Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Řecko Kréta Kalyves

Dovolená Řecko Kréta Kalyves


Kréta je největší a nejjižnější z řeckých ostrovů, který je znám pro svou bohatou historii, krásné pláže a úchvatnou přírodu. Mezi jedno z nejkrásnějších a klidných míst na ostrově patří Kalyves, malebné letovisko nacházející se na severozápadním pobřeží.

Kalyves leží necelých 20 km východně od známějšího přímořského letoviska Chania, a toto místo má mnoho nabídnout svým návštěvníkům. Prvním, co Vám zde učaruje, budou úchvatné pláže s průzračně čistým mořem. Pláže jsou zde poměrně klidné a nejsou přeplněné turisty. Můžete si tedy užít relaxace na slunci a nechat se hladit jemným vánkem.

Pro milovníky historie je zde také mnoho k vidění. Nedaleko Kalyves se nachází tři starověké římské města - Aptera, Polyrinia a Falasarna, které nabízejí fascinující pohled do minulosti. Můžete se procházet po ruinech starověkých budov a obdivovat starořeckou architekturu.

Pro ty, kteří mají rádi přírodu, nabízí Kalyves mnoho možností pro túry a procházky. Můžete se vydat na pěší výlety do okolních hor a obdivovat nádherné výhledy na okolní krajinu. Kromě toho je zde také možnost navštívit národní park Samaria Gorge, který je jedním z nejkrásnějších v Evropě.

Pokud jde o ubytování, v Kalyves najdete mnoho možností. K dispozici jsou luxusní hotely, rodinná ubytování a také samostatné apartmány. Můžete si vybrat to, co nejlépe vyhovuje Vašim potřebám a preference.

Za tradiční řeckou kuchyní nemusíte chodit daleko. Kalyves je plné restaurací a tavern, které nabízí široký výběr čerstvých mořských plodů, typických řeckých jídel a lahodných místních specialit. Nezapomeňte si vychutnat také skleničku ouza, tradičního řeckého aperitivu.

Pokud plánujete dovolenou na Krétě, rozhodně nezapomeňte navštívit Kalyves. Toto malebné letovisko vás okouzlí svou krásou a klidem. Odpočinek na pláži, procházky po přírodě a poznávání starověké historie - to všechno si můžete užít v Kalyves. Takže si připravte kufry a vydajte se na cestu do tohoto krásného řeckého ráje.


Ubytování Řecko Kréta Kalyves


Kréta, největší a jedna z nejkrásnějších řeckých ostrovů, je oblíbenou turistickou destinací. Mezi mnoha krásami tohoto ostrova se nachází idylická vesnice Kalyves, která je oblíbeným cílem turistů přijíždějících na Krétu. Kalyves je malá rybářská vesnice, která se nachází na severozápadním pobřeží ostrova pouhých 20 kilometrů východně od města Chania.

Kalyves je proslulé svými krásnými plážemi s čistou azurovou vodou, které jsou ideální pro relaxaci a odpočinek. Nejznámější pláží v oblasti je pláž Kalyves, která je široká a pokrytá jemným pískem. Pláž je vybavena lehátky a slunečníky a nabízí různé vodní sporty, jako je windsurfing a potápění. Kromě plážového odpočinku si můžete také prohlédnout okolí vesnice, které je plné malebných vesniček a olivových hájů.

Pokud hledáte ubytování v Kalyves, nemusíte se bát, že byste v této malé vesnici měli problém s nalezením vhodného místa k pobytu. Kalyves nabízí širokou škálu možností ubytování pro každý rozpočet a vkus, od luxusních hotelů až po rodinné apartmány a levnější hostely. Mnoho ubytovacích zařízení se nachází v blízkosti pláže, takže si budete moci užívat fantastický výhled na moře přímo z vašeho pokoje.

Luxusní hotely v Kalyves vás přivítají svými vybavenými wellness centry, venkovními bazény a restauracemi s bohatým jídelním lístkem. Tyto hotely nabízejí prvotřídní pohodlí a luxusní zážitky pro náročnější turisty.

Pokud se rozhodnete pro rodinný pobyt, můžete si vybrat z široké nabídky rodinných apartmánů a vil. Tyto ubytovací možnosti jsou vybaveny vším, co potřebujete pro pohodlný a příjemný pobyt, včetně plně vybavených kuchyní a prostorných obývacích pokojů.

Pokud hledáte spíše levnější ubytování, můžete se ubytovat v některém z místních hostelu. Tyto hostely nabízejí cenově dostupné možnosti ubytování a často jsou situovány v centru vesnice, takže vám umožňují snadný přístup ke všem místním atrakcím a plážím.

Kalyves také nabízí širokou škálu restaurací a taveren, kde si můžete vychutnat tradiční řeckou kuchyni a čerstvé mořské plody. Tyto restaurace často nabízí stolování přímo u moře, takže si můžete vychutnávat fantastický výhled během svého jídla.

V blízkosti Kalyves se nachází také několik turisticky atraktivních míst, která stojí za návštěvu. Patří sem historické město Chania, plné úchvatných památek a úzkých uliček, a nádherné soutěsky Samaria, které lákají milovníky přírody. Můžete si také pronajmout auto nebo využít místní dopravní spojení a vydat se na výlety po okolí.

Ubytování v Kalyves na Krétě vám zajistí nezapomenutelné a relaxační dovolenou v jedné z nejkrásnějších a nejoblíbenějších oblastí ostrova. Kalyves nabízí krásné pláže, skvělou gastronomii a přátelskou atmosféru, která vás okouzlí.


Počasí Řecko Kréta Kalyves


Kréta patří mezi nejnavštěvovanější řecké ostrovy a není se čemu divit - nabízí nádherné pláže, skvělé jídlo a překrásné historické památky. Další příjemnou vlastností této krásné řecké destinace je počasí, které nabízí teplejší podnebí skrz celý rok.

Jednu z oblíbených pláží najdeme v městečku Kalyves. Nachází se mezi dvěma kopci a tato skutečnost z ní činí skvělé místo k relaxaci u moře, tedy pokud nehledáte podstatně větší turistický ruch. Pokud máte rádi divokou přírodu, je rozhodně stojí za to navštívit. Samotné Kalyves se nachází na severním pobřeží Kréty a je mocným svědkem historických bitv. Tradice této vesnice se odvíjí od výroby olivového oleje, zemědělství a rybolovu. Proto se v oblasti minulé koexistence evropských civilizací nacházejí zůstatky otomanské a benátské kultury, stejně jako kostely.

Pokud hledáte určitou stabilitu, co se týče počasí, Kréta je vaše volba. V létě čeká návštěvníky průměrná teplota 25 stupňů a v zimě okolo 12 stupňů. Prakticky neexistuje období, kdy by Kréta nebyla vhodná pro plážovou dovolenou.

Navštěvujete-li ostrov během letních měsíců, je třeba se oblékat lehce a nezapomenout na ochranu proti slunci. V horkých dnech je nutné pít hodně tekutin, k tomu se tedy určitě oplatí vzít si pití s sebou. V případech extrémních horkých dnů se doporučuje nevycházet v poledne na pláž, kde slunce na nás působí nejvíce. Pro delší pobyty účinně funguje provlhlý klobouk, šátek, nebo jiný kryt hlavy.

Pokud hledáte pro svůj pobyt na Krétě opravdovou idylu, s Krétskými plážemi zřejmě nepochybně narazíte na krásné bílé písky, které nejlépe ocení ti, kteří se ospravedlňují zhoršující vidění a jsou navíc už v opimálním věku. Oblázkové pláže jsou sice pohodlnější na nohy (nelekněte se, Kréta má výbornou plastickou chirurgii), ale naprosto nenahradí onu klasickou písečnou zkušenost. Kalyves nabízí oba typy pláží, takže si každý najde to své.

Většina pláží na Krétě je veřejná a tedy zdarma. Je zde ale několik hotelových pláží, o které se mohou pouze hosté daného hotelu přístupovat. Pokud zarezervujete ubytování v Kalyves, určitě se ovšem nebojte vydat se z města a prozkoumat celou Krétu, jakým známým a neznámým zákoutím. Je to ideální místo k odpočinku, kdy se zvlášť v letních měsících lidé vrací domů včas na odpočinek a vychutnávají si plně krétské vejšky a západy slunce.

Počasí tedy na Krétě k vyjímečným spokojenost bývá, stejně tak i nabídka pláží. Zapomeňte ale na finskou a připravte se na svůj Krétský zážitek!


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kréta Kalyves


1. Jak se dostanu z letiště na Krétu do Kalyves?
- Nejsnáze se dostanete do Kalyves taxíkem nebo pronájmem auta. Také můžete využít místní autobusovou dopravu.

2. Jaké jsou nejbližší pláže v Kalyves?
- Kalyves má několik pláží v blízkosti, jako například Kalyves Beach, Xydas Beach nebo Maistrali Beach.

3. Kde se mohu ubytovat v Kalyves?
- V Kalyves je možnost zvolit mezi různými ubytovacími možnostmi, včetně hotelů, apartmánů a vil. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem.

4. Jaké jsou populární atrakce v Kalyves?
- Mezi nejpopulárnější atrakce v Kalyves patří návštěva Caves of Aptera, Historického muzea Kalyves nebo průchod po staré části města.

5. Kde mohu najít dobré restaurace v Kalyves?
- V Kalyves je mnoho restaurací nabízejících tradiční křétskou kuchyni. Doporučujeme zkusit restaurace jako například Provlita, Ta Kaliarakia nebo Strada del Gusto.

6. Jaké aktivity a výlety mohu podniknout v okolí Kalyves?
- V okolí Kalyves si můžete užít různé aktivity a výlety, jako například procházky po horách, návštěva sousedních vesnic, výlety na pláž Elafonisi nebo do města Chania.

7. Jaké je počasí v Kalyves během léta?
- Během letních měsíců je počasí v Kalyves obvykle teplé a slunečné, s vysokými teplotami dosahujícími průměrně 30°C. Doporučuje se mít s sebou opalovací krém a hydratační nápoje.


Letenka Řecko Kréta Kalyves


Pokud toužíte po dovolené, která kombinuje krásné pláže, slunečné počasí a bohatou historii, pak byste se měli rozhodnout pro cestu na řecký ostrov Kréta, a konkrétně do malebného městečka Kalyves. Tato oblast se stala oblíbeným cílem turistů díky svému nádhernému prostředí, zachovalému historickému centru a přátelským obyvatelům.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do Kalyves, je vzít letenku do hlavního města Kréty – Chanie. Zde se nachází mezinárodní letiště, které je přístupné z mnoha evropských destinací. Let z většiny evropských měst trvá zhruba 2-3 hodiny. Po příletu na letiště stačí nasednout na autobus nebo taxislužbu, která vás přepraví do Kalyves, který je od letiště vzdálen asi 20-30 minut jízdy.

Jakmile dorazíte do Kalyves, budete ohromeni jeho nádhernými plážemi a azurovým mořem. Pláže zde nabízejí čistý písek a teplou vodu, která je ideální pro koupání. Pokud máte rádi vodní sporty jako potápění nebo surfování, budete zde mít dostatek příležitostí. Potápěči si mohou užít průzračné vody a objevovat podmořský život, zatímco surfaři si mohou užít silných větrů, které dělají z Kréty skvělou destinaci pro surfování.

Kalyves je však nejen o plážích. Městečko se nachází v malebném prostředí s venkovským charakterem. Malebné domky s barevnými střechami a květinami na balkónech tvoří pohádkovou atmosféru. Procházka úzkými uličkami městečka vás zavede k místním obchůdkům, restauracím a tržišti, kde můžete ochutnat místní speciality a zakoupit suvenýry.

Navštívit byste měli také historické památky v okolí Kalyves. Jedním z nejznámějších je Kalyveský hrad, který byl postaven během benátské éry. I když je hrad v současné době značně zničený, pořád zde můžete vidět pozůstatky, které vyprávějí svůj příběh. Další zajímavou atrakcí je klášter Agios Georgios, který nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu.

Pokud máte rádi přírodu, můžete se vydat na túru do okolních hor, které poskytují krásný rozhled na ostrov. Zde můžete objevit netknutou přírodu, vodopády a horská jezírka, která jsou ideální pro odpočinek a relaxaci.

Kalyves na Krétě nabízí vše, co si představujete od idylické dovolené u moře. Letenka do tohoto malebného městečka je investicí do relaxace, dobrodružství a objevování nových kultur. Ať už si užijete jeho pláže, poznáte jeho historii nebo se vydejte na výlet do okolních hor, Kalyves vám zanechá nezapomenutelné zážitky.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky