Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Fidži Ovalau Island

Letenka Fidži Ovalau Island


Fidži je známé jako jedno z nejkrásnějších rájů na Zemi díky svým bílým písčitým plážím, průzračnému moři a úchvatné přírodě. Jedním z nejzajímavějších ostrovů v této oblasti je Ovalau Island - malebný kousek ráje, který láká návštěvníky ze všech koutů světa. A jak se tam nejlépe dostat? Samozřejmě letenkou Fidži Airways!

Fidži Airways je národní leteckou společností Fidži a poskytuje přímé lety do mnoha oblíbených destinací na Fidži, včetně letiště v hlavním městě Suva. S komfortními a moderními letadly, příjemným personálem a širokým spektrem služeb zajišťuje Fidži Airways svým pasažérům příjemný letový zážitek.

Let na Ovalau Island začíná v mezinárodním letišti Nadi na západním pobřeží Viti Levu, hlavního ostrova Fidži. Zde si můžete vychutnat pohodlnou cestu letadlem Fidži Airways a nad krajinou se rychle přenesete do přístavního města Levuka, bývalého hlavního města Fidži. Let trvá asi hodinu a během této doby se můžete těšit na úchvatné výhledy na tyrkysové moře, korálové útesy a zelené kopcovité hory.

Levuka, která byla zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO, je prvním městem Fidži a překypuje historií a kulturou. Po příletu na Ovalau Island se zdejší ulice, které jsou lemované historickými budovami, stanou vaší vlastní dobrodružnou cestou zpět v čase. Procházejte se po starobylých uličkách, navštivte místní trhy nabízející čerstvé tropické ovoce a zeleninu, a nezapomeňte si užít atmosféru města, která je jedinečná.

Po prozkoumání Levuky se vydejte na další dobrodružství na Ovalau Island. Uvidíte nádherné pláže obklopené kokosovými palmami a azurovým mořem, ideální pro odpočinek a relaxaci. Milovníci vodních sportů si mohou vychutnat šnorchlování nebo potápění v křišťálově čistých vodách, které jsou domovem rozmanitého podmořského světa.

Ovalau Island je také výchozím bodem pro výlety do nedalekého chráněného přírodního parku Namena Marine Park. Tento park je jedním z nejkrásnějších korálových útesů na světě a je domovem pro ohromující biodiverzitu. Potápěči budou fascinováni rozmanitým životem v podmořském ekosystému tohoto parku.

Po dni plném dobrodružství se můžete vrátit na Ovalau Island, relaxovat na pláži a obdivovat zářivý západ slunce. Vydejte se na večeři do jedné z místních restaurací, kde si můžete vychutnat řadu čerstvých mořských plodů a tradiční fidžijskou kuchyni.

Letenka Fidži Airways je tedy bránou do tohoto ráje a poskytuje vám příležitost objevit krásy Ovalau Island. Neváhejte tedy a vydejte se na tento fascinující ostrov, který vás nadchne svou přírodní krásou a pohostinností svých obyvatel.


Ubytování Fidži Ovalau Island


Fidži je jedním z nejkrásnějších míst na světě a je to dokonalé místo pro dovolenou. Jedním z nejlepších ostrovů na Fidži je Ovalau Island, který je také známý jako „ostrov pověřený historií a kulturou“. Tento ostrov je dokonalým místem k pobytu, pokud hledáte nádhernou přírodu, slunce, písek a místní kulturu.

Na ostrově Ovalau najdete mnoho druhů ubytování, které splňují vaše potřeby a rozpočet. Zde jsou některé z nejlepších ubytování, která můžete na ostrově najít:

1. Levuka Homestays - Pokud hledáte ubytování, které není příliš drahé, ale přesto čisté a pohodlné, Levuka Homestays jsou tím pravým místem pro vás. Tento ubytovací komplex se nachází jen kousek od města Levuka a nabízí vám východisko k úžasným plážím a dalším přírodním krásám ostrova.

2. Ovalau Holiday Resort - Pokud hledáte luxusní dovolenou na Fidži, oválné rekreační centrum je tím pravým místem pro vás. Tento resort nabízí nejlepší zázemí, luxusní pokoje a apartmány s výhledem na moře a řadu dalších přidaných hodnot pro potěšení svých hostů.

3. Natalei Eco Lodge - Pokud hledáte pohodlné a tradiční ubytování na Fidži, Natalei Eco Lodge je pro vás to pravé. Tento komplex nabízí domy vyrobené z tradičních materiálů, jako jsou bambus a dřevo, takže se budete cítit jako součást místní kultury.

4. Nanuaq Terrace - Pokud hledáte soukromí a klid, Nanuaq Terrace je ideální místo pro vás. Tento ubytovací komplex je umístěn v krásném prostředí ostrova a nabízí pohodlné a luxusní pokoje, stejně jako skvělé služby, které vás budou doprovázet během vašeho pobytu.

Na ostrově Ovalau si také můžete pronajmout byt, pokoj v rodinném domě nebo bungalov. S mnoha možnostmi ubytování ve všech cenových kategoriích můžete snadno najít to, co hledáte.

Celkově lze říci, že Ovalau Island je dokonalým místem pro dovolenou a nabízí mnoho možností ubytování pro každého. Od tradičních bungalovů po hotely s luxusním zázemím, na ostrově najdete to, co vám vyhovuje. Takže si můžete užít nádherné pláže, modré moře a kulturu tohoto krásného místa na světě.


Počasí Fidži Ovalau Island


Fidži - jedno z nejrůznějších ostrovních souostroví na světě. Hlavní ostrov této země, Viti Levu, se nachází na západě Fidži a nabízí návštěvníkům mnoho krásných pláží a přírodních scenérii. Avšak nejmenší ostrov souostroví, Ovalau Island, ležící na východě, je místo o kterém se vám bude hnout žaludek.

Klima na Fidži je tropické s vysokou vlhkostí a vyššími teplotami, což nabízí ideální podmínky pro pěstování plodin a rybolov. Na ostrově Ovalau Island můžete očekávat mírnější klima a nižší teploty, díky jeho níže položenému přírodnímu prostředí.

Během letních měsíců (od listopadu do dubna) může teplota dosáhnout až 30 stupňů Celsia a vlhkost dosahuje klidně až 100%. Během těchto měsíců může být také období dešťů, proto se doporučuje přinést si deštník a chránit své věci v neprodyšných igelitových obalech.

Opravdovou výhodou návštěvy Ostrova Ovalau však jsou měsíce zimního a jarního období (červen až říjen), kdy se teploty pohybují mezi 20 a 25 stupni Celsia. Během těchto měsíců je také menší riziko mořských bouří a hurikánů.

Když se ohledně počasí na Ostrovu Ovalau řekne, může to být pro turisty překvapivější než na jiných fidžijských ostrovech, ale zároveň nabízí příjemné zážitky, které si můžete užít, aniž byste se museli upínat na klimatizaci.

Takže, pokud se chystáte na Fidži a plánujete navštívit i Ostrov Ovalau, počítám s tím, že toto informace ohledně počasí vám pomůžou naplánovat si ideální čas na návštěvu tohoto exotického ostrova.


Dovolená Fidži Ovalau Island


Fidži je jednou z nejkrásnějších a nejexotičtějších turistických destinací na světě. Tyto tichomořské ostrovy nabízejí úchvatné pláže, úchvatnou kulturu a skvělou zábavu. Pokud se chystáte na Fidži, určitě byste si měli zarezervovat čas pro návštěvu také jednoho z nejhezčích míst na ostrovech - Ovalau Island.

Ovalau Island se nachází v blízkosti hlavního města ostrovů, Suva, a je to jedno z mnoha ostrovů, které tvoří skupinu Lomaiviti. Tento ostrov je téměř kruhového tvaru a má elegantní a kouzelnou atmosféru, kterou nelze popsat slovy. Zdejší obyvatelé, kteří jsou známí jako Lovoni, jsou velmi přátelští a vítají turisty.

Ovalau Island nabízí spoustu možností, jak si užít zábavu a vidět neuvěřitelné věci. Nejlepším způsobem, jak prozkoumat tento ostrov, je pěší turistika nebo cyklistika. Tato aktivita vám umožní prozkoumat mnoho místních vesnic a zdát se vám bude, jako byste se vrátili zpět v čas. Poslední města bez automobilů se nacházejí právě zde.

Pokud hledáte adrenalinové zážitky, tak Ovalau Island určitě nezklame. Můžete se vydat na drsnou kanoistiku, ponoření nebo na plavbu lodí, během které si můžete prohlédnout korálové útesy plné různých druhů mořských živočichů. Zájemci o rybaření si zde rovněž přijdou na své, jelikož je zde vyhlášená rybářská oblast.

Ovalau Island má také spoustu kulturních skvostů. Můžete si udělat výlet do vesnic Lovoni, kde se můžete seznámit s původním způsobem života ostrovanů Fidži. V blízkosti vesnice se nachází pláž, kde se můžete koupat a užívat si slunce.

Kromě plážového života a kulturních zajímavostí je na tomto ostrově také spousta restaurací a stánků s místními specialitami. Tradiční fidžijská jídla jsou plná exotických přísad a pikantních koření. Jeho bílý chléb, vodní meloun nebo populární Fidžijská masovka je něco, co byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Vzhledem k tomu, že se Ovalau Island nachází v blízkosti Suva, je možné se sem dostat poměrně snadno. Existuje několik cest, jak se na ostrov dostat. Můžete si pronajmout auto, nebo si objednat místní dopravu. Zpět na hlavní ostrov se dostanete lodí.

Ovalau Island je jedním z nejkrásnějších míst na Fidži, na které byste si rozhodně měli vzít čas. Platba v podobě zaplacení za dopravu, ubytování a jídlo zde určitě stojí za to. Tak na co ještě čekáte? Vydajte se na nevšední dovolenou na Fidži!


Nejčastější dotazy a odpovědi Fidži Ovalau Island


Níže najdete několik nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně ostrova Ovalau na Fidži:

1. Kde se nachází ostrov Ovalau?
Ostrovy Ovalau se nacházejí ve východní části Fidži, asi 60 km od hlavního města Suva. Je to druhý největší ostrov v Fidži a má rozlohu přibližně 136 čtverečních kilometrů.

2. Jak se na ostrov Ovalau dostanu?
Nejčastější způsob, jak se dostat na ostrov Ovalau, je trajektem zpřístavu Viti Levu do přístavu Levuka. Plavba trvá asi 2 hodiny. Alternativou je také letadlo, které létá z mezinárodního letiště Nausori u Suva na letiště Levuka.

3. Jaké jsou hlavní atrakce na ostrově Ovalau?
Ostrov Ovalau nabízí návštěvníkům bohatou kulturu a přírodu. Hlavními atrakcemi jsou městečko Levuka, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, tradiční fidžijské vesnice, horské túry, korálové útesy vhodné pro potápění a šnorchlování a promenáda na různých plážích.

4. Jaké aktivity mohu na ostrově Ovalau podniknout?
Mezi oblíbené aktivity patří procházky a túry po přírodě, potápění, šnorchlování, rybaření, jízda na kajaku, prozkoumávání tradičních vesnic a koupání na plážích. Můžete také navštívit historické památky a muzea v Levuce.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrova Ovalau?
Nejlepší čas na návštěvu ostrova Ovalau je v suchém období, které trvá od května do října. Teploty jsou příjemné a srážky jsou minimální. Během deštivého období, které je od listopadu do dubna, může být vyšší vlhkost a možnost tropických bouří.

Doufám, že tyto odpovědi Vám pomohly s informacemi o ostrově Ovalau na Fidži.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky