Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Francie Reims

Letenka Francie Reims


Reims je historické město ležící ve francouzském regionu Grand Est. Je známé především díky svému kulturnímu a historickému významu, ale také díky svým vinařským kořenům a šampaňským podzemním sklepům. Letenka do Reims je skvělou volbou pro milovníky historie, architektury a dobrého vína.

Při návštěvě Reimsu byste neměli minout katedrálu Notre-Dame, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato gotická katedrála je známá především tím, že zde byli korunováni francouzští monarchové. Interiér katedrály je vskutku ohromující s bohatě zdobenými vitrážemi a rozsáhlými, působivými sochami.

Dalším důležitým historickým místem v Reimsu je Palais du Tau, bývalý královský palác a dnes muzeum umění a historie. Zde můžete vidět také předměty spojené s korunovačními obřady, jako jsou korunovační oděvy a relikvie uchovávané v pokladnici.

Reims je také obklopen vinicemi, které jsou považovány za jedny z nejlepších ve Francii. Možná už jste slyšeli o šampaňském, co je lahodné perlivé víno vyráběné v regionu Champagne. Navštívením Reimsu získáte jedinečnou příležitost navštívit jednu z mnoha šampaňských vinic v regionu a ochutnat tyto umělecky zpracované mělnické lahůdky přímo od jejich výrobců. Můžete si také prohlédnout podzemní sklepy, které jsou součástí mnoha vinařství a kde se lahodná šampaňská kvasí a zraje.

Reims je také zajímavým a živým městem, které nabízí širokou škálu restaurací, kaváren, butiků a nočního života. Můžete se projít po malebných uličkách, obdivovat krásné historické budovy a zastavit se ve vyhlášených cukrárnách a ochutnat známý dezert Reims Biscuits Rose, který je velmi populární mezi místními i návštěvníky.

Pokud plánujete návštěvu Reimsu, můžete si zajistit letenku do nedalekého letiště Paris-Charles de Gaulle. Odtud je možné se dopravit pohodlně do Reimsu vlakem nebo autobusem. Alternativně můžete letět přímo do letiště Reims-Bezannes, které se nachází asi 10 km od centra města.

V každém případě, návštěva Reimsu je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prozkoumat bohatou historii Francie, zkusit lahodné šampaňské víno a zažít atmosféru tohoto překrásného města.++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Ubytování Francie Reims


Reims je krásné město na severovýchodě Francie, hlavní město regionu Champagne. Je to nejen domov známých šampaňských vinic, ale také místo se vzrušující historií a kulturou. Pokud plánujete pobyt v tomto městě, nebudete mít problém najít vhodné ubytování.

V Reims najdete mnoho možností ubytování od hotelů a penzionů po apartmány a hostely. Nejlepší možností je najít si ubytování v centru města, abyste měli nejlepší přístup k většině turistických atrakcí.

Za posledních pár let se v Reims objevily nové hotely a apartmány, které nabízejí vyšší úroveň služeb. Mezi nejpopulárnější patří Hotel Jean Moët, Hotel de la Paix nebo Grand Hotel Continental. Tyto hotely se nacházejí v centru města a nabízejí skvělé výhledy na město a jeho okolí.

Nicméně, pokud se snažíte ušetřit nějaké peníze, můžete se rozhodnout pro levnější a jednodušší ubytování. V Reims najdete mnoho kvalitních penzionů a hostelu, které nabízejí pohodlné a cenově dostupné ubytování. Například, v centru města se nachází Penzion Le Cedre, která nabízí pokoje se společnou koupelnou. Hostel Reims Holiday Provence nabízí soukromé a sdílené pokoje, ale také společné prostory jako kuchyň nebo společenskou místnost.

Pokud máte rádi netradiční zážitky, můžete se rozhodnout pro ubytování v jedné ze starých šampaňských vinic. TytoVinotéky nabízejí jednoduché, ale unikátní ubytování pro ty, kteří chtějí prožít zážitek jako místní.

Celkově, Reims nabízí širokou škálu ubytování pro každý rozpočet a vkus. Ať už preferujete pohodlné hotely nebo sdílené pokoje, budete moci najít něco, co Vám vyhovuje a bude příjemné pro Váš pobyt v tomto krásném městě.


Počasí Francie Reims


Francie je země s různými klimatickými podmínkami, a jedno z míst, které může být nezapomenutelné, je Reims. Tento krásný městský kraj se nachází ve východní části země a má zajímavé povětrnostní jevy, které ovlivňují jeho počasí.

Reims má oceánské klima, což znamená, že je relativně mírné a deštivé. Léta jsou příjemná a teplá, s průměrnými teplotami kolem 25 stupňů Celsia. V tomto období je také nejvíce srážek, které mohou být občas intenzivní. Kvůli těmto srážkám je Reims jedním z nejznámějších regionů pro produkci vína.

Zima v Reims je chladná a mrazivá, s průměrnými teplotami kolem 5 stupňů Celsia. Sníh je běžným jevem, ačkoli se často jedná o krátkodobé sněhové přeháňky. Město je známé svými úžasnými vánočními trhy, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Jaro a podzim jsou přechodnými obdobími v Reims, kdy se teploty postupně mění. Jarní měsíce jsou obvykle vlhké a deštivé, s teplotami kolem 10-15 stupňů Celsia. Na podzim je počasí také mírné, ale srážky se zvyšují.

Pokud plánujete návštěvu Reims, nezapomeňte se přizpůsobit místnímu počasí. Doporučuje se vzít si s sebou deštník nebo ochranný plášť a být připraven na neočekávané změny počasí. Reims je nádherné město a nepříznivé počasí vám nemusí bránit v prozkoumávání jeho památek a kouzel.

Reims je také známé jako hlavní město šampaňského vína. Tato oblast je domovem pro nejznámější šampaňské domy, které zde produkují nejlepší šampaňská vína na světě. Pokud se zajímáte o svět vína, návštěva Reims je pro vás nezapomenutelnou zkušeností.

Celkově vzato, počasí v Reims je proměnlivé, ale s přiměřenou přípravou se můžete vydat na neuvěřitelnou cestu po šampaňské oblasti a prozkoumat krásu tohoto místa. Ať už navštívíte během teplých letních měsíců nebo se ponořte do vánoční atmosféry v zimě, Reims vám nabídne nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Francie Reims


Pokud hledáte skvělé místo pro dovolenou ve Francii, město Reims by mohlo být tou pravou volbou. Reims, hlavní město regionu Champagne-Ardenne, je nejslavnější svými šumivými vínem a krásnou gotickou architekturou.

Když přijedete do Reims, nedělejte chybu a navštivte katedrálu Notre-Dame. Tato majestátní stavba je jednou z nejvýznamnějších gotických katedrál ve Francii a byla zapsána na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Je to jedno z nejnavštěvovanějších míst ve městě a je známá svou krásnou fasádou a vitrážemi. Uvnitř katedrály si můžete také prohlédnout posledních 25 králů Francie, kteří zde byli korunování.

Další nezapomenutelnou památkou je Bázenská věž, která je částí románské baziliky Saint Rémi. Tato věž je pozůstatkem původního kostela, který byl zničen během první světové války. Věž je známá svou výškou a krásným výhledem na město.

Pokud máte zájem o víno, pak je Reims tou pravou destinací. Město je domovem některých nejslavnějších šumivých vín na světě. Můžete si rezervovat prohlídku jedné z mnoha slavných champagne vinařství ve městě a naučit se více o procesu výroby tohoto vyhlášeného nápoje. Po prohlídce si samozřejmě nemůžete nechat ujít ochutnávku tohoto výjimečného nápoje.

Reims je také plné historie a památek z doby římského impéria. Můžete navštívit Porte de Mars, jednu z nejlépe zachovaných římských bran ve Francii, která byla postavena v 3. století. Další zajímavou lokalitou je Crypte Saint-Remi, podzemní oblast, která obsahuje klášter a hrobku svatého Remigia, který pokřtil krále Klodvíka I.

Pro milovníky umění je ve městě také mnoho muzeí a galerií. Musíte navštívit Muzeum umění a historie Reims, které obsahuje velkou sbírku uměleckých děl od starověku až po současnost. Muzeum je umístěno v bývalém opatství Saint-Denis, které samo o sobě stojí za návštěvu.

Reims je také výborným výchozím bodem pro objevování regionu Champagne-Ardenne. Můžete si pronajmout auto a prozkoumat malebná města a vesnice v okolí. Dejte si výlet do Épernay, které je dalším centrem výroby šampaňského, nebo navštivte některý z mnoha vinic ve vesnicích na horách Montagne de Reims.

Pokud hledáte úžasnou dovolenou v Francii, Reims je tou pravou volbou. Jsou zde krásné památky, vynikající víno a úchvatná příroda. Takže neváhejte a naplánujte si svou dovolenou do tohoto kouzelného města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Reims


1) Jaké jsou nejlepší památky v Reims?
Nejznámější památkou v Reims je Katedrála Notre-Dame de Reims, kde se korunovali francouzští králové. Další zajímavosti jsou Palác Tau, Bazilika Saint-Remi a některé muzea.

2) Jaké jsou nejlepší restaurace v Reims?
Mezi nejoblíbenější restaurace v Reims patří například Brasserie du Boulingrin, Le Grand Café, La Villa Douce atd.

3) Jakým jazykem mluví v Reims?
Většina lidí v Reims mluví francouzsky, ale mnoho z nich také umí anglicky.

4) Kdy je nejlepší čas návštěvy Reims?
Nejlepší čas pro návštěvu Reims je od dubna do září, kdy jsou teploty příjemné, a největší množství akcí se koná v letních měsících.

5) Jak se dostat do Reims?
Reims je snadno dostupné vlakem ze Střední Evropy a Paříže. Letecky lze cestovat přes letiště v Paříži a poté pokračovat vlakem či autobusem.

6) Jaké jsou nejlepší vinice v okolí Reims?
V okolí Reims jsou nejlepší vinice Champagne, kde se pěstují hrozny pro výrobu slavného šumivého vína. Mezi nejznámější vinařství patří například Mumm, Moët & Chandon nebo Veuve Clicquot.

7) Co je Reims známý?
Reims je známý jako město korunovací francouzských králů, jako centrum výroby champagne a také jako důležité historické a kulturní centrum.

8) Jaké jsou nejlepší akce v Reims?
Mezi nejlepší akce v Reims patří například Festival Boule de la Reims, slavnosti svatého Remigia, Mezinárodní festival cirkusu a mnoho dalších.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky