Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Maďarsko Pécs

Počasí Maďarsko Pécs


Maďarsko je země s pestrým a proměnlivým počasím, a to platí i pro jeho třetí největší město Pécs. Toto město, které leží na jihu země nedaleko chorvatských hranic, je obklopeno malebnou krajinou a nabízí svým návštěvníkům bohatou historii a kulturu.

Pécs má kontinentální podnebí s teplými léty a chladnými zimami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25 °C a v zimě klesá na -5 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty často přesahují 30 °C. Naopak nejchladnějším obdobím je leden a únor.

Srpnové počasí v Pécsi je teplé a slunečné, ideální pro venkovní aktivity. Průměrné teploty se pohybují kolem 24 °C. Návštěvníci mohou vychutnat slunečné dny a obdivovat krásu města, jehož historické centrum je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.

V zimě je Pécs obvykle pokrytý sněhem a teploty jsou nízké. Město se ukazuje v romantickém světle se zasněženými uličkami a historickými budovami. Zimní období v Pécsi je vhodné pro ty, kteří si přejí zažít kouzlo vánočního trhu a ochutnat maďarské speciality.

Je důležité si uvědomit, že počasí může být velmi proměnlivé a předpověď není vždy stoprocentně spolehlivá. Může se stát, že se očekávaný slunečný den změní v deštivý. Proto je vždy dobré být připraven na neočekávané změny počasí a vhodně se obléknout.

Pécs je fascinujícím místem, které nabízí nejen krásu a historické památky, ale také různorodé počasí. Bez ohledu na sezónu si návštěvníci mohou užít jedinečný zážitek při objevování tohoto kouzelného města a jeho okolí. Takže ať už je venku horko nebo zima, Pécs je vždy hodno návštěvy.


Ubytování Maďarsko Pécs


Pécs je nádherné historické město nacházející se v jižním Maďarsku. Jeho malebné uličky, nádherné památky a přívětiví obyvatelé lákají turisty z celého světa. Pokud plánujete navštívit toto úžasné město, je důležité zvolit správné ubytování, které bude vyhovovat vašim potřebám a požadavkům.

V této oblasti je k dispozici široká škála ubytování – od luxusních hotelů až po malá rodinná penziony. V případě, že preferujete pohodlí a vyšší standard, budete mít možnost si vybrat z mnoha moderních hotelů. Tyto hotely nabízejí vybavení jako je klimatizace, fitness centrum, wellness a restaurace, čímž zajistí pohodlný pobyt v centru města.

Máte-li rádi unikátní a autentickou atmosféru, můžete se rozhodnout pro ubytování v historickém centru města. V tomto případě jsou pro vás vhodné malé boutique hotely nebo tradiční rodinné domy, které byly přeměněny na penziony. Tyto ubytování vám umožní prožít autentický maďarský zážitek a pobyt v historickém okolí, zároveň budete jen krátkou procházkou od hlavních památek města.

Pokud byste raději využili výhod delšího pobytu a chtěli se cítit jako doma, můžete se rozhodnout pronajmout si byt nebo apartmán. V Pécsi je mnoho možností pronájmu bytů krátkodobě, což je skvělá volba pro rodiny nebo skupiny přátel. Tímto způsobem získáte větší soukromí a možnost si sami vařit jídlo v plně vybavené kuchyni.

Co se týče ceny ubytování v Pécsi, město nabízí možnosti vhodné pro každý rozpočet. Luxusní hotely se mohou pohybovat v cenové relaci od 200 do 500 eur za noc, s tím, že ceny se mohou zvýšit v obdobích vyšší turistiky. Malé penziony a boutique hotely nabízejí cenově dostupnější možnosti, které se pohybují kolem 50 až 100 eur za noc. Pronájem bytu či apartmánu je obvykle nejlevnější možností a ceny se liší v závislosti na velikosti a umístění.

Pécs je jedinečné město, které nabízí bohaté kulturní, historické a přírodní atrakce. Vyberte si správné ubytování, které vám umožní vychutnat si všechny krásy tohoto nádherného města. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, malý penzion či pronájem bytu, určitě nebudete zklamáni. Takže neváhejte a plánujte svou cestu do Pécsi s úžasným ubytováním, které splňuje vaše očekávání.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maďarsko Pécs


1) Kde leží Pécs?
Pécs se nachází na jihu Maďarska, asi 200 kilometrů od Budapešti.

2) Jaká je nejlepší doba k návštěvě Pécsu?
Ideální čas na návštěvu Pécsu je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí příjemné a město nabízí mnoho kulturních a historických akcí.

3) Jak se nejlépe dostat do Pécsu z Budapešti?
Nejsnáze se do Pécsu dostanete autem nebo vlakem z Budapešti. Jízda autem trvá přibližně 2-3 hodiny, zatímco vlakem asi 3-4 hodiny.

4) Jaké jsou nejzajímavější památky v Pécsu?
V Pécsu najdete mnoho krásných památek, včetně pécsi katedrály, Tureckého mauzolea, městského hradu a archeologického parku Sopianae.

5) Kolik stojí vstupenka do pécké katedrály?
Vstupenka do pécké katedrály stojí přibližně 1000 HUF (asi 3 EUR).

6) Kde se nachází nejlepší restaurace v Pécsu?
V Pécsu je mnoho skvělých restaurací, které nabízejí tradiční maďarskou kuchyni. Některé z nejlepších restaurací jsou Zsolnay Kávéház, La Marée a Pécsi Borozó.

7) Jaká je typická maďarská specialita v Pécsu?
Jednou z typických maďarských specialit v Pécsu je halászlé, což je rybí polévka s pikantním kořením. Další známou specialitou je langos, což je druh maďarského chlebového placku.

8) Kdy se koná největší festival v Pécsu?
Největší festival v Pécsu se koná každoročně v srpnu. Jedná se o festival Pécsi Országos Színházi Találkozó (Pécsi národní divadelní setkání), který přináší mnoho divadelních představení a kulturních akcí.

9) Jaké jsou možnosti ubytování v Pécsu?
V Pécsu je široká škála ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Některé z populárních hotelů jsou Hotel Palatinus, Hotel Patria a Hotel Central.

10) Existuje v Pécsu nějaké turistické informační centrum?
Ano, v Pécsu funguje turistické informační centrum, které poskytuje informace o městě, turistické mapy a tipy na výlety. Nachází se na adrese Szent István tér 22.


Letenka Maďarsko Pécs


Pécs je jedním z nejvýznamnějších měst v Maďarsku a nabízí návštěvníkům nejen krásné památky a bohatou historii, ale také pestrou kulturu a vyhlášenou gastronomii. Pokud plánujete navštívit toto fascinující město, jednou z nejlepších možností, jak se tam dostat, je leteckou dopravou.

Letenky do Pécs seženete snadno online, a to zejména do blízkého letiště v Budapešti, které je největším mezinárodním letištěm v Maďarsku. Z Budapešti je do Pécs vzdálenost přibližně 200 kilometrů, což znamená, že se sem můžete dostat autobusem, vlakem nebo pronajatým vozem. Nicméně, pro ty, kdo upřednostňují rychlé a pohodlné cestování, je letadlo ideální volbou.

Letecké společnosti jako Wizz Air nebo Ryanair nabízejí pravidelné lety z různých evropských destinací přímo do Budapešti. Na letišti v Budapešti můžete pohodlně přestoupit na přímý autobus nebo vlak do Pécs. Síť veřejné dopravy v Maďarsku je dobře organizována, takže se nemusíte obávat, že byste se ztratili či měli problémy s přestupy.

Let do Budapešti trvá v závislosti na vašem výchozím městě přibližně dvě a půl hodiny. Po příletu na letiště v Budapešti se můžete ubytovat v jednom z místních hotelů nebo pokračovat rovnou do Pécs. Město nabízí rozmanité ubytovací možnosti, včetně hotelů, penzionů a privátních pronájmů.

Pécs je známé svými historickými památkami, zahrnujícími unikátní starověké římské lázně, katedrálu a raně křesťanskou nekropoli. Město je také bohaté na kulturní dědictví, které se odráží ve svých mnoha muzeích, galeriích a operním divadle. Kromě toho, Pécs je také centrem uměleckého a hudebního života v Maďarsku. Každoročně se zde konají různé mezinárodní festivaly a akce, které přitahují turisty z celého světa.

Gastronomie je dalším lákadlem města Pécs. Můžete ochutnat tradiční maďarská jídla, jako je guláš, langoše a výtečné maďarské víno, které pochází z okolních vinic. Místní trhy nabízejí čerstvé ovoce, zeleninu, sýry a další tradiční produkty, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí ochutnat autentickou maďarskou kuchyni.

Pokud tedy plánujete navštívit Pécs, doporučujeme vám zvážit letenku do Maďarska. Letadlo je nejen rychlé a pohodlné, ale také vám umožní strávit více času v tomto krásném městě a objevit všechny jeho kouzla. Se správnou organizací a plánováním si můžete zajistit úžasný zážitek z návštěvy Pécsi.


Dovolená Maďarsko Pécs


Maďarsko je jednou z nejkrásnějších zemí střední Evropy, které nabízí spoustu krásných míst k návštěvě a aktivit, které může každý návštěvník zažít. Jedním z nejkrásnějších měst v Maďarsku je bezpochyby Pécs. Toto malé, ale neuvěřitelně kouzelné město se nachází na jihu země a je oblíbeným turistickým cílem. Zde najdete mnoho kulturních památek, krásných náměstí a parků a samozřejmě také mnoho skvělých míst ke koupání a odpočinku.

Pécs je jedno z nejstarších měst v Maďarsku a jeho historie se datuje až do římské doby. Město bylo dlouhou dobu důležitým centrem kultury, vzdělání a umění a dodnes zde můžeme vidět mnoho krásných památek, jako jsou například katedrála sv. Petra a Pavla, pevnost z 16. století nebo známé archeologické naleziště zánovního sídliště. Úchvatná je rovněž Pécsova univerzita, která se nachází v srdci města. V místních muzeích si pak můžete prohlédnout obrazy, sochy a mnoho dalších uměleckých děl.

Dalšími oblíbenými místy, které byste si v Pécsi neměli nechat ujít, jsou krásné náměstí Széchenyi a náměstí Kapitány. Tyto dvě náměstí jsou centre města a nabízejí nádherné pohledy na historickou architekturu.

Pokud hledáte více akčnější dovolenou, můžete se vydat do jednoho z místních aquaparků, které jsou ideální pro celou rodinu. Aquapark Mecsextrem nebo Aquapark Aquapolist jsou ideální pro ty, kteří hledají něco více adrenalínu.

Město Pécs je rovněž skvělým výchozím bodem pro výlety po regionu. V okolí města se nachází mnoho krásných přírodních památek, jako jsou například kotliny Mátra, nebo překrásný Národní park Balaton Highlands. Jezero Balaton, které se nachází asi dvě hodiny jízdy od města, je také skvělým místem na poznávání okolí a koupání v čistých vodách.

Pécs je krásné a unikátní město, které je vhodné jak pro turisty, kteří hledají kulturní zážitky, tak pro ty, kteří se chtějí odpočinout a užít si přírodu. Pokud hledáte letní dovolenou v Maďarsku, určitě zvažte návštěvu tohoto kouzelného města!


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky