Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Japonsko Nagasaki

Počasí Japonsko Nagasaki


Nagasaki, vedle své bohaté historie a kulturního dědictví, je známé také pro své zajímavé počasí. Nacházející se na jihozápadě Japonska na pobřeží přilehlém k Japonskému moři, město má mírné klima s výraznými sezónními změnami.

Jaro (březen - květen):
Jarní období v Nagasaki je charakteristické mírným a příjemným počasím. Teploty stoupají z průměrných 10 °C v březnu na příjemnějších 18 °C v květnu. To je ideální období pro návštěvu města, protože kvetou sakury a celé město se ponoří do nádhery růžových květů.

Léto (červen - srpen):
Léto v Nagasaki je horké a vlhké. Průměrné teploty se pohybují kolem 30 °C a vlhkost vzduchu je vysoká. To může být náročné pro některé lidi, zejména pokud nejsou zvyklí na takové počasí. Díky své poloze u moře je ale možné očekávat mírné mořské větry, které přinášejí úlevu.

Podzim (září - listopad):
Podzimní období v Japonsku je známo svými krásnými barevnými listy a Nagasaki není výjimkou. Teploty klesají z příjemných 27 °C v září na chladnějších 16 °C v listopadu. Tímto obdobím je nejlepší jezdit na horské výlety okolo Nagasaki, kde můžete vychutnat malebné scenérie.

Zima (prosinec - únor):
Zimní období v Nagasaki je mnohem chladnější, ačkoli přesto mírnější ve srovnání s jinými částmi Japonska. Průměrné teploty klesají na 8 °C a někdy se může objevit i sníh. Přesto Nagasaki zůstává popularní turistickou destinací i v zimě, protože město je možné vidět v nádherných vánočních osvětleních a tradiční japonské zimní festivaly jsou také velmi populární.

Nagasaki má také specifické počasí, které je ovlivněno blízkostí oceánu. Tyfóny jsou častými úkazy během letního období, zejména od června do října. Tyfóny jsou obvykle doprovázeny silnými déšti a větry. Je tedy důležité sledovat předpovědi a být připraven na možné nepříznivé povětrnostní podmínky.

Celkově lze říct, že Nagasaki nabízí různorodé počasí po celý rok. Nezáleží na tom, zda přijedete na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě, vždy je zde něco, co stojí za vidění. Je důležité sledovat aktuální předpověď počasí a přizpůsobit se podle potřeb a přání. Ať už si užíváte kvetoucích sakur, barevných podzimních listů nebo vánočního osvětlení, Nagasaki bude určitě nezapomenutelným zážitkem.


Ubytování Japonsko Nagasaki


Japonsko je země fascinující svou historií, kulturou a krásnou přírodou. Pokud plánujete navštívit Japonsko a hledáte zajímavé místo k pobytu, Nagasaki je jedním z těch míst, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Tato město, známé svou bohatou historií a mírovým poselstvím, nabízí návštěvníkům různé možnosti ubytování.

Nagasaki se nachází na západním pobřeží Japonska a je známé svými krásnými výhledy na moře, historickými památkami a tradičními čtvrtěmi. Město je příjemné a přívětivé, a proto není překvapením, že nabízí široký výběr ubytování pro každého návštěvníka.

Pokud preferujete luxusní ubytování, Nagasaki má mnoho pětihvězdičkových hotelů, které splní všechna vaše očekávání. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, prostorné pokoje s moderním designem a výhledem na záliv nebo přilehlé parky. Můžete si užívat relaxaci v lázních nebo si dopřát skvělé jídlo v jedné z místních restaurací. Tato ubytování jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít luxusní dovolenou a nešetřit na pohodlí.

Pokud máte menší rozpočet, město vám nabízí také levnější ubytování. Hostely a levné hotely jsou rozšířené po celém městě a poskytují jednoduché a čisté pokoje za přijatelnou cenu. Tyto ubytování jsou ideální pro jednotlivce nebo cestovatele, kteří chtějí ušetřit peníze na ubytování a raději zbytek svého rozpočtu využít na prozkoumávání města a okolí.

Pro ty, kteří chtějí zažít něco zcela jiného, Nagasaki nabízí také možnost ubytování v tradičních japonských ryokanech. Tyto ryokany jsou často rodinné provozy a poskytují vám autentický zážitek z japonské kultury. Můžete se ubytovat ve stylových pokojích s tatami a vyzkoušet si spát na futonu. Ryokany také často poskytují tradiční jídlo a mnoho dalších služeb, které vám umožní sblížit se s místním životem.

Nezapomeňte také prozkoumat okolí Nagasaki, které nabízí několik atraktivních míst k pobytu. Například můžete se ubytovat v jednom z lázeňských resortů v oblasti Unzen nebo si pronajmout tradicionální japonský dům v obci Shimabara. Tyto volby vám umožní zažít klid a krásu japonské přírody.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, levné ubytování nebo tradiční ryokan, Nagasaki vám nabízí unikátní možnosti pro strávení příjemného a zajímavého pobytu. Nezapomeňte si vychutnat místní kulturu, historické památky a pokochat se krásami přírody tohoto fascinujícího japonského města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Nagasaki


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Japonska a Nagasaki:

1. Kde se nachází Nagasaki v Japonsku?
Nagasaki je město a prefektura na západním pobřeží japonských ostrovů v regionu Kyūshū.

2. Jak se do Nagasaki dostanu?
Do Nagasaki se lze dostat letecky přímo z některých japonských letišť. Alternativou je vlak nebo autobus z jiných japonských měst.

3. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Nagasaki?
Mezi nejznámější turistické atrakce v Nagasaki patří muzeum míru Nagasaki, Nagasaki Peace Park, chrám Sōfuku-ji, chrám Suwa a ostrůvky Gunkanjima (známé také jako ostrov lodí).

4. Kdy se koná festival omakase v Nagasaki?
Festival omakase se koná v Nagasaki každý rok na začátku srpna a je známý svými ohňostroji a tanečními představeními.

5. Co se stalo v Nagasaki během druhé světové války?
Dne 9. srpna 1945 bylo město Nagasaki bombardováno atomovou bombou Fat Man, kterou shodila Spojenými státy. Byl to druhý a zatím poslední použitý jaderný útok v historii.

6. Je Nagasaki bezpečné město k návštěvě?
Ano, Nagasaki je bezpečné město k návštěvě. Japonsko je obecně považováno za jednu z nejbezpečnějších zemí na světě.

7. Kde mohu nalézt památník atomové bomby v Nagasaki?
Památník atomové bomby je součástí Nagasaki Peace Park a nachází se poblíž epicentra výbuchu. Je přístupný veřejnosti a přináší informace o tragédii způsobené atomovou bombou.

8. Má Nagasaki nějaký specifický regionální pokrm?
Jedním z nejznámějších regionálních pokrmů v Nagasaki je champon, což je druh nudlové polévky s různými ingrediencemi, včetně mořských plodů a zeleniny.

9. Je Nagasaki oblíbenou destinací pro turisty v Japonsku?
Ano, Nagasaki je oblíbenou destinací pro turisty v Japonsku. Nabízí zajímavou historii, kulturní památky a překrásnou přírodu.

10. Jaké jsou další zajímavé aktivity, které lze v Nagasaki podniknout?
Kromě prohlídek památek můžete v Nagasaki navštívit také několik horkých pramenů, relaxovat u moře, projít si historickou čtvrť Dejima nebo si prohlédnout Nagasaki Ropeway, která nabízí nádherný výhled na město.


Letenka Japonsko Nagasaki


Pokud plánujete cestovat do Japonska, jedním ze zajímavých míst, které byste neměli vynechat, je město Nagasaki. Nachází se na západním pobřeží japonského ostrova Kyúšú a je známé svou bohatou historií a fascinujícím kulturním dědictvím.

Pro cestování do Nagasaki je nejvhodnější volbou letenka. Návštěva tohoto města je mimořádně pohodlná díky přímým leteckým spojům z hlavního města Tokia, mezinárodního letiště Narita, i vnitrostátního letiště Haneda. Oba letiště mají pravidelné lety do Nagasaki a cesta trvá přibližně dvě hodiny.

Jaké jsou výhody letenky do Nagasaki? Za prvé, letenka vám umožní rychlý a pohodlný přesun do tohoto historického města. Výhodou přímého letu je také zkrácení celkové cestovní doby, protože není nutné provádět přestupy. Po příletu na mezinárodní letiště v Nagasaki je vám tak rychle dostupný místní dopravní systém, který vás dopraví přímo do centra města.

Nagasaki je známé svými památkami a historickými místy. Je domovem jednoho z nejznámějších památníků druhé světové války - místa, kde byla shozena atomová bomba v roce 1945. Místo nese název Atomic Bomb Museum a Peace Memorial Park. Tyto památníky připomínají tragédii a zároveň šíří poselství míru. V parku se nachází i Pomník míru, který je věnován obětem této hrozné události.

Dalšími zajímavými místy v Nagasaki jsou chrámy, zahrady a staré historické čtvrti. Například chrám Sofuku-ji je jedním z nejstarších chrámů v Japonsku, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Přestože město bylo těžce zasaženo během války, některé historické čtvrti jako Dejima nebo Megane-bashi (Kamenný most) si uchovaly svůj původní charakter. Při procházce těmito uličkami se můžete cítit jako ve starém Japonsku.

Nagasaki je také známé svou tradiční kuchyní. Můžete si vychutnat místní speciality, jako je Champon (místní nudlový pokrm), Toruko-rice (turecký rýžový chléb) nebo Castella (sladké koule z vanilky). Jídlo z Nagasaki je výjimečné a určitě stojí za ochutnání!

Věřím, že cestování do Nagasaki je skutečným dobrodružstvím a přináší nejen historický rozměr, ale také nádhernou kulturu a přírodu. Využijte přímý let, abyste se rychle dostali do tohoto úžasného místa a zažili všechny jeho krásy. Bon voyage!


Dovolená Japonsko Nagasaki


Dovolená v Japonsku: Objevte kouzlo Nagasaki

Japonsko je fascinující země plná historie, kultury a nádherných přírodních scenérií. Jedno z míst, které byste určitě neměli vynechat při plánování dovolené v Japonsku, je město Nagasaki. Ležící na západním pobřeží Kyūshū, je Nagasaki skvělou kombinací moderního města a hodnotné historie.

Nagasaki je známé především svou bohatou historií. V roce 1945 bylo město zasaženo nepředstavitelnou tragedií - historickým atomovým bombardováním. Dnes se Nagasaki stalo symbolickým místem míru a je domovem Mírového parku. Park je památníkem obětem bombových útoků a zahrnuje Peace Statue, která představuje symbolicky rozpřaženou ruku směřující k míru. Je to inspirující místo pro reflexi a uctění obětí této tragédie.

Kromě Mírového parku je tu také široká škála historických památek a muzeí, které lze navštívit. Jedním z nejzajímavějších míst je muzeum „Atomic Bomb Museum“, kde se návštěvníci dozvídají o přípravě, útocích a následcích atomových bomb na město. Dalším fascinujícím místem je ostrov Gunkanjima (známý také jako „Battleship Island“), který byl kdysi vytěžen pro své uhelné zdroje. Dnes je to opuštěný ostrov, který je otevřený pro veřejnost a nabízí pohled na staré budovy a struktury.

Jelikož Nagasaki leží u moře, nemůžete vynechat návštěvu místního přístavu. Tam si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a vyrazit na výlet lodí. Můžete také navštívit chrám Sofuku-ji, který je jedním z nejstarších chrámů v Japonsku, známý svými nádhernými zdobenými bránami a budovami.

Pokud jde o gastronomii, Nagasaki je také známé pro svou unikátní kuchyni. Můžete ochutnat místní speciality jako Champon – polévku s nudlemi, různé druhy tempury a krůtí nádoby nazvané „Toruko Rice“. Existuje také oblast Chinatown, která nabízí velké množství zahraničních restaurací a stánků s tradičním jídlem.

Nagasaki je také skvělým výchozím bodem pro další výlety v blízkém okolí. Můžete navštívit Okinawu a poznat její úchvatné pláže a korálové útesy, nebo vydat se na ostrov Hashima a objevit jeho historii jako „ostrov duchů“. Další možností je výlet do Národního parku Unzen-Amakusa s krásnými horami a termálními prameny.

Pokud plánujete dovolenou v Japonsku, nezapomeňte zahrnout Nagasaki do svého itineráře. Kombinace bohaté historie, kulturního dědictví a úchvatné přírody toto místo činí jednou z nezapomenutelných destinací v Japonsku.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky