Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Itálie Matera

Počasí Itálie Matera


Matera je malebné historické město ležící v jižní části Itálie. Nachází se v regionu Basilicata a je známé svými unikátními skalními osadami, které jsou zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO. Navštěvovatelsky přitažlivé a historicky bohaté město Matera je také známé svým velmi příjemným a vlídným počasím.

Počasí v Materu je typicky středomořské, což znamená, že má horká a suchá léta a mírná a vlhká zimní období. Léto, které trvá od června do září, je obdobím, kdy Matera zažívá nejteplejší a nejsušší počasí. Průměrné teploty se pohybují okolo 30 stupňů Celsia a místy mohou dokonce přesáhnout 40 stupňů. V tomto období je také poměrně málo srážek, takže návštěvníci se mohou těšit na slunečné a suché dny.

Jesen je obdobím přechodu, kdy teploty začínají klesat, ale stále zůstávají relativně teplé. Můžeme očekávat průměrné teploty kolem 20 stupňů Celsia a srážky se začínají zvyšovat.

Zima v Materu je mírná, ale stále poměrně vlhká. Průměrné teploty se pohybují kolem 10 stupňů Celsia, ale mohou klesnout až na několik stupňů pod nulou. Večery a noci jsou obzvláště chladné, takže je důležité si vzít s sebou teplé oblečení. Matera občas také zažívá deštivé dny a sněžení.

Jaro je další přechodné období s mírnými teplotami kolem 15-20 stupňů Celsia. V této době se do Matera vrací kvetoucí zeleň, což dává městu ještě větší kouzlo.

Díky své poloze v jihu Itálie je Matera obecně chráněna před extrémně vysokými nebo nízkými teplotami. Je to ideální destinace pro milovníky teplého počasí, kteří hledají jedinečné kulturní zážitky. Matera nabízí mnoho příležitostí k prozkoumání své historické památky, jeskynní osady, úchvatných výhledů a místní kuchyně.

Pokud se chystáte navštívit Materu, je nejlepší vybavit se oblečením, které odpovídá ročnímu období. Při návštěvě v létě nezapomeňte na krém na opalování, klobouk a lehké oblečení, které vám pomůže vyhnout se přehřátí. V zimě se doporučuje vrstvené oblečení, teplé boty a deštník nebo pláštěnka pro případ deště.

Matera je fascinující destinace s bohatou historií a příjemným počasím po většinu roku. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit toto úžasné město, budete mít příležitost objevit jeho neuvěřitelné krásy a užít si teplou a příjemnou atmosféru Itálie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Matera


1. Jak se dostanu do Matera?
Odpověď: Z řady italských měst je možné dojet do Matera autobusem nebo vlakem. Nejbližším mezinárodním letištěm je v Bari, odkud je možné pokračovat autobusem nebo vlakem do Matera.

2. Jak dlouho trvá cesta z Bari do Matera?
Odpověď: Cesta z Bari do Matera trvá přibližně hodinu vlakem nebo autobusem.

3. Co je nejlepší čas na návštěvu Matera?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Matera je na jaře (květen a červen) a na podzim (září a říjen), kdy je příjemné počasí a nejsou moc velké davové špičky.

4. Kolik stojí vstupenka do Sassi di Matera?
Odpověď: Vstup do historického středu Matera, známého jako Sassi di Matera, je volný. Navštívit můžete uličky, kostely a další památky zdarma.

5. Existují v Matera omezení pro automobily?
Odpověď: Ano, historické jádro Matera je pěší zónou, tudíž je návštěvníkům zakázán vjezd autem. Doporučuje se parkování mimo centrum a pak pokračování pěšky.

6. Jakými jazyky se mluví v Matera?
Odpověď: V Matera se mluví převážně italsky. V turisticky exponovaných oblastech můžete očekávat komunikaci také anglicky.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Matera?
Odpověď: Prohlídka Matera může trvat různě dlouho v závislosti na vašich zájmech a čase, který máte k dispozici. Pokud chcete jen projít historickým jádrem, můžete to udělat během několika hodin. Prohlídka kostelů a dalších památek si však může vyžádat více času.

8. Co vidět v Matera mimo historické jádro?
Odpověď: Mimo historické jádro Matera stojí za návštěvu například hřbitov Rimski Sassi, kde jsou vytesány hrobky do skal, nebo starobylá jeskynní sídla ve venkovských oblastech.

9. Jsou v Matera restaurace a kavárny?
Odpověď: Ano, v Matera najdete velký počet restaurací, kaváren a vináren, kde si můžete vychutnat typické jihoitalské speciality.

10. Jaké jsou další možnosti výletů z Matera?
Odpověď: Z Matera můžete podniknout výlet do přírodního parku Alta Murgia nebo navštívit další historická města v blízkém okolí, jako je například Alberobello se známými Trulli domky.


Ubytování Itálie Matera


Itálie je známá nejen svou překrásnou přírodou, bohatou historií a vynikající kuchyní, ale také jedinečným ubytováním. Jedním z těchto fascinujících míst je i město Matera.

Matera se nachází v jižní části Itálie, v regionu Basilicata. Toto město je známé svými skalními kostely, jeskynními sídly a historickým jádrem, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jedním z hlavních lákadel Matera je právě unikátní ubytování, které je zde k dispozici. Zatímco většina měst nabízí tradiční hotely a penziony, Matera je oázou autenticity a neobvyklého ubytování.

Jeskynní sídla, známá jako "Sassi di Matera", jsou nezapomenutelným zážitkem. Tyto jeskynní komplexy byly původně obydleny již před tisíci lety a poskytovaly útočiště obyvatelům před nepříznivými povětrnostními podmínkami a útoky nepřátel. Dnes mnoho z těchto jeskyní bylo přeměněno na kouzelná ubytovací zařízení.

Pokud se rozhodnete pro pobyt v jedné z těchto jeskýň, můžete zažít jedinečnou atmosféru Matera. Ubytování je často vybaveno moderním komfortem, jako je vlastní koupelna a klimatizace, ale stále si zachovává původní charakter a kouzlo. Mnoho jeskýň nabízí velké okna s výhledem na okolní skalní formace a malebné uličky Matera, což je ideální pro romantický pobyt.

Dalším zajímavým ubytováním v Matera jsou historické paláce a vily, které byly proměněny na luxusní hotely. Tyto elegantní a dokonale zachovalé budovy vám nabídnou prvotřídní pohodlí a nádherný výhled. Mnoho z těchto hotelů vám také umožní ochutnat italskou kuchyni ve svých vlastních restauracích, kde jsou podávány místní speciality.

Pokud preferujete menší a útulnější ubytování, v Matera nenajdete nedostatek rodinných penzionů a apartmánů. Tyto ubytovací zařízení jsou často provozovány místními rodinami a nabízejí osobní přístup a šarm. Můžete si vybrat mezi moderně zařízenými apartmány a tradičními domy s vnitřními nádvořími, kde si budete připadat jako místní obyvatelé.

Matera je také výborným výchozím bodem pro objevování regionu Basilicata. Můžete si pronajmout auto a vydat se na cestu po okolních vesnicích a přírodních záznamech. Po náročném dni plném objevování se můžete těšit na to, že se vrátíte do svého jedinečného a pohodlného ubytování v Matera.

Ať už se rozhodnete pro pobyt v jeskýni, historickém paláci nebo rodinném penzionu, Matera vám poskytne nezapomenutelný zážitek. To vše ve spojení s úžasným okolním prostředím, bohatou historií a vynikající kuchyní, kterou si můžete vychutnat v jedné z místních restaurací. Nechte se unést kouzlem Matera a jejího neobvyklého ubytování.


Letenka Itálie Matera


Matera je malebné historické město, které se nachází v jižní části Itálie. Jeho staré město, známé také jako Sassi di Matera, je jedním z nejstarších kontinuálně obydlených sídel na světě a bylo zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Pokud se rozhodujete pro letenku do Itálie, návštěva Matera by neměla chybět ve vašem plánu. Tohle neuvěřitelné město nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti, s historickými skvosty pocházejícími z různých obdobích. Mnoho budov v Matera je vytesáno přímo do vápencové skály, což dodává tomuto místu neopakovatelnou atmosféru.

Pěší prohlídka Matera vám umožní procházet se úzkými uličkami, které jsou obloženy kamenitými domy a pestrými balkony. Hlavní atrakcí tohoto starobylého centra je katedrála Svatého Kateřiny Alexandrijské, která pochází z 13. století a je složená z různých architektonických slohů.

Další zajímavá místa v Matera jsou například Palazzo Lanfranchi, které je domovem Národního muzea paleolitu, a také Casa Grotta di Vico Solitario, což je tradiční jeskynní dům, který byl restaurován a představuje život v Matera během první poloviny 20. století.

Matera je také známá díky svému filmovému využití. Toto město sloužilo jako kulisa pro mnoho filmů, včetně slavného biblického eposu "Passion of the Christ" režiséra Mela Gibsona.

Kromě historického centra Matera se v okolí nachází také mnoho přírodních krás. Rezervace Parco della Murgia Materana nabízí nádherné výhledy na okolní krajiny a skalní hřiby, které jsou skvělým místem pro výlety a pěší turistiku.

Při plánování cesty do Matera je možné využít letenku do letiště v Bari, které se nachází zhruba 65 kilometrů severně od Matera. Po příletu na letiště je k dispozici mnoho možností, jak se dostat do Matera, včetně veřejné dopravy a pronájmu auta.

Při návštěvě Itálie by neměl chybět výlet do neobvyklé Matera. Toto historické město vám poskytne nezapomenutelný zážitek a pohled do minulosti, který vás uchvátí svou jedinečností a krásou. Využijte letenku do Itálie a dovolte si objevit tuto skrytou perlu.


Dovolená Itálie Matera


Itálie je známá svou bohatou historií, architekturou a úchvatnými scenériemi. Jedním z míst, která si zaslouží vaši pozornost při návštěvě Itálie, je město Matera. Nachází se v jižní části země, v regionu Basilicata, a je známé pro své unikátní jeskynní domy a historický komplex Sassi di Matera.

Matera je jedním z nejstarších obydlených sídel na světě, kde se lidé usídlili již před tisíci lety. Jeho historie sahá až do pravěku, a dnes je považován za kulturní dědictví UNESCO. Jeden z nejcharakterističtějších prvků Matera jsou Sassi, které jsou útesy ve tvaru jeskyň vytesané do kamene. Tyto jeskyně byly původně používány jako příbytky a dnes jsou mnohé z nich přeměněny na hotely, restaurace a obchody.

Při procházce ulicemi Matera je nemožné se nezamilovat do jeho kamenitých útesů a malebných domků. Město je plné úzkých uliček, schodů a malých náměstí, které vytvářejí jedinečnou atmosféru. Prozkoumání Sassi di Matera je jako cesta do minulosti, kdy se lidé živili zemědělstvím a chovem dobytka. Některé jeskynní domy mají i dětské hřiště, kostely a kláštery, které svědčí o bohaté historii a náboženském vlivu ve městě.

Mimo Sassi existuje v Matera také moderní část, která nabízí živou atmosféru s obchody, kavárnami a restauracemi. Jídlo je jedním z nejlepších způsobů, jak si užít italskou kulturu, a v Matera to není jinak. Město je známé pro své tradiční jídlo, jako je orecchiette (tradiční domácí těstoviny) a chutné pečivo. Restaurace nabízejí také široký výběr vína z regionu Basilicata, které je známé pro své lákavé a kořenité chutě.

Při návštěvě Matera, nezapomeňte navštívit také jeho historické památky. Mezi nejvýznamnější patří katedrála Matera, která se nachází na centrálním náměstí. Tato katedrála je příkladem soudobého středomořského architektonického stylu a nabízí úžasný výhled na celé město. Další významnou atrakcí je hrad trůnu (Castello Tramontano), který se tyčí nad městem a poskytuje nádherný výhled na krajinu Basilicata.

Matera není jen místem bohatým na historii a kulturu, ale také je ideálním výchozím bodem k prozkoumání okolního regionu. V blízkosti se nachází národní park Pollino, který je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. Nachází se zde také řada malebných vesnic a měst, které stojí za návštěvu, jako je Alberobello s jeho tradičními trullovými domy a město Taranto s jeho krásnými plážemi.

Matera je jedním z míst, které stojí za to navštívit při cestě do Itálie. Jeho jedinečná atmosféra, krásné krajiny a bohatá historie nadchnou každého návštěvníka. Bez ohledu na to, zda jste milovník historie, architektury nebo přírody, Matera vám nabídne něco, co vás očaruje a nezapomenutelné zážitky.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky