Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Etiopie Walled City of Harar

Dovolená Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je zemí extrémních kontrastů, kde se setkávají historie a současnost, orient a africká divočina. A když se řekne Etiopie, většina turistů neví o městě Harar a jeho zdi, které patří k nejvýznamnějším památkám tohoto zeměpisného území.

Harar je město, které má zvláštní atmosféru a kde se v ulicích proplétá pestrost kultur, náboženství a každodenního života. Je to místo na konci světa, které očarovalo mnoho dobrodruhů, badatelů a cestovatelů, kteří o něm zanechali mnoho cenných záznamů. Naštěstí se díky rozvíjejícímu turistickému průmyslu město dostalo do povědomí i návštěvníků zahraničí.

Zdejší historické opevnění, tzv. Walled City, byla postavena ve 12. století a dnes tvoří součást městského centra. Zedníci postavili mohutné kamenné hradby, které měly vydržet útoky nepřátelských vojsk, ale také chránit obyvatele města před přírodními katastrofami jako jsou záplavy a povodně. Tyto zdi část města chrání dodnes a společně s dalšími architektonickými památkami tvoří jedinečný celek, který si zaslouží pozornost návštěvníků.

Harar patřila k významným obchodním centrům v Africe a stala se důležitou postupně pro muslimy, křesťany a židy. Stopy těchto základních náboženských vyznání se v Hararu zachovaly dodnes a promítají se do mnoha rysů města. V ulicích se proplétají tradiční bazar, mešity, kostely, synagogy i hinduistické chrámy a všichni obyvatelé se snaží o soužití, které by respektovalo ostatní kultury a náboženství.

Nezapomenutelným zážitkem je pro turisty také prohlídka hararské zoologické zahrady, která patří k nejvýznamnějším podobným zařízením v Africe. Zde uvidíte mnoho zvířat, která se běžně nevyskytují jinde a mnoho z nich bude pro vás velkým zážitkem.

Pokud se rozhodnete, že pojedete na dovolenou právě do Hararu, můžete si být jisti, že se jedná o unikátní zážitek a vstoupíte do zcela jiného světa. Pro cestovatele, kteří touží po poznávání nových kultur, jde o stoprocentně správnou volbu.


Letenka Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je neuvěřitelně pestrá a zajímavá země, která nabízí mnoho fascinujících míst k návštěvě. Jedním z nejzajímavějších míst pro turisty, kteří se chtějí ponořit do historie země, je Walled City of Harar.

Harar je starobylé město východně od Addis Abeby, které je jedním z nejzachovalejších islámských měst v Africe. Harar byl kdysi důležitým obchodním centrem, kde se setkávaly různé kultury a náboženství. Dnes je to město, které se může pochlubit několika historickými památkami, mezi nimiž je i Walled City.

Walled City of Harar je starobylý opevněný komplex, který sloužil jako obranná linie pro město v minulosti. Město je obestaveno hradbami, které jsou vysoké až 5 metrů a mají několik bran. Uvnitř hradby se nachází hned několik malebných domů, mešit a mešitových škol. Většina z těchto budov je postavena v tradičním etiopském stylu, často se stylizovanou výzdobou. Mnoho domů má krásné dřevěné průčelí a zahrady. Walled City také nabízí mnoho úzkých uliček a zákoutí, které mohou být pro turisty velmi atraktivní.

Kromě malebných uliček Walled City, mohou turisté také navštívit mnoho historických budov a památek. Jednou z nejkulturnějších atrakcí v této oblasti je Harar Great Mosque, největší mešita ve městě. Mešita byla postavena již v 16. století a je to skutečně impozantní stavba. Turisté, kteří se zajímají o historii islámu, by si měli rozhodně navštívit Tariqa Mosque, což je malá mešita založená v 17. století, která je dnes považována za jedno z nejsvatějších míst v Hararu.

Celkově, Walled City of Harar je skutečným turistickým skvostem Afriky. To, co dělá toto místo tak zvláštním, je jeho historická a kulturní celistvost. Pokud chcete navštívit místo s bohatou historií a nádhernou architekturou, neměli byste si nechat ujít možnost navštívit Harar. Není to jen zajímavé místo k návštěvě, ale také jedna z nejzachovalejších památek v Africe.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Walled City of Harar


1. Co je Etiopie Walled City of Harar?
Etiopie Walled City of Harar je historické město Harar, které je jedním z nejlépe zachovaných opevněných měst v Africe. Je to důležité kulturní a historické centrum v Etiopii.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Etiopii Walled City of Harar?
Mezi hlavní atrakce v Etiopii Walled City of Harar patří historické mešity jako Harar Jami Mosque, která je jednou z nejstarších mešit v Etiopii, a také Harar Great Market, kde lze zakoupit tradiční etiopské zboží.

3. Jak se dostanu do Etiopie Walled City of Harar?
Letecky: Nejbližší mezinárodní letiště je v Addis Abebě a odtud je možné se dostat do Hararu vnitrostátními lety.
Autobusem: Je také možné cestovat autobusem z Addis Abeby do Hararu, což je asi 10 hodin dlouhá cesta.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Etiopii Walled City of Harar?
Nejlepší čas pro návštěvu Etiopie Walled City of Harar je v období od října do února, kdy je méně deštivé a teploty jsou příjemné. Vyhněte se období dešťů od června do září.

5. Je v Etiopii Walled City of Harar bezpečno pro návštěvníky?
Obecně je Etiopie Walled City of Harar bezpečné pro návštěvníky, ale je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako například pečlivě sledovat své cennosti a být obezřetný v hlavních turistických oblastech.

6. Jaká jídla jsou nejtypičtější pro Etiopii Walled City of Harar?
Mezi hlavní tradiční jídla Etiopie Walled City of Harar patří injera (tradiční palačinky), doro wat (pikantní kuřecí guláš) a kolo (tradiční slupnaté zrno).

7. Kde se dá ubytovat v Etiopii Walled City of Harar?
V Hararu je k dispozici široká nabídka ubytování, od luxusních hotelů po jednoduché hostely. Některé z populárních možností jsou Heritage Plaza Hotel, Rewda Guest House a Ras Hotel.

8. Jaká je historie Etiopie Walled City of Harar?
Harar byl založen v 7. století a fungoval jako důležitý obchodní a kulturní středisko na obchodní cestě mezi Africkým rohem a Arábií. Město bylo dobyto a ovládáno různými vládci až do 19. století, kdy se stalo součástí Etiopského císařství.

9. Můžu se v Etiopii Walled City of Harar fotografovat?
Ano, ve většině případů je povoleno fotografování v Etiopii Walled City of Harar, ale je vždy důležité respektovat soukromí a citlivost místních obyvatel. V některých případech uvnitř mešit může být fotografování zakázáno.

10. Jaký je vztah Etiopie Walled City of Harar ke kávě?
Etiopie je považována za rodnou zemi kávy a Harar je známý producent kvalitní arabiky. Město má bohatou kávovou kulturu a návštěvníci se často setkávají s tradičním etiopským kávovým obřadem při návštěvě Hararu.


Ubytování Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je zemí plnou fascinujících historických a kulturních památek, a jedno z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je opevněné město Harar. Nachází se východně od etiopského hlavního města Addis Abeba a je považováno za jedno z nejstarších permanentně obydlených měst na africkém kontinentu.

Walled City of Harar, jak je oblast také nazývána, je souborem historických zdí, bran a domů, které vytvářejí jedinečnou atmosféru a přenášejí návštěvníky zpět do minulosti. Město bylo založeno v 7. století a svou slávu si získalo jako centrum obchodu, kultury a náboženství ve východní Africe. V roce 2006 bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Jedním z nejvýznamnějších rysů Hararu je jeho architektura. Domky zde mají tradiční etiopský styl s plochými střechami a bílými fasádami. Tisíce úzkých uliček a průchodů navíc vytváří bludiště, které poskytují nekonečné příležitosti pro objevování a dobrodružství.

Jednou z největších atrakcí Hararu je jeho trh. Každý den se zde koná velký tržiště, kde můžete nakoupit různé exotické potraviny, místní řemeslné výrobky a tradiční oblečení. Harar je také známý svými kavárnami, které jsou pro Etiopii ikonické. Tady si můžete vychutnat šálku autentické etiopské kávy a zároveň se ponořit do místní kultury.

Dalším důležitým bodem návštěvy je Harar Jami Mosque, jedna z nejstarších mešit v Etiopii. Při návštěvě této svaté budovy se můžete podívat na nádhernou architekturu a prozkoumat bohatou historii a náboženskou tradici Hararu.

Další zajímavostí je Hararské Národní muzeum, kde jsou vystaveny různé artefakty a umělecká díla, které dokumentují bohatou historii a kulturu města.

Navzdory svému kulturnímu a historickému významu zůstává Harar ještě stále relativně nedotčený masovým turismem, což z něj činí ideální místo pro objevování autentické etiopské kultury. Místní obyvatelé jsou ohromně přátelští a hostinní a rádi sdílí svou tradici a zvyklosti s návštěvníky.

Pokud plánujete navštívit Etiopii, nenechte si ujít Walled City of Harar. Tohle kouzelné město nabízí nezapomenutelné zážitky a příležitosti k poznávání etiopské historie, kultury a tradice.


Počasí Etiopie Walled City of Harar


Etiopie, africká země bohatá na historii a kulturu, skrývá několik unikátních míst. Jedním z nich je i Walled City of Harar, kterého se mnozí neznalí do té doby nejspíše obávají kvůli své exotice. Avšak věřte, že tato část Etiopie je tak jedinečná, že byste se sem měli vypravit a nechat se unést jejím kouzlem.

Harar se nachází ve východní části Etiopie a je jedním z nejstarších stále obývaných měst na africkém kontinentě. Ale co na něm je tak zvláštního? Tato legendární opevněná městská oblast je domovem asi 90 000 obyvatel a jeho historie sahá až do 7. století, kdy bylo založeno jako centrum obchodních tras.

Jedním z nejvýznamnějších prvků Walled City of Harar je jeho současná architektura, která je ovlivněna mnoha kulturami. Při procházce starými uličkami a úzkými uličkami zde můžete vidět domy postavené ve stylu arabských a indických architektonických tradic. To dává městu jedinečnou estetiku, která ho odlišuje od ostatních měst v Etiopii.

Dalším fascinujícím prvkem tohoto místa je bohatá historie Hararu, která je známa jako centrum islámu v Etiopii. Město se stalo důležitým obchodním centrem, zejména díky své poloze na historické Hedžazské cestě z Mekky do vnitrozemí Afriky. Harar je také známý díky svým mešitám, z nichž nejznámější je Mešita Jami, postavená v 16. století.

Dalším nezapomenutelným zážitkem je současný trh, který se koná každý večer v historickém centru města. Trh v Hararu je prostorem, kde se setkává místní komunita a kde můžete ochutnat autentickou etiopskou kuchyni, jako například injeru (tradiční placku) a doro wat (pikantní kuře). Pro milovníky kávy zde existuje také mnoho míst, která nabízejí tradiční etiopskou kávu, která je známá svou výraznou chutí.

A teď k samotnému počasí. Etiopie je zemí s různorodým podnebím a Harar není výjimkou. Většinou panuje mírné a příjemné klima, v zimě může být chladnější a v létě pak teploty stoupají až k hranici 30 °C. Nejlepší čas k návštěvě je obvykle od října do března, kdy je suché a slunečné počasí.

Nicméně zde může být i chladněji a deštivější v sezóně dešťů, která trvá od dubna do září. Pokud se rozhodnete navštívit Harar v této době, připravte se na možná bouřlivá odpoledne a noční snění.

Walled City of Harar je takovým skrytým pokladem v Etiopii, který stojí za návštěvu. Jeho historie, architektura, trh a jedinečné kouzlo ho činí jedním z nejzajímavějších míst na kontinentu. Takže pokud plánujete cestu do Etiopie, nezapomeňte zahrnout Harar do svého itineráře a připravte se na nezapomenutelný zážitek.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky