.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Kongou Falls


Nejběžnější dotazy a odpovědi týkající se Gabonských Kongou Falls:

1. Co jsou Gabonské Kongou Falls?
Gabonské Kongou Falls jsou impozantní vodopády nacházející se v Gabonu, státě ve střední Africe. Jsou součástí řeky Komo a jsou považovány za jedny z nejvyšších vodopádů na světě.

2. Jak vysoké jsou Gabonské Kongou Falls?
Gabonské Kongou Falls mají výšku přibližně 56 metrů, což je víc než polovina výšky Slavných Viktoriiných vodopádů.

3. Kde se nacházejí Gabonské Kongou Falls?
Gabonské Kongou Falls se nacházejí v provincii Estuaire v Gabonu. Přesněji jsou vodopády situovány na řece Komo, která je jedním z nejdůležitějších toků v Gabonu.

4. Jak se tam dostat?
Nejpohodlnější způsob, jak se dostat k Gabonským Kongou Falls, je letecky. V blízkosti vodopádů se nachází mezinárodní letiště v Libreville, které je dobře propojeno s dalšími africkými a mezinárodními destinacemi.

5. Může se tam koupání?
I přestože Gabonské Kongou Falls jsou impozantní vodopády, oblast při nich je vhodná pro koupání. Je však důležité zachovávat opatrnost a dodržovat místní pravidla bezpečnosti.

6. Existují v okolí nějaké turistické atrakce?
Gabonské Kongou Falls jsou jedním z hlavních turistických lákadel v Gabonu. Vedle nich se v okolí nachází také národní park Loango a národní park Pongara, které nabízejí nádhernou divokou přírodu a obrovskou rozmanitost fauny a flóry.

7. Kdy je nejlepší doba na návštěvu?
Nejlepší doba na návštěvu Gabonských Kongou Falls je v období sucha, které trvá od června do září. V tomto období je tok řeky Komo stabilnější a méně pravděpodobnost, že budou vodopády skryty za obrovským objemem vody.

8. Je možné v okolí najít ubytování?
Ano, v okolí Gabonských Kongou Falls je možné najít několik ubytovacích zařízení, jako jsou hotely, resorty nebo kempy. Doporučuje se však rezervovat ubytování předem, protože tato oblast může být v turistické sezóně poměrně oblíbená.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky