Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Francie Orléans

Dovolená Francie Orléans


Dovolená ve Francii nemusí být vždy jen o Paříži. Pokud hledáte malebné a klidné město, které se nachází kousek od Paříže, určitě byste měli zvážit Orléans.

Orléans je hlavním městem departementu Loiret v Centre-Val de Loire. Město se proslavilo díky Jana z Arku, která vedla francouzská vojska v bitvě proti Anglii v roce 1429, což vedlo k osvobození města. Středověké centrum města dodnes uchovává mnoho historických památek a stojí za návštěvu.

Kromě proslulé historie města, najdete zde mnoho krásných parků jako například Park Charbonnière, botanickou zahradu či park Promenade du Peyrou. Nedaleko Orléans se rovněž nachází lesy Sologne, kde můžete relaxovat a vydat se na pěší turistiku.

Ve městě samotném můžete objevovat krásné středověké památky, jako je katedrála Notre-Dame de l'Assomption, zámek z 15. století nebo muzejní čtvrť věnovaná Jana z Arku. Pro turisty jsou také připraveny procházky s průvodcem, které jsou příležitostí k návštěvě mnoha památek.

Dobrou zprávou pro milovníky gastronomie je, že region kolem Orléans je domovem proslulých francouzských kulturních specialit, jako je sýr Sainte Maure de Touraine, slavné ovocné víno Pouilly-Fumé a mnoho dalších pochutin. Město má také bohatou nabídku restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Pro návštěvu Orléans vám stačí několik dní, protože město je malé a jeho centrum je snadno procházející. Orléans je vhodnou základnou pro výlety do okolí - do zahrady zámků, zámku Chambord, zámku Blois nebo do známého centra vinařství Sancerre.

Orléans je ideální místo pro ty, kteří touží po historii, kultuře a zároveň chtějí objevovat krásy venkovské Francie. Navíc, díky své blízkosti k Paříži je Orléans snadno dosažitelný a rozhodně stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Orléans


Dotaz: Jak se dostanu do Orléans?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Orléans, je letecky doletět na letiště v Paříži a poté využít vlak nebo autobus do Orléans. Alternativně můžete přijet do Paříže vlakem a poté pokračovat do Orléans.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Orléansu?
Odpověď: Orléans je krásné město, které můžete navštívit po celý rok. Nejlepší doba na návštěvu je však během jara a podzimu, kdy jsou teploty příjemné a město je plné kvetoucích květin a barevných listů.

Dotaz: Jaké turistické atrakce bych neměl při návštěvě Orléansu vynechat?
Odpověď: Při návštěvě Orléansu byste si neměli nechat ujít návštěvu katedrály Sainte-Croix, muzea Joan of Arc a Maison de Jeanne d'Arc, která představuje dům, ve kterém se Joan of Arc ubytovala během obléhání města.

Dotaz: Kde se dá nejlépe nakoupit v Orléansu?
Odpověď: Centrum města Orléans nabízí širokou škálu obchodů a butiků, kde si můžete nakoupit oblečení, šperky, kosmetiku a další zboží. Dvě hlavní nákupní ulice jsou Rue Jeanne d'Arc a Rue de la République.

Dotaz: Jaké jsou tradiční regionální speciality v Orléansu?
Odpověď: Mezi tradiční regionální speciality v Orléansu patří cervelas d'Orléans (místní druh cervelátu), Andouillette d'Orléans (tradiční jitrnice), vinné sýry a víno z regionu.

Dotaz: Které festivaly a události bychom měli navštívit v Orléansu?
Odpověď: V Orléansu se koná několik významných festivalů a událostí. Nejznámější z nich je Festival Joan of Arc, který se koná každý rok na konci dubna a začátkem května k oslavě patronky města. Dalšími zajímavými událostmi jsou Festival of Loire, Orléans Jazz Festival a Le Festival de Loire.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Orléansu?
Odpověď: Prohlídka Orléansu závisí na vašich zájmech a kolik času chcete strávit v jednotlivých památkách. Přestože můžete strávit pouze jeden den v městě, doporučuje se zůstat alespoň 2-3 dny, abyste si mohli pořádně prohlédnout všechny zajímavosti.


Ubytování Francie Orléans


Orléans se nachází ve středu Francie a je hlavním městem regionu Centre-Val de Loire. Město je známé svou bohatou historií a je také spojeno se slavnou postavou Johanky z Arku, která zde v roce 1429 osvobodila město od anglického obléhání během stoleté války.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Orléans, je důležité zajištění vhodného ubytování. Město nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které je možné vybrat podle vašich preferencí a rozpočtu.

Jedním z nejběžnějších typů ubytování v Orléans jsou hotely. Ve městě se nachází jak luxusní hotely, nabízející veškeré pohodlí a služby, tak i menší rodinné hotely a levnější varianty pro turisty s nižším rozpočtem. Nejlepší hotely jsou obvykle situovány v centru města, což umožňuje snadný přístup ke všem hlavním turistickým atrakcím. Mezi některé z nejlepších hotelů v Orléans patří Hôtel d'Orléans, Grand Hôtel, a Hotel Mercure Orléans Centre.

Další možností je pronájem apartmánu nebo studia. Tento typ ubytování je obzvláště vhodný pro rodiny a skupiny, kteří preferují vlastní prostory s vlastním stravováním. V Orléans je k dispozici mnoho dobře vybavených apartmánů v různých cenových relacích a velikostech, které umožňují hostům pohodlný pobyt. Pronájem apartmánu je obvykle možný na týden nebo na více dní.

Pro ty, kteří hledají více neformální způsob ubytování, může být dobrou volbou kempování. V okolí Orléans se nachází několik kempů, které nabízí možnost stanování či karavanování. Tyto kempy jsou často situovány poblíž řeky Loiry a poskytují přístup k přírodě a aktivitám na vodě. Kempování je ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat okolní krajinu a mají rádi sportovní aktivity.

Při hledání ubytování byste měli mít na paměti také blízkost veřejné dopravy a hlavních atrakcí. Orléans je dobře spojen s ostatními částmi Francie vlaky a autobusy, což usnadňuje cestování po regionu. Nedaleko města se rovněž nachází letiště, které poskytuje přímé spojení s různými evropskými destinacemi.

Veškeré rezervace ubytování v Orléans by měly být provedeny v předstihu, zejména v období turistické sezóny. Město je vyhledávanou turistickou destinací díky své historické hodnotě a atrakcím, jako je katedrála Sainte-Croix a Maison de Jeanne d'Arc.

Orléans nabízí široký výběr ubytování vhodného pro každého turistu. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, apartmán nebo kemp, můžete si být jisti, že v Orléans najdete možnost, která vyhovuje vašim potřebám a zajišťuje příjemný pobyt ve středu Francie.


Letenka Francie Orléans


Letenka Francie Orléans: Objevte historické město nad řekou Loirou

Francie je země známá svými nádhernými památkami, romantickými uličkami a bohatou kulturou. Jedno z míst, které byste určitě neměli vynechat, je historické město Orléans. Abychom se sem mohli dostat rychle a pohodlně, je ideální volbou letenka do Francie, přesněji do města Orléans.

Orléans se nachází na řece Loiře ve střední Francii a je plné bohaté historie a kouzla středověku. Město je známé především jako místo, kde v roce 1429 vůdkyně Jeanne d'Arc vedla francouzskou armádu k odražení anglického obléhání. Její památka zde dodnes žije ve formě sochy na náměstí Place du Martroi, která je jedním z nejznámějších symbolem města.

Historické jádro města Orleáns je neobyčejně malebné a plné úzkých uliček, historických budov a starobylých kostelů. Jedním z nejvýznamnějších je katedrála svatého Kříže, která je jednou z největších gotických katedrál ve Francii. Její výrazná silueta s věžemi se tyčí nad městem a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu.

Dalšími zajímavými památkami jsou Hôtel Groslot, bývalý radniční dům, který je dnes centrem městské správy, a Maison de Jeanne d'Arc, dům, ve kterém údajně žila Jeanne d'Arc během obléhání města. Tento dům je nyní přeměněn na malé muzeum, kde si můžete prohlédnout rekonstruované interiéry a naučit se více o Jeanne d'Arc a jejím významu pro francouzskou historii.

Kromě své bohaté historie nabízí Orléans také krásnou přírodu a možnosti pro procházky a relaxaci. Výlet na břehy řeky Loiry je ideální volbou, ať už si rádi projdete malebnými parky a zahradami, nebo si chcete užít vodní sporty nebo romantickou plavbu po řece.

Pokud plánujete letenku do Francie, nevynechejte Orléans. Toto historické město vám nabídne jedinečný pohled do minulosti a kouzlo francouzského venkova. Ať už jste milovníkem historie, kultury nebo přírody, Orléans vám nabídne vše, co potřebujete pro nezapomenutelný pobyt ve Francii.


Počasí Francie Orléans


Orléans, francouzské město ležící v centrální části země, je známo pro svou bohatou historii, krásnou architekturu a také zajímavé počasí. Nachází se v oblasti, která se nazývá Centre-Val de Loire, a je obklopena řekami Loira a Loiret.

Klima v Orléans je ovlivněno kontinentálním podnebím, což znamená, že zde jsou výrazné teplotní rozdíly mezi jednotlivými ročními obdobími. Letní měsíce červenec a srpen jsou obvykle nejteplejší, s průměrnými teplotami kolem 25 °C a někdy i vyššími. Přestože letní teploty mohou být poměrně vysoké, vzduch je často vlhký a občas se vyskytují bouřky.

Podzim v Orléans je obvykle mírný a slunečný. Teploty v září a říjnu se pohybují kolem 15-20 °C, ale mohou pomalu klesat směrem k zimě. Listí se v této době začíná měnit a kopce okolo města se barví do různých odstínů oranžové, červené a hnědé.

Zima v Orléans může být chladná a vlhká. Průměrné teploty se pohybují okolo 5 °C, ale v některých případech mohou klesnout na několik stupňů pod nulou. Sníh není příliš častý jev, ale když napadne, město se promění v malebnou zasněženou krajinu. Některé historické budovy a památky, jako je katedrála svatého Kříže nebo zámek Orléans, vypadají ještě působivěji za podmínek zimního počasí.

Jaro je v Orléans příjemné období, kdy se příroda probouzí k životu. Teploty stoupají až k 15-20 °C, ale mohou se vyskytnout i chladnější dny. Květiny začínají kvést a parky města, jako je Park Charlese Peguye, jsou plné barevných květin a zelených stromů.

Celkově lze říci, že počasí v Orléans je poměrně příjemné s mírnými teplotami většinu roku. Nejlepší období pro návštěvu je často považováno za jaro a podzim, kdy jsou teploty mírné a příroda je v plném rozkvětu. Ať už se rozhodnete navštívit Orléans v létě, zimě, na jaře nebo na podzim, vždy si užijete krásné památky tohoto historického města a jeho jedinečného počasí.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky