Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Austrálie Blue Mountains (New South Wales)

Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Blue Mountains (New South Wales)


1. Kde se nachází Blue Mountains v Austrálii?
Blue Mountains se nacházejí ve státě New South Wales v Austrálii, asi 80 kilometrů západně od Sydney.

2. Jak se tam dostanu z Sydney?
Existuje několik možností, jak se dostat do Blue Mountains z Sydney. Nejběžnější způsob je přeprava vlakem, který jezdí z centrálního nádraží v Sydney přímo do Katoombě, hlavního města Blue Mountains. Také je možné jet autem po Great Western Highway.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Blue Mountains?
V Blue Mountains je mnoho skvělých aktivit. Mezi nejpopulárnější patří procházky po přírodních stezkách, jako je například Three Sisters Walk, návštěva Katoomba Falls, průchod tunelem Grand Staircase nebo vyhlídky Echo Point. Další možnosti zahrnují jízdu na lanovce Scenic World nebo návštěvu světoznámých jeskyní Jenolan.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Blue Mountains?
Nejlepší čas na návštěvu Blue Mountains je na jaře (září - listopad) a na podzim (březen - květen), kdy je teplota mírná a kvetou mnoho květin. V létě (prosinec - února) může být velmi horko, a zimy (červen - srpen) jsou chladné, s možností výskytu sněhu v horských oblastech.

5. Jsou Blue Mountains přístupné pro rodiny s dětmi?
Ano, Blue Mountains jsou skvělým místem pro rodinnou dovolenou. Existuje mnoho rodinně přátelských aktivit, jako je například jízda lanovkou Scenic World, návštěva Wildwood Wildlife Park nebo piknik v jednom z mnoha parků v této oblasti.

6. Jaká je délka turistických tras v Blue Mountains?
Délka turistických tras v Blue Mountains se liší od krátkých procházek až po vícedenní treky. Nejkratší trasy jsou kolem 1-2 kilometrů, zatímco delší trasy mohou být až 32 kilometrů dlouhé.

7. Jaké jsou možnosti ubytování v Blue Mountains?
V Blue Mountains je k dispozici široká škála ubytování, včetně hotelů, penzionů, Bed & Breakfast a kempů. Nejpříjemnější a nejluxusnější možnosti ubytování lze najít v Katoombě, ale existují také rozpočtové možnosti v dalších městech a vesnicích.

8. Musím rezervovat vstupenky do Scenic World předem?
Rezervace vstupenek do Scenic World není povinná, ale doporučuje se, zejména během letních prázdnin a víkendů, kdy může být velký zájem. Pokud chcete zajistit své místo, doporučuje se rezervovat lístky předem online.

9. Je nutné mít povolení k vstupu do národního parku Blue Mountains?
Ne, není nutné mít povolení k vstupu do národního parku Blue Mountains. Park je veřejně přístupný a zdarma.

10. Je bezpečné pohybovat se ve vnitrozemí Blue Mountains?
Ve vnitrozemí Blue Mountains je možné pohybovat se bezpečně, ale je důležité dodržovat základní pravidla bezpečnosti při outdoorových aktivitách. Měli byste se vybavit vhodným oblečením a obutím, dodržovat vyznačené cesty a respektovat přírodu. Dávejte pozor na výzvy terénu a počasí, zejména pokud se rozhodnete prodelat delší turistické trasy nebo trekování.


Letenka Austrálie Blue Mountains (New South Wales)


Pokud hledáte nádherné místo pro dovolenou v Austrálii, může se tato země nacházející se v Blue Mountains New South Wales stát vaší cestovní destinací.

V Blue Mountains najdete spoustu nádherných scenérií, které si užijí milovníci přírody i adrenalinových sportů. Mnoho turistů navštěvuje tento region, aby si užili krásu divočiny, například při pěší turistice a horolezectví.

Letenky do Austrálie jsou poměrně drahé, ale pokud budete hledat skvělé nabídky a pokud se rozhodnete navštívit Blue Mountains, nebudete toho litovat. Pokud se vypravíte do této oblasti v létě, můžete zažít příjemné letní počasí, které bude ideální pro většinu aktivity na volném vzduchu. Pokud však vyrazíte do Blue Mountains v zimě, budete mít příležitost zúčastnit se zimních sportů, jako například lyžování a snowboardingu.

Jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Blue Mountains je "Zřícenina" Three Sisters. Three Sisters jsou tři strmé skály, které tvoří jednu z nejznámějších přírodních scenérií v této oblasti. V okolí si můžete také prohlédnout mnoho divokých zvířat, jako jsou klokani a wallaby.

Pro ty, kteří nechtějí cestovat pouze přírodou, v Blue Mountains najdete také spoustu kulturních a historických zajímavostí. Například, můžete navštívit Muzeum Jenolyne, kde se můžete seznámit s historií těžby uhlí v této oblasti. Pro milovníky umění a kultury doporučujeme navštívit galerii Norman Lindsay, kde si můžete prohlédnout díla australského umělce Normana Lindsaye.

Blue Mountains jsou skvělým místem pro dovolenou, kterou si můžete naplánovat prakticky jakkoliv. Turistické atrakce jsou zde vždycky a díky perfektní infrastruktuře (např. letiště v Sydney) se k nim dostanete snadno a pohodlně.

V Blue Mountains se můžete ubytovat v kempu přímo v přírodě, nebo si zarezervovat ubytování v luxusním hotelu. V oblasti najdete také mnoho restaurací, které nabízejí tradiční australské jídlo, jako je například klobása s vlastními omáčkami a hovězí Steak.

Celkově lze říci, že Blue Mountains jsou perfektní destinací pro ty, kteří hledají krásnou přírodu, historická místa, kulturní a adrenalinová zážitky. Pokud hledáte místo, kde se můžete na chvíli zastavit a odpočinout si, Blue Mountains New South Wales je neuvěřitelné místo, které byste jen tak nenalezli.


Ubytování Austrálie Blue Mountains (New South Wales)


Blue Mountains jsou nádherná oblast nacházející se v New South Wales v Austrálii. Tento klenot leží pouhých 90 minut od Sydney a nabízí svým návštěvníkům nejenom neuvěřitelné výhledy, ale také spoustu možností, jak si tento region užít naplno. Pokud tedy plánujete cestu do Austrálie a nevíte, kde se ubytovat, v Blue Mountains máte rozhodně z čeho vybírat.

Jedním z nejlepších ubytování v této oblasti je bezesporu Parklands Country Gardens & Lodges. Tento resort se nachází v oblasti Blackheath, což je ideální místo pro ty, kteří hledají klid a přírodu. Resort Parklands Country Gardens & Lodges nabízí ubytování v jedné z 28 pokojů nebo vil, každý z nich je prostorný a pohodlný. Většina z nich má také balkón nebo terasu, odkud můžete obdivovat krásný výhled na zelené kopce.

Další možností ubytování v Blue Mountains je Echoes Boutique Hotel & Restaurant, který se nachází v oblasti Katoomba. Tento elegantní hotel nabízí krásné pokoje s balkónem nebo terasou, odkud můžete vychutnat krásné výhledy na horu Jamison. Kromě toho nabízí tento hotel také wellness centrum, kde si můžete dopřát masáže, saunu nebo dokonce meditaci.

Pro ty, kteří hledají něco jednoduššího a cenově dostupnějšího, můžeme doporučit Katoomba YHA. Toto ubytování nabízí několik druhů pokojů, včetně dormitory pokojů pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze. Kromě toho tento hostel má společnou kuchyň a společenskou místnost, takže zde můžete poznat spoustu zajímavých lidí z celého světa.

Poslední možností ubytování, kterou bychom vám chtěli doporučit, je Spicers Sangoma Retreat. Tento luxusní resort se nachází v oblasti Bowen Mountain a nabízí ubytování v pouhých pěti vilách s privátním bazénem. Každá vila je prostorná a má krásné interiéry, které jsou inspirované africkou kulturou. Kromě toho zde můžete navštívit také wellness centrum, kde si můžete užít masáže, pedikúru nebo dokonce i lekce jógy.

Jak vidíte, v Blue Mountains máte rozhodně z čeho vybírat, ať už hledáte luxusní ubytování nebo spíše levnější variantu. Toto místo je naprosto jedinečné a určitě stojí za návštěvu, tak neváhejte a rezervujte si ubytování hned teď!


Počasí Austrálie Blue Mountains (New South Wales)


Blue Mountains jsou jedním z nejvýznamnějších přírodních záznamů v Austrálii a nachází se ve státě Nový Jižní Wales. Tento rozlehlý národní park je známý nejen svou pozoruhodnou krásou, ale také pro své jedinečné a často proměnlivé klima.

Austrálie se nachází na jižní polokouli, což znamená, že její roční období jsou opačná než většina zemí severní polokoule. Blue Mountains mají své jedinečné klimatické podmínky v důsledku svého položení ve vyšší nadmořské výšce. To má vliv na teploty a množství srážek v této oblasti.

Během australského léta, které probíhá od prosince do února, může být ve vyšších částech Blue Mountains velmi horko. Průměrné teploty se mohou pohybovat kolem 30 °C, ale mohou dosáhnout i vyšších hodnot. Vzhledem k tomu, že hora Leura, jedno z nejvýznamnějších turistických míst v oblasti, se nachází ve vyšší nadmořské výšce, lze očekávat mírně chladnější podmínky.

Během podzimu, který probíhá od března do května, začíná období dešťů. Tyto deštivé podmínky dodávají Blue Mountains jejich charakteristickou zelenou a bohatou vegetaci. Srážky jsou ve vyšších oblastech mnohem vyšší než ve své okolí.

Zima (červen až srpen) je obdobím, kdy se teploty v Blue Mountains daří dostat pod nulu. Sněžení je vzácné, ale občasné krátkodobé sníhové přeháňky jsou možné. Každý rok přitahují milovníky zimních sportů, jako je snowboarding a lyžování.

Na jaře (září až listopad) se příroda probouzí k životu, a celý národní park je obklopen krásnými květinami. Teploty se začínají zvyšovat a sluneční záření je živé a příjemné, což láká turisty z různých částí světa.

Je důležité mít na paměti, že počasí v Blue Mountains může být nepředvídatelné a měnit se během dne. Proto je vhodné přinést si s sebou vhodné oblečení, které umožní pohodlné přizpůsobení se měnícím podmínkám.

Blue Mountains jsou jedním z nejkrásnějších míst v Austrálii. Bez ohledu na počasí, které tam můžete očekávat, tato nádherná oblast nabízí neuvěřitelné scenérie, fascinující divokou přírodu a nekonečné možnosti pro turistické aktivity.


Dovolená Austrálie Blue Mountains (New South Wales)


Austrálie je země plná malebných a úchvatných přírodních scenérií a jedním z nejpůsobivějších míst, které si můžete vychutnat při své cestě po této zemi, jsou modré hory, známé také jako Blue Mountains. Tento zázrak přírody se nachází v oblasti New South Wales, asi hodinu jízdy od metropole Sydney a nabízí nezapomenutelný zážitek z australského buše.

Modré hory jsou jednou z nejikoničtějších turistických atrakcí v Austrálii a jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Ať už jste nadšenci do přírody, dobrodruzi nebo milovníci outdoorových aktivit, Blue Mountains mají pro každého něco k prozkoumání.

Nejpopulárnějším místem pro návštěvu v Blue Mountains je Echo Point, kam míří většina turistů, aby obdivovala ikonickou skalnatou formaci známou jako Tři sestry. Zahalené v dramatičtí mlze a tajemným vzhledem, Tři sestry jsou jedním z hlavních symbolů Blue Mountains. Z Echo Point si můžete také užít ohromující výhled na údolí Jamison, které vás očaruje svou rozmanitostí a přírodní ljepotou.

Dalším nezbytným zastavením je Scenic World, který nabízí širokou škálu zážitků uprostřed přírody. Zde můžete svézt na nejstrmější lanovce na světě, Skyway, která vás vynese nad koruny stromů, odkud si můžete vychutnat dech beroucí pohled na divokou krajinu a zdánlivě nekonečné hory. Poté můžete vyrazit na procházku po dřevěných chodnících ve Scenic Walkway a objevovat horské potoky, vodopády a bukové lesy na vlastní kůži.

Pro milovníky outdoorových aktivit je tu také mnoho možností. Můžete se vydat na jedinečnou túru po Grand Canyon Track, což je asi pětitunová procházka, která vás zavede skrz strmé útesy, podél vodopádů a okolo klidných potoků. Je to skvělý způsob, jak si opravdu vychutnat krásy australské divočiny.

Pokud jste na dovolené s dětmi, nezmeškejte Taronga Zoo, který je domovem pro více než 350 druhů zvířat. Tato unikátní zoo nabízí možnost setkat se tváří v tvář s některými z nejohroženějších druhů zvířat a je to nezapomenutelná zkušenost pro celou rodinu.

Blue Mountains jsou doslova rajským zákoutím pro přírodu a dobrodružství. Nechte se unést nádhernými výhledy, procházkami po bukových lesích a nekonečným klidem, který zde vládne. Navštivte toto ohromující přírodní divadlo a dopřejte si dovolenou, kterou nezapomenete.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky