Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bhútán Royal Manas National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Royal Manas National Park


1. Jak se dostanu do Bhútánského Royal Manas National Park?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je letecky do bhútánského města Gelephu a poté přesunout se po silnici do parku.

2. Kdy je nejlepší období navštívit Bhútánský Royal Manas National Park?
Odpověď: Nejlepší období na návštěvu parku je od října do května, kdy je počasí nejteplejší a nejsušší.

3. Jaké druhy zvířat mohu ve státním parku vidět?
Odpověď: V parku žijí různé druhy zvířat, včetně slonů, tygrů, nosorožců, levhartů skvrnitých, hrochů, asijských medvědů a mnoha dalších.

4. Jaké jsou oblíbené aktivity pro návštěvníky v Bhútánském Royal Manas National Parku?
Odpověď: Mezi oblíbené aktivity patří safari v džípech, pěší túry, pozorování ptáků, rybolov a plavba na člunech po řece.

5. Je nutné získat povolení k návštěvě Bhútánského Royal Manas National Parku?
Odpověď: Ano, je nutné získat povolení od bhútánských úřadů a také je vhodné mít průvodce při návštěvě parku.

6. Jaké jsou možnosti ubytování v Bhútánském Royal Manas National Parku?
Odpověď: V blízkosti parku se nachází několik ubytovacích zařízení, která nabízejí komfortní a tradiční ubytování pro návštěvníky.

7. Jak dlouho by měla být návštěva parku plánována?
Odpověď: Většina návštěvníků stráví v parku 2-3 dny, aby mohli využít všechny aktivity a prohlédnout si různé oblasti parku.

8. Existují nějaká omezení pro návštěvníky Bhútánského Royal Manas National Parku?
Odpověď: Ano, pro ochranu parku a jeho živočišných druhů jsou stanovena některá pravidla, například zakázáno je lovit a rušit zvířata, sbírat rostliny aj.

9. Jaká je nejvhodnější doba dne pro pozorování divokých zvířat v parku?
Odpověď: Ranní a pozdní odpoledne jsou nejlepší časy pro pozorování divokých zvířat v parku, když jsou aktivní a v blízkosti vodních zdrojů.

10. Jaké další atrakce a památky mohu navštívit v blízkosti Bhútánského Royal Manas National Parku?
Odpověď: V blízkosti parku se nachází například město Gelephu a další zajímavá místa, která stojí za návštěvu, včetně klášterů a tradičních vesnic Bhútánu.


Letenka Bhútán Royal Manas National Park


Bhútán, známý svou jedinečnou kulturou a biodiverzitou, je domovem jednoho z nejkrásnějších a nejvíce nedotčených přírodních prostředí na světě - Royal Manas National Park. Tento národní park se nachází v srdci jižního Bhútánu a rozkládá se na ploše téměř 1 056 čtverečních kilometrů, což ho činí největším chráněným územím v zemi.

Park leží v nadmořské výšce mezi 200 až 4 500 metry nad mořem a pokrývá rozmanité biomy, od tropických deštných pralesů po horské louky. Royal Manas National Park je domovem více než 900 druhů rostlin, 43 druhů savců, 365 druhů ptáků a mnoha dalších živočichů. Mezi hlavní atrakce parku patří vzácné a ohrožené druhy jako tygr indický, slon indický, nohoroh indický, plazí drak a mnoho dalších.

Park je pojmenován po řece Manas, která protéká jeho územím. Tato řeka, známá svou křišťálově čistou vodou, poskytuje pitnou vodu pro místní obyvatele a zároveň přilákala mnoho druhů ptáků a dalších živočichů, kteří jsou závislí na těchto vodních zdrojích. Krásné vodopády, jezera a malebné říční kraje jsou nezapomenutelným zážitkem pro návštěvníky parku.

Turisté mohou v Royal Manas National Park zažít neobvyklý klid a ticho, které panuje v této divočině. Rozmanitost fauny a flory je úchvatná a vydává park za jedno z nejlépe zachovaných ekosystémů na světě. Kromě pozorování živočichů je možné také vydat se na trekkingové trasy a objevovat nádherné pohledy na okolní hory a údolí.

Bhútán je si vědom výjimečné hodnoty své přírody a správa Royal Manas National Park se věnuje její ochraně a trvale udržitelnému rozvoji. Park nabízí místům pobytu v blízkosti přírody, která dodávají šarm a autentičnost k návštěvě parku. Turistika v parku je povolena pouze s průvodcem, což zajišťuje minimální narušení prostředí a ochranu divokého života. Návštěvníci musí dodržovat pravidla parku a respektovat jeho unikátní hodnoty.

Royal Manas National Park je tak jedním z pokladů Bhútánu, který stojí za to objevit. Nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost ponořit se do bohatství přírody a zažít autentický ekoturismus. Tento národní park je připomínkou důležitosti zachování přírodního prostředí a ukazatelem toho, jak péče o přírodu může jít ruku v ruce s udržitelným rozvojem a lidským blahočetem.


Dovolená Bhútán Royal Manas National Park


Bhútán je země plná kontrastů a krás, které zahrnují nádherné hory, údolí a řeky. Pokud hledáte dovolenou, která vás odveze do divoké a překrásné přírody, Bhútán je tou správnou volbou. Navštivte Bhútán Royal Manas National Park, který je jedním z největších národních parků v zemi.

Bhútán Royal Manas National Park se nachází v jižním Bhútánu a rozkládá se na ploše více než 1000 kilometrů čtverečních. Národní park byl založen v roce 1966 a zařazen mezi biosférické rezervace UNESCO v roce 1992. Je celý obklopen himálajskými vrcholy, řekami a zelenými lesy, což z něj dělá opravdu magické místo.

Když se dostanete do Bhútán Royal Manas National Park, budete ohromeni krásou této oblasti. Zde si můžete vychutnat příjemnou procházku, abyste si mohli užít krásné scenérie okolo sebe. Můžete si také užít piknik v přírodě, kde se můžete relaxovat a užít si mír a klid této oblasti.

Pokud jste adventuristé a milujete dobrodružství, pak Bhútán Royal Manas National Park je pro vás správným místem. Zde si můžete užít různé aktivity jako trekking, horskou cyklistiku, rafting a mnoho dalších. Trekking a horská cyklistika vás zavede na některá z nejvíce oslnivých míst v zemi. Během raftingu můžete navštívit některá z nejkrásnějších a divokých řek. Takto si můžete užít přírodu v Bhútánu naplno.

Toto je také útočiště pro mnoho zvířat a ptáků, jako jsou slonové, tygři, medvědi, jeleni, leopardi, opice, ptáci a mnoho dalších. Bhútán Royal Manas National Park je domovem pro některé vzácné druhy zvířat a letících savců v regionu, jako je například bengálský tygr, levhart, nosorožec, slon indický a mnoho dalších.

Národní park je skutečně jedním z nejkrásnějších míst v Bhútánu. Zde můžete zažít přírodu, zvířata a nádhernou krajinu, kterou tato země nabízí. Pokud si chcete užít dovolenou, která spojuje přírodu a dobrodružství, Bhútán Royal Manas National Park je tou správnou volbou. Navštivte tento úžasný národní park, který je připraven vaše srdce a mysl okouzlit.


Počasí Bhútán Royal Manas National Park


Bhútán je krásně zelená země na pomezí Himálaje a subkontinentu Indie. Je to také domov úchvatného Royal Manas National Parku, který se rozprostírá na ploše více než 1050 km² na jihozápadě země. Park byl založen v roce 1966 a byl pojmenován po řece Manas, která protéká jeho územím.

Díky své polohy při hranici s Indií a vysokým nadmořským výškám dominuje v parku monzunové podnebí. Letní měsíce jsou velmi vlhké a deštivé s teplotami kolem 25-30 °C, kdežto zimní měsíce jsou suché a studené s průměrnými teplotami kolem 10-15 °C.

V létě, od června do září, přichází monzunové období. Parkí krajina se zvlhne a zelená a řeka Manas nabude na síle. Toto období je ideální pro návštěvníky parku, kteří mají rádi divokou a deštivou krajinu s hojným výskytem dravých zvířat a ptáků.

V zimě, od prosince do února, jsou noci v parku chladné a mohou být pod nulou. Denní teploty jsou mírné a slunce obvykle svítí celý den. Toto období je ideální pro ty, kteří chtějí vidět některá ze zvířat, jako jsou sloni, tygři a leopardi, kteří se v zimě často vyskytují v nízkých polohách parku.

Park je známý svým bohatým ekosystémem, který zahrnuje tropické a subtropické lesy, bažiny a travnaté louky. V parku se nachází více než 900 druhů rostlin, více než 350 druhů ptáků a 48 druhů savců, stejně jako mnoho dalších druhů zvířat, jako jsou hadi a ještěrky.

V parku je k dispozici mnoho možností pro turisty, kteří chtějí prozkoumat jeho krásy. Park nabízí různé trasy pro pěší turistiku, které vedou skrz různé oblasti, včetně lesů a bažin. Kromě toho lze park také prozkoumat na slonech nebo v džípech a po řece Manas.

Pro turisty zájemce o návštěvu Royal Manas National Parku je doporučeno sledovat předpověď počasí a být vybavený odpovídajícím oblečením a výbavou pro dané roční období.

Celkově řečeno, Royal Manas National Park je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších parků v Bhútánu. Jeho krásy zahrnují rozmanitou krajinu, vysokou biodiverzitu a bohatý ekosystém. Bez ohledu na to, kdy návštěvníci parku přicházejí, jistě najdou nějaké kouzlo v této nádherné části světa.


Ubytování Bhútán Royal Manas National Park


Bhútán, malá království v Himálaji, je známé především svou malebnou krajinou, bohatou kulturou a udržitelným přístupem k ochraně přírody. V rámci tohoto závazku Bhútán zdokonaluje své úsilí o ochranu přírody a dělá všechno proto, aby zajistil, že turismus v zemi zůstane udržitelným. Jedním z takových úžasných míst pro pobyt v Bhútánu je Národní park Royal Manas.

Nacházející se v jižní části země, tento národní park je jedním z největších a nejvýznamnějších přírodních území v Bhútánu. Park se rozprostírá na ploše přes 1000 kilometrů čtverečních a zahrnuje širokou škálu přírodních stanovišť, od horských lesů po nádherné říční údolí.

V roce 2008 byl Royal Manas National Park vyhlášen za součást chráněného území UNESCO nazvaného "Transboundary Manas Conservaťtion Area". To znamená, že park spolupracuje s chráněnými oblastmi v sousedním Indii, což zlepšuje spolupráci v oblasti ochrany přírody a ochranu biodiverzity.

Být hostem v Národním parku Royal Manas je zážitkem v sobě. Park nabízí širokou škálu možností pro přírodní a ekoturistiku. Můžete se vydat na trek v krásném horském prostředí a po celou cestu si vychutnat úchvatné výhledy na okolní krajinu. Další možností je projížďka na lodi po krásných řekách, které protínají park a pozorování místních druhů ptáků a jiného divokého zvířectva. Večer si můžete dopřát noční safari a sledovat večerní život parku.

Kromě přírodních krás nabízí Národní park Royal Manas také bohatou biodiverzitu. Park je domovem pro mnoho vzácných druhů zvířat, včetně slonů, tygrů, levhartů a různých druhů ptáků. Toto bohatství přírody zahrnuje také mnoho druhů rostlin a stromů, které lze objevit během procházek parkem.

Pro ubytování v Národním parku Royal Manas je k dispozici několik možností. Park nabízí kempování, což je skvělý způsob, jak zažít přírodu zblízka. Kromě toho jsou zde také přítomny některé turistické chaty a vybavené kempy. Tato zařízení nabízejí pohodlné ubytování a zároveň respektují přírodní křehkost parku.

Navštěva Národního parku Royal Manas je nejen jedinečným zážitkem, ale také přispívá ke strategii udržitelného turismu v Bhútánu. Země si udržuje svůj závazek k udržitelnému rozvoji a zároveň chrání své přírodní bohatství. Pokud hledáte unikátní a přírodní dovolenou, pak je ubytování v Národním parku Royal Manas právě pro vás. Načerpejte energii z krás Bhútánu a zároveň přispějte k ochraně tohoto úžasného místa a jeho přírodních pokladů.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky