Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Cyprus Troodoské hory

Dovolená Cyprus Troodoské hory


Cyprus je ostrovová země v Středozemním moři, která je známá svými krásnými plážemi a slunečným počasím. Mnoho turistů se sem každý rok vydává, aby si užilo relaxační dovolenou na překrásných plážích a vychutnalo si skvělé mořské plody. Ale co když vás nebaví jen ležet na pláži a slunit se? Co když upřednostňujete dovolenou v horách s přírodou, jež nabízí krásné výhledy a outdoorové aktivity? V takovém případě je pro vás ideální destinací Troodoské hory na Kypru.

Troodoské hory jsou nejvyšší pohoří na tomto ostrově a nacházejí se v centrální části země. Jejich vrcholy dosahují výšky až 1951 metrů a vykazují členité hřebeny a hluboké údolí, která tvoří nádherné scenérie. Turisté sem mohou přijet v jakoukoli roční dobu, protože každá sezóna nabízí něco jiného.

V zimě se Troodoské hory promění v horské středisko, kde si můžete užít sjezdařské a běžecké lyžování. Sjezdovky zde nabízejí různé obtížnosti, takže všichni, od začátečníků po pokročilé lyžaře, si zde najdou to své. Mírné zimní podnebí na Kypru znamená, že sněhové podmínky jsou zde ideální pro zimní sporty.

Na jaře a v létě se pak Troodoské hory promění v ráj pro turisty, kteří si přejí uniknout od rušného pobřeží a ochladit se v horském prostředí. Můžete se projet horským kolem po speciálně upravených cyklistických trasách nebo si vyjít na jednu z mnoha pěších túr. Hory jsou oplývající překrásnou flórou a faunou, takže vás překvapí kvetoucí orchideje, zvuky ptáků a možná uvidíte i vzácná zvířata jako je muflon kyperský.

Kromě outdoorových aktivit nabízí Troodoské hory také historické kostely a kláštery, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Například klášter Kykkos je jedním z nejnavštěvovanějších míst v oblasti. Je zde možné obdivovat úžasné fresky a architekturu.

Pokud jde o ubytování, ve vesnicích v Troodoských horách najdete luxusní horské hotely, ale také rustikální rodinné penziony, kde se můžete seznámit s místní kulturou a tradicemi. Místní gastronomie je také pozoruhodná, a tak si můžete vychutnat lahodné kyperské speciality.

Pokud se chystáte na dovolenou na Kypru a hledáte odlišnou zkušenost, neváhejte zvolit Troodoské hory. Bez ohledu na roční dobu najdete zde krásnou přírodu, historii a nezapomenutelné zážitky.


Letenka Cyprus Troodoské hory


Cyprus Troodoské hory: Vysoké hory a relaxace v jednom

Cyprus je krásná země plná památek a turistických atrakcí, ale také přírodních krás. Jednou z největších přírodních atrakcí na ostrově jsou Troodoské hory, které svou krásou a klidem přitahují celou řadu turistů.

Troodos jsou nejvyšší pohoří Kypru. Nachází se hlavně v centrální části ostrova, a to v nadmořské výšce až 1951 metrů. Na vrcholu hory Vouni znajdete dokonce sněžné pokrývky, což je poměrně nevšední zážitek v zemi, která je proslulá především teplem a sluncem.

V Troodoských horách najdete také mnoho klášterů a kostelů. Například klášter Kykkos, který je v současné době nejvýznamnějším pravoslavným klášterem na Kypru. Klášter byl postaven v roce 1092 a dodnes je obklopen krásným přírodním prostředím.

Pro turisty jsou Troodoské hory ideálním místem pro relaxaci a odpočinek od každodenního shonu. Najdete zde mnoho hotelů a apartmánů, které nabízejí ubytování v těsné blízkosti přírody. V letních měsících je zde také mnoho turistů, kteří sem přijíždějí kvůli horským stezkám a turistickým trasám.

Pokud se rozhodnete navštívit Troodoské hory, nezapomeňte na svačinu a pití, protože v některých částech pohoří nejsou žádné obchody. Vstup do národního parku je zdarma, ale pokud se rozhodnete jet do výšin až na vrchol hory, musíte zaplatit poplatek za vjezd.

Pokud chcete navštívit Cyprus a Troodoské hory, doporučujeme se podívat po levných letenkách. Ty vám umožní ušetřit peníze na cestování a více si užít krásy této země. Letenky na Cyprus najdete u mnoha leteckých společností.

Troodoské hory jsou krásným místem, které nabízí něco pro každého. Turisté si zde mohou odpočinout, vychutnat si přírodní krásy a objevovat nová místa. Navštivte Cyprus a dostaňte se až na vrchol hory Vouni, abyste si užili neuvěřitelný výhled na celý ostrov.


Ubytování Cyprus Troodoské hory


Cyprus je krásný ostrov jihovýchodní Evropy, který nabízí nejen nádherné pláže, ale také malebné horské oblasti. Jednou z nejpopulárnějších oblastí pro rekreační aktivity na ostrově jsou Troodoské hory. Tyto hory se nacházejí na západním pobřeží ostrova a jsou oblíbeným místem pro turisty, kteří se chtějí vyhnout přeplněným letoviskům a užít si pobyt v klidnějším prostředí.

Pokud hledáte ubytování v Troodoských horách, máte na výběr z mnoha možností. Můžete si vybrat z luxusních hotelů s krásným výhledem na hory, nebo z menších rodinných penzionů. Mnoho turistů si také vybírá ubytování v horských chatách a apartmánech, aby si užili pocit pobytu v horách.

Jedním z oblíbených hotelů v Troodoských horách je Troodos Hotel, který se nachází na nejvyšším bodě Troodoských hor. Tento historický hotel byl postaven v roce 1929 a nabízí pohodlné pokoje s výhledem na hory a lesy. Hotel má také vlastní restauraci, která nabízí tradiční kyperskou kuchyni.

Další populární možností je hotel Forest Park, který se nachází v klidném prostředí v blízkosti lesa. Hotel nabízí moderní a prostorné pokoje s výhledem na okolní lesy a hory. Hosté se mohou těšit na bazén, saunu a fitness centrum, stejně jako na výborné jídlo v restauraci.

Pro turisty, kteří preferují menší ubytování, je ideální možností horská chata. Mnoho z těchto chat nabízí tradiční kyperskou atmosféru a výhled na malebné okolí. Mezi oblíbené chaty patří například chata Platres, která se nachází v krásné horské vesnici. Tato chata nabízí prostorný obývací pokoj s krbem, dvě ložnice a kuchyňský kout.

Jinou možností je pronájem apartmánu. V Troodoských horách najdete mnoho moderních a prostorných apartmánů s balkóny a ohromujícím výhledem na hory. Jedním z nejlepších apartmánů v oblasti je Moniatis Mountain House, který se nachází v malebné horské vesnici. Tento apartmán nabízí moderní vybavení a působivý výhled na okolní krajiny.

Nakonec nezapomeňte, že Tyroodoské hory nabízí řadu outdoorových aktivit, jako jsou turistika, horská kola, jízda na koni a golfová hřiště. Ať už preferujete luxusní hotelový pobyt nebo uklidňující pobyt v horské chatě, určitě najdete ubytování v Troodoských horách, které splní vaše požadavky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Troodoské hory


1. Jaké jsou hlavní atrakce v Troodoských horách na Kypru?
- Mezi hlavní atrakce patří klášter Kykkos, vesnice Kakopetria a Omodos, pohoří Olympus, kaskády Milomeris a Kalidonia, vinice a různé turistické stezky.

2. Jak se dostat do Troodoských hor?
- Lze se dostat do Troodoských hor autem, které je nejčastější způsob dopravy. Dále je možné využít také místní autobusy, které spojují hlavní obce a turistické atrakce v této oblasti.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Troodoských hor?
- Nejlepší čas na návštěvu Troodoských hor je od jara do podzimu, kdy je příjemné počasí a teplo. V zimě lze také navštívit toto pohoří, protože se zde nachází největší lyžařské středisko na Kypru.

4. Jaké aktivity lze v Troodoských horách podniknout?
- V Troodoských horách je možné se věnovat různým aktivitám, jako je turistika, horská cyklistika, pěší turistika, lyžování (v zimě), návštěva historických památek a klášterů, ochutnávka místních vín apod.

5. Kde se nachází nejlepší turistické stezky v Troodoských horách?
- Mezi nejlepší turistické stezky v Troodoských horách patří Artemis Trail, Atalante Trail, Caledonia Trail a Avakas Gorge. Tyto stezky nabízejí krásnou přírodu a úchvatné výhledy.

6. Jaká je průměrná nadmořská výška Troodoských hor?
- Průměrná nadmořská výška Troodoských hor je přibližně 1 950 metrů, s nejvyšším vrcholem Olympos ve výšce 1 952 metrů.

7. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Troodoských horách?
- V Troodoských horách můžete najít různé ubytovací zařízení, jako jsou hotely, horské chaty, penziony a apartmány. Nejlepší ubytovací možnosti se nacházejí v blízkosti hlavních atrakcí a turistických stezek.

8. Jaká je místní kuchyně a kde je nejlepší ochutnat místní speciality v Troodoských horách?
- Místní kuchyně na Kypru je ovlivněna jak tradičními kyperskými jídly, tak také řeckou kuchyní. V Troodoských horách je možné ochutnat místní speciality v místních tavernách a restauracích v obcích jako je Omodos, Kakopetria nebo Platres. Mezi typické pokrmy patří moussaka, souvlaki, haloumi, lokuces (bramborové lívance) a baklava.

9. Jak dlouho trvá výlet do Troodoských hor z Limassolu nebo Nikósie?
- Vzdálenost mezi Limassolem a Troodoskými horami je přibližně 60 kilometrů a dojíždět sem trvá přibližně 1,5 - 2 hodiny autem. Ze Nikósie je cesta delší, přibližně 85 kilometrů, a dojíždění trvá také asi 1,5 - 2 hodiny autem.

10. Jsou Troodoské hory vhodné pro rodinné výlety?
- Ano, Troodoské hory jsou vhodné i pro rodinné výlety. Existuje zde řada turistických stezek s různou obtížností, které lze přizpůsobit potřebám rodiny. Dále zde najdete také různé vzdělávací a kulturní aktivity pro děti.


Počasí Cyprus Troodoské hory


Cyprus Troodoské hory jsou jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších oblastí na Kypru. Toto neuvěřitelně krásné a přírodní území se nachází na centrálním pohoří Kypru, ve výšce asi 2 000 metrů nad mořem, což z něj činí jedno z nejchladnějších míst na ostrově.

Kvůli své nadmořské výšce a poloze na ostrově má Troodoské hory celoročně poměrně suché a mírné podnebí. Letní měsíce jsou zde teplé a suché, s průměrnou teplotou kolem 28°C a minimálními srážkami. Léto je tak ideálním obdobím pro procházky, turistiku, cykloturistiku a další venkovní aktivity.

Zimní měsíce na druhou stranu jsou studené a vlhké, s teplotami klesajícími na nulu a pod nulu. Zimní srážky jsou také poměrně hojné, což znamená, že nadcházející zimní období je ideálním časem pro lyžování a další zimní sporty.

Vzhledem k tomu, že se Troodoské hory nacházejí vysoko nad mořem, jsou v oblasti mnohé pěkné a malebné vesnice, jako je Platres, Kakopetria, a další, které poskytují úžasný výhled na okolní krajinu a příjemné pobytové možnosti v období návštěv nebo turistiky. Menší sídla jsou ideálním místem pro tradiční kyperské krovy, zemědělské festivaly, degustace vín a další kulturní aktivity a zážitky.

Jelikož je Troodoské pohoří turistickou destinací, bude pro turisty zajímavé vědět o místě a počasí. Měli by si vzít dostatek oblečení a vhodnou obuv, připravenou jak na letní výlety, tak zimní sporty nebo na procházky v chladnějším a vlhčím počasí. Ve vyšších nadmořských výškách se doporučuje vhodná výbava a příprava na moučky a zasněžené podmínky.

Obecně lze říci, že Troodoské hory na Kypru jsou místem pro turisty, kteří hledají krásné přírodní scenérie, kulturní dědictví, ale i adrenalinové zážitky a poklidné prostředí, kde se mohou zapojit do romatických procházek a dobrodružné turistiky stejně jako do rodinného sportu, výletu se psy nebo do dýchání čistého horského zraku.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky