Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bahamy Crooked Island a Long Cay

Ubytování Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou známé svými nádhernými plážemi, tyrkysovými vodami a bezstarostnou atmosférou. Mezi nejznámější ostrovy patří Nassau a Paradise Island, které lákají turisty z celého světa. Avšak mezi méně známé a více autentické destinace patří Crooked Island a Long Cay. Tyto ostrovy nabízejí návštěvníkům únik od turistického ruchu a možnost objevovat přírodní krásy Baham.

Crooked Island je jedním z největších ostrovů v souostroví Baham a nachází se na jihovýchodě země. Ostrov je domovem pouze několika stovkám obyvatel, což zaručuje, že zdejší oblast zůstala nedotčená masovou turistikou a zachovala si svou autentičnost. Crooked Island je plný malebných pláží s jemným pískem a průzračnou vodou. Zdejší útesy jsou skvělým místem pro potápění a šnorchlování. Popularitou se zde těší i rybaření, kdy místní rybáři rádi přivítají návštěvníky, kteří si chtějí vyzkoušet lovení svého vlastního oběda. Crooked Island je také domovem mnoha druhů ptáků a příbřežních živočichů, což z něj činí ráj pro milovníky přírody.

Long Cay je menším ostrovem, který se nachází v blízkosti Crooked Island. Je to ideální destinace pro ty, kteří hledají nejistější a ještě opuštěnější prostředí. Ostrov je známý svými netknutými plážemi, které tvoří pozadí malebných hor. Long Cay je také domovem mnoha korálových útesů, což z něj činí skvělé místo pro potápění a šnorchlování. Můžete zde objevit unikátní mořské živočichy a korálové zahrady, které jsou stále neporušené lidskou činností.

Chcete-li zůstat na Crooked Island nebo Long Cay, můžete si vybrat mezi několika možnostmi ubytování. Existuje několik malých hotelů a Bed & Breakfasts, které nabízejí příjemné a pohodlné ubytování. Místní obyvatelé jsou také otevření pronájmu svých vlastních domů nebo apartmánů turistům, kteří chtějí zažít opravdovou atmosféru ostrova.

Kromě pobytu na pláži jsou Crooked Island a Long Cay také vhodné pro prozkoumávání přírodních rezervací a historických památek. Můžete navštívit historický maják na Crooked Island, který se datuje až do 19. století, nebo se vydat na výlet do přírodního rezervace Bird Rock, která je domovem tisíců mořských ptáků.

Crooked Island a Long Cay představují skryté poklady Baham, které čekají na objevení. Pokud hledáte klidnou a autentickou dovolenou, můžete se těšit na nádherné pláže, průzračnou vodu a neopakovatelnou atmosféru, kterou tyto ostrovy nabízejí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Crooked Island a Long Cay


1. Jak se dostanu na Crooked Island a Long Cay?
- Lze se tam dostat pouze letadlem z hlavního města Nassau či z George Townu na ostrově Great Exuma.

2. Kde se dá ubytovat na Crooked Island a Long Cay?
- Na těchto ostrovech najdete převážně menší hotely, penziony a apartmány. Nejvíc z nich se nachází ve větší obci Colonel Hill na Crooked Island.

3. Jaké jsou pláže na Crooked Island a Long Cay?
- Pláže jsou na těchto ostrovech velmi krásné a čisté. Nejznámější jsou French Wells Beach a Gunhill Bay Beach na Crooked Island a Gordon's Beach a Binnacle Bay na Long Cay.

4. Co si mohu na těchto ostrovech zahrát?
- Na těchto ostrovech si můžete zahrát například golf, tenis a badminton nebo si půjčit kajak a projet se po okolních zátokách.

5. Co mohu vidět na Crooked Island a Long Cay?
- Zajímavými místy na těchto ostrovech jsou historické památky, jako jsou pevnosti z 18. století, mnoho rybářských vesniček, staré majáky a národní park s tropickými deštnými lesy a ohroženými druhy rostlin a živočichů.

6. Existují na ostrovech nějaké vodní sporty?
- Ano, možnosti jsou obrovské! Můžete si zapůjčit kajak, rovněž se dá šnorchlovat a potápět se, k dispozici jsou i surfingové a windsurfingové školy.

7. Jsou na ostrovech nějaké restaurace a obchody?
- Na obou ostrovech najdete různé restaurace a hospůdky, kde se dají ochutnat místní speciality. Obchody jsou spíše malé a najedete zde drobné potraviny a základní potřeby, takže si doporučujeme nakupovat předem na hlavních ostrovech.

8. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Crooked Island a Long Cay?
- Nejlepší sezóna pro návštěvu ostrovů jsou měsíce od prosince do května, kdy jsou teploty příjemné a srážek je méně. V létě je dost často vlhké a horké počasí.

9. Existují na ostrovech nějaké festivaly?
- Na ostrovech se konají tradiční slavnosti a festivaly, například každoroční festival konkurence v rybaření.

10. Jaké další aktivity lze na ostrovech podniknout?
- Na ostrovech lze podnikat různé aktivity, jako je třeba projížďka na koni, půjčení soukromého katamaránu a plavba na famózních místech.


Letenka Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou známé svou tropickou krásou a nádhernými plážemi, které přitahují turisty z celého světa. Mezi oblíbené destinace na Bahamách patří také ostrovy Crooked Island a Long Cay.

Ostrov Crooked Island se nachází v jižní části Baham a je proslulý svými úchvatnými korálovými útesy a nekonečnými plážemi. Ostrov je ideálním místem pro milovníky potápění a šnorchlování, protože zde lze obdivovat pestrou paletu korálových druhů a dalších mořských živočichů. Kromě toho, na Crooked Island se nacházejí také nádherné jeskyně a skalnaté útesy, které lákají dobrodružné turisty.

Další ostrov, Long Cay, je jménem napovídající význam mysu, který se na něm nachází. Stejně jako ostrov Crooked Island, i na Long Cay lze najít neuvěřitelně krásné pláže a přírodní rezervace. Ostrov je však známý ještě jednou zajímavostí - starým majákem, která slouží jako turistická atrakce. Výtah na vrchol majáku nabízí panoramatický výhled na okolní ostrovy a nekonečné moře.

Na obou těchto ostrovech se nachází také malé obce, kde místní obyvatelé srdečně přivítají návštěvníky. Pro turisty je možné se ubytovat v jednom z místních hotelů nebo pronajmout si soukromou chatu, aby si co nejvíc užili atmosféru ostrovů. Lidé zde jsou přátelští a rádi se podělí o své tradiční zvyky a kulturu s návštěvníky.

Pro ty, kteří by chtěli zažít něco více než jen lenošení na pláži, je možné na obou ostrovech se věnovat různorodým aktivitám. K dispozici jsou například rybářské vyhlídky, výlety na přírodními stezkami nebo procházky po malebných rybářských vesnicích. Zároveň je to také perfektní místo pro milovníky surfingu či kajakování.

Při plánování vaší cesty na Ba­hamy určitě nechte místo i na ostrovy Crooked Island a Long Cay. Nejenže zdejší příroda a pláže jsou dech beroucí, ale také se můžete ponořit do místní kultury a zažít unikátní dobrodružství. Bahamy jsou skutečným rájem na Zemi a ostrovy Crooked Island a Long Cay jej jenom umocňují.


Počasí Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou nádherným rájem s bělostnými plážemi, tyrkysovým mořem a překrásnými ostrovy. Crooked Island a Long Cay jsou dvěma z těchto ostrovů, které stojí za návštěvu. Tyto ostrovy jsou pro své krásné pláže a malebné scenérie velmi oblíbené turisty.

Crooked Island se nachází na jihozápadě Baham a je známý svou neuvěřitelnou přírodní krásou. Ostrov představuje ideální destinaci pro ty turisty, kteří se chtějí vyhnout turistickým davům. Na ostrově se vyskytuje spousta zajímavých turistických atrakcí, jako jsou pláně a písčité duny. Tyto zajímavé místa jsou velmi oblíbení turisty, kteří se chtějí nejen opalovat, ale také prozkoumat okolní krajinu.

Long Cay je druhým ostrovem, který stojí za návštěvu. Ostrov se nachází v severovýchodním Bahamách a je jednou z nejlepších turistických destinací. Long Cay disponuje bílými písečnými plážemi, které jsou ideální pro ty, kteří si chtějí odpočinout a užít si slunce. Ostrov je vhodný pro různé typy turistů – od rodin s dětmi až po páry, kteří hledají romantickou atmosféru. Všechny tyto turisty zajisté nadchne klid a mír, který tento ostrov nabízí.

Co se týče počasí na těchto ostrovech, panuje zde tropické klima, které se liší podle ročního období. Nejlepší čas na návštěvu Baham a těchto dvou ostrovů je v období od listopadu do května. V těchto měsících panuje příjemné počasí, které umožňuje plánovat turistické aktivity a užít si krásné pláže. V období od června do října se na ostrovech vyskytují větší srážky a časté bouřky. Tyto bouřky jsou zpravidla krátké a intenzivní, ale mohou ovlivnit turistické plány.

V každém případě je návštěva ostrovů Crooked Island a Long Cay nezapomenutelným zážitkem. Krásné bílé pláže, jasně modré moře a klid, který zde panuje, představují ideální prostředí pro relaxaci a zkrácení si dlouhých víkendů. Pokud toužíte po exotické dovolené, pak vám ostrovy Crooked Island a Long Cay nabízejí vše, co k tomu patří. Stačí jen zabalit si plavky a vyrazit do nekonečného Karibiku.


Dovolená Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Tento souostroví, nacházející se v Karibiku, nabízí neuvěřitelné pláže, křišťálově čisté vody a mnoho jiných přitažlivých míst k návštěvě. Mezi tyto místa patří také ostrovy Crooked Island a Long Cay.

Crooked Island se nachází na jihovýchodě Baham a je ideálním místem pro milovníky rybaření a šnorchlování. Ostrov je relativně malý, měří pouze 48 km², ale nabízí krásnou přírodu a působivé pláže. Nejslavnějšími plážemi jsou French Wells Beach a Colonel Hill Beach, obě dvě jsou však horského charakteru a nejsou v zálivu. Crooked Island je také oblíbeným místem pro rybáře. Ti zde mohou chytit mnoho druhů ryb, včetně mahi-mahi, tuny, wahoo, sailfish a dalších.

Dalším ostrovem, který můžete navštívit během své prázdnin na Bahamách, je Long Cay. Tento malý ostrov se nachází na severu souostroví a nabízí jedinečný pohled na mělké přírodní laguny plné života. Díky těmto lagunám je toto místo ideální pro milovníky šnorchlování a potápění. Dále se zde můžete projít po krásných plážích, jako je například Hogan Bay Beach, kde se můžete slunit a užívat si krásné křišťálově čisté vody.

Pro návštěvníky, kteří se chtějí naučit více o místním životě na Bahamách, jsou k dispozici muzea. Na Long Cay najdete Museum of Long Cay, které ukazuje historii ostrova a jeho obyvatel. Na Crooked Island najdete muzeum, které vám představí podrobnější historii Baham a místní lidí. Kromě muzeí se zde nacházejí také památky jako Crooked Island Lighthouse, který byl postaven v roce 1876 a je jednou z nejvýznamnějších památek ostrova.

Kromě těchto přírodních krás a historických památek nabízejí ostrovy Crooked Island a Long Cay také mnoho sportovních aktivit, jako je například golf. K dispozici je zde také mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a pořádat večírky s přáteli a rodinou.

V obou těchto ostrovech najdete mnoho ubytovacích možností, jako jsou hotely, apartmány a vily. Pokud se vám líbí klid a pohoda, můžete si rezervovat menší privátní ubytování, jako jsou bungalovy na pláži nebo malé soukromé vily.

Celkově jsou Crooked Island a Long Cay skvělým místem, kde si můžete užít krásné pláže, aktivní dovolenou a kde se snadno zrelaxujete. Pokud hledáte místo s neuvěřitelnou přírodou, krásnými výhledy a skvělým jídlem, jsou tyto ostrovy pro vás tou správnou volbou.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky